Протести Москве и Кијева

eremita:
serb_pagan:
КиМ је у праву за период под Турцима...има више тумачења о томе како су Срби почели да славе славу... НЕ ЗАБОРАВИ пагане ДА СЕ СЛАВА КОД НАС ЗОВЕ: КРСНА СЛАВА ... дакле најближе тумачење је то да су породице на одређени дан када су примале хришћанство и крштавале се и ТАЈ ДАН ТЈ. СЛАВУ УЗИМАЛЕ ЗА СВОГА СВЕТИТЕЉА ПОРОДИЧНОГ ЗАШТИТНИКА... прича о паганству не пије воду, јер како то да само Срби славе славу... хоћеш да кажеш да остали околни или други православни народи нису били ПАГАНИ - него само ми... свашта... Немањићи су славили Св.Архангела Михаила...тхе... моју славу...

vi postovatelji lika i dela sina davidovog,ne moze se sa vaama raspravljati.i dalje stojite na stanovistu da pre pravoslavlja srbi nisu ni postojali.kako smo preziveli kao rasa i narod hiljade godina pre nametanja hriscanstva? a propo tvoje tvrdnje mogu ti reci da je u svakoj religiji vidljiv njen paganski zacetak. a ti malo razmisli o ovome.
ne zelim da se svadjamo i vredjamo ovde,mozemo da raspravljamo kao civilizovani ljudi,nadam se.sto kaze vas patrijarh:"budimo ljudi,iako smo srbi"
 
serb_pagan:
eremita:
vi postovatelji lika i dela sina davidovog,ne moze se sa vaama raspravljati.i dalje stojite na stanovistu da pre pravoslavlja srbi nisu ni postojali.kako smo preziveli kao rasa i narod hiljade godina pre nametanja hriscanstva? a propo tvoje tvrdnje mogu ti reci da je u svakoj religiji vidljiv njen paganski zacetak. a ti malo razmisli o ovome.
ne zelim da se svadjamo i vredjamo ovde,mozemo da raspravljamo kao civilizovani ljudi,nadam se.sto kaze vas patrijarh:"budimo ljudi,iako smo srbi"

Не разумем Те... у мом посту упућеном Теби нема ни једне ружне нити свадљиве речи... напротив, само кажем да има више тумачења... ја нигде не наводим да Срби нису постојали пре прихватања хришћанства, нити тврдим да пре хришћанства није био паганизам - напротив, све нације и народи су били пагани пре прихватања неке од монотеистичких религија... ја само НЕГИРАМ ТВОЈ СТАВ КОЈИ ИСТИЧЕ ДА СУ ЕТО СРБИ КРСНУ СЛАВУ (А ТО ТИ У ПРЕВОДУ ЗНАЧИ: КРШТЕНА СЛАВА) "ИЗМИСЛИЛИ" РАДИ СВОГ ПАГАНСТВА...
 
eremita:
serb_pagan:
Не разумем Те... у мом посту упућеном Теби нема ни једне ружне нити свадљиве речи... напротив, само кажем да има више тумачења... ја нигде не наводим да Срби нису постојали пре прихватања хришћанства, нити тврдим да пре хришћанства није био паганизам - напротив, све нације и народи су били пагани пре прихватања неке од монотеистичких религија... ја само НЕГИРАМ ТВОЈ СТАВ КОЈИ ИСТИЧЕ ДА СУ ЕТО СРБИ КРСНУ СЛАВУ (А ТО ТИ У ПРЕВОДУ ЗНАЧИ: КРШТЕНА СЛАВА) "ИЗМИСЛИЛИ" РАДИ СВОГ ПАГАНСТВА...

ne bi da branim lilihipa ali Slava i pojam Slave je vedskog porekla, dakle opsti za sve Indoevropljane (kako protoslovene tendeciozno naziva nemacko-francuska istorijska skola).
Sa-rha-va. Srava= sud (sravnjavanje), jos i bukvalno sabor (slavlje, takmicenje i pre svega sudjenje i sklpanje saveza medju starcima rodova).
Slava i Proslava su institucije prisutne od nivoa roda/kolena sve do najkrupnijih etnickih saveza. svaka institucija sistema odgovarala je svojoj praslici u nebeskom poredku. Krsna Slava je nastala prvi put onda kada su srbi primali hriscanstvo. posto je krstenje novo rodjene, odnosno inicijaski obred najcistijeg vida - krsna slava je obelezavanje novog 'saveza'. krsna, upravo oznacava da je to slava krstenja. ili "boga krsta i krstenja".

