PROTEST za prestanak ubijanja pasa i macaka u Srbiji

Slazem se...a na protest nece doci vise od 50 ljudi sto posto...a i tih 50 je ihaaaaj
Nemaju ljudi svest o tome...ne toliku da bi organizovali svoje vreme da odu na protest...
A mnogi neće da dodju bas zbog toga sto znaju da ce biti malo ljudi...ne žele da budu smešni...
Teško je napraviti veliki protest zbog nečega što ne ugrožava ljude lično...tužno, ali istinito.
 
Necu ici na protest.
Izvini ako sam ti digla pritisak pricom, stvarno ne znam sta sam lose uradila.

A sad kazes da neces ici.

Nisi nista lose uradila - ustvari nista nisi uradila. Ako je u tvom gradu tako kako kazes, a verujem da je bas tako kako kazes - znaci da se niko ne bori za zivotinje nego se samo kuka. Ima raznih nacina da se nesto uradi a da niko ne provali da si ti u pitanju. Cemu toliki strah, ako postoji organizacija za zastitu zivotinja koja bi ti pomogla? Da, strah je daje moc onome ko ga izaziva.

Nemoj ovo da shvatis licno. Uopste se ne radi o tebi, radi se o primeru i principu po kome postupa vecina ljudi kada treba da se zastite zivotinje. Iz tog istog razloga ce neko doci ili ne doci na protest, ma koliko izgledalo da to nije isto. Naravno, ima i onih koji imaju konkretan razlog, ali to sada nije bitno.
 
Poslednja izmena:
Нећу доћи на протест јер мислим да нема сврхе...потпуно бесмислено је што ће 20 људи да урла тамо...
А што се тиче конкретног примера са мачкама...орка ми је тражила име презиме и адресу...значи, они из Бг-а не могу ништа са надимком и крајем града...а ако неко мисли да тако може да пријави некога(нарочито у СУП-у Крушевац), ево на пп ћу да му пошаљем надимак и крај града...:D
 
hm....ne zele da ispadnu smesni pa zato nece doci na protest?
evo, ja idem na protest pa me zanima zasto cu da budem smesna.

Nema svrhe? Nista se nije desilo preko noci. Mozda ne bi bilo lose da procitas pismo Ketrin ( zene kanadskog ambasadora) u kojem opisuje kako je doslo do promene svesti po pitanju napustenih zivotinja u Kanadi.
 
Нећу доћи на протест јер мислим да нема сврхе...потпуно бесмислено је што ће 20 људи да урла тамо...
А што се тиче конкретног примера са мачкама...орка ми је тражила име презиме и адресу...значи, они из Бг-а не могу ништа са надимком и крајем града...а ако неко мисли да тако може да пријави некога(нарочито у СУП-у Крушевац), ево на пп ћу да му пошаљем надимак и крај града...:D

Gore si u jednom postu rekla da nikada neces shvatiti ljude koji ne zele da dodju. Pa kakve veze ima koliko je ljudi. Covek ide, ili ne ide, zbog svog licnog misljenja o necemu, a ne zbog prisustva drugih.

Pa naravno da ne mogu nista sa nadimkom i krajem grada, i naravno da su potrebni tacni podaci, ima toliko nacina da se nesto sazna, malo se igras detektiva, ako ti je uopste bitno. Cini mi se da ti jeste bitno. I zaista ne shvatam u cemu je toliki strah da se ti podaci nekako saznaju i dostave orki.
 
hm....ne zele da ispadnu smesni pa zato nece doci na protest?
evo, ja idem na protest pa me zanima zasto cu da budem smesna.

Nema svrhe? Nista se nije desilo preko noci. Mozda ne bi bilo lose da procitas pismo Ketrin ( zene kanadskog ambasadora) u kojem opisuje kako je doslo do promene svesti po pitanju napustenih zivotinja u Kanadi.

Sto se tice Kanade i promene svesti... Hm... :dontunderstand: Pa zar bas u Kanadi ne ubijaju male foke (od nekoliko dana starosti) samo zbog krzna?
 
