PROTEST za prestanak ubijanja pasa i macaka u Srbiji

Ovako...sad sam dosla iz Beograda..sutra je protest...sve cu vam objasniti podrobno...a za sada samo ovo;
ZASTO BAS JA TREBA DA DOBIJEM NOVAC???Ja sam dobila novac.Tacnije ja sam bila u ARKI kad sam uspela da se izborim za novac za azil koji je trebalo da se gradi kod Zatvora.E onda su Arka i zatvor hteli da izvedu jednu prevaru, koju sam ja otkrila i Arka je ispala iz igre i Tender je bio oborem, a direktor zatvora smenjen.Ostale su virtuelne pare i gotov Projekat koji je pobedio na Tenderu ali kako je izgubljen investor tj Zatvor...trebalo je naci drugog investitora.Dakle na Tenderu je prosao Projekat...odvojen je novac...ali nema Investitira.U medjuvremenu doznajemo da vec postoji odredjeno gradsko zemljiste koje bezecuje JKP Cistoca da bi tu nastavila da ubija...Ja bivam proglasena za kordinatora Programa izgradnje Azila u NS...i sad treba Pajtic da odredi investitora. Ja se protivim da to budu ubice, dakle JKP Cistoca...i ostaje ZIG.Novac ide Projektanku i nekim okolnim troskovima i zatim ja kao koordinator potrazujem od istog Fonda veci novac...za izgradnju.
A zasto ja kao kordinator.Jer sam se pod jedan izborila za celu pricu, a pod dva necu da dovolim da se bilo sta radi bez kontrole, da se ne bi nastavilo ubijanje...Ovo je samo deo price.Ja i samo ja sam je zapocela, i ja cu je zavrsiti.U medjuvremenu ja pstajem clan Radne grupe...na osnovu onoga sto znam i sto sam uradila do sada..Za veceras toliko, a sve sto budete zeleli objasnicu vam, zato sto tu nema tajne, ali nema ni prevare i zato pitajte i ne donosite zakljucke na osnovu ogovaranja...laku noc
 
Hvala na odgovoru, iako ne mogu da vam uđem u trag sa ovim menjanjem nickova! Ja postavljam pitanja jer je bilo još udruženja zainteresovanih za azile i za konkurs ( tender) koji se još nigde nije pojavio?! Ovo je sve malo nejasno?!
Novac još uvek niste dobili. "Arka je htela da izvede prevaru koju ste otkrili", a da li znate da je g-đa Korijenić u Radnu grupu ušla da zastupa strategiju čiji je jedan od autora i Branka Paško? Ili lepše rečeno, Zlata Korijenić u ovu bitku ulazi na čelu Alijanse čiji je deoARKA?
Da bi se dobio novac za plan i projekat, treba imati investitora, te mi i dalje nije jasno, kako ste dobili novac koji još uvek stoji u Fondu ? Nemate investitora, nemate zemljište, imate plan i projekat koji ne mogu biti urađeni jer nemate novac? Jesam li ja glupa ili se vrtimo u krug? A projekat je nazvan "Bik Mićko" i zahteva bar pola miliona eura za realizaciju, ukoliko je to još uvek projekat koji ste obelodanili sa sve veštačkim jezerom, školom dresure i sl.? Zatvor nikada nije bio investitor jer zatvor nikada nije imao novca da investira u izgradnju azila,a da je imao vi biste odavno podigli taj novac!
A zašto vi kao koordinator? Naravno, zašto da ne? Međutim, ako je po znanju, ima tu ljudi, žena koji imaju mnogo više iskustva i znanja od vas ( nemojte zameriti). Kako vam nikada nije palo na pamet da pomognete nekom već postojećem azilu?! Zar vam nije bilo čudno da Arka ulazi u nov projekat tek što joj se neslavno završio onaj u Brčkom o kojem ste pisali kao o "svetlom primeru"?
Ovo nije ništa napisano na osnovu "ogovaranja" već isključivo zdravog razuma! Iskreno, još uvek mi je krivo što svoje ime trošite na pogrešan način, a svakodnevno se ubija i svakodnevno se pronalaze novi načini pranja novca i lova u mutnom?!
Svejedno, sretno na protestu!
 
