Ratko Mladic - heroj ili zlocinac?

Ratko Mladic - Heroj ili Zlocinac?

  • Heroj

  • Zlocinac


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
frozen1982.:
Ma nemoj....znachi treba ceo narod da ispahta zbog kukavichluka 1 choveka?
Ne ispastammo mi zbog jednog coveka nego sto smo takvi. On je svoje uradio dovoljno za nas, nase je da budemo zahvalni.
Nije izgleda problem u '' ispastanju '' nego u tome sto mozda hoces na more recimo. Stvarno mislite da ce se izdajom jednog coveka poboljstati vasa materijalna situacija?
 
..............
Znachi ovako....tema nije NATO bombardovanje,tema nije chak ni da li mislite li da je Mladic kriv ili ne...to nek odluchi sud......tema nije ni dal je hashki tribunal politichki sud bla bla bla...sve je to lepo i to svi znamo ALI nishta nece promeniti chinjenicu da mi ostajemo izolovani sve dok se taj chovek ne isporuchi.
E sad.....jedan optuzeni za ratne zlochine ili buducnost oko 8 miliona ljudi?
Ja tu ne vidim nikakvu dilemu....;ali ni sve to nije tema.
Tema je mislite li da je Mladic zlocinac ili heroj ja kazem zlochinac ali pre svega spram SRPSKOG naroda jer svojim ponavljam KUKAVICHLUKOM nas dovodi u stanje u kome smo.....u sushtini ne bi nas ni mogao dovesti u ovo stanje da mirotochiva ovca na mestu premijera radi svoj posao ali i to je druga pricha.....

A te priche kako nam ne treba EU jer zaboga Shvajcarska npr.nije chlanica(logichno je da smo tu negde oko standarda,jelte)su od onih koji su 5.Oktobar dochekali u pelenama pa u medjuvremenu porasli da nam prosipaju novostechenu mudrost ili onih kojima je vrh zivotnih ambicija do tog famoznog 5.bilo leba i mleka za 30 din.od penzije.
Previshe sammnapisao,znam da nece dopreti,uzalud,ali sve to oko Mladitja vec mnooooooooooogo smara....on je vec odavno trebao da bude reshen problem.
 
frozen1982.:
..............
Znachi ovako....tema nije NATO bombardovanje,tema nije chak ni da li mislite li da je Mladic kriv ili ne...to nek odluchi sud......tema nije ni dal je hashki tribunal politichki sud bla bla bla...sve je to lepo i to svi znamo ALI nishta nece promeniti chinjenicu da mi ostajemo izolovani sve dok se taj chovek ne isporuchi.
E sad.....jedan optuzeni za ratne zlochine ili buducnost oko 8 miliona ljudi?
Ja tu ne vidim nikakvu dilemu....;ali ni sve to nije tema.
Tema je mislite li da je Mladic zlocinac ili heroj ja kazem zlochinac ali pre svega spram SRPSKOG naroda jer svojim ponavljam KUKAVICHLUKOM nas dovodi u stanje u kome smo.....u sushtini ne bi nas ni mogao dovesti u ovo stanje da mirotochiva ovca na mestu premijera radi svoj posao ali i to je druga pricha.....

A te priche kako nam ne treba EU jer zaboga Shvajcarska npr.nije chlanica(logichno je da smo tu negde oko standarda,jelte)su od onih koji su 5.Oktobar dochekali u pelenama pa u medjuvremenu porasli da nam prosipaju novostechenu mudrost ili onih kojima je vrh zivotnih ambicija do tog famoznog 5.bilo leba i mleka za 30 din.od penzije.
Previshe sammnapisao,znam da nece dopreti,uzalud,ali sve to oko Mladitja vec mnooooooooooogo smara....on je vec odavno trebao da bude reshen problem.
Pa, da te utesim, iako sam rekla da vise necu glasati ovde, zbog domacina teme i "predmeta" teme, glasala sam:)
 
Neodlucan kao osoba, veoma los u politici i katastrofalan u ogranizaciji vojske! Ako ratujes, ratuj da sto brze i uz sto manje gubitaka pobjedis. Ako ratujes, nakon pobjede zivot vojnika treba da bude svetinja. Ako ratuje nacija onda jedni ne smiju dezertirati i obogatiti se dok ostali ginu. Ne ratuje se onako kako smo mi ratovali. Kreni pa stani, pa hoce li nas bombardovati ili nece...Ides za glavu zmije (Sarajevo) i likvidiras svo Muslimansko rukovodstvo, sprjecis ekstremiste u tvom narodu da ubijaju nevine ljude i nedozvolis da se ljudi protjeruju samo zato sto su druge vjere. Mladic je samo pricao o tome kako su se dezerteri obogatili, kako ne treba tjerati nikoga i kako se on sveti, a nista nije radio. Ima vojsku pa samim tim moze i pohapsiti/pobiti sve dezertere. Ima vojsku i samim tim moze narediti da se niko nevin ne dira. Ima vojsku i moze se rjesiti govana tipa Karadzica i Klickovica. A ne on se pored 550 tenkova i 750 haubica i topova ukopao i branio. Dok su na jednom kraju ratista imali hrane na bacanje na drugim bi gladovali. Nacelnici opstina su vise kontrole nad vojskom imali nego oficiri a na kraju su ga i njegovi blizi saradnici izdali. Kako to da mu vecina 28. Divizije pobjegne iz Srebrenice? Zasto je zarobljavao vojnike pa ih onda ubijao? Zar nije bilo pametnije ne uzimati zarobljenike vec ih sve pobiti u gudurama istocne Bosne U BORBI? Svakog treba suditi po rezultatima, i prema tome Mladic nije ni jedno od ova dva. On je na kraju ispao gubitnik.
 
