Протести Москве и Кијева

Народна црква

Шта означава народна црква? Означавај једну самосталну црквену организацију, са својом централном влашћу из народа и у народу; са народним свештенством, народним језиком и народним обичајним изразом своје вере. Насупрот таквој народној цркви стоји ненародна или интернационална црква, са централом изван народа, са свештенством одасвуда, са језиком туђим и са уједначеним, униформисаним изразом своје вере. Шта је природније и корисније? Несумњиво народна црква. Она има своје оправдање у Јеванђељу. Сам Спаситељ је заповедио апостолима Својим: идите и научите све народе. (Мат. 28, 19). Тим речима Он је признао народе као природне јединице Своје васељенске цркве. И кад је послао Духа Свог Светог на апостоле, апостоли су почели говорити различитим језицима; не, дакле, само јеврејским, или латинским, или грчким, него језицима свију народа. Парћана и Међана и Египћана и Римљана и Арапа и свих осталих. И кад су апостоли постављали старешине црквене у једном народу они су се трудили да их узимају из тог самог народа.
Отуда је Савина народна црква јеванђелска и апостолска. Такву народну цркву желео је одувек сваки хришћански народ под сунцем. Но ни до данашњег дана многи хришћански народи нису успели да имају своју самосталну народну цркву са централном влашћу унутра у својој земљи, са свештенством својим, и са језиком својим народним. А Свети Сава је придобио ту драгоцену тековину пре седам векова. Црквени центар за српски народ, дотле далеко у Цариграду, створен је у Жичи; грчке епископе и свештенике заменили су епископи и свештеници Срби; грчки језик уступио је место српском језику.
 
КиМ:
Народна црква

Шта означава народна црква? Означавај једну самосталну црквену организацију, са својом централном влашћу из народа и у народу; са народним свештенством, народним језиком и народним обичајним изразом своје вере. Насупрот таквој народној цркви стоји ненародна или интернационална црква, са централом изван народа, са свештенством одасвуда, са језиком туђим и са уједначеним, униформисаним изразом своје вере. Шта је природније и корисније? Несумњиво народна црква. Она има своје оправдање у Јеванђељу. Сам Спаситељ је заповедио апостолима Својим: идите и научите све народе. (Мат. 28, 19). Тим речима Он је признао народе као природне јединице Своје васељенске цркве. И кад је послао Духа Свог Светог на апостоле, апостоли су почели говорити различитим језицима; не, дакле, само јеврејским, или латинским, или грчким, него језицима свију народа. Парћана и Међана и Египћана и Римљана и Арапа и свих осталих. И кад су апостоли постављали старешине црквене у једном народу они су се трудили да их узимају из тог самог народа.
Отуда је Савина народна црква јеванђелска и апостолска. Такву народну цркву желео је одувек сваки хришћански народ под сунцем. Но ни до данашњег дана многи хришћански народи нису успели да имају своју самосталну народну цркву са централном влашћу унутра у својој земљи, са свештенством својим, и са језиком својим народним. А Свети Сава је придобио ту драгоцену тековину пре седам векова. Црквени центар за српски народ, дотле далеко у Цариграду, створен је у Жичи; грчке епископе и свештенике заменили су епископи и свештеници Срби; грчки језик уступио је место српском језику.


Koja je svrha ovog tvog copy-paste posta????? :roll: :roll: :roll:
 
35.gif
 
КиМ:

Ма КиМ немој да се узбуђујеш, зар не видиш да се човек јавља искључиво на ТЕМЕ КОЈЕ СУ У ВЕЗИ СА ПРАВОСЛАВЉЕМ И СРПСТВОМ... И ИСКЉУЧИВО ПЉУЈЕ И ПО ЈЕДНОМ И ПО ДРУГОМ...

њега само треба обавестити да му је труд узалудан ...
... ЈА ВЕРУЈЕМ У БОГА И У СРПСТВО... а он може само да ме мрзи али то му ништа неће помоћи па макар да дуби на трепавицама... :razz: :razz: :razz:
 
А сконтај воју шта вели

Обавештавам вас да сам поново заказао посету мог правног саветника Александра Вучића, овог пута за 8, 9, 10. и 11. март 2005, а ви можете опет да ми забраните да ме посети, па поново да покажете колики сте криминалци и говна у људском облику.
Ипак, кад-тад мораћете да ми омогућите посету Александра Вучића јер ја без њега не могу припремити уводни део своје одбране, с обзиром да ће Вучић, по мојим инструкцијама, монтирати трочасовни домументарни филм на основу видео-материјала којим располажем.
Александар Вучић не долази да ме посети у својству члана Српске радикалне странке него као мој прихваћени правни саветник. Ја сам га прихватио као свог правног саветника, а ви, сви припадници Секретаријата Хашког суда можете само да прихватите да ми попушите *****.
Моји правни саветници нису моји браниоци и зато не морају да испуњавају правилничке услове који су предвиђени за браниоце. Они само морају да испуне оне услове које им ја препишем, а ви само даље ометајте припрему моје одбране, па ћете на крају морати да поједете сва говна која сте посрали.
Јебев вам мајку свима, почевши од Ханса Холцијуса па надаље, укључујући и ону битангу Тјарда ван дер Спула.
 
КиМ:
А како да га ставим на игнор листу

Па кликнеш на његов кориснички профил... и тамо имаш питање у стилу: ставите виспака на листу пријатеља или на листу непожељних ... и Ти кликнеш на непожељне и уопште Ти се више његова срања не приказују
 
analiticar:
Zar je dobar Srbin koji vjeruje u Voju Seselja

Опа, поранио си данас, хехе, 7:45... шта је, патиш од несанице...
Пази, Ти си најмање позван ДА ОДРЕЂУЈЕШ КО ЈЕ ДОБАР А КО НИЈЕ ДОБАР СРБИН... прво погледај себе, човече, ТИ СЕ КЛАЊАШ ХИТЛЕРОВЦУ ПАПИ... КАКВЕ ТИ ВЕЗЕ ИМАШ СА СРБИМА И СРБИЈОМ - ЈЕДИНО ТЕ ВЕЖЕ УЖАСНА И АКТИВНА МРЖЊА ПРЕМА ПРАВОСЛАВЉУ И СРПСТВУ ... ништа друго... па погледај само сопствене постове... 8-) 8-) 8-)
 

Back
Top