Ratko Mladic - heroj ili zlocinac?

Ratko Mladic - Heroj ili Zlocinac?

  • Heroj

  • Zlocinac


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Gazda Milutin:
Seselj je civil, Mladic je vojnik. Vojnike uce da sve dok mogu da se bore , da se ne predaju. Otuda razlika izmedju civila i vojnika. Pavkovic i Lazarevic su se predali jer su tako sklopili dil sa vladom Srbije. Mladic to odbija. Zato je heroj.

ja sam mislio da je neko heroj kada ucini nesto za svoj narod, a ne kad pisa uz vetar vladi srbije....
 
Nakon pada Srebrenice,Ratko Mladic pred kamerom kaze da je "doslo vreme da se osvetimo Turcima na ovim prostorima".Dakle,on je na sebe vec tada uzeo krivicu,ako znamo sta se tih dana dogodilo u Srebrenici.Kako sad je da kazem da on nije jedan od odgovornih za zlocin?
Tako su se i "hrabri" Skorpioni snimali kako ubijaju onu sestoricu i sad treba da kazemo da nisu krivi.
Ratko je izmanipulisan,ali ne od zapada,vec od Milosevica.On ga je kontrolisao,drzao na lancu(vec je neko pomenuo akcije stani - kreni na ratistu,u kojima su momci ginuli,a nije ni bilo stvarne zelje da se nesto osvoji).Onda je Mladicu pukao film,pokidao je lanac i ...
zauzeo Srebrenicu.
Mozda se on "osvetio" Turcima,ali nama je prikacio istorijsku sramotu.
Sloba ga je izdao,sto se njemu nije osvetio.Manju bi stetu napravio(sto se mene tice korist cak),a bilo bi to i prilicno hrabro.
 
UofC:
Nismo mi ubili ni Acu. Svabe su otjerale Petra, a i par Obrenovica je umrlo prirodnom smrcu. Tito je isto umro prirodnom smrcu, a na nasu veliku zalost, bio nam je Predsjednik. Zoran Zivkovic je demokratski izgubio vlast. Ipak i nije bas toliko crno.

Aca je ubijen............ok od VMRO.......ali je ubijen
Petar prognan, znaci , nije odvladao svoje.................

E, Copavi je izuzetak..........nikoga Srbi nisu ko njega voleli i pazili...........

A za par Obrenovica, zaista ne znam..............



Brate, slozices se da je biti vladar u Srbiji , riskantnije nego loviti krokodile po Australijskim slanim vodama...............
 
http://www.zamislisrbiju.org/foto/blagoslov.jpg

Ratko Mladic je masakrom u Srebrenici, pljunuo u lice svim znanim i neznanim srpskim junacima i vojskovodjama, Vojvodama iz svih ratova u kojima je Srbija ucestovala, i NIKADA. ali NIKADA nije do Srebrenice ukazano prstom ni na jednog srpskog vojnika ili oficira da je ucinio ratni zlocin..........

Ni u mnogo tezim ratovima, i u mnogo tezm situacijama za srpsku vojsku i narod.........

Zato treba da se stidi, i da izadje pred sud , da brani svoje delo ili nedelo........ako se odbraniti moze......

A vi , koji ga jos i podrzavate u njegovom kukavicluku , niste nista bolji od onih koji su pucali na ovu decu....................

( nemojte, samo one fore.........i oni su nas...........)

Ratko Mladic je ljaga na Srbiji, a njihovi zlocinci neka su njima na obraz...........
Tu bi Srbi trebalo da budu veliki, veci od balija...................
 
King 7:
Sta ste vi? Savest ovog naroda? Pred ustasama, turcima, siptarima... Bruka nad brukama.
Mi smo samo nemi posmatraci.
Jel RAtko rekao ono za Turke?-Jeste.
Jesu li se skorpioni slikali?-Jesu.
Da li je to neki dokaz?-Jeste.
Da nije snimaka.mozda bih i ja sumnjao.
Oni prvo pobiju ljude,pa se jos i snimaju.
Na zalost,to je bruka...i glupost neopevana.
I sve to u ime Srpskog naroda. :roll:
 
