psi u modi

Ммммммм ..... ја ретко виђам ротвајлере, јесте да их је на изложби било доста и да су добили највећи ринг који је годинама припадао немачким овчарима, али стварно се ретко виде! А доста сам ван куће.
 
Ja ih vidjam stalno ali to ne mora nista da znaci to je samo slucajnost da ih mili ne vidja uopste a ja cesto ali izlozba je najbolji pokazatelj, bilo ih je ubedljivo najvise.
 
Па где су се онда "сакрили"? Док сам ја имала рота, то је све врвело од њих, а сада .... Лосми, јел их има више са репом или без репа?
 
Pa onaj koji te i ozeni i napravi ti dete!!!!!:D:D:D Ima logike?????;););)
e tu sam se izgleda preracunala, mi smo divljaci bez papira ;) ali ako napravi dete, morace da donese odmah i mace i jos jednog mesanca za kaznu :D

samo ne zaborabvi da i dete ne sme da ostane samo

naravno kud jedno tu i drugo, ja sam jedinica tako da nema sanse, ako se odlucimo za taj korak, omah planiram jos bar jedno...;)
 
Ovde negde sam već pisala kako sam 1993., kada mi je uginuo prvi pas, imala ideju da promenim rasu. I izbor je pao (po slici iz jedne lepe knjižice!) na zlatnog retrivera!
Ali, nakon višenedeljnog listanja oglasa, našla sam jedno jedino štene u Novom Miloševu (moja okolina), koštalo je 700 tadašnjih maraka... Inače, niko pojma nije imao o kom psu se radi, a ja ni u najluđim snovima nisam mogla da obezbedim toliki novac (niti bih to uradila).
Dve godine kasnije sam u Beogradu, na Dorćolu srela jednog od ovih belih i tek nakon toga je počela "masovna proizvodnja" (zamislite da sam 1993, uzela mužjaka, pa posle i kuju - koliko bih para zgrnula od štenaca? :-) )
Sad su to psi "u trendu" što ne umanjuje njihovu stvarnu vrednost (po pitanju karaktera i izgleda), ali je hiperprodukcija dovela do velikog procenta raznih "grešaka". Slično je (bilo) i sa dalmatincima.
I ne dirajte mi "lesike"!
Kad neka TV pusti "serijal" filmova o njima, popularnost im naglo skače... sad se dešava da prošetam Donu i da ljudi pitaju: "Koja je rasa?" :roll: što je pre desetak godina bilo nezamislivo!
 
u parku gde setam ima desetak retrivera,oko 6 labova,nekoliko pudli,nekoliko patuljastih snaucera,nekoliko vestija,oko 4 vucijaka,jedan grenendal,jedan malamut,dva tri haskija,dva tri samojeda,dva tri bigla,4 dobermana,desetak staforda,par pitova,jedan lesi,tri boksera,jedan sarplaninac(njih znam,a ima ih jos koje nikad nisam videla vec znam iz price,ali ne znam rase)
i ima oko 10-15 mesanaca.....
jao,ima i jedan rot....snaucer veliki je bio jedan matori koji se vise ne pojavljuje... :(
i jedan lesika
 
Па где су се онда "сакрили"? Док сам ја имала рота, то је све врвело од њих, а сада .... Лосми, јел их има више са репом или без репа?
Ima ih odprilike isto jer su stariji psi uglavnom bez a mladji sa repom mada ima i mladjih bez. Ja se josnisam navikao na rep mada se polako mirim sa tim. Meni kad je uginuo rot sreo sam zenu i kroz pricu neka njena prijateljica je poklanjala zenkicu od 5meseci i dala mi broj zena ali kad sam se cuo sa njom i kad mi je rekla da ima rep jednostavno nisam mogao da je uzmem. Znam da ce sad svi da sam lud sto mi je to bilo vazno ali kad ste navikli na nesto 11god, jednostavno nisam mogao.
 
pa i ja sam navikla na moju goldi koja nije imala rep.
Nekako shnauceri imaju ruzan rep,ne stoji im,ushi ne volim kada im se seku,ali repovi...ne znam.lepsi su bez repa.
repovi im se kupiraju dok su slepi,sa lokalnim anestetikom....tako da ne boli...a ja na to gledam tako da im to i ne smeta kada nisu ni svesni da su nekada imali rep...
pa na sta lichi doberman sa repom....ruzno i smesno,rot manje vise,bokser isto smesan sa repom...
 
