Registracija automobila preko 2500 kubika kostace 1500-2000 evra!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ljudi, da se ne bi raspravljali puno - registracija za vozila velikih zapremina je u svakoj državi paprena. Razlog - zasto što treba obuzdati masu da voze MALA kola a ne velika. E sad, ako i pored toga hoćeš da voziš velika kola, onda moraš da budeš i veliki baja. Ako si mali, onda treba da voziš mali auto.
Stvar je sasvim jasna i ne vidim razloga za polemiku.

Registracija automobila sa većom kubikažom treba biti skuplja od automobila s manjom zapreminom.To je logično.
Ali isto tako,ne treba odrati kožu onima što voze jače mašine.Ne voze svi automobile sa velikom kubikažom zato što ne znaju kako da potroše novac,već su mnogima takvi automobili potrebni.Da nije tako,nijedno vozilo od preko 2.000 ccm ne bi bilo proizvedeno.
Tako da ta priča s "velikim bajom" u "velikim kolima" uopšte nema smisla.

I još nešto što je ovde već pomenuto ... Vlasnici starijih automobila od po 15-ak,20 i više godina biće primorani da u većini slučajeva plate registraciju PO CENI VEĆOJ NEGO ŠTO NJIHOV AUTOMOBIL VREDI.

Naknada za registraciju vozila u EU jeftinija je i do preko 10 puta.Uporedimo samo životni standard u tim državama i standard u Srbiji i vrlo lako ćemo doći do činjenice da ovakve mere ne predstavljaju nepovoljno rešenje,već bezobrazluk.
 
jok brate . to je prica izaslo u blicu i pressu zvanicne cifre.

gleda se starost vozila tacno al tako da te registracija za 30 godina star auto ne izadje 200.000 din nego 180.000 din.

blago tebi uhvatio si da registrujes pre poskupljenja.

Ja sam u grupi do 2000ccm i meni je isto. A popusti na porez su 15% na starost od 3-5 godina, 5-10 je 25%, i ide do 45% za preko 20 godina star auto.
 
A ovo je kao da se Jomini infiltrirao u vlas' - svi cemo voziti 1.6 koji cemo da tunujemo sa brdom turba i nitra, sto ce rezultovati momentom od 23.5 Nm pri 13600 obrtaja :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Zašto bi tjunirali? Malo li je 150ks iz grupe do 2 litre? To ti je ispod 9 sec do stotke i preko 200 na top speed-u...

A što se tiče obrtnog i broja obrtaja, ne vidim da motociklima i formulama smeta mala kubikaža da lete po putu. ;)
 
Ne bi ni sleperima smetala 1.4 kubikaza kad bi imali 300kg.
I sta da radi neki nesrecnik (primer mog druga) koji je kupio renoa 21, '86 godiste od 2400 kubika za 500€? Kada svake godine na registraciju placa onoliko koliko je platio auto. Ili jos gori primer sa Mercedesom 70 i neko godiste od 2800 kubika.
Druga stvar, do sada sam razumeo sto su drzali najmanju cenu registracije na vozila do 1100 kubika, jer su cuvali Yuga. Koga sada cuvaju? I dalje treba da kupujemo gradska auta koja ce nam biti i jedino prevozno sredstvo kad krenemo na odmore, u posetu familiji i ostala putovanja od preko 200-300km.

Zatim fora sa skidanjem carine, koja je tek teska prevara. Kobajagi skinuli carinu, a nakarikali 100 stvari da se placa po 10x vecoj ceni.
Prosle godine (negde u novembru) sam kupio Megana 1.4 u Svajcarskoj (mislio dam da cekam Novu godinu, pa da registrujem, a onda su mi spediteri rekli da od toga nece biti nista, jer ce skinuti carinu, a povecati osnovicu i pratece troskove). Sa sve carinom, PDVom, registracijom i pratecim taxama sam platio oko 1000€ (oko 4000€ sam ga platio u Svajcarskoj). Pre par dana mi je poznanik iz Nemacke doterao Pola kojeg je tamo platio oko 3000€. Njega je prevod na nase tablice kostao 1400€. Samo zavodu za standardizaciju je pplatio 2.500 dinara (a ja sam u novembru platio 150 dinara, pa racunajte koliko su digli cene). A onda ulazna, taxa, izlazna taxa, ulaz na terminal, pa carinicima koejkakve taxe sve su podigli po nekoliko puta, pa je sa snizenjem carine od 10% ukupno poskupljenje 50%. To samo ko nas moze.
 
ajde malo apsloviraj tu ideju

znaci ti planiras da skines zadnja sedista da ubacis onu mrezicu i atestiras vozilo kao teretno u AMSS i onda kad ga registrujes kao teretno , teras na vagu meris nosivost , i nakon toga ti vracas sedista i vozis ga sa sedistima a registrovano ti je kao teretno jel tako ?

i onda kad ga registrujes kao terentno ti opet odes pa ga vratis na putnicko i za to ne placas razliku u registraciji nego samo platis tu taksu od 100 evra za prebacivanje jel tako ?

inace ako ti dzip ima preko 2600 kubika registracija nece da ti bude 600E nego ce da bude od 1500 do 2000 evra.