DB 06:
Mi smo samo nemi posmatraci.
Jel RAtko rekao ono za Turke?-Jeste.
Jesu li se skorpioni slikali?-Jesu.
Da li je to neki dokaz?-Jeste.
Da nije snimaka.mozda bih i ja sumnjao.
Oni prvo pobiju ljude,pa se jos i snimaju.
Na zalost,to je bruka...i glupost neopevana.
I sve to u ime Srpskog naroda. :roll:
Nisi dobar posmatrac:
Srbi stradali u Srebrenici
Srbi proterani u Oluji
Srbi na Kosovu
Srpske Svetinje na Kosovu
Srbi - Jasenovac
Srbi 2. sv. rat
kao posmatrac, objasni rat koji je u Bosni poceo a ciljem da se istrebe Srbi radi uspostavljanja Islamske, ciste drzave?
 
skarfejs:
http://www.zamislisrbiju.org/foto/blagoslov.jpg

Ratko Mladic je masakrom u Srebrenici, pljunuo u lice svim znanim i neznanim srpskim junacima i vojskovodjama, Vojvodama iz svih ratova u kojima je Srbija ucestovala, i NIKADA. ali NIKADA nije do Srebrenice ukazano prstom ni na jednog srpskog vojnika ili oficira da je ucinio ratni zlocin..........

QUOTE]
Najpreciznija formulacija zasto nije heroj.Bravo skarfejs.
Pisao sam i ranije da ce zlocin u Srebrenici ostati upamcen kao najobimniji u bosanskom sukobu.Kada buduci narastaji kod nas i u svetu budu citali o ratu u Bosni,to ce biti centralni detalj(npr. za 100 godina).I kome to ide na dusu?SRbima,na zalost,jer ih je Mladic zaduzio.Pa da li je on heroj?
 
Samo sam cekao ovu pricu..........i oni su nas tukli, ciko..............

Pa kakve veze ima Oluja sa Mladicem??
Kakve veze ima Kosovo sa Mladicem??
Kakve veze ima Jasenovac sa Mladicem??
2 svetski rat???
Boj na Kosovu??


Mladic je bacio ljagu , masakrom nad hiljadama ljudi.............to je cinjenica................
Najmanje je bacio ljagu na sebe...........najvise na sve Srbe.....

Da ih je zarobio, sudio , streljao................ne, on ih je od 15 - 75 godina pobio ko pse............

A to sto su oni cinili zverstva, a jesu, jer su g*vna muslimanska, i to cine po celom svetu...takva im vera .......smrdljiva..............
To nije opravdanje da budemo g*vna ko i oni...............
 
King 7:
Kao posmatrac mi objasni delovanje vehabija u Srbiji, ko su i odakle su? Zasto niko nista ne preduzima povodom njihovog sve agresivnijeg pojavljivanja pa cak i napada u centru pazara? O cemu pricate, o Mladicu?

Vehavbije su sekta, koje i muslije same izbegavaju i preziru..........i kakve veze sada ima nekoliko majmuna sa skracenim pantalonama sa Ratkom Mladicem???

Nemas vise sta na temu, pa sad ajmo o glupostima????? :confused:
 
King 7:
Nisi dobar posmatrac:
Srbi stradali u Srebrenici
Srbi proterani u Oluji
Srbi na Kosovu
Srpske Svetinje na Kosovu
Srbi - Jasenovac
Srbi 2. sv. rat
kao posmatrac, objasni rat koji je u Bosni poceo a ciljem da se istrebe Srbi radi uspostavljanja Islamske, ciste drzave?
Pa ne poricem ja stradanje Srba covece.Svim srcem zelim da i nasi dzelati plate punu cenu.Uzdam se i u Bozju pravdu.Zadovoljan?
Medjutim,ne mogu poreci ono sto je kamera snimila i sto je neko priznao.
Rat u Bosni je tesko objasniti,narociti onima koji su jednostranog pristupa,pa me izvini.
Tvoja zadnja recenica mi sugerise da su i Hrvati trebali biti istrebljeni ili sta?
Ne mogu istorijske okolnosti i trenutna situacija da opravdaju glupost koju je Ratko uradio,a u najmanju ruku omogucio,jer je mogao da je spreci.
 
King 7:
Kao posmatrac mi objasni delovanje vehabija u Srbiji, ko su i odakle su? Zasto niko nista ne preduzima povodom njihovog sve agresivnijeg pojavljivanja pa cak i napada u centru pazara? O cemu pricate, o Mladicu?
Pa tema je Mladic.
Treba se pozabaviti i tim pacenicima iz Sandzaka,ali ne kao Ratko,vec malo suptilnije,da se problem resi,a da oni ostanu zivi.U zatvor,ako ima osnova,sto da ne.
Medjutim,opskurni likovi iz Sandzaka ne mogu da poniste dogadjaj u Srebrenici i Mladicevu odgovornost.
 
