Registracija automobila preko 2500 kubika kostace 1500-2000 evra!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kojim se ti ciframa frljas... Mercedes E 280 CDI 4Matic je malo preko 50.000, a A6 2.0 TDI (sad si me naterao da odem da trazim cenovnik) kosta tacno 39.896 evra sa carinom i PDV-om.

ja sam gledao prosle godine i tad je kostao preko 50.000 evra. sad je verovatno usled smanjenja carine na 10% - jeftiniji. no to opet ne menja cinjenicu da mnogo luksuzniji automobil placa registraciju u srbiji i do 6-7 puta manje nego oni 10 puta jeftiniji od njega sa motorima od 3000 kubika
 
drugo drzava mesto da stimulise ljude da voze vece automobile ona ih stimulise neverovatnim porezima na vece kubikaze da voze - sto manja vozila.

http://www.b92.net/automobili/vesti.php?nav_id=355545

ovo istrazivanje pokazuje da su mala vozila mnogo manje bezbedna od velikih . samim tim mogucnost da stradate u malom autu je neuporedivo veca nego u velikom.

Ali sada sam sebe demantujes, jer si malopre rekao da je i veliki auto (A6) moguce dobiti sa 2.0 motorom ;)


A ovo je kao da se Jomini infiltrirao u vlas' - svi cemo voziti 1.6 koji cemo da tunujemo sa brdom turba i nitra, sto ce rezultovati momentom od 23.5 Nm pri 13600 obrtaja :hahaha: :hahaha: :hahaha:
 
Lepo treba uvesti da sve dažbine (registracija, osiguranje, takse i ostale zezalice) iznose 10 PROCENATA od procenjene vrednosti vozila.
Pa ko želi neka vozi auto od 30 iljada evrića i nek plaća 3000e registraciju. Mnogo? Pa imate i jugo od 300e, za njega plaćate 30e registraciju i nema problema.

Oni bre stvarno nisu normalni, pa meni će sledeće godine registracija stići procenjenu vrednost automobila!

A ovamo skinuli carinu na nove automobile, pa se čude što su u minusu petstošesetsedam milijardi! Uskoro očekujte povećanje svih dažbina za normalne ''neluksuzne'' automobile, to će biti logičan potez kad shvate da nisu napunili budžet svim ''merama za prevazilaženje ekonomske krize'' .
 
Poslednja izmena:
Lepo treba uvesti da sve dažbine (registracija, osiguranje, takse i ostale zezalice) iznose 10 PROCENATA od procenjene vrednosti vozila.
Pa ko želi neka vozi auto od 30 iljada evrića i nek plaća 3000e registraciju. Mnogo? Pa imate i jugo od 300e, za njega plaćate 30e registraciju i nema problema.

Oni bre stvarno nisu normalni, pa meni će sledeće godine registracija stići procenjenu vrednost automobila!

A ovamo skinuli carinu na nove automobile, pa se čude što su u minusu petstošesetsedam milijardi! Uskoro očekujte povećanje svih dažbina za normalne ''neluksuzne'' automobile, to će biti logičan potez kad shvate da nisu napunili budžet svim ''merama za prevazilaženje ekonomske krize'' .

slazem se i podrzavam. stim sto bi stavio preko 30.000e 10% od procenjene vrednosti vozila a ispod 30.000e 5%
 
Konkretno, ovaj što ima sieru 2.3, neka proda i nek kupi 1.6 ako mu je skupo... razlika će biti plus minus 200 eur.

genijalna ideja na nivou ideje da ko nema za hleba da jede kolace

a jesi mozda razmislio i dal ti je palo na pamet da tu sijeru od 2.3 nece da kupi isto niko jer i taj novi vlasnik ce morati da placa 1000 evra registracije za nju ?
 
Ljudi, da se ne bi raspravljali puno - registracija za vozila velikih zapremina je u svakoj državi paprena. Razlog - zasto što treba obuzdati masu da voze MALA kola a ne velika. E sad, ako i pored toga hoćeš da voziš velika kola, onda moraš da budeš i veliki baja. Ako si mali, onda treba da voziš mali auto.
Stvar je sasvim jasna i ne vidim razloga za polemiku.


