PSIHIJATRIJA: psihoterapija, panika, fobije, depresije, psihološke igre, itd.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
prednost moje hipohondrije je shto imam strashno zgodnog lekara opshte prakse z:D
chovek kome treba dodeliti nobelovu nagradu za strpljenje i trud.
chovek koji je u stanju 45min da mi objashnjava poreklo neke bolesti.
ja ga obozavam!!

Решење је, дакле, врло једноставно...
Промени лекара и сви твоји проблеми и симптоми ће врло брзо нестати.:)
Не шалим се...
 
Лекар треба да ти прича о оздрављењу, а не о историји болести и детаље о истој...:)

Ja se izvinjavam što upadam ali lekari kao i svi zdravstveni radnici baš trebaju da pričaju o bolestima i njihovim karakteristikama,posledicama etc...To se zove preventivni rad...On je 10 puta korisniji od lečenja posledica zadobijenih raznim bolestima....Samo kod nas je sve naopačke..... z:hm:
 
ili mislish da se moja hipohondrija razvila, zato shto on toliko tupi o bolestima?

samo da ti kazem meni je super od kako imam svog lekara,
chovek saslusha sva moja prenemaganja, koja ne moze ni majka rodjena,
onda me poshalje na sve moguce analize, i ja se smorim...
i znam ako sl. put opet budem kukala da ce me opet poslati na 10001 pregled i smoricu se,.tako da mi se ne isplati da me neshto "boli" kad mi ceo zivot ode u pregledima


a da lik je stariji od mene 3=4 godine, josh uvek je mladi entuzijasta,
steta shto nema vishe takvih lekara.. :aha:
 
...prednost moje hipohondrije je shto imam strashno zgodnog lekara opshte prakse z:D
chovek kome treba dodeliti nobelovu nagradu za strpljenje i trud.
chovek koji je u stanju 45min da mi objashnjava poreklo neke bolesti.
ja ga obozavam!!

Slikaj ga mobilnim, pa postavi fotku, da se lecimo bar gledajuci u sliku, kad vec nemamo tu mogucnost, kao ti, da ga uzivo gledamo :zper: :lol:.
 
Ja se izvinjavam što upadam ali lekari kao i svi zdravstveni radnici baš trebaju da pričaju o bolestima i njihovim karakteristikama,posledicama etc...To se zove preventivni rad...On je 10 puta korisniji od lečenja posledica zadobijenih raznim bolestima....Samo kod nas je sve naopačke..... z:hm:

Volim da imam dovoljno informacija o problemu i smeta mi kad vidim da mi se ne kaze sve sto treba. Mislim da lekar treba da proceni kako kojem pacijentu treba prici. Nisu svi jednaki po pitanju informisanosti. Neko ne zeli da zna i tako mu odgovara, ali neko zeli da ima dovoljno znanja koje mu pomaze u daljem lecenju.
 
Ja imam fobiju od buba!!!

Ne volim ih, ali se nekako izborim s njima, jer srecom, ne zapacujem iste. Bubasvabe ubijam tako sto prvo vristim, pa onda zveknem doticnu z:mrgreen:. Sledece metode, posle prvog soka, su planske i detaljne z:lol:.

Ali, mislim da bih radije bila u kavezu sa tigrovima, nego u sobi prepunoj buba. Mislim da ovo drugo stvara gadniju sliku :eek: :bljak:.
 
:)
znam bar 2 bash dobra,
pored ovog mog opshte prakse,
snimila sam jednog (koji je bash po mom ukusu), ali mislim da je neki psihic ili tako neshto

do sada se nisam lechila kod njega, ali sam ga vidjala u prolazu.
moracu da smislim neku falinku, pa da pochnem da se lechim kod njega

s obzirom da sam skoro ispunila ovu stranu svojim postovima verovatno bi mi legla neka terapija :)
 
:)
znam bar 2 bash dobra,
pored ovog mog opshte prakse,
snimila sam jednog (koji je bash po mom ukusu), ali mislim da je neki psihic ili tako neshto

do sada se nisam lechila kod njega, ali sam ga vidjala u prolazu.
moracu da smislim neku falinku, pa da pochnem da se lechim kod njega

s obzirom da sam skoro ispunila ovu stranu svojim postovima verovatno bi mi legla neka terapija :)

Vidi ti nju tj. tebe...:eek: Sve kao naivna, a ovamo zgodne doktore cuva u magacinu... :aha: Daj, bre, nekog i ovde preporuci, da oduvamo prasinu sa njega od tolikog cuvanja od ociju javnosti...z:mrgreen:
 
hahaha...

ti si looda.
eeeee....ne smem ti to reci, nisam predplacena za reklamiranje.

hbte,ovo je najjachi srpski forum, i zamisli sve ribe nagrnu kod njih,.. pa znash kad bih ja onda doshla na red?
- NIKAD !

