Протести Москве и Кијева

zox:
Ma ove iz Obraza treba sve pohapsitii deo u zatvore a deo u ludare!Samo istinski fasista ili ludak moze da hvali Ljotica!

Ја о Љотићу апсолутно не могу да се изјашњавам... прво нисам та генерација... друго захваљујући комуњарским срањима човек уопште не може имати прави увид у то што се дешавало... али рецимо ЗОКС... ово што Ти сереш заиста нема везе са мозгом... тог пок.Небојшу Крстића сам лично познавао - ОН ЈЕ ЗА ТЕБЕ ПОЈАМ ПОШТЕЊА И ИНТЕЛЕКТА...

... ја верујем да је најбоље ДА СЕ СВИ ОТКАЧЕ И БРОЗА И ДРАЖЕ И ЉОТИЋА... И ДА ДАНАС ДАЈУ НЕКЕ СВОЈЕ МИСЛИ... НЕКЕ СВОЈЕ НОВЕ ИДЕЈЕ КОЈЕ БИ САЧУВАЛЕ НАЦИОНАЛНО и ПРАВОСЛАВНО А У ИСТО ВРЕМЕ И ОМОГУЋИЛЕ ДА СЕ СРБИЈА У ПРАВОМ СМИСЛУ РЕЧИ ПРИДРУЖИ РАЗВИЈЕНИМ ЗЕМЉАМА - А ДА СЕ ПРИ ТОМЕ НЕ ОДРЕКНЕ СЕБЕ САМЕ.

... ТО БИ БИЛА ИДЕЈА КОЈУ ЦЕНИМ - СВЕ ОСТАЛО ЈЕ ШИТ...
 
Ekiman:
stvarno vi iz vaseg ''otocanstvenog'' pokreta obraza ili sta vec niste normalni...takav pokret je postajao i u nemacnkoj i italiji1941 samo se drugacije zvao i uvazeni clan tj. glavni rukovodilac stranke je bio Hitler odnosno Musolini...
mislim,sta reci...


Ти си неписмени љаксе, ОБРАЗ ЈЕ СВЕТОСАВСКА ПРАВОСЛАВНА НАЦИОНАЛНА ОРГАНИЗАЦИЈА.
 
КиМ:
Протести Москве и Кијева

Украјинска Грко-католичка црква (УГКЦ) 21. августа је, како је пре тога најавила, преместила своје седиште из Лавова у Кијев. За то је добила дозволу претходног римског папе Јована Павла Другог. Речено је да нови папа Бенедикт Шеснаести није желео да измени ову одлуку. Гркокатолици, односно унијати, чине мање од десет посто становништва Украјине и живе искључиво на западу земље, некадашњој Галицији. УГКЦ има око 3.000 парохија. Брестлитовска унија тадашњих православних епархија потписана је у условима великог притиска 1596. године.

Московска патријаршија изразила је дубоко несагласје са овом одлуком и о томе објавила опширан коминике. Сам патријарх Алексије Други означио је пренос седишта као непријатељски гест, који нема ни историјско ни канонско оправдање. Кијевска катедра је одувек била православна. Митрополит Кирил, задужен за спољне послове Цркве, изјавио је да је овај догађај "недопустив". Патријаршија је саопштила да новонастала ситуација додатно оптерећује односе између Москве и Ватикана. Забрињава и промена титуле поглавара унијата. Он се до сада означавао "врховним архиепископом лавовским", а од сада "врховним архиепископом кијевско-галицијским". Митрополит кијевски Владимир обратио се отвореним писмом папи Бенедикту, молећи га да покаже "добру вољу Апостолског престола" и укине декрет свога претходника.

Поглавар унијата, кардинал Хусар, истакао је да премештање седишта није уперено против било кога. Председник Украјине В. Јушченко изјавио је да се ради о унутрашњем питању једне цркве. У Кијеву су православни верници организовали протестну литију кроз град, која је пошла од Кијевопечерске лавре, а зауставила се и пред ватиканском нунцијатуром. Најављени су протести сваке недеље.

УГКЦ као следећу меру најављује да ће поново тражити од Ватикана да се њен поглавар прогласи за патријарха. Овоме се противе све помесне православне цркве. Оне су прошле године о томе обавестиле Рим.

Ukrajinska Grkokatolička Crkva je Vrlo ugledna Crkvena Organizacija sa dugom tradicijom među Ukrajincima koji je smatraju svojom nacionalnom Crkvom, koja ih čini posebnim u odnosu na ekspanzionističke planove Rusa i Poljaka. I nije tačno da grkokatolici čine samo 10% stanovništva Ukrajine. To je bilo 1990-ih godina. sa buđenjem nacionalne svijesti broj vjernika unijatske Crkve u Ukrajini sve više raste...
A to što je ova Crkva premestila sjedište u glavni grad legitimne države samo je poslužila Ruskoj Pravoslavnoj Crkvi da napadne grkokatolike koji se suprostavljaju rusifikaciji...
 