600e je razlika ... po mojoj rachunici bila ..ali u medjuvremenu sam dobio neke nove info ..
zaprvo za teretno kad bi ga registrovao, na 4.0L bi me izashla neki 25k dinara..
e sad imam torshak oko 100e sa putnichko na teretno, odradim registraciju pa opet sa teretno-putnichko .. josh oko 100e .. stim sto da kazemo imash i troshak da napravish komplet za atestiranje :)
znachi:
1. odesh uneki tehnichki pregled ( preporuchujem AMSS Vrachar ) da ti otvore list tehnichkog pregleda i kazesh da hotjesh promenu namene vozila / tipa vozila ne setjam se... tu ti provere broj motora, shasije i da li imash ateste za sve dodatne uredjaje - gas .. ako nemash atest za gas a imash gas zaboravi sve ...
2. poshalju te da uplatish u ljermontovu ... znachi shaleter odmah kako udjesh sa desne strane, on tje ti kaze sta i koliko uplatjujesh dok on kucka to tvoje ... i zatim dobijash uput za astestiranje
3. idesh nazad u tvoj tehnichki pregled !!! ovo je bitno da oni zovu CMV (centar za motorna vozila) ili mashinski ili gde sve moze da ti kazu lepo ljudi kad da dodjesh da neidesh ko muva bez glave pa da chekash ko konj ...
4. odesh tamo da ti urade atestiranje .. pregledaju brojeve ... vide da li
a) ako je na putnichko -> teretno : da li ispunjavash sve kriterijume i sta josh treba da otklonish neprvilnosti
- NAPOMENA: nemojte da se svadjate sa njima, ljudi su pro i rade svoj posao, jedva chekaju da ti vide ledja i nije im zanimljivo da im se vratjash ako nemorash .. znachi saslushajte ako vam neshto nije ok kako da otklonite ...
- NAPOMENA 2: ako imate plinski sistem u kolima i boca vam je pozadi u kargo delu ... morate da uradi KUTIJU oko boce sa delom koji se otvara ka pokazivachu kolichine gasa ... najbolje zato da tamo gde tjete da radite ili u CMV da proverite sta i kako su tachno uslovi, odvezi auto par dana ranije i pitaj za savet ...
b) teretno -> putnichko ... morash da imash originalnu zadnju klupu, znachi mora da ista bude prichvrshtjena sve u fulu itd... isto vazi napomena !!! samo lagano i slushajte savete
5. idete u tehnichki pregled da popune sve sto josh treba oni u tehnichkom pregledu ...
6. odete u BILO KOJI OUP !:) znachi B I L O koju upravu ... znachi i date papire da vam prebace papire .. naravno dobijate novu saobratjajnu .. ako se neshto bune sto ste doshli sa druge opshtine recite da vam je to bilo najblize... i kraj priche :) napomena za sup batajnica: zbog nekog njihovog problema ... ako uzimate sluchajno i novu tablicu nemojte da putujete van srbije par dana jerbo njihove izmene se idu automatski nego se ruchno- telegrafski ili kako vetj shalju u centralu !:) pa nekad niste u sistemu par dana ...

e sad procedura je
atestiranej putnichko - teretno -> registracija -> teretno - putnichko
cimanje je samo prvi put dok ne napravite komplet za ateatiranje :)
razlika u ushtedi je znajchajna :)
 
Ova nova odredba je neverovatno imbecilna i nadam se da cje zhiveti samo godinu dana, a ako nam je Passat 2.0 luksuz, josh vishe smo propali :mrgreen:

brate ne bih da te razocaram - al kad je kod nas bagra sa vlasti smanjila neki porez koji je uvela ? nikad . jedino je do toga dolazilo ako bi se narod pobunio. al sobzirom da su poskupeli samo za 2500+ , od toga nema nista ,jos je ovima sto voze recimo auta ispod 2000 kubika i milo sto ce nekom , recimo tebi da oderu kozu sa ledja :)

znas klasicna srpska posla "nek crkne komsiji krava"
 
hoces da kazes da je za vozace nebitna tema o poskupljenju taksi za registraciju vozila iznad 2000 kubika za 3 puta ?