Moram da priznam da odlicno razmisljas :think:. Sto bi rekli - "Bog je prvo sebi bradu stvorio" ili "Ko nije za sebe nije ni za druge" i sl :D. U pravu si i za reklamiranje i za forum i za navalu zenskog sveta, tako da je pitanje sta bi preostalo :D. Mudro zboris i sama bih slicno rekla :lol: :ok:.
 
To je akutno duševno oboljenje slično shizofreniji ili na latinskom: psychosis acuta schizophreniae similis. Koliko dugo će trajati bolest zavisi od osobe do osobe.

A sta se jos zna o tome? To je moja dijagnoza. Primam Rispolept consta inekcije i pijem Zoloft. Sta jos mogu da uradim da bih se opustila, kao u nekom grcu sam, i cutljiva sam, to mi je najveci problem. A kao drugo, mnogo jedem, hrana mi je najvece zadovoljstvo, i dobijam na tezini, a psihijatar misli da to ne predstavlja nikakav problem. Upomoc!
 
Antipsihotik(depo)+antidepresiv daju nus pojave...glad.Verovatno je pre Konste bio ubačen Leponex koji izuzetno izaziva glad...to je nešto što mora da bude tako na žalost Vama ostaje da se borite sa tim efektima.Što se tiče ćutljivosti i povučenosti...verovatno nije pogođena doza lekova(antidepresiva),preporuka da se javite Vašem nadležnom psihijatru i kažete za probleme pojačane depresivne epizode.To su stvari u koje se ne bih mešao...ali zavisi kakav vid grča imate na umu...mentalni ili fizički...
 
A sta se jos zna o tome? To je moja dijagnoza. Primam Rispolept consta inekcije i pijem Zoloft. Sta jos mogu da uradim da bih se opustila, kao u nekom grcu sam, i cutljiva sam, to mi je najveci problem. A kao drugo, mnogo jedem, hrana mi je najvece zadovoljstvo, i dobijam na tezini, a psihijatar misli da to ne predstavlja nikakav problem. Upomoc!

Rispolept i Zoloft su noviji lekovi. Svi antdepresivi i antipsihotici utiču na povećanje telesne težine kod većine ljudi. Treba manje da jedeš, pravilno da se hraniš i najvažnije da se što češće baviš fizičkom aktivnošću. Pretpostavljam da tu dijagnozu nemaš dugo a tim lekovima treba i nekoliko meseci da prodeluju. Ćutljivost, neuživanje ni u čemu , nedruštvenost i nedostatak motivacije su tipični za ljude sa tvojom bolešću. To se zovu negativni simptomi. Noviji antipsihotici, kao taj što ti dobijaš, su posebno dobri za njih. Ako imaš mogućnosti možeš da ideš na psihoterapiju. Nažalost u državnim ustanovama uglavnom nema psihoterapije nego se sve svodi na kratke kontrole. Za psihoterapiju, ako je zeliš ćeš verovatno morati da odeš kod privatnog psihologa ili psihijatra. Kad ti se stanje zahvaljujući lekovima malo poboljša treba da nađeš neke zanimacije koje će te okupirati i da se aktiviraš u društvu. Ne znam kakvi su ti drugi simptomi sem ovih negativnih, ali će ti se i oni zbog lekova verovatno smanjiti. Ne treba samo da se osloniš na lekove i psihijatra, dosta zavisi od tebe.
 
Poslednja izmena:
Antipsihotik(depo)+antidepresiv daju nus pojave...glad.Verovatno je pre Konste bio ubačen Leponex koji izuzetno izaziva glad...to je nešto što mora da bude tako na žalost Vama ostaje da se borite sa tim efektima.Što se tiče ćutljivosti i povučenosti...verovatno nije pogođena doza lekova(antidepresiva),preporuka da se javite Vašem nadležnom psihijatru i kažete za probleme pojačane depresivne epizode.To su stvari u koje se ne bih mešao...ali zavisi kakav vid grča imate na umu...mentalni ili fizički...

Mentalni grc, mislim na to sto zapinjem kod izrazavanja, ne prevodim lako misli u reci. Pre nego sto sam otisla kod psihijatra, a to je bilo pre godinu dana, bila sam velika pricalica, pricala sam sve i svasta, a sada jednostavno ne izlaze reci iz mene.
 
Ako imate mentalni grč tipa da želite nešto da kažete ali jednostavno ne možete tj narodski rečeno neće da izađe...verovatno nije korigovana terapija koju uzimate i moguće da bi možda trebalo da se doda ili izmeni terapija...Ali sve to zavisi od vremenskog intervala u uzimanju trenutna terapije...Antipsihotici i antidepresivi daju puno dejstvo tek nakon 3-4 nedelje uzimanja pre toga se ne može govoriti o nekim poboljšanjima ili pogoršanjima uzrokovanih uzimanjem takve terapije.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top