Slazem se...a na protest nece doci vise od 50 ljudi sto posto...a i tih 50 je ihaaaaj
Nemaju ljudi svest o tome...ne toliku da bi organizovali svoje vreme da odu na protest...
A mnogi neće da dodju bas zbog toga sto znaju da ce biti malo ljudi...ne žele da budu smešni...
Teško je napraviti veliki protest zbog nečega što ne ugrožava ljude lično...tužno, ali istinito.

e ovako kad smo moje dve drugarice i ja organizovali protest bilo je oko 500ljudi :)
A ti lepo dodji i nemoj da ispadas sad smesna , za dva dana cemo poceti da lepimo letke za obavestenje da ljudi dodju na protest u sto vecem broju da nas bude minimum 1000 jer veci broj ljudi da da znak gradu da je nama stalo da se zivotinje ne ubijaju !!!!!!
Znas kako kazu KO SAD IZDA ***** ;):per::whistling:

DAJTE LJUDI DA JEDNOM URADIMO NESTO ZA ZIVOTINJE !!!!

p.s inace kad kucne rasne zivotinje zavrse po kafilerijama sirom Srbije bivaju ubijeni ZAUSTAVIMO to , kao i UBIJANJE jadnih malih stenaca !!!!!!
 
Sto se tice Kanade i promene svesti... Hm... :dontunderstand: Pa zar bas u Kanadi ne ubijaju male foke (od nekoliko dana starosti) samo zbog krzna?

Sto apsolutno nema nikakve veze sa stavom i ophodjenjem prema napustenim psima i mackama.U tome su 1000 svetlosnih godina ispred nas.Gomila zivotinja koja nikada nije mogla biti udomljena u Srbiji je tamo nasla divne domove.Svest se lagano menja.Ustaljeni sistemi i nacini razmisljanja su nesto sto je jako tesko promeniti i iskoreniti preko noci ali polako se to desava cak i u Srbiji.No da budem iskrena,nisam bas tip koji ide u proteste ali srecno svima koji budu tamo
 
hm....ne zele da ispadnu smesni pa zato nece doci na protest?
evo, ja idem na protest pa me zanima zasto cu da budem smesna.
Мени нећеш, већини хоћеш...знаш оно шачица људи нешто једе г...бори се са ветрењачама...

Nema svrhe? Nista se nije desilo preko noci. Mozda ne bi bilo lose da procitas pismo Ketrin ( zene kanadskog ambasadora) u kojem opisuje kako je doslo do promene svesti po pitanju napustenih zivotinja u Kanadi.
Иначе, ја немам тај проблем да ћу испасти смешна...није ме брига. Само, просто, зашто бих изгубила неколико сати на нешто што неће променити ама баш ништа...све и да се сваки дан скупља по 50 људи и протествује, потребна је много већа маса да би неко уопште обратио пажњу... трудим се да шта год да радим у животу, радим са циљем...да не губим живце на узалудне борбе...већ сам их превише на такве борбе изгубила

A kada će biti protest za prestanak ubijanja ljudi ? :confused: Ja bi na taj da idem. :)
Организуј па иди...мада, ово је требало игнорисати :besna:
Gore si u jednom postu rekla da nikada neces shvatiti ljude koji ne zele da dodju. Pa kakve veze ima koliko je ljudi. Covek ide, ili ne ide, zbog svog licnog misljenja o necemu, a ne zbog prisustva drugih.
Нисам рекла да никада нећу схватити људе који не желе да дођу...рекла сам да не схватам зашто се убек појави само пар десетина људи (те две ствари не значе исто, иако на први поглед делју исто)

Pa naravno da ne mogu nista sa nadimkom i krajem grada, i naravno da su potrebni tacni podaci, ima toliko nacina da se nesto sazna, malo se igras detektiva, ako ti je uopste bitno. Cini mi se da ti jeste bitno. I zaista ne shvatam u cemu je toliki strah da se ti podaci nekako saznaju i dostave orki.
То са надимком и крајем града сам споменула јер ме је неко прозвао да могу тако да пријавим у СУП-у :roll:
Нећу више да расправљам о томе...битно ми је, али не смем и тачка.

e ovako kad smo moje dve drugarice i ja organizovali protest bilo je oko 500ljudi :)
A ti lepo dodji i nemoj da ispadas sad smesna , za dva dana cemo poceti da lepimo letke za obavestenje da ljudi dodju na protest u sto vecem broju da nas bude minimum 1000 jer veci broj ljudi da da znak gradu da je nama stalo da se zivotinje ne ubijaju !!!!!!
Znas kako kazu KO SAD IZDA ***** ;):per::whistling:

DAJTE LJUDI DA JEDNOM URADIMO NESTO ZA ZIVOTINJE !!!!

p.s inace kad kucne rasne zivotinje zavrse po kafilerijama sirom Srbije bivaju ubijeni ZAUSTAVIMO to , kao i UBIJANJE jadnih malih stenaca !!!!!!
Ево, долазим, баш ћу да дођем и да видим да ли ће бити 50 људи...јесте да ће ми бити мало непријатно јер ћу морати сама да дођем, али прогутаћу кнедлу, не зато што мислим да ћу било шта тиме да променим, него да видим тих 1000 људи, а и да не буде да сам пизда :rumenko::brus::gace:
 
Мени нећеш, већини хоћеш...знаш оно шачица људи нешто једе г...бори се са ветрењачама...