Ovo je CISTA LAZ

Kako te nije sramota da lazes?

Evo navescu ti cene registracije u par drzava

U USA registracija automobila ide od 20-30 dolara i uopste nema razlike u ceni u odnosu na kubikazu
U UK cena registracije polovnog vozila je od 100 do 200 funti u zavisnosti od godista istog i uopste nema razlike u ceni u odnosu na kubikazu

Evo cene registracije par automobila u Svedskoj:

Porezi u Svedskoj -

BMW 335iA M-Sport '07 - 220e

Mercedes ML 500 (306hk+Aut+GPS+4WD) '06 - 350e

Mercedes C 180 Kompressor Sport Edition '05 - 170e

BMW 328i '99 - 180e

Lexus RX 400h Executive '06 - 170e

Volvo S80 2.9 Business '01 - 200e

Volvo S80 2.9L motor registracija je 200 evra kao i za BMW 335iA koji ima motor od 3.0L

Registracija takvog automobila u Srbiji ce poslove ovog najnovijeg poskupljenja kostati nekih oko 1650 evra samo taksa za upotrebu vozila.

To znaci da je cena registracije u Srbiji istog modela vozila 8 puta veca nego registracija tog vozila u Svedskoj

Jos ako uzmemo cinjenicu da su plate u svedskoj jedno 10 puta vece nego u Srbiji , i sobzirom da se porezi uvek placaju i gledaju procentualno prema prihodima ispada da registracija jednog te istog automobila u Srbiji kosta 80 PUTA VISE

Ako ti smeta sto sam za primer uzeo Svedsku, USA i UK evo uzecu za primer nama susednu Bosnu i Hercegovinu.

Evo na ovom linku moze se naci auto kalkulator cene registracije vozila

http://www.loki.ba/component/option,com_wrapper/Itemid,29/

Najskuplja registracija u BIH je ispod 500 evra , sto je 4 puta jeftinije nego u Srbiji! A inace u BIH su plate nesto vise nego kod nas

I tebi je normalno da placas jedan porez 4-80 puta VISE nego sto ga placaju gradjani drugih drzava? Ako jeste onda TI NISI NORMALAN.
 
Poslednja izmena:
elem.. vidim ja da tje moj terenac biti prebachen opet na teretno, registracija pa opet nazad ...
kako .. lako :)
da prebacish sa putnichko na teretno oko 6-7-8k dinara... zavisi dal menjash i tablicu ili ne ...
pa uradish registraciju
pa odesh i sutradan opet uradish sa teretnog na putnichko .. zapravo samo vratish klupi i poskidash zashtite itd..
:) cena izrade pregrade i svega nije preko 100e .. sto znachi da u prevodu ..
100+100+100=300e ... a platjam 1/2 cene .. znachi 600e-300e= ustedeo sam 300e .. malo li je :)))
 
elem.. vidim ja da tje moj terenac biti prebachen opet na teretno, registracija pa opet nazad ...
kako .. lako :)
da prebacish sa putnichko na teretno oko 6-7-8k dinara... zavisi dal menjash i tablicu ili ne ...
pa uradish registraciju
pa odesh i sutradan opet uradish sa teretnog na putnichko .. zapravo samo vratish klupi i poskidash zashtite itd..
:) cena izrade pregrade i svega nije preko 100e .. sto znachi da u prevodu ..
100+100+100=300e ... a platjam 1/2 cene .. znachi 600e-300e= ustedeo sam 300e .. malo li je :)))

ajde malo apsloviraj tu ideju

znaci ti planiras da skines zadnja sedista da ubacis onu mrezicu i atestiras vozilo kao teretno u AMSS i onda kad ga registrujes kao teretno , teras na vagu meris nosivost , i nakon toga ti vracas sedista i vozis ga sa sedistima a registrovano ti je kao teretno jel tako ?

i onda kad ga registrujes kao terentno ti opet odes pa ga vratis na putnicko i za to ne placas razliku u registraciji nego samo platis tu taksu od 100 evra za prebacivanje jel tako ?

inace ako ti dzip ima preko 2600 kubika registracija nece da ti bude 600E nego ce da bude od 1500 do 2000 evra.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top