razlog zasto je u tako cistom obliku imaju samo srbi (svih inace veroispovesti - eremita znas i sam da su muslimani i katolicki srbi do nedavno slavili slavu po istim obicajima kao i pravoslavni) je pre svega zato sto je za razliku od istocno-slovenskih naroda na teritoriji "ilirije" pravoslavlje primljeno dobrovoljno i balkanska plemena su jedna od prvih (a po Svetom Pavlu prvo chedo crkve hristove) hriscana u svetu. ostali sloveni,kao Rusi ili katolici Poljaci, Cesi, ili Luzichani primili su hriscanstvo ognjem i machom i nikakva stara institucija nije smela da se zadrzi cak ni kao Slava, kao simbolicno prihvatanje nove vere. stara vera je jednostavno iskorenjena. kao i vecina obicaja i narodnog stvaralastva, iznenadio bi se kada bi video i razumeo da ovde na istoku nema, osim u rudimentarnim pojmovima u samom govornom jeziku, nikakvih tragovima stare vere u zivoj kulturi.

ne kazem da je to nesto strasno, ali nije nesto cime se treba ponositi. nema potrebe da se ne priznaje verska zrelost slovenskih naroda i njihovo, a kod Srba gotovo potpuno, sacuvano vedsko nasledje.

(Veda, Vjeda, Vid - mudrost, znanje, razumevanje, shvatanje)
 
Јабучило, ја се у потпуности слажем са Твојим излагањем које је крајње разумно и истинито... па и данас имамо Видовдан (Св.Вид)... наравно, све је то било... ја само пошизим од опште хистерије трагања за неким ко зна каквим "подријетлом" --- па ја, значи, сада треба зато што је неко негде некаквим "научним методом" пронашао ово или оно ДА ИДЕМ У РИКВЕРЦ И ДА ИДЕМ У ТРИ П.М. У НЕКО ПАГАНСТВО... е, зато што је оно постојало пре хришћанства... ја дубоко верујем у ГЕНЕТСКИ КОД у веру својих прадедова... али не могу да се враћам у гвоздено доба као што је то сада урадила "Дукљанска академија" која трује Црногорце...

за мене је сасвим довољно ДА ПОШТУЈЕМ И СПРОВОДИМ СВЕ ОНО ШТО МИ ЈЕ ПОЗНАТО ОД СВЕТОГА САВЕ ДО ДАНАС... а шта је било пре тога ЈЕ УГЛАВНОМ НА НИВОУ ПРЕТПОСТАВКЕ, ТЕЗЕ, да не кажем шпекулација - а не ПРАВИХ ДОКАЗА ....
 
Цитат:
Оригинал поставио slayer
КиМ колико ја знам, вратили су копију не оригинал.
Латини су то!!!

Озбиљно!!!!!!!
Рекламирали су на ТВ да су вартили оригинал.



ПАТРИЈАРХ НЕ ЖЕЛИ ПАПУ У МОСКВИ (код нас објављено 22.8.2004)

Одлука да се Казанска Богородица преда Руској православној цркви, саопштена је од стране Ватикана 10.јула 2004. године после вишегодишњих преговора.

Јован Павле Други, надао се да ће сам да врати икону и постане први католички папа који је посетио русију. Међутим, руски Патријарх Алексеј Други изјавио је да НЕМА ПОТРЕБЕ ДА ЈЕ ПАПА ДОНОСИ ЛИЧНО, ЈЕР ЈЕ УТВРЂЕНО ДА ЈЕ ТО САМО ЈЕДНА У НИЗУ КОПИЈА:



Овај пост је већ пре неколико месеци био на овом форуму АЛИ КАКО АНАЛИТИЧАР ЧИМ УКЉУЧИ КОМПЈУТЕР ПОЧНЕ ДА ЛАЖЕ, МОРАМ ДА ГА ПОНОВИМ.
 
eremita:
serb_pagan:
КиМ је у праву за период под Турцима...има више тумачења о томе како су Срби почели да славе славу... НЕ ЗАБОРАВИ пагане ДА СЕ СЛАВА КОД НАС ЗОВЕ: КРСНА СЛАВА ... дакле најближе тумачење је то да су породице на одређени дан када су примале хришћанство и крштавале се и ТАЈ ДАН ТЈ. СЛАВУ УЗИМАЛЕ ЗА СВОГА СВЕТИТЕЉА ПОРОДИЧНОГ ЗАШТИТНИКА... прича о паганству не пије воду, јер како то да само Срби славе славу... хоћеш да кажеш да остали околни или други православни народи нису били ПАГАНИ - него само ми... свашта... Немањићи су славили Св.Архангела Михаила...тхе... моју славу...
Руси имају нешто слично, али они то зову у мом лошем преводу имендан, дан када су се КРСТИЛИ али то обично буде на неког светитеља.
 
eremita:
Цитат:
Оригинал поставио slayer
КиМ колико ја знам, вратили су копију не оригинал.
Латини су то!!!