AcaBg82:
Sve jedno sta je.
Njegovo hapsenje bi verovatno izazvalo novi gradjanski rat na Balkanu.
Mislim da je verovatnoca za to mala i u Srbiji,a kamo li sire.
Uostalom,ako ga ikada i uhapse,to cemo saznati kada on vec bude van Srbije,a onda je stvar gotova.
Ako bi do nemira i doslo,tada bismo znali da njihov vodja,ko god bio, nije normalan,pa me bas zanima ko je spreman rizikovati od politicara!?
 
AcaBg82:
Sve jedno sta je.
Njegovo hapsenje bi verovatno izazvalo novi gradjanski rat na Balkanu.

verovatno bi se skupila slična ekipa kao ona koja je branila cobeta, recimo do desetak hiljada, pojavio bi se toma rekao da su tadić i koštunica ustaše, ivana žigon bi nešto odrecitovala i razlaz...end of story.

kakav crni građanski rat...
 
King 7:
Ako se preda moze biti mucenik ali cemo mi zato postati najgore stado koje je svet video.

Pa ako nismo postali najgore stado koga je svet video , pobivsi ili proteravsi u poslednjih 200 godina sve Srpske vladare, necemo ni zbog Ratka Mladica.........

Reci mi jednog Srpskog vladara, koji je skoncao mirno u krevetu..ili je demokratski smenjen sa vlasti....................

To nije dosta da se kvalifikkujemo za najgore svetsko stado???
 
"Mentalni sklop generala Mladica nije zlocinacki.
On nije zlocinac.U takvom ratu bilo je okolnosti
u kojima su mnogi ljudi mogli da realizuju svoju
patolosku prirodu, pozivanjem na nacionalne
interese i zloupotrebom Vojske Republike Srpske
kao institucije. Ali, nema dokaza, mislim da ih ne moze biti,
da je Ratko Mladic, u bilo kom delu karijere pogazio
svoju izvornu oficirsku etiku.
Za sve nas je dobro da sacuvamo deo mita o Ratku Mladicu,
kao coveku velikih sposobnosti, koga nije razumeo svet i kome
preti zaborav u sopstvenom narodu. On je pod progonom krivica
za sve sto nam se dogadjalo, i cak da ne verujem u cestitost i
nevinost Ratka Mladica, bio bih na njegovoj strani."

General Radovan Radinovic.
 
skarfejs:
Pa ako nismo postali najgore stado koga je svet video , pobivsi ili proteravsi u poslednjih 200 godina sve Srpske vladare, necemo ni zbog Ratka Mladica.........

Reci mi jednog Srpskog vladara, koji je skoncao mirno u krevetu..ili je demokratski smenjen sa vlasti....................

To nije dosta da se kvalifikkujemo za najgore svetsko stado???

Kralj Petar.
 
frozen1982.:
Ako je heroj shto se ne preda pa postane muchenik?
Heroji kroz istoriju uvek su se zrtvovali za svoj narod,nisu se skrivali iza njega.

NIJE TACNO! Heroji se nikada ne predaju! Samo kukavice ! Zato i jesu heroji jer se bore za svoje ciljeve DO KRAJA!

Po tvojoj logici i djeneral Draza Mihajlovic je trebao da se preda komunjarama "da bi spasio narod" od komunistckih zlocina?
 
skarfejs:
Pa ako nismo postali najgore stado koga je svet video , pobivsi ili proteravsi u poslednjih 200 godina sve Srpske vladare, necemo ni zbog Ratka Mladica.........

Reci mi jednog Srpskog vladara, koji je skoncao mirno u krevetu..ili je demokratski smenjen sa vlasti....................

To nije dosta da se kvalifikkujemo za najgore svetsko stado???

Nisi u pravu. Kralj Petar I Karadjordjevic je umro mirno u krevetu.
 
Gazda Milutin:
NIJE TACNO! Heroji se nikada ne predaju! Samo kukavice ! Zato i jesu heroji jer se bore za svoje ciljeve DO KRAJA!

Po tvojoj logici i djeneral Draza Mihajlovic je trebao da se preda komunjarama "da bi spasio narod" od komunistckih zlocina?

Tacno je bato, heroji se ne predaju............nego , ako su oficiri od casti dozvoljavaju da im ceo generalstab, i stotine boraca trune pod zemljom ili u zatvoru, a oni pretrcavaju iz stana u stan na Novom Beogradu

A sta je Seselj??
Kukavica??
Pa predao se na jedan.............. :confused:

Predali su se i Pavkovic, Lazarevic, .....sve po tvome , kukavica do kukavice????
 
skarfejs:
Petar............tacno , eto , on je umro prirodnom smrcu , kao omiljeni vladar..........

Pa, za 200 - 250 godina unazad, jedan je i izmakao Srpskoj ljubavi........nije lose :D

Nismo mi ubili ni Acu. Svabe su otjerale Petra, a i par Obrenovica je umrlo prirodnom smrcu. Tito je isto umro prirodnom smrcu, a na nasu veliku zalost, bio nam je Predsjednik. Zoran Zivkovic je demokratski izgubio vlast. Ipak i nije bas toliko crno.
 
skarfejs:
Tacno je bato, heroji se ne predaju............nego , ako su oficiri od casti dozvoljavaju da im ceo generalstab, i stotine boraca trune pod zemljom ili u zatvoru, a oni pretrcavaju iz stana u stan na Novom Beogradu

A sta je Seselj??
Kukavica??
Pa predao se na jedan.............. :confused:

Predali su se i Pavkovic, Lazarevic, .....sve po tvome , kukavica do kukavice????


Naravno da su Pavkovic i Lazarevic kukavice. Njihova osuda ce u istoriju unjeti, pravednu borbu nasih vojnika na Kosovu, kao genocid, zlocin i slicno.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top