Ovako...sad sam dosla iz Beograda..sutra je protest...sve cu vam objasniti podrobno...a za sada samo ovo;
ZASTO BAS JA TREBA DA DOBIJEM NOVAC???Ja sam dobila novac.Tacnije ja sam bila u ARKI kad sam uspela da se izborim za novac za azil koji je trebalo da se gradi kod Zatvora.E onda su Arka i zatvor hteli da izvedu jednu prevaru, koju sam ja otkrila i Arka je ispala iz igre i Tender je bio oborem, a direktor zatvora smenjen.Ostale su virtuelne pare i gotov Projekat koji je pobedio na Tenderu ali kako je izgubljen investor tj Zatvor...trebalo je naci drugog investitora.Dakle na Tenderu je prosao Projekat...odvojen je novac...ali nema Investitira.U medjuvremenu doznajemo da vec postoji odredjeno gradsko zemljiste koje bezecuje JKP Cistoca da bi tu nastavila da ubija...Ja bivam proglasena za kordinatora Programa izgradnje Azila u NS...i sad treba Pajtic da odredi investitora. Ja se protivim da to budu ubice, dakle JKP Cistoca...i ostaje ZIG.Novac ide Projektanku i nekim okolnim troskovima i zatim ja kao koordinator potrazujem od istog Fonda veci novac...za izgradnju.
A zasto ja kao kordinator.Jer sam se pod jedan izborila za celu pricu, a pod dva necu da dovolim da se bilo sta radi bez kontrole, da se ne bi nastavilo ubijanje...Ovo je samo deo price.Ja i samo ja sam je zapocela, i ja cu je zavrsiti.U medjuvremenu ja pstajem clan Radne grupe...na osnovu onoga sto znam i sto sam uradila do sada..Za veceras toliko, a sve sto budete zeleli objasnicu vam, zato sto tu nema tajne, ali nema ni prevare i zato pitajte i ne donosite zakljucke na osnovu ogovaranja...laku noc

..za moj ukus prilično puno pominjanja svojeg ja za nekoga ko se bavi dobrotvornim radom, a ne propagiranjem sopstvenog ja i sopstvene koristi..
 
Organizovano je do sad nekoliko protesta ovog tipa. Konkretno me zanima (ako neko ima info) da li je ijedan urodio plodom?
Možda je samo jedan delimično urodio nečim, ali sve je to mlako!
Da bi protest uspeo zahtevi moraju biti tačno definisani!
Jelena ne želi da shvati da niko još od države nije dobio azil na "upotrebu", a neka poseti onih nekoliko azila gde je preko 500 pasa da vidi u kakvim uslovima žive ti psi i na koje se sve ljudi načine dovijaju da opstanu! Azil za 1000 pasa u Novom Sadu ne rešava problem, može samo0 da pomogne,a o Beogradu da i ne govorimo! Rešenje je u decentralizaciji, tako da svaka opština ima obavezu da reši problem na svojoj teritoriji. Rešenje je u zakonu koji nije usvojen. Rešenje je da u zakon uđe prelazni period jer je to "kvaka" na kojoj će nas dočekati kako bi umanjili problem...brojčano! A to se zna šta znači!
 
..za moj ukus prilično puno pominjanja svojeg ja za nekoga ko se bavi dobrotvornim radom, a ne propagiranjem sopstvenog ja i sopstvene koristi..

ovako pocecu od Krofnice...za tvoj ukus je previse ja ali ja sam Ja imam ime i prezime...a ti si ipak krofnica...dakle bolje je imati svoj stav i hrabrost da kazes ko si.
dalje danas je bio protest sutra cete svi moci a procitate u novinama sta je bio, a da volite zivotinje danas biste bili sa nama...
Sto se tice tekile izlazeceg sunca...Tender je bio u novom sadu i na njemu nisu ucestvovala udruzenja jer tako to ne moze kad drzava daje pare...Moraju da konkurisu Utanove u ovom slucaju to je bio zatvor...sada je ZIG. i on ce biti investitor.

Sta je radila Zlata sta je pisala Branka sta je rekla Stevka ili Mirka mene ne zanima..Mene znima sta sam postigla JA,a danas sam postigla.JA...ako vas zanima citajte stampu i dovidjenja svima vama veliki strucnjaci i savetodavci...
Toliko od mene.
 
Slazem se sa krofnicom. "Ja" bi u celoj prici trebalo da bude najmanje bitno, a kod mene kao laika (a kamoli kod onih koji to nisu) izaziva sumnju da se zapravo radi o licnom interesu. Mozda gresim, samo iznosim zapazanje o procitanom.
A deo o tome ko ima ime i prezime a ko ga nema je krajnje...nerazumljiv:confused: Ovo je forum i svako ima pravo da se predstavi kako zeli... To sto neko nije napisao ime i prezime, apsolutno ne znaci nista, a kamoli ne vidim kakve veze ima sa propagiranjem sebe:dontunderstand:

dovidjenja svima vama veliki strucnjaci i savetodavci

:eek: Ovo deluje kao da se petogodisnje dete naljutilo jer ne moze da ubedi roditelje da mu kupe igracku:lol: I kako posle takvu osobu shvatiti ozbiljno...

