Razlike izmedju religijskih interpretacija

Aha učenici apostola ne znaju šta je hrišćanstvo ali Kula nastala u 19. vijeku zna. Jel shvataš koliko je ovo suludo?
Jeste suludo da ne znas sta je izvorno hriscanstvo i da sledis nebiblijska ljudska ucenja umesto da otvoris Bibliju
a naravno da oni koji izucavaju Bibliju znaju :)
e da i istina postoji oduvek ne od 19 veka
ne znam zasto si opsednut casopisom ja govorim o Bozjem ucenju iz Biblije
a Biblijska istina postoji oduvek
 
Poslednja izmena:
Ovo je tako kontradiktorno da ne postoje reči kojima bih opisao šta si sada napisao. Ti si upravo rekao da treba ispitati dogme svih ostalih verskih zajednica, ali ne i zajednice u koju su te ubedili da veruješ po rođenju? Okeeeej.
pa jel vidis koji problem ja imam sa njima?
maki kaze "crkva rekla", a znamo da nije, pise u mom potpisu sta je svetitelj, crkveni covek znaci, rekao:
Ово нека ти буде истинити богонадахнути канон списа. - i meni jeste, i svima pricam lazno otkrivenje, kako svetitelj i rece

a makijevi oponenti kazu "biblija rekla" - nema druge, a pise u mom potpisu, da biblija zna i da slaze: Откровење Јованово неки примају. али многи га називају лажним.

onda se maki i njegovi oponenti dogovore da srede mene, i samo po tom osnovu su moji oponenti, kao fol biblija ne laze, a pise doslovce u mom potpisu da to nije istina, vec da zna i da slaze, jedino je jevandjelje istina koja se ne proverava, da se svi slozimo, ako hoce da se pomirimo, ali oni nece.

i sta meni onda preostaje nego da ih deljem sve redom, ali ni po babu [oci neki kao fol svetitelji, ali odbijaju ovog koga ja citiram], ni po stricevima [osnivaci denominacija, lazni proroci]?

e, pa necemo tako da se igramo, ili ozbiljno, ili deljanje
 
Poslednja izmena:
Jeste suludo da ne znas sta je izvorno hriscanstvo i da sledis nebiblijska ljudska ucenja umesto da otvoris Bibliju
a naravno da oni koji izucavaju Bibliju znaju :)
e da i istina postoji oduvek ne od 19 veka
ne znam zasto si opsednut casopisom ja govorim o Bozjem ucenju iz Biblije
a Biblijska istina postoji oduvek
Zato što je taj časopis vaš glavni vjerski autoritet a na Bibliju se pozivate jer tako bolje ispadate.
 
Zato što je taj časopis vaš glavni vjerski autoritet a na Bibliju se pozivate jer tako bolje ispadate.
Они се позивају на Библију исто као што се некада морало позивати на класике марксизма-лењинизма, није било важно о чему пишеш, морао си убацити неки цитат из дела наведених другова. Није важно има ли или нема везе, ако треба измислиће, преправиће, па су почели и Библију преправљати.
 
Они се позивају на Библију исто као што се некада морало позивати на класике марксизма-лењинизма, није било важно о чему пишеш, морао си убацити неки цитат из дела наведених другова. Није важно има ли или нема везе, ако треба измислиће, преправиће, па су почели и Библију преправљати.
Eto i tebi smeta kada se neko poziva na Bibliju i verodostojno je prenosi.
Jednostavno niste navikli na Bozju rec pa vam smeta
i filozofirate da bi ispal ida ste vi u pravu
a dela govore ko je ko
vi se ne drzite Biblije a mi se drzimo Bozje reci
 
Eto i tebi smeta kada se neko poziva na Bibliju i verodostojno je prenosi.
Jednostavno niste navikli na Bozju rec pa vam smeta
i filozofirate da bi ispal ida ste vi u pravu
a dela govore ko je ko
vi se ne drzite Biblije a mi se drzimo Bozje reci
Имам у штампаном издању сва ваша српска издања и једно македонско. Узми па упоређуј текст са другим преводима и видећеш да је превод Нови свет Франкенштајн међу преводима (скрпљен од свих могућих различитих редакција и списа) и још фалсификован.
 