Dosta sam posle toga razmisljao koju rasu da uzmem. Jedno jutro svratim na kosutnjak sa drugom na pice i ispred 2ovcara pustena kao cuvaju kafic. Ja pitam konobara kako ih drzite ovako pustene jer nece da diraju nikog. A on ce meni ma sta ti je oni su ko bubice. I stvarno ja pozovem jednog on dodje i kako sam ga pomazio odmah se izvrnuo na ledja da se mazi. I od tada sam ih zavoleo i ta ljubav ce vecno da traje:) A pre toga kao,ovcari ma vazi. Nisam smeo da pridjem ni jednom:) Plus sto je devojka htela da me ubije sto hocu ovcara jer je njenog laba par puta napao ko za baksuz ovcar ali kad je videla Donu...hehehe
 
u parku gde setam ima desetak retrivera,oko 6 labova,nekoliko pudli,nekoliko patuljastih snaucera,nekoliko vestija,oko 4 vucijaka,jedan grenendal,jedan malamut,dva tri haskija,dva tri samojeda,dva tri bigla,4 dobermana,desetak staforda,par pitova,jedan lesi,tri boksera,jedan sarplaninac(njih znam,a ima ih jos koje nikad nisam videla vec znam iz price,ali ne znam rase)
i ima oko 10-15 mesanaca.....
jao,ima i jedan rot....snaucer veliki je bio jedan matori koji se vise ne pojavljuje... :(
i jedan lesika
Gde to setas da dodjem covece koliko pasa:)
 
Moji svi u porodici vole ovcare,pa tako sam i nabavila mog.Kad smo isli da ga kupimo odgaivac nam hteo pokazati Laki seniora,oca mog Lakija.Mi nismo smeli prici on velik kao tele a laje,grize zemlju.Ja se tad malo uplasila,mislim se ja sta cu sa ovakvim psom,treba njega tolikog vaspitati,ali kad sam ga donela kuci,odusevila sam se.Stvarno nikad se necu pokajati.I vec izgleda pomalo strasno iako mu nije jos ni 7 meseci,ali u sustini on je jedna velika maza,ali kad treba on je veliki cuvar.I kad ga gledam,stvarno,to je odmor za moje oci,velicanstvena rasa po meni...

A sto se tice njihove popularnosti u mojoj uzoj okolini ima 4 nemacka ovcara.I da mislim da ljudi kupuju pse po malo i iz mode...
 
mimi,pa ti si neka vracara.... i trachara......:lol:

jeste na b.brdu.
A sto ima u jednom dvoristu potpuno crni vuchijak,veliki kao dva teleta,pustaju ga nocu i kada prolazim on se zaleti i laje kao da ce da me pojede,ali cim mu se obratim on se raspekmezi i mase repom i pocne umilno da cvili....ali se ne usudjujem da ga pomazim,dok je Goran lepo njega vec mazio...chudno,obichno ja guram prste i ruke gde ne treba a goran ne,ali ovaj put se usudio da pomazi psa koji deluje da je najopasniji u kraju....
 
E ovako kod nas u Uzicu definitivno su u modi
1. Retriveri
2. AST i par pitova
3.Labradori
4. Samojedi
5.Rotovi
6.Pinc
7.Patuljasti snaucer
8.Malamuti i Haski

Ja bih volela da udju u MODU Jack Russel terijeri, jer bi vrlo rado postala vlasnik jednog malog Majla

Mozda bi trebali da repriziraju Masku (fim u kome je zastupljen Jack Russel terijer, Majlo)
 
E ovako kod nas u Uzicu definitivno su u modi
1. Retriveri
2. AST i par pitova
3.Labradori
4. Samojedi
5.Rotovi
6.Pinc
7.Patuljasti snaucer
8.Malamuti i Haski

Ja bih volela da udju u MODU Jack Russel terijeri, jer bi vrlo rado postala vlasnik jednog malog Majla

Mozda bi trebali da repriziraju Masku (fim u kome je zastupljen Jack Russel terijer, Majlo)

Nema sanse oni u skorije vreme da udju u modu,posto su jaako skupi,ali ko zna,za jedno dva tri filma,mozda se i desi
 
eeee,ima i dzek rasel jedan u parku,dobro ste me podsetili....
ima ih zaista mnogo(mislim pasa)....zaboravih i uninog dechka-irskog setera...
samo sto ne izlaze svi u isto vreme pa ih ne vidjam sve redovno,ali imam svoju ekipu sa kojom setam....,ima dosta ludih vlasnika koji vole da tracare i da ogovaraju pa ih izbegavamo...
 
Kod nas ima 3 rota,4 haskija,3 samojeda, 2-3 NO, jedno 5 boxera, 4 pita(Dzipsi je najstariji :)), dva vestija, dva pinca,bezbroj retrivera i labradora,2 kane korso, 1 NKD...nesto sam zaboravila,a ne mogu da se setm...nema veze,ovih rasa ima najvise.
E i jos jedna stvar,kad odete na sajt balcan kinology,udjete u predstavite vaseg psa,i tu na nekih 18 tema,sa po nekoliko starnica na svakoj,se vidi kojih pasa ima najvise. Ubedljivo vodi AST.
 
kod nas su najzastupljeniji zlatni retriveri, ali znaci malo malo pa naletimo na nekog novog, za njima idu pitovi i od skora broj no se povecava... od malih najvise ima maltezera i mesanaca maltezera. inace ima puno usvojenih mesanaca:)
 

Back
Top