Иначе, ја немам тај проблем да ћу испасти смешна...није ме брига. Само, просто, зашто бих изгубила неколико сати на нешто што неће променити ама баш ништа...све и да се сваки дан скупља по 50 људи и протествује, потребна је много већа маса да би неко уопште обратио пажњу... трудим се да шта год да радим у животу, радим са циљем...да не губим живце на узалудне борбе...већ сам их превише на такве борбе изгубила


Ok, ja cu njima biti smesna a oni ce meni izgledati kao ljudski defekti ( ako uopste obratim paznju na njih ) i nikom nista :)
Ovo nije nikakva borba sa vetrenjacama. NIsu se Kanadjani jednog jutra probudili i odlucili da treba biti 'fin' prema psima i mackama, vec se na promeni stava radilo sistematski, godinama.

I ti nasi protesti ce , vremenom, dobiti na brojnosti..Evo, kad bi svi koji smatraju da se tim okupljanjem nece nista promeniti dosli, verujem da bi nas bilo bar deset hiljada ;)
 
Sve je receno, pa nemam mnogo sta da dodam, osim da u Kanadi jedan clan parlamenta (imam ime u mejlu koji sam dobila u vezi peticije koja ja pokrenuta, ali sad ne mogu da trazim) pokrece inicijativu za zabranu lova na bebe foke. Toliko o svesti za koju rekosmo da se sporo menja, ali ipak se menja.

Moram da te pitam iako je indiskretno (zbog onog o gubljenju zivaca). Ako neces nemoj da odgovoris, koliko imas godina?
 
Dejane, ja bih išla na protest da znam protiv koga i zašto protestvujem!? Koji su zahtevi?
1. Protest kojim se traži javno priznanje da je član pravilnika ukinut?
Zna se postupak kojim se javno objavljuje ovako nešto ( Službeni glasnik), te niko nema obavezu da JAVNO objavi ukidanje člana pravilnika, čak ni zakona, ma šta podrazumevali pod tim "javno"!
2.Svi ostali "zahtevi" su tako smuljani da nema ni početka ni kraja!? Šta se zahteva? O čemu se govori? Ovo me podseća na prošli protest u istoj organizaciji koji sam podržavala sve dok nisam shvatila da se zasniva na nepostojećoj "odluci" i "zaključku sa sastanka", koji je održan u prijatnoj, ali poluprivatnoj atmosferi!
Dejane, ti me iznenađuješ! Treba li da ti citiram u čiju borbu ulaziš? Da li si siguran da si na istoj strani?
Ja sam dve godine u ovoj Igri.Do sad sam je nazivala borbom, sto je zapravo istina, jer to i jeste moja borba.
U toj borbi je i gospodja Zlata Korjenic,
U toj borbi je i gospodin Vlada Terzin
U toj borbi je i gospodin Vuk Bojovic
U toj borbi je i godpodin Dragan Djilas.
No ova nasa borba zapravo ima drugo ime.
Ovo je sve krajnje neozbiljno, a ono što je neozbiljno usred ovog jada je kontaproduktivno!
Jelena Tinska sedi u radnoj grupi zajedno sa Zlatom Korijenić. Poslužile su gospodi kao alibi za šest meseci zamlaćivanja.Kada su ulazile u radnu grupu nisu pitale ni jedno udruženje da li ima predloge za strategiju koju će predstaviti vlastima i za koju će se zalagati.
Podržaću SVE što može doprineti tome da životinjama bude bolje i da im spase živote, ali ne i jednoj sveopštoj konfuziji.
Cukica ili JT pored svih dobrih namera u koje ne želim da sumnjam, već dve godine luta i ne želi da nauči osnovne stvari, već izlazi sa novim zahtevima i predlozima koji sa realnim stanjem imaju jako malo veze! Da ne ulazim u "saveze" koje je sklapala i raskidala ( ovo sa Zlatom je već viđeno), ali nakon ovoliko vremena MORALA je da nauči razliku između zakona, odluke, propisa, kao i šta znače reči "doneto je rešenje", "Donet je zaključak", "obećano je". Nije ovo nikakav IGROKAZ kako ga naziva, ovde se odlučuje o nečijim životima.
Izvinite, ali mnogo sam ljuta!
 
