Radovan Karadzic: Sarajevo je srpski grad izgradjen na srpskoj zemlji

to je moj LJubuški:heart: ali nije tema:cool:

Nije tema LJubuski, ali Krajina se zvala i za vreme Austro-Ugarske, pa ne vidim sto je TZV. :think: ... a i ta ironija na "sve kulturni ljudi", ne vidim cemu to, kao onaj sa sela ne moze biti kulturan ?

p.s. Mislim da Hrvatska drzava danas ima veliki problem u cinjenici da joj vecina stanovnistva zivi u gradovima i da su imanja ostala prazna te danas niko nema da radi zemlju i "hrani" drzavu. O tome se dosta govorilo i javno u zadnje vreme.
Sta je resenje? Srbe da zajedno (Srb & Hrv) selite za BG, a posle koju godinu uvozite kineze da vas hrane. :ok:
 
Sta hoces da kazes za tim izvorom (ako se taj spisak koji je napravljen za velikom dozom heroina moze nazivati izvor.

P.S Sarajevo otkad postoji bio zamalo celo vreme vecinski muslimanski grad.,

Od svih gradova istocnoj i srednjoj bosni najmanje Sarajevo moze se nazivati srpskim gradom

Uz svo duzno postovanje Konstantine,nisi u pravu,ako si pratio postove od ranije bice ti jasno.Sarajevo je bio grad sa najvise Srba poslije Beograda.
 
Nije tema LJubuski, ali Krajina se zvala i za vreme Austro-Ugarske, pa ne vidim sto je TZV. :think: ... a i ta ironija na "sve kulturni ljudi", ne vidim cemu to, kao onaj sa sela ne moze biti kulturan ?

p.s. Mislim da Hrvatska drzava danas ima veliki problem u cinjenici da joj vecina stanovnistva zivi u gradovima i da su imanja ostala prazna te danas niko nema da radi zemlji i "hrani" drzavu. O tome se dosta govorilo i javno u zadnje vreme.
Sta je resenje? Srbe da zajedno (Srb & Hrv) da selite za BG, a posle koju godinu uvozite kineze da vas hrane. :ok:

ali kad je bila u A-U nije se naselilo u BG odjednom toliko njih kao kad je bila tzv Krajina:cool:
 
Evlija Čelebi:
http://shp.bizhat.com/F.Spaho.html

Za Sarajevo najprije navodi, kako tamošnje stanovništvo govori "bošnjački", turski, srpski, latinski, hrvatski i bugarski (V, 435), da onda poslije kao da (V, 439) identificira. "bosnjacki" i hrvatski jezik kao jedan te isti, kojim se u tim krajevima govori. On na tome mjestu veli od riječi do riječi: "Jezik bošnjačkog i hrvatskog naroda. Narod ovog kraja svijeta zove Bošnjacima. Ali im je draže, ako im se kaže "Bosanci" (Bosnavi). I zaista jezik im, a i oni sami čisti su ljudi, koji (sve) ispravno prosudjuju. Jezik im je blizak latinskome".9 Tu donosi nekoliko primjera u prozi i stihu iz hrvatskoga jezika.

:rotf::rotf::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
U jehbo te sto su ovi muslimani istoriJski potkovani :mrgreen:
Josh to sve kada napishe Spaho :klap::rotf::rotf::hahaha::hahaha::hahaha:
 
Evlija Čelebi:
http://shp.bizhat.com/F.Spaho.html

Za Sarajevo najprije navodi, kako tamošnje stanovništvo govori "bošnjački", turski, srpski, latinski, hrvatski i bugarski (V, 435), da onda poslije kao da (V, 439) identificira. "bosnjacki" i hrvatski jezik kao jedan te isti, kojim se u tim krajevima govori. On na tome mjestu veli od riječi do riječi: "Jezik bošnjačkog i hrvatskog naroda. Narod ovog kraja svijeta zove Bošnjacima. Ali im je draže, ako im se kaže "Bosanci" (Bosnavi). I zaista jezik im, a i oni sami čisti su ljudi, koji (sve) ispravno prosudjuju. Jezik im je blizak latinskome".9 Tu donosi nekoliko primjera u prozi i stihu iz hrvatskoga jezika.

Evlija Celebija je oko 1660.g. zabiljezio da bosansku raju cine Srbi, Bugari i Vlasi, kao i da postoje crkve srpskih i latinskih hriscana. I njemacki car Leopold 1685.g.pominje hriscane Bosance Srbe
 
"Sarajevo je u cijelini izgrađeno na srpskoj zemlji i dugo je bilo većinski srpski grad. Sva naselja su bila većinski srpska, a do Drugog svjetskog rata, cijelo Sarajevo, naročito neki kvartovi, bili su sto posto srpski", rekao je Karadžić.

--------------------------------------------------------------------------

I Bosnjaci dobise na tacni srpsko sarajevo i ako je 2/3 same opstine pripadalo teritorijalno Srbima? Nepravda ...

Da da, i Beograd je nekad bio turski. :mrgreen:

Tiksone, procital' sto pisu strani mediji o ovoj budali?
 
Da da, i Beograd je nekad bio turski. :mrgreen:

Tiksone, procital' sto pisu strani mediji o ovoj budali?

cemu ta nebulozna izjava
turci su u bg i srbiji bili osvajaci i zulmcari, krvnici i nevjernici
u bg su dosli silom i tamo uvjek bili tudji na tudjem
u vrijeme vladavine knezza Mihaila Obrenovica pokupili su prnje i otisli
500 godina njihove tiranije nikome ne daje za pravo da izjavi ovo sta si ti izjavio
:dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash:
 
cemu ta nebulozna izjava
turci su u bg i srbiji bili osvajaci i zulmcari, krvnici i nevjernici
u bg su dosli silom i tamo uvjek bili tudji na tudjem
u vrijeme vladavine knezza Mihaila Obrenovica pokupili su prnje i otisli
500 godina njihove tiranije nikome ne daje za pravo da izjavi ovo sta si ti izjavio
:dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash:

Ooo nije to okupacija decko, to je Legitimna svojina nad zemljom, gradom. :cool:
Treba Turci da traze da se Beograd vrati kao vjekovno Tursko mjesto nazad pod okrilje Turske. :think:
Dakle, vase je Sarajevo a Turski je Beograd. To je fer.
Samo ne znam sto ce te sa mudzama iz SA? :hahaha:

Na kraju mnoge srpske opblasti su bile duze dio Otomanske impreije, nego Srbije. Ne znam sto se bunite vi ste sa Turcima ka nokat i meso ;)
 
Ooo nije to okupacija decko, to je Legitimna svojina nad zemljom, gradom. :cool:
Treba Turci da traze da se Beograd vrati kao vjekovno Tursko mjesto nazad pod okrilje Turske. :think:
Dakle, vase je Sarajevo a Turski je Beograd. To je fer.
Samo ne znam sto ce te sa mudzama iz SA? :hahaha:

Na kraju mnoge srpske opblasti su bile duze dio Otomanske impreije, nego Srbije. Ne znam sto se bunite vi ste sa Turcima ka nokat i meso ;)
ozbiljno
macem su stekli i kazes da je legitimno
pa onda mi moras prevesti misao
keva ti je sa turcima vjerovatno u toj relaciji:rtfm:
 

Back
Top