A ovo tek http://www.pravda.rs/srbija/7968/golom-guzom-za-prava-zhivotia :roll:

U svakom slucaju nadam se da ce zivotinje imati neke korsti od protesta...
 
A ovo tek http://www.pravda.rs/srbija/7968/golom-guzom-za-prava-zhivotia :roll:

U svakom slucaju nadam se da ce zivotinje imati neke korsti od protesta...

:eek: E pa neverovatno! Degutantno! Skandalozno... i diskreditujuće za sve te životinje koje se ovde navodno brane i za koje bi neko drugi hteo da se založi legitimnim sredstvima. :thumbdown: A sve od osobe koja traži nazad svoje lutkice i krpice i neće više da se igra sa nama zato što otvoreno diskutujemo umesto da imamo poltronski pristup i da nam samo pertle vire iz njenog... reklamiranog dela. :bljak:
 
:eek: E pa neverovatno! Degutantno! Skandalozno... i diskreditujuće za sve te životinje koje se ovde navodno brane i za koje bi neko drugi hteo da se založi legitimnim sredstvima. :thumbdown: A sve od osobe koja traži nazad svoje lutkice i krpice i neće više da se igra sa nama zato što otvoreno diskutujemo umesto da imamo poltronski pristup i da nam samo pertle vire iz njenog... reklamiranog dela. :bljak:
:rotf::rotf::rotf:
Da, da! Pročitali smo novine i vesti! :dash:Gospođo Tinska kao što vam reče ista ta Zlata Korijenić "sretne su životinje koje vi branite"! Od tog vašeg JA ne vidte mnogo daleko, a najveći vaš uspeh značiće nove smrti, pranje novca i sl! Da li vi ovo smatrate uspehom? :dash:Da bi vas odobrovoljili "požuriće sa usvajanjem zakona"!!!:besna: Mnogo vam hvala! Ali šta vredi vama govoriti!? Dođe mi da napravim protest sa zahtevom da vam se već jednom dodeli taj azil zbog kojeg radite sve ovo,a druge pustite da brinu o životinjama Srbije!
Od svega postignutog najveći vam je uspeh taj što ste pružili besplatnu reklamu Upravi za veterinu!
Što se tiče vašeg JA , ne znam kako je bilo na protestu, ali u novinama su sve izjave Zlate Korijenić i pominju se "udruženja", "nevladin sektor", pa čak i "Orion fond" Društvo za zaštitu životinja!? To nikako ne odgovara istini, jer ni jedno beogradsko udruženje nije podržalo protest, kao što ne podržava ni vaš angažman u Radnoj grupi!
Osvestite se dok je još vreme! Nemojte nam priređivati još 13 Ovči, 13 Ćuprija ili Zaječara...
 
Ovo zaslužuje zaseban post:
Ovo je broba. Duga i mučna. I zaista ne zaslužuje rekla- kazala! No, to Stevka, Branka, Zlata, Mirka...nisam čula, rekla, kazala, već pročitala na vašem sajtu kao zvanično saopštenje. Mislim da će biti interesantno i drugima...da čuju u ime čega menjate mišljenje i tim ?
Draga Zlato evo mog javnog odgovora na vase pismo.