Озбиљно!!!!!!!
Рекламирали су на ТВ да су вартили оригинал.



ПАТРИЈАРХ НЕ ЖЕЛИ ПАПУ У МОСКВИ (код нас објављено 22.8.2004)

Одлука да се Казанска Богородица преда Руској православној цркви, саопштена је од стране Ватикана 10.јула 2004. године после вишегодишњих преговора.

Јован Павле Други, надао се да ће сам да врати икону и постане први католички папа који је посетио русију. Међутим, руски Патријарх Алексеј Други изјавио је да НЕМА ПОТРЕБЕ ДА ЈЕ ПАПА ДОНОСИ ЛИЧНО, ЈЕР ЈЕ УТВРЂЕНО ДА ЈЕ ТО САМО ЈЕДНА У НИЗУ КОПИЈА:



.

sumnjam da ce aleksej ridiger odbiti da primi benedikta.ipak je to politicko,a ne crkveno pitanje.bice verovatno kako putin zeli.a moje je licno misljenje da ce on ipak doci i u rusiju i ovde. sve je to stvar politike,ciji je crkva,bilo ona katolicka,pravoslavna verni pripadak

TO JABUCHILO: smatram da si veoma obrazovan i pametan covek,mogli bi malo da spustimo loptu i razmenjujemo misljenja argumentovano,bez cinizma tipa "lilihipa".ako se slazes
 
eremita:
Цитат:
Оригинал поставио slayer
КиМ колико ја знам, вратили су копију не оригинал.
Латини су то!!!

Озбиљно!!!!!!!
Рекламирали су на ТВ да су вартили оригинал.



ПАТРИЈАРХ НЕ ЖЕЛИ ПАПУ У МОСКВИ (код нас објављено 22.8.2004)

Одлука да се Казанска Богородица преда Руској православној цркви, саопштена је од стране Ватикана 10.јула 2004. године после вишегодишњих преговора.

Јован Павле Други, надао се да ће сам да врати икону и постане први католички папа који је посетио русију. Међутим, руски Патријарх Алексеј Други изјавио је да НЕМА ПОТРЕБЕ ДА ЈЕ ПАПА ДОНОСИ ЛИЧНО, ЈЕР ЈЕ УТВРЂЕНО ДА ЈЕ ТО САМО ЈЕДНА У НИЗУ КОПИЈА:



Овај пост је већ пре неколико месеци био на овом форуму АЛИ КАКО АНАЛИТИЧАР ЧИМ УКЉУЧИ КОМПЈУТЕР ПОЧНЕ ДА ЛАЖЕ, МОРАМ ДА ГА ПОНОВИМ.
ТАЧНО ТАКО, ХВАЛА

Ко нашом невином крвљу залива њиве наше?
Ко свештенике коље и цркве наше плави?
Ко распетој Србији приноси оцта чаше?
Ко су то? Хуни, Готи, Авари или Вандали?

Ил Логомбардери, Цвеви, Татари или Лабурци
Сто децу нашу кољу, силују насе жене?
О; нису авај, Варвари некултурни,
Већ синови ХРВАТСКЕ културне просвећене.

Знам те јунаке добро, историја је њина
Пуна части и победних фанфара
Усне им још румене од победничких вина
Славећи своје победе, Немаца и Мађара,
 
eremita:
Јабучило, ја се у потпуности слажем са Твојим излагањем које је крајње разумно и истинито... па и данас имамо Видовдан (Св.Вид)... наравно, све је то било... ја само пошизим од опште хистерије трагања за неким ко зна каквим "подријетлом" --- па ја, значи, сада треба зато што је неко негде некаквим "научним методом" пронашао ово или оно ДА ИДЕМ У РИКВЕРЦ И ДА ИДЕМ У ТРИ П.М. У НЕКО ПАГАНСТВО... е, зато што је оно постојало пре хришћанства... ја дубоко верујем у ГЕНЕТСКИ КОД у веру својих прадедова... али не могу да се враћам у гвоздено доба као што је то сада урадила "Дукљанска академија" која трује Црногорце...