Имам у штампаном издању сва ваша српска издања и једно македонско. Узми па упоређуј текст са другим преводима и видећеш да је превод Нови свет Франкенштајн међу преводима (скрпљен од свих могућих различитих редакција и списа) и још фалсификован.
Imam sve moguce prevode i svi su validni
a to sto tebi meta najbolji prevod je samo tvoj licni animozitet
jer ti smeta istina
a falsifikovan prevod ne postoji to koristite da bi nekoga degradirali ili ismejavali
jer nemate argumente

Meni mozes dati bilo koji prevod Biblije i nacicu ti istinu iz nje :)

jer razumem Bozju rec
 
Imam sve moguce prevode i svi su validni
a to sto tebi meta najbolji prevod je samo tvoj licni animozitet
jer ti smeta istina
a falsifikovan prevod ne postoji to koristite da bi nekoga degradirali ili ismejavali
jer nemate argumente

Meni mozes dati bilo koji prevod Biblije i nacicu ti istinu iz nje :)

jer razumem Bozju rec
И ја имам доста превода, али ваши "грчки списи" (Нови завет) су криминал.
Где има у грчким списима или икојем преводу Божије име ЈХВХ?
 
Sledim Bozji duh koji jedino on otkriva Bozje istine a nikakvi oci
eto zato i ne znas Bibliju vec zastupas jeresi
"From time to time, there have arisen from among the ranks of Jehovah’s people those who, like the original Satan, have adopted an independent, faultfinding attitude. They do not want to serve “shoulder to shoulder” with the worldwide brotherhood. (Compare Ephesians 2:19-22.) Rather, they present a “stubborn shoulder” to Jehovah’s words. (Zech. 7:11, 12) Reviling the pattern of the “pure language” that Jehovah has so graciously taught his people over the past century, these haughty ones try to draw the “sheep” away from the one international “flock” that Jesus has gathered in the earth. (John 10:7-10, 16)

They try to sow doubts and to separate unsuspecting ones from the bounteous “table” of spiritual food spread at the Kingdom Halls of Jehovah’s Witnesses, where truly there is ‘nothing lacking.’ (Ps. 23:1-6) They say that it is sufficient to read the Bible exclusively, either alone or in small groups at home. But, strangely, through such ‘Bible reading,’ they have reverted right back to the apostate doctrines that commentaries by Christendom’s clergy were teaching 100 years ago, and some have even returned to celebrating Christendom’s festivals again, such as the Roman Saturnalia of December 25! Jesus and his apostles warned against such lawless ones.
"
https://wol.jw.org/en/wol/d/r1/lp-e/1981609

Crno na bijelo Kula stražarska kaže da oni koji uzmu i sami krenu čitati Bibliju otpadnu od JS i da su satanisti.
 
Ne kaze to opat lazes Maki
to ti je veliki greh i jeresi i lazi
u clanku se tu govori o otpadnistvu
vec smo videli da ni engleski ne razumes tako da ostavi se ti lepo toga
nije to za tebe je visa matematika
ne razumes ni to ni Bibliju
a kako bi kada slepo sledis ljude a ne Boga
 
Poslednja izmena:
"From time to time, there have arisen from among the ranks of Jehovah’s people those who, like the original Satan, have adopted an independent, faultfinding attitude. They do not want to serve “shoulder to shoulder” with the worldwide brotherhood. (Compare Ephesians 2:19-22.) Rather, they present a “stubborn shoulder” to Jehovah’s words. (Zech. 7:11, 12) Reviling the pattern of the “pure language” that Jehovah has so graciously taught his people over the past century, these haughty ones try to draw the “sheep” away from the one international “flock” that Jesus has gathered in the earth. (John 10:7-10, 16)

They try to sow doubts and to separate unsuspecting ones from the bounteous “table” of spiritual food spread at the Kingdom Halls of Jehovah’s Witnesses, where truly there is ‘nothing lacking.’ (Ps. 23:1-6) They say that it is sufficient to read the Bible exclusively, either alone or in small groups at home. But, strangely, through such ‘Bible reading,’ they have reverted right back to the apostate doctrines that commentaries by Christendom’s clergy were teaching 100 years ago, and some have even returned to celebrating Christendom’s festivals again, such as the Roman Saturnalia of December 25! Jesus and his apostles warned against such lawless ones.
"
https://wol.jw.org/en/wol/d/r1/lp-e/1981609

Crno na bijelo Kula stražarska kaže da oni koji uzmu i sami krenu čitati Bibliju otpadnu od JS i da su satanisti.
Maki, piši kakvu knjigu ili doktorat o Jehovinim svedocima.
 

Back
Top