Radovan Karadzic: Sarajevo je srpski grad izgradjen na srpskoj zemlji

Sarejevo je od Kulina Bana do današnjeg dana bilo BOSANSKI Grad a poricati da su u njemu živjeli i oni koji su se izjašnjavali i kao Srbi ili tvrditi da je bio samo SRPSKI grad, je jednostavno fašistička ideologija.
Karadžić je fašista!

...a ti si neuk jer si ucio istoriju kracu od pedesetak godina a i to verovatno samo iz jeftine stampe i pamfleta.
 
malo je neumjesno. takva su bila politička događanja u tom vremenu. bilo je slučajeva da muslimani prelaze i u pravoslavnu i u katoličku vjeru. također bilo je slučajeva da se srbi odriću pravoslavlja i prelaze u katoličku... tako da ne vidim razloga vrijeđanju

Prelasci muslaimana u pravoslavlje su bas rijetki slucajevi,pravoslavci su uzimali katolicanstvo da spasu goli zivot,pogotovo u ww2
 
"Sarajevo je u cijelini izgrađeno na srpskoj zemlji i dugo je bilo većinski srpski grad. Sva naselja su bila većinski srpska, a do Drugog svjetskog rata, cijelo Sarajevo, naročito neki kvartovi, bili su sto posto srpski", rekao je Karadžić.

--------------------------------------------------------------------------

I Bosnjaci dobise na tacni srpsko sarajevo i ako je 2/3 same opstine pripadalo teritorijalno Srbima? Nepravda ...

Ti se prijatelju ovakvim temama nervno hraniš? Šta bi ti kad bi moderatori ukinuli podforum politika. Dok je tebe i tebi sličnih mi ćemo uvijek ratovati...
 
imam. evo da nađem pa ti postavim;)
:hvala::hvala:
muslimansko stanovništvo koje je živjelo na nekoć osmajlijskim teritorijama izbjeglo je prije dolaska osloboditelja, a oni koji su ostali pokrstilo se. u lici je, osobito u perušiću, (prostor vojne krajine) u vremenu od 1690 do 1699 pokrsatilo 1700 odraslih muslimana.
 
Srbski Beograd, srbsko Sarajevo, srbski Vašington, srbski Minhen, srbski Mars, srbska planeta. Pa dokle će to ići.....Srbski zrak, pijesak, voda. Pa dajte, malo se poslušajte.....pričate sve same gluposti...

Srpsko, naravno. Bilo je i srpsko i hrvatsko i muslimansko dok niste ubili srpskog svata, dva srpska policajca, napali jedno srpsko naselje u zoru (prvi)...Dovoljno?

Zato vama vaše, nama naše i mirna bosna.
 
Ovom coveku treba htino psihicka pomoc. Ja mislim da je Alzheimer u pitanju. Srpsko Sarajevo postoji ako i Bosnjacki Beograd postoji!

...da, ali razlika je u tome sto bosnjaci postoje zadnjih petnaestak godina te Beograd nikako ne moze biti bosnjacki, dok Srbi postoje duze od Sarajeva :mrgreen: ... e moj turcine ;) (predpostavka se namece iz zastave, ali cisto sumnjam, cini mi se da si ipak poturica) :lol:
 
...da, ali razlika je u tome sto bosnjaci postoje zadnjih petnaestak godina te Beograd nikako ne moze biti bosnjacki, dok Srbi postoje duze od Sarajeva :mrgreen: ... e moj turcine ;) (predpostavka se namece iz zastave, ali cisto sumnjam, cini mi se da si ipak poturica) :lol:

Bosnjaci su postojali otkad je srbija postala deo Turske (carstva). Ne znam ko je tebi ispirao mozak?:(
 

Back
Top