To sto vi svi koji zivite u svom svetu zombija ne videvsi kako vas drugi
vide, ne opravda vase postupke.
Moj i Brankin posao je da sve uradimo na vreme.Da zivotinjama bude onako
kako treba.Nista sto mi uradimo ili napisemo nije protiv zivotinja;a sve
sto vi radite jasno se vidi, iako vi u to sumnjate.
Ja sam ovde kratko a vi za zivotinje za deset gosina niste uradili nista.
Nista se ne menja od rodjenja i ono sto ste vi, to ste vi, dragi
ljubitelji zivotinja.
Od kad se "borite " za nih saberite koliko je leseva preneseno na deponiju
u Vinci iz Ovce.
Ja se bavim zivotijama na nacin na koji zelim, pre svega, da razotkriujem
sve vase slabosti.
Ono sto radite to ste, a ne oni sto mislite da ste, ili zelite da drugi
vide.
Ja sam samo mudri posmatrac .Moja uloga je jasna i ona vas zbunjuje, ja u
celoj ovoj prici usvajam vrednosti i odbacujem fals price .
Istinska Borba za zivotinje je za vas Spansko selo.
Zakon bi trebalo da postoji da usmerava, ali vi krsite zakone
prilagodjavajuci ga svojim unutrasnjim potrebama.
Recimo inicijateva E17 je protiv zakona i jeziva.
Ona propagira da na jednoj javnoj povrsini "staratelj" ima desetak pasa
koje je pripitomio i voli ih i hrani.
Donese im cebence i napravi im kucicu, a onda ode svojoj kuci.
Ali takva, dobra i propitomljena zivotinja, ce i iz ruku zlotvora, jer je
poverovala staratelju da su ljudi dobri, uzeti otrov i umreti u mukama.
A "staratelj" ce se ljutiti i pisati tuzbe, a platice samo zivotinje,
zivotom i smrcu u mukama, a ne "stratelj" ili taj zlotvor
Dosao je trenutak u kome se morate suociti sa svojim neznanjem, jer kada
dodje neko treci ko ne zivi tu, u soliteru na javnoj povrsini, na kojoj je
smesten pas, jer dolazi u posetu nekom svom, a pas ce mozda da napadne
clanove porodice ljudi koji dolaze u posetu, jer cuva teritoriju, sto je i
njegova iskonska uloga.On postaje odan soliteru i opasan po druge ljude.
Drugo psi laju i galame, i ljudi ne mogu nocu da otvore prozore leti.
Srategija mora biti ukinuta hitno, za dobrobit zivotinja.
Pokazala se losom.
Branka Pasko je ponudila Goranu Paskaljevicu da bude putokaz,
neobavezujuci konsultant, bez novcane nadoknade, ali se Goran zabrinuo da
li ce to odgovatari njegovim saveznicima tj. vama svima iz Mreze, jer vi
svi mrzite/Mrzite svakog..Branku koja zna, mene koja vidim.
Spisak vas 11 ili koliko vas vec ima, je tragican bilans neznalica, koje
niti imaju politicku moc, niti novac/vama je potreban novac od grad> Elviru/ niti, sto je najtragicnije, pravo znanje i plan.
Vasa strategija je masovna greska.
Nemate cilj nemate pojma idete slepim kolosecima.
Srbija je u velikom problemu.
Grad organizuje masovna ubistva zivotinja, a vi ste nemocni, jer niste
igraci koji mogu a se suoce sa Gradom.
Naprotiv vi se Gradu slihtate.
Vi samo trazite pare za svoja mala dvorista, a za te pare ne nudite nista
osim sto trazite hranu za svoje zivotinja i to je za nas, kao
organizaciju, ponizavajuce, a za zivotinje katastrofalno i porazavajuce.
Vi se stalno borite PROTIV, a ne umete da se izborite ZA jer ne idete
pravim putem.

Sto je najgore vi nigde u javnosti niste protiv Grada vi lizete Gradu
bulju za malo dzakova hrane.A nije kriv Elvir kao sinonim za krivca.Kriv
je Grad koji ga podrzava.Elvir je samo poslusnik koji je profitirao
prodavsi dusu djavolu..
Nazovite vec jednom stvari pravim imenom i suocite se sa svojom nemoci.> I NA SVE OVO VI SE I DALJE DOPISUJETE I TRAZITE DA VAM POSALJEN VASE
PREPISKE U KOJIMA SAMO JEDNI DRUGE GADITE UMESTO DA SE SUOCITE SA SOBOM.
Mislila sam da ce Goran Paskaljevic napokon shvatiti koliko ste vi svi
opasni za zivotinje i kad vec ima moc i poznanstva da ce se prikloniti
Timu onih koji znaju sta treba da se radi, a ne Mrezi gubitnika, koji nisu
potrebni i korisni ni njemu, a ni zivotinjama, naprotiv on je potreban
vama.
Surova je i bolna istina, ali je uvek samo jedna i jedina.
Kad je jednom prilikom postojala mogucnost da Branka Pasko gostije kod
Olje Beckovic, moje drugarice, ja sam pozvala Zlau u istu emisiju, nakon
sto se ona meni obratila poslavsi mi strasne slike iz Ovce, i Zlata mi je
rekla "ja sa Brankom ne gostujem" i na moje sokirano pitanje "zasto
"odgovorila mi je
"gde god se pomene ime Branke Pasko svi zatvore vrata."
Sada znam da je to bilo zato sto jedina Branka zna sta treba da se radi i
nije iskomprominovana.
Normalno je da svi vi od nje bezite.Jer njenom pojavom i znanjem ona vas
potseca na to ko ste u stvari.
Nemocni spletkarosi i neznalice
Ili sprski; Svi vi ste bar nekom iz svog kruga popusili za neku sitnu
uslugu...vi se medjusobno ogovarate po kuloarima javno se smeskate jedni
drugima i svi imate svoje saucesnike koji su vam ili popusili ili ste vi
njima.
I to za sitnosicardzdjijske interese.
Vi se borite protij JT i BP umesto da pocnete da cistite redove i da se
borite protiv Grada i za dobrobit i zastitu i prestanak ubijanja
zivotinja, te za izgradju Azila.
Vama je potreban lanac Azila.U tome je poenta.
I sada saljem pismo svima Vama, a tu prepisku koju mi je Zlata trazila,
prepisku izmedju nje i Danice Drobac i mene, sam prosledila Goranu
Paskaljevicu, da vidi covek kolko ga svi vi uistinu volite i kavi ste
igraci.
Dakle Zlatina opaska da je blago zivotinjama kada ih ja stitim je naravno
zla i cinicna,
Ovde sada nema mesta zlu i cinizmu.
Kad sam se ja kao medijska licnost bez dlaka na jeziku pojavila, bez
ikakvih intersa u ovoj jadnoj i tuznoj psecoj prici, sa tadasnim ciljem da
ukinemo sramnu Odluku Maje Gojkovic o drzanju i ubijanju pasa u sinteraji
na djubristu Novog Sada, trebalo je svi skupa da se uhvatite za taj zlatni
most koji bi vas sa lakocom, da ste se udrtuzili sa nama, doveo do svih
mesta na koja smo mi otisli sami i uspeli bismo u svemu, ali ne, pocelo
ogovaranje po forumima, bojkot naseg protesta u Novom Sadu, izmisljotine
nekih bolesnika "kako Jelena Tinska skuplja potpise za Ministra
Milosavljevica kao bajagi, jer ona ih zapravo skuplja za Vuka Bojovica"
I zato je cak i ta peticija, koju je zajedno samnom sastavio Alex, ostala
sa 260 potpisa, do danas
Zbog medjusobne mrznje forumasa, koji su se borili krvavo protiv JT.
Moja druga peticija na internetu koju sam napisala u junu protiv Elvira,
ORCE i OVCE postavivsi na nju strsane slike koje je poslala Tamara Popic
do sada ima 1.850 potpisa, ljudi iz sveta.