за мене је сасвим довољно ДА ПОШТУЈЕМ И СПРОВОДИМ СВЕ ОНО ШТО МИ ЈЕ ПОЗНАТО ОД СВЕТОГА САВЕ ДО ДАНАС... а шта је било пре тога ЈЕ УГЛАВНОМ НА НИВОУ ПРЕТПОСТАВКЕ, ТЕЗЕ, да не кажем шпекулација - а не ПРАВИХ ДОКАЗА ....

da. to je sasvim dovoljno.
 
eremita:
serb_pagan:
Не разумем Те... у мом посту упућеном Теби нема ни једне ружне нити свадљиве речи... напротив, само кажем да има више тумачења... ја нигде не наводим да Срби нису постојали пре прихватања хришћанства, нити тврдим да пре хришћанства није био паганизам - напротив, све нације и народи су били пагани пре прихватања неке од монотеистичких религија... ја само НЕГИРАМ ТВОЈ СТАВ КОЈИ ИСТИЧЕ ДА СУ ЕТО СРБИ КРСНУ СЛАВУ (А ТО ТИ У ПРЕВОДУ ЗНАЧИ: КРШТЕНА СЛАВА) "ИЗМИСЛИЛИ" РАДИ СВОГ ПАГАНСТВА...
Ма човејк је поган па га вероватно нешто пецка.
 
Petar_FPN:
da,slazem se sa srpskim paganinom..
i btw. potpuno je logicno da polovi jedne iste religije razgovaraju;to su ipak sestrinske crkve,i samo varijante jednog istog

Ја могу да прихватим да си Ти атеиста и да ниси хришћанин... али да напишеш ДА СУ РИМОКАТОЛИЧКА И ПРАВОСЛАВНА ЦРКВЕ СЕСТРИНСКЕ то је или плод потпуног незнања или веома зле намере... иди на сајт СПЦ ПА ПОГЛЕДАЈ КОЈЕ СУ ЦРКВЕ СЕСТРИНСКЕ ... и повуци овај унијатски квазиполитички пост, еј, бре, као да сте Ти и аналитичар отворили овде агентуру Ватикана...
 
Жртвама торнада "Катарина" ће се угадити РФИД-чипови

Амерички тим за катастрофе DMORT (Disaster Mortuary Operational Response Team) уграђује мртвим жртвама торнада "Катарина" РФИД чипове, да би лешеви касније могли бити боље идентификовани. Техника потиче од предузећа VeriChip које је прошле године од надлежне институције Food and Drug Administration добило дозволу за VeriChip Health Information Microtransponder System. Систем се састоји од РФИД чипа који је имплантиран под кожу, ручног скенера, као и базе података са медицинским подацима.

Кад спасилачке екипе наиђу на леш, инјекцирају један РФИД чип са 16.-оцифреним бројем за верификацију, који потом бива исчитан са ручним скенером. Додатно се обухватају и информације о локацији проналаска леша и стању леша, и то се такође убације у базу података. DMORT очекује од ове технике пре свега тачнију докуметацију о њиховом учешћу у катастрофама. Савезна држава Луизијана такође намерава да убудуће уграђује РФИД чипове, да би неидентификоване лешеве боље класификовала.

(Преузето са сајта немачког компјутерског часописа ct (http://www.heise.de/newsticker/meldung/64033))
 
eremita:
Ја могу да прихватим да си Ти атеиста и да ниси хришћанин... али да напишеш ДА СУ РИМОКАТОЛИЧКА И ПРАВОСЛАВНА ЦРКВЕ СЕСТРИНСКЕ то је или плод потпуног незнања или веома зле намере... иди на сајт СПЦ ПА ПОГЛЕДАЈ КОЈЕ СУ ЦРКВЕ СЕСТРИНСКЕ ... и повуци овај унијатски квазиполитички пост, еј, бре, као да сте Ти и аналитичар отворили овде агентуру Ватикана...

Do sada su bile sestrinske, a vrlo brzo i ujedinjene Crkve pode rukovodstvom naslednika Sv. Petra! 8-) 8-)
 
"Што је већа љубав то су већа страдања душе, што је дубља љубав то је дубље познање, што је силнија љубав то је пламенија молитва, што је савршенија љубав то је светији живот." Свети Силуан Атонски
 

Back
Top