Cime se vi to bavite? Protiv ovog naroda je pripreman strahovit zlocin, rat koji se dogodio je bio odbrambeni. Zar smete da prejasete preko svih nasih grobova i da oplakujete neprijatelja? Osudite onda i Lazara, Karadjordja... neee, vi ste licemeri. Ovo je zlatna sansa da imate savest i to pred celim svetom. Oni optuzuju svoje...
 
King 7:
Cime se vi to bavite? Protiv ovog naroda je pripreman strahovit zlocin, rat koji se dogodio je bio odbrambeni. Zar smete da prejasete preko svih nasih grobova i da oplakujete neprijatelja? Osudite onda i Lazara, Karadjordja... neee, vi ste licemeri. Ovo je zlatna sansa da imate savest i to pred celim svetom. Oni optuzuju svoje...

Ko to oplakuje neprijatelja???

Ko to zanemaruje srpske grobove , i zrtve??????

Niti oplakujemo neprijatelja, niti zanemarujemo srpske zrtve.................

Samo , ne pristajemo da jedan covek , koji je pocinio najveci zlocin u istoriji ratova u kojima su Srbi ucestovali , a bilo ih je i previse..........u istoriji sveta, bude vise upamcen po zlu , nego Vojvode Misic, Putnik, Major Gavrilovic, po dobru................

Na Srbe , zbog njegove gluposti, bahatosti, ili crnog djavola koji ga na to natera, ceo svet i danas gleda kao na ljudozdere........................ako tebi to prija, meni ne prija..............


Svi srpski junaci se prevrcu u grobovima, jer da je pod komandom Vojvode Putnika izvrsio takav masakr, visio bi na prvoj sljivi...........samo ti to ne razumes
 
King 7:
Gadi mi se vise prica o Srebrenici, predaji Mladica... Zalim sto takvih primeraka nema nijedan narod na svetu, samo u Srbiji. Od Srbina najgori turcin, poznato je od davnina.

I meni se gadi i Srebrenica i Mladic............svakom normalnom se gadi.........

I tacno je da takvih primeraka kao on, nema mnogo naroda u svetu...cuo sam da ima nekih crnackih masovnih ubica, u Burundiju, Sudanu, Botsvani...............
 
pilgrim_kg:
E jos da meni neko kaze sta je heroj?Kakve ja koristi imam od toga?Jel se to maze na hleb?Jel ova drzava i narod imaju koristi od toga?
Koja je funkcija heroja/narodnog heroja?Bilo kakva, prakticna?

Postoji neka funkcija heroja u ratovima..........da podigne moral naciji, da bude uzor generacijama kako se bori za otadzbinu, kako se vojnicki i dostojanstveno brani zemlja....

Primera u Srpskoj istoriji ima mnogo, i previse , s obzirom na previse ratova u kojima su Srbi ginuli..........Major Gavrilovic je jedan od najsvetlijih primera heroja.........Vojvoda Putnik, Stepa Stepanovic................

Napolon ovde su mnogi ratovi i golgote srpske vojske koja nikada vojnicku cast nije ukaljala
do pojave Ratka Mladica........... :evil:

http://www.vj.yu/razno/vojna istorija/istorija.htm
 
KiLLeR_WhaLe:
Kako drzava koja masakr nekoliko hiljada zarobljenika smatra herojskim cinom ima moralni,demokratski ili bilo kakav drugi kapacitet da trazi suverenitet nad blizu 2 miliona muslimanskog zivlja na Kosovu?

Ja necu da verujem , da vecina Srba misli da je pokolju Srebrenici herojski cin..............

Oni koji to misle, neka im je na savest...........ne znaju sta cine...........
 
skarfejs:
Postoji neka funkcija heroja u ratovima..........da podigne moral naciji, da bude uzor generacijama kako se bori za otadzbinu, kako se vojnicki i dostojanstveno brani zemlja....

Primera u Srpskoj istoriji ima mnogo, i previse , s obzirom na previse ratova u kojima su Srbi ginuli..........Major Gavrilovic je jedan od najsvetlijih primera heroja.........Vojvoda Putnik, Stepa Stepanovic................

Napolon ovde su mnogi ratovi i golgote srpske vojske koja nikada vojnicku cast nije ukaljala
do pojave Ratka Mladica........... :evil:

http://www.vj.yu/razno/vojna istorija/istorija.htm

hvala lepo, ali izvinte to nije odgovor koji meni teba.Mi sada nismo u ratu, bar ne zvanicno, koliko ja znam, te me ratna funkcija heroja i ne dotice bas mnogo.Mene zanima koja je funkcija heroja sada?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top