http://www.thepetitionsite.com/2/urgent-help-for-serbia

Sada ovo pismo saljem svima vama iz Mreze i svim forumima, a postavljam ga
i na svoj novi site NOJEVA (B)ARKA, na koji sam do sada postavila svoje
>tekstove, svoj intervju sa Danicom Drobac, Goranom Paskaljevicem, sa Vukom
Bojovicem, duel sa You Tube Paskaljevic-Burazerovic, i sve ostale istine i
samo istine.

Takodje sam i Danici Drobac i Goranu Paskaljevicu, i Maji Gojkovic
omogucila da u mojoj emisiji DUH VREMENA kazu svoje istine, kao sto cu
uvek i raditi sa zeljom da pomognem dobrobiti i zastiti zivotinja i
raskrinkavanju malverzanata i profitera.
Toliko od mene.


Dovidjenja.I za kraj,
nastavite da se dopisujete medjusobno i pazite sta pisete, jer tragovi
ostaju sacuvani.
 
Protest je bio. Nisam bila, ali sam cula da nije bio organizovan, da je izgledalo kao da se grupa ljudi okupila oko necega, ali nejasno oko cega. Nebitno. Protest i sve sto radi JA oko zivotinja je usmereno na licnu korist i licnu promociju, pa ako uspe na brzinu - super, ako ne, eto bar se pokusalo. Ne moze se neciji rad zasnivati na pljuvanju drugih (gornji mejl to govori) i negiranju onoga sto drugi rade. Sta je JA uradila od kad se bavi zivotinjama - nista. Jos uvek nije ukinuta kafilerija na djubristu Novog Sada, a toliko se zalagala ..... Ko je nju izabrao u radnu grupu - niko, koga ona tamo predstavlja - nikog (samo sebe, jer ono sto ona naziva udruzenjem je grupa na fejsu), zasto je ona jos uvek tamo - zato sto vlastima bas odgovara takva kakva je - nista ne zna o zastiti, osim da pravi senzacionalisticke istupe kao sto je i sama rekla "ako treba da skine ...... " Sta tu ima vise da se kaze ...............
 
Juce je bio Protest za prava zivotinja, u Beogradu.

No naravno bilo je svega oko sto ljudi...jer u ovoj zemlji ako Protest organizuje Jedno udruzenje..druga naravno ne dodju..Jer u ovoj zemlji niko ne voli zivotije vec voli da bude Glavni...I ja sam bolna tacka svim udruzenjima koja se "godinama bore za zivotinje" i onda dodje J.Tinska i sad " sta ona hoce".