КиМ:
serb_pagan:
Ја заборави да си ти секташ :-?

brate,da se imalo razumes u pravoslavlje ne bi lupetao takve gluposti.
pravoslavlje je u stvari slovenski paganizam,samo zaodenut u hriscansko ruho.jesi li se zapitao zasto srbi slave slavu? i ko su ilija gromovnik i sveti vid? i zasto postoji obicaj paljenja badnjaka.odn.hrasta,simbola peruna?
ako ne znas nista o tome,procitaj knjigu velesovu,bojanovu himnu ili nesto slicno.i bice ti jasno
 
serb_pagan:
КиМ:
brate,da se imalo razumes u pravoslavlje ne bi lupetao takve gluposti.
pravoslavlje je u stvari slovenski paganizam,samo zaodenut u hriscansko ruho.jesi li se zapitao zasto srbi slave slavu? i ko su ilija gromovnik i sveti vid? i zasto postoji obicaj paljenja badnjaka.odn.hrasta,simbola peruna?
ako ne znas nista o tome,procitaj knjigu velesovu,bojanovu himnu ili nesto slicno.i bice ti jasno

То су обичаји. Православље је Православље и исто је код свих Православаца.
Међутим обичаји су нам различити. Нпр: Руси и Грци славе имендан ми славимо славу... И гомила других сахране...Тачно је да је већини обичаја основа паганизам.
То је нормално има доста људи који себе сматрају Православцма, а понашају се супротно а да тога нису ни свесни.
Нпр: сујеверни су,гатају,једу тартар бифтек...
Баш сам добила нервни слом пре пар месеци када ми је умрла бака,па када су сандук спустили,неки људи почели да бацају новчиће унутра. Поштено сам се издрала на њих.
 
slayer:
serb_pagan:
По Православљу је забрањено јести мачке,псе, и месо које је крваво.

pa po pravoslavlju je zabranjeno mnogo toga,npr.:sex pre braka,pruzanje otpora neprijatelju (ono sa drugim obrazom),mrznja,ponos itd.ionako to niko ne postuje,krajnje je licemerje kad neko danas za sebe govori da je "hriscanin".ljudi,uzmite se u pamet i postavite realno stvari
 
serb_pagan:
КиМ:
brate,da se imalo razumes u pravoslavlje ne bi lupetao takve gluposti.
pravoslavlje je u stvari slovenski paganizam,samo zaodenut u hriscansko ruho.jesi li se zapitao zasto srbi slave slavu? i ko su ilija gromovnik i sveti vid? i zasto postoji obicaj paljenja badnjaka.odn.hrasta,simbola peruna?
ako ne znas nista o tome,procitaj knjigu velesovu,bojanovu himnu ili nesto slicno.i bice ti jasno
И после оваквих срамних речи ти себе називаш Србином.
Слава се слави , зато што је за време турске окупације било забрањено јавно окупљање Срба, па смо онда почели да славимо славу као разлог за окупљање, молитву, крштења, венчања итд....
А и да се смишљају опланови за буне и акције против турских окупатора.
 
КиМ:
serb_pagan:
И после оваквих срамних речи ти себе називаш Србином.
Слава се слави , зато што је за време турске окупације било забрањено јавно окупљање Срба, па смо онда почели да славимо славу као разлог за окупљање, молитву, крштења, венчања итд....
А и да се смишљају опланови за буне и акције против турских окупатора.


srbin sam po krvi i poreklu,a ne zbog nekih tamo popetara. gresis sto se tice slave,slave su relikt paganskih bogova,zastitnika kuce,a ne kako ti ovde kazes razlozi za sastanak o daljoj borbi protiv turaka
 
serb_pagan:
КиМ:
srbin sam po krvi i poreklu,a ne zbog nekih tamo popetara. gresis sto se tice slave,slave su relikt paganskih bogova,zastitnika kuce,a ne kako ti ovde kazes razlozi za sastanak o daljoj borbi protiv turaka

КиМ је у праву за период под Турцима...има више тумачења о томе како су Срби почели да славе славу... НЕ ЗАБОРАВИ пагане ДА СЕ СЛАВА КОД НАС ЗОВЕ: КРСНА СЛАВА ... дакле најближе тумачење је то да су породице на одређени дан када су примале хришћанство и крштавале се и ТАЈ ДАН ТЈ. СЛАВУ УЗИМАЛЕ ЗА СВОГА СВЕТИТЕЉА ПОРОДИЧНОГ ЗАШТИТНИКА... прича о паганству не пије воду, јер како то да само Срби славе славу... хоћеш да кажеш да остали околни или други православни народи нису били ПАГАНИ - него само ми... свашта... Немањићи су славили Св.Архангела Михаила...тхе... моју славу...
 
o temi samo-pa sta ako su izmestili sediste?
ne razumem mozak ko se tome kao zustro protivi..isto kao i kod posete pape srbiji..
dakle,ako bilo ko ima jaku pravoslavnu veru,poseta pape ili premestanje unijata ga nece uopste dotaci..ko nema,njega ni unijati ni katolici ne interesuju,ili bolje receno..zabo;e ga za sve to
 

Back
Top