С обзиром да се све претворило у твоје к*њање "режим, власт, лоповска држава...", тема је заслужила да се одавно нађе на депонији, као и мање-више све теме које су ти са Политике преместили на Аутомобилизам. Што би рекао Зоки Радмиловић у Радовану Трећем:

Станиславе, претерано се*еш!

Лепо се исели назад на Политику па ке*ај о режимима, лоповима, Куриру и сличним с*ањима до миле воље заједно са осталим дебилијавичијусима тамо.:cool::kafa::guza:
 
Poslednja izmena:
pa ne mozemo da krivimo amerikance, ruse, marsovce, snorkijevce kad nam nisu oni podigli cenu registracije vec nasa vlast.

vule_gs a da ti malo odskakuces sa ove teme ako nemas sta pametno da kazes u vezi sa njom i ostavis nama ostalima da nastavimo diskusiju o ovome?

trolovanje je zabranjeno pravilnikom ,a ti to upravo ovde radis , zato prestani da spamujes temu sa glupostima.
 
Veruj da nisam u priči "da komšiji crkne krava", jer mi je tako svejedno koliko plaćaš, kad ne plaćaš meni :)
Ono što je suština priče je - registracije na velike zapremine su paprene i u Austriji i Nemačkoj, a za starija vozila su još paprenija, jer je zaista krajnje vreme da država počne da stimuliše one koji kupuju nova kola a ne krš. Čoveče, za Astru 1.7 na operativnom lizingu registracija je 37 hiljada jer je registrovana na pravno lice (lizing kuću)! Ej... pa koja je logika da ja plaćam duplo više od Sijere '86 koja truje sve oko sebe, a na tehničkom pregledu je bila kod agencije TRT MRT... (čitaj nije bila zadnjih 20 godina) i rizikuje svoje i tuđe živote. Pa gde je tu razum?
Da li je možda normalno da ljudi i dalje voze Fiće, Tristaće, Mercedese 123 i koješta?
 
hoces da kazes da je za vozace nebitna tema o poskupljenju taksi za registraciju vozila iznad 2000 kubika za 3 puta ?

С обзиром да се све претворило у твоје к*њање "режим, власт, лоповска држава...", тема је заслужила да се одавно нађе на депонији, као и мање-више све теме које су ти са Политике преместили на Аутомобилизам. Што би рекао Зоки Радмиловић у Радовану Трећем:

Станиславе, претерано се*еш!

Лепо се исели назад на Политику па ке*ај о режимима, лоповима, Куриру и сличним с*ањима до миле воље заједно са осталим дебилијавичијусима тамо.:cool::kafa::guza:

Паметноме је доста једном рећи, другима треба поновити двапут.:)
 
elem.. danas sutra tjem imam sve info oko cele operacije prebacivanja vamo tamo i koja je usteda ... :)
tako da tjemo vidimo :) .. u svakom sluchaju .. totalno nerealno oko cena registracija ... pogotovo sto platjash u budzet republike srbije ... ajde da su recimo rebnuli 10k za puteve ajde to bi i mogao da skapiram ali da ide u budzet pa da mi politichari od tih para dobijaju dnevnice da bi jeli po ''paprenim'' cenama u onom svom restoranu itd.. ma mislim no comment :0) ... da je puno bash je puno ..
i ja sam siguran da 2.1td motor 4x vishe pravi zagadjenja nego moj 4.0 na tng :) ...
 
6111d2faf3.jpg


POREZI ZA PALMIN I VELJIN VOZNI PARK

Za razliku od poreza na stambene objekte, situacija sa luksuznim automobilima je jasna - oni koji imaju automobil sa motorom od 2.000 do 2.500 kubika biće oporezovani sa 37.000 dinara, što je tri puta više nego do sada. Za automobile snage od 2.500 do 3.000 kubika biće plaćana naknada od 75.000 dinara, a za vozila snage iznad 3.000 kubika - luksuzne džipove - 155.000 dinara!

Zbog skupih automobila Dragan Marković Palma, lider Jedinstvene Srbije, platiće 192.000 dinara ekstraporeza.

- Moj džip ima 4.000 kubika, a drugi auto 2.300 kubika. Ne znam koliko treba, ali platiću državi šta treba - kaže Palma.

Oko 5.000 evra poreza platiće i lider Nove Srbije Velimir Ilić, koji ima džipove „grand čiroki", „mercedes" i „džip vrangler", kao i „škodu oktavija" i „opel omegu".

I vlasnik džipa „audi Q7", koji vozi lider LDP-a Čedomir Jovanović, platiće luksuzni porez od 155.000 dinara. Džip poseduje i naprednjak Borislav Pelević, koga će takođe zakačiti porez na kubikažu, dok će Aleksandar Vučić i Tomislav Nikolić zamalo izbeći ovaj porez:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top