Protest je bio zanimljiv.Zapravo Protestu je prethodio neverovatan strah Uprave za Veterinu, sto ce Protesta biti.I prvo su me zmolili da ga otkazem, a onda su misleci da sam ja kreten hitno sazvali sastanak u Radnoj Grupi u na kome su kao otstampali da Pravilnik 29/94 vise ne vazi i meni predali dokument sa pecatom naslovivsi ga " za J.Tinsku"/

Pa kad su videli da ja niti mogu niti zelim da otkazujem protest, onda su zakazali jos jedan sastanak u Ministarstvu za Lokalnu samoupravu, na kome naravno nije bio Ministar vec njegov posebni savetnik. Aleksandar Radosavljevic.I onda su odigrali jedan farsicni skec u kome su se I Zoran Micovic i Posebni savetnik saglasili sa tim da ce saradjivati.

Naravno kao i na svakom lakrdijaskom sastanku ni ovde nije bilo zapisnicara, pa kad sam ja zamolila, posto sam krenula na Protest da mi ipak sroce par recenica da mogu da obradujem ljude time sto su usaglasili stavove, to sam i dobila ali bez potpisa i pecata...Haha.

Na Protestu je bio press u velikom broju i dve TV.Ja sam naravno napravila veliku medijsku reklamu Upravi za Veterinu koja dakle hoce da "saradjuje".U jednom trenutku se pojavio Zvonimir Rot, visi savetnik Direktora Uprave i sve vreme je bio tu negde slusajuci sta ja govorim za press.Ja sam dakle bila fer i pomenula sam sva njihova obecanja, verujuci da su istinska!

No danas se u Dizanju na b92 pojavio Zoran Micovic povodom Protesta.Tako je najavila novinarka.

Ali avaj, on Protest nije spomenuo.Niti nas dogovor.Niti clanove Radne grupe, niti postojanje te grupe i njene ciljeve...njihova obecanja...sastanak u Lokalnoj smoupravi...nije dakle spomenuo NISTA.

A kad ga je novinarka upitala sta to znaci "Pravilnik 29/94 vise ne vazi", da li to znaci da se vise nece ubijati...nesto je promumlao.

A na pitanje da li se sada naveliko ubijaju psi po Srbiji, hladno je slagao odgovorivsi NE.

A dobro zna da smo pre neki dan dobili izvestaj da je u Nisu predsednik Skupstine Lilic odobrio 6.000 000 dinara za ciscenje ulica od pasa.Da bas tako CISCENJE.Kao da su pacovi.

Strasno je saznanje da zivis u zemlji lazova i prevaranata.

Ja sam ocajna.Jedino sto sada mogu je da sve ovo obelodanjujem sto vise, da govorim ljudima sta se desava.Da pisem.I da organizujem mnogo veci i opasniji protest.A kad se grupa idiota skupila pred Kanadskom ambasadom za to sto se ubijaju foke, to su objavite sve tv u zemlji, no ovo sto smo mi organizovali, jedva je obelezeno..

Ocigledno je veterinarska mafija veoma jaka.I svi se oni itetako koriste.Nikome nije u interesu da se ova situacija resi.A resenje je tako jednostavno i explicitno i beskrajno lako ostvarljivo.

Trebalo je da dodjete u sto vecem broju.Prica za zivotinje i njihova prava u ovoj zemlji je mnogo mnogo tuzna.Na protestu je bila jedna zena koja je pricala koliko se bolno i nehumanuo ubijaju zivotinje po klanicama.

Boze, zasto neko ne baci atomsku bombu na ovu divlju zemlju.

U kojoj je juce otvoren novi shoping moll.na Uscu..Hocu, ali necu moci!

Sramno.



Jelena Tinska
 
--------------------------------------------------------------------------------
From: epar@yunord.net
Date: Sat, 4 Apr 2009 02:07:46 +0200



