PSIHIJATRIJA: psihoterapija, panika, fobije, depresije, psihološke igre, itd.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Na temi o epilepsiji odavno nema nikoga a ja moram negde da pitam.Na zadnjem nalazu pored moje redovne dijagnoze G40.2 i upisano i da sam "emotivno inkontinentna".Ono što sam uspela da pronađem o ikontinenciji se uglavnom odnosi na "nevoljno" mokrenje, i pražnjenje creva (ja nemam takav tip napada) ?A onda su na to dodate i Dg.F.43,22 i F.60,3?
Šta mu sve to dođe:think:
 
Dijagnoze su:
F43.2-Poremećaj prilagođavanja
F60.3-Granični poremećaj ličnosti

Emocionalna inkontinencija je patološko izražavanje smejanja i plakanja. Osoba je emocionalno inkontinentna ako npr. čuje nešto umereno smešno i onda ne može nekoliko minuta da prestane da se smeje. To je osoba koja ne može da kontroliše smejanje i plakanje. Poznato je i kao labilan afekt.
 
Dijagnoze su:
F43.2-Poremećaj prilagođavanja
F60.3-Granični poremećaj ličnosti

Emocionalna inkontinencija je patološko izražavanje smejanja i plakanja. Osoba je emocionalno inkontinentna ako npr. čuje nešto umereno smešno i onda ne može nekoliko minuta da prestane da se smeje. To je osoba koja ne može da kontroliše smejanje i plakanje. Poznato je i kao labilan afekt.

A gde mu dođe granica? :neutral:
 
Dijagnoze su:
F43.2-Poremećaj prilagođavanja
F60.3-Granični poremećaj ličnosti

O dijagnozi F43.2 ne znam tako da mogu da napisem nesto u vezi dijagnoze F60.3.
Odmah da kazem da nisam strucna u ovoj oblsti vec sam dosta citala o tome sticajem okolnosti.
Sama formulacija da je granicna licnost na granici izmedju neuroze i psihoze je napustena u psihijatriji vec neko vreme s obzirom da u sustini nije ni jedno od ta dva niti moze preci u jedno ili drugo, vec se problem nalazi u samoj licnosti. Dakle ne misli se na granicu izmedju ta dva oboljenja vec se misli na granice koje licnost poseduje a po cemu se razlikuje od drugih licnosti. Imas dosta strucnih tekstova na temu granicnog poremecaja licnosti koje mozes naci na netu.
 
Nigde nisam napisao da je granični poremećaj ličnosti psihoza, nigde nisam napisao da je granični poremećaj ličnosti neuroza i nisam pisao o poremećajima ličnosti uopšteno nego samo o graničnom poremećaju.

Jedan kriterijum za GPL glasi:
Transient, stress-related paranoid ideation, delusions or severe dissociative symptoms

Znači mogu biti prisutne sumanotosti i disocijativni simptomi što su psihotični i neurotični elementi. Takođe GPL veoma često prate drugi neurotski poremećaji.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top