JELENA TINSKA je dobro postupala i uverila se da su prevaranti .
Odajemo joj priznanje za ovaj rad .
Ustvari , trebalo bi da se stvarno svi udruzimo i napravimo nacionalni protest ispred Vlade , da prodjemo ustajalim , krvavim Beogradom, da budemo GLAS ZIVOTINJA sa taksativno i ultimativno nabrojanim SVIM CILJEVIMA i da ne izostavimo ni jednu zivotinju , da upadnemo u OVCHU , u neke klanice , u zoo vrt, u Institute med.fak i Vet fak gde drže eksperimentalne životinje u malim smrdljivim kavezima da bi radili vivisekcije na studentskim vežbama, i razne glupe eksperimente radi sticanja glupih titula , lažni naučnici , gde god muče životinje radi sopstvene koristi , DA SE TRESU OD NAS da budemo Glas svih životinja u Srbiji .
Posto Jelena Tinska voli i zna da organizuje proteste , neka bude glavni organizator , i dobro je sto ima "jezik" ( kazem ovo bez uvredljivog tona) ,za njihove prljave rabote takav je jezik odgovarajuci, ali iza njega mora odmah da nastupi "mitraljez" koji ce ih pokositi , konferencija za štampu sa činjenicama koje dokazuju njihovo kršenje zakona- a to imamo i nepostupanje tužilaštava i sudova .
Pripreme bi trebale biti ozbiljne i trebali bi svi isplanirati dolazak, po cenu zivota- jer to se i tice i nashih zivota koje nam oduzimaju svakodnevno, ubijajući naše prijatelje, ubijaju i nas svakog dana, i još to rade za naš novac - mi plaćamo sva ta ubijanja, zverstva.
Nakon protesta , trebalo bi u Medija centru, nastaviti konferenciju za stampu i izbljuvati svu KRVAVU istinu pred celu javnost Srbije, pred novinare te klizave suppozitorije vlasti ,sva veterinarska mafijaska "namestanja" o nekima tu dole JELENA TINSKA pishe, ali i sve o lovcima medju kojima ima mnogo policajaca i politicara, sve o shinterima , veterinarskoj ,lovno-sumarskoj, kinoloskoj mafiji uopste , podrzavanoj od strane korumpirane izvrshne vlasti i zakonodavne - sa imenima i prezimenima ljudi mrcina koji sve to rade , a kriju se iza institucije u okviru koje im mi uredno dajemo plate , dok oni gaze i nas i USTAV , i zivotinje svojim cinjenjem i necinjenem, kako kad.
Nije Uprava za veterinu nalozila postupanje po nevalidnom Pravilniku 29/94, niti naplaćivanje po zakonu besplatne antirabicne vakcinacije , nego je to uradio gospodin Zoran Micovic, pre njega Miroslav Marinkovic, pre njega Dejan Krnjaic - koji zato treba da sede u zatvoru , kao svaki drugi prekršitelji zakona jedne države . Nikoga od mrcina ne smemo poštedeti , ni Eepublickog.javnog tužioca, ni predsednika Ustavnog suda - svi su krivi za smrt naših prijatelja.
Javno moramo tražiti istragu o svim potezima koje su činili ili nisu dok smo ih uredno plaćali da postupaju po zakonima naše države, a oni radili za svoje interese.

Naravno treba MITING upriliciti pre usvajanja Zakona o dobrobiti , i pre junskog razmatranja EU o pridruzivanju Srbije EU ,pre usvajanja zakona o dobrobiti zivotinja u kojem nema ni rechi o dobrobiti divljih , kao da one nisu zivotinje nego ce o njima pisati Zakon o lovstvu, kao da je njihova dobrobit sadrzana u tome da budu lovacke mete.
Taj protest trebao bi biti organizovan tako da kao da ce posle njega biti ili kraj sveta ili promene po arsinu kojeg mi zahtevamo za zivotinje , nema treceg .
Moramo iznenaditi mrcine u vlasti , svojom snagom, znanjem, odlucnoscu- dok su oni samo glupi pohlepni prevaranti i onda kada se zovu savetnici ministra i ministri sami.. .
Uostalom ni mi necemo ziveti jos 100 godina, pa da imamo vremena ovako klaj, klaj da se borimo , a zivotinje tako kratko zive da ce jos mnoge generacije stradati dok se mi najzad konsolidujemo .
Moramo uraditi korenite promene , radi zivotinja, i to sto je moguce pre.

Ako se udružimo - oduvaćemo sve mrcine koji muče, ubijaju, zloupotrbljavaju životinje, oduvaćemo ih jednim potezom, otpašće kao listići odcvalog maslačka , a
posle , posle neka ide svako od nas svojim putem i neka pomaže dalje najbolje što zna .

Mislim da je maj ( najranije npr 9. maj ) mesec za promene i za zajednički nastup svih koji su na strani životinja, protiv svih koji u njima vide samo profit , a ne osećajna bića sa jednakim pravom na život ili 24.4.09. dan laboratorijski zivotinja .

Ovo je dah antispecizma u Srbiji, bez kojeg nema pobede za životinje, i moramo ga dunuti najsnažnije što možemo .
Što se mene lično tiče bio bi to najvažniji protest u mom životu , i tako bismo svi trebali da ga osećamo , onda ćemo bez sumnje uspeti , na prvom mestu INTERESI SVIH ŽIVOTINJA , sad ili nikad , jer kada usvoje nakaradni Zakon o dobrobiti , svi odosmo pod led zajedno s životinjama na sledećih najmanje 10 godina, a to je nedopustivo.
Zato stavimo na stranu sva medjusobna neslaganja MI KOJI ŽELIMO PROMENITI ODNOS SISTEMA PREMA ŽIVOTINJAMA i UDRIMO PO NEPRIJATELJIMA ŽIVOTINJA , NAJŽEŠĆE ŠTO ZNAMO I MOŽEMO, a znamo mnogo i možemo SVE : zajedno . Životinje TO očekuju od svih nas .

Suština ovog posla NIJE ničiji trijumf , nego sprečavanje ZLA .
To ne može niko od nas sam, ali možemo zajedno , svi kojima je TO cilj .Budimo uz JELENU TINSKU SVI.CELA SRBIJA!!!

Pozdrav
Epar

Prim.mr.sci dr .med Slavica Mazak Bešlić

Prijatelj-EPAR/OIPAmember league/Alijansa za prava životinja/OIPA Srbija

24000 Subotica, Matka Vukovića,9

www.epar.org.rs

http://serbiananimalsvoice.wordpress.com/

_______________________________________
8. SAD ili NIKAD : NECEMO KRVAVU SRBIJU - na pragu
Treceg Milenijuma

9. NACIONALNI PROTEST zbog gazenja nasih ustavnih prava neimplementacijom vazecih zakona u oblasti koja se tice sudbine zivotinja i nase sudbine.

NE DAMO VISE DA NAS GAZE UBIJANJIMA I MUCENJEM ZIVOTINJA !

DOSTA JE BILO, NEMA VISE !

NI MI ,NI ZIVOTINJE NISMO ZIVO SMECE !

Svi zajedno , Jelena napred ! SVI s njom !

SAD ili NIKAD !

BITI ili NE BITI !

NEMA KOMPROMISA !
nema trijumfa - SPRECAVAMO ZLO !

EPAR/OIPA member league/Alijansa ya prava zivotinja/OIPA Srbija
www.epar.org.rs
http://serbiananimalsvoice.wordpress.com/
___________________________________________
moramo uraditi za zivotinje SADA ili nikada .
Ko ne bude s nama 9.5.2009., na celu s Jelenom Tinskom - taj i nije bitan za sudbinu zivotinja .
Tajming je precizno odredjen iz dva, za zivotinje Srbije , najvaznija razloga.
Tako sada stvari stoje .


OVO nije NICIJI TRIJUMF , ovde NEMA trijumfa , ovo je finish beskompromisne dugogodisnje borbe za zaustavljanje ZLA u Srbiji , za konacan KRAJ ZLA u Srbiji .

DOSTA JE BILO KRVI I SUZA !

---------------------------------------------------
To mora biti vulkan 9.5.2009., Hiroshima !kako god !ISTINA je nasa municija
, necemo je stedeti , nemamo pravo na to .
Napravicemo plan , dogovoricemo se, ko ce od nas sta na samom protestu i
u Medija Centru govoriti, bicemo zaista GLAS ZIVOTINJA , a na samom
protestu zvanicno cemo objaviti prikupljanje potpisa za PATIJU ZA
ZIVOTINJE , s tim da potpise vec mozemo poceti skupljati :

ime, prezime, JMBG, reg.br.lk. i potis ispod teksta:
Mi dolepotpisani osnivamo PARTIJU za ZIVOTINJE .
Napisat cemo Statut i krenuti i u politicku borbu za prava zivotinja u
narednom periodu .
Nas ne interesuje novac i lovorike, - zato cemo biti prava , iskrena
partija , govoriti u ime onih koji to ne mogu.
Moramo pokazati da smo SNAGA , da ZNAMO , MOZEMO I HOCEMOi da ih se NE
BOJIMO.
Naravno ne mora svako, samo ko hoce, ko nece moze posle ovog protesta
nastaviti putem za koji misli da je bolji .
ALI 9. MAJA 2009. , KO NIJE S NAMA, NA CELU S VAMA , NIJE NA STRANI
ZIVOTINJA- definitivno .
Mozemo se mi medjusobno ne slagati - ne mozemo svi biti istomisljenici ,
ne moraju se svi slagati ni s idejom Partije za zivotinje , ali

ovaj protest 9.5.2009. definitivno je POSLEDNJA SANSA ZIVOTINJAMA U
Srbiji i KO GA NE ISKORISTI , ne postoji .
Pripremit cemo ga u tajnosti, tako kao da je sutra KRAJ SVETA ili NOVO
VREME , nema kompromisa .Ja sam licno spremna i umreti za ovo , jer ne mogu
vise ziveti u svoj ovoj krvi , bolu, patnjama bespomocnih zivotinja,
isplakala sam sve suze , a verujem isto osecaju mnogi ljudi u Srbiji .

SLAVICA MAZAK BESLIC
 

Back
Top