I -Na sastanku 04.08.08 (Sastanak Zoran-Zlata) Zoran Micovic obecava da odmah.
II- Na sastanku 03.10.08 Zoran Micovic, Zvonimir Rot, Budimir Plavsic (sef Ivane Lazic), i Help Animals se kaze i to da ce
III -Na sastanku 29.10.08 Zoran Micovic, Zvonimir Rot, Snezana Poledica,Terzin Vladimir, Jelena Tinska i Korjenic Zlata se kaze:
_________________________
1. Pravilnik o trajnom obelezavanju pasa i ma;aka poznatih vlasnika sa kaznenim odredbama

2. Pravilnik o kontroli brojnosti populacije pasa i macaka (Pravilnik o sterlizaciji)

3. Pravilnik o karantinima i prihvatilistima za pse i macke

4. Pravilnik o antirabicnoj vakcinaciji divljih zivotinja (vakcinacija protiv besnila)

5. Trenutno ukidanje Pravilnika 29/94 o uslovima i merama za humano hvatanje i unistavanje pasa i macaka lutalica

6. Izgradnja No kill azila pored 12 zatvora u Srbiji.

Zoran Micovic je ponovo rekao ,,ODMAH POCINJE REALIZACIJA,,
Nikakvo REŠENJE nije doneto, niti bi iko normalan mogao pomisliti da se ove tačke mogu rešiti bez ZAKONA koji će prethoditi PRAVILNICIMA jer su sve ove tačke zasnovane i moraju biti uređene PROPISIMA!
Krajnje neozbiljno je i imenovanje članova grupe:
A SAD PROCIAJTE PRAVILNIK KOJI SMO DALI NA PREDLOG I KOJI SE JEDNOSTAVNO NE USVAJA I AKO JE DOGOVORENO NA SASTANKU RADNE GRUPE KOME SU PRISUSTVOVALI CLANOVI:

Dr.Zoran Mivovic direktor Uprave za Veterinu
Zvonimur Rot visi savetnik direktora
Vlada Terzin savetnik gradonacelnika Djilasa
Snezana Poledica PR uprave za Veterinu
Zlata Korjenic Help Animals
Jelena Tinska Nojeva Barka
Pobogu ljudi! Zlata Korijenić nije "Help animals" već je predsednik Društva za zaštitu životinja "Help animals" a Jelena Tinska nije "Nojeva barka" već administrator grupe Nojeva barka na facebooku i naravno da kao takva nema ovlašćenja da potpiše bilo šta, te tako i njih ( gospodu iz Uprave za veterinu) ništa nije obavezalo da se obavežu zvaničnim dokumentom!
Isti je slučaj sa sledećim izjavama:
Kad Pokrajina odvoji novac/3.000 000dinara/ za Projekat za No kill Azil/ onda Republika, konkretno gospodin David sef Kabineta gospodina Saleta Dragina kaze, da poljoprivredno zemljiste pripada Vojvodini u Vojvodini i da oni ne mogu da ga dodele za Azil u Novom Sadu.
Kad ja to kazem gospodinu Momcilu MIlovicu, direktoru Fonda za Kapitalna ulaganja APV, on kaze da to nije istina, i da Republicko Ministarstvo moze da odredi zemljiste za Azil u Vojvodini.
Da, FDU Vojvodine je odvojio novac za razne projekte, postoji samo jedna "kvakica"a ta je da bi PROJEKAT realizovao moraš imati INVESTITORA inače, bar 100.000 građana bi moglo podneti zahteve za novac namenjen projektu azila.
Jelena Tinska je postala KOORDINATOR sopstvenog projekta a ne i onih koje bi neko drugi podneo.Kako bilo, uveliko se "gradio" azil za koji je potrebno bar pola miliona eura koje neće niko izdvojiti!

U isto vreme Grad krije da to zemljiste postoji i da je odredjeno za Azil.A ja sam sad doznala gde je i koliko je.Dovoljni je veliko je i nalazi se iza NIS-a.Ali se Grad sprema da ga dodeli JPK Cistoca da bi se nastavilo ubijanje i pranje para, ali na veliko.
Kad ja napisem gospodinu Pajticu pismo i zamolim ga da uradi nesto po tom pitanju kad je Pokrajina vec odvojila novac, a Grad ima zemljiste, on mi se nikada ne javi.
Da li zaista postoji ovo zemljište ili ne, nije ni važno, već to da se spremaju da u svakom gradu naprave po jedan nazovimogaazil, za šta će podršku imati u zakonu koji nalaže svakoj lokalnoj samoupravi da otvori "prihvatilište", što jedva čekaju da se realizuje kako bi prali novac kojim bi država finasirala legalno ubijanje!

Pa hajde da radimo o Zakonu!
I ja to kažem, ali zakon nije još uvek usvojen!
I da li je moguce DA NIKOGA NE ZANIMA MISP-ova PONUDA od 3-5.000 000 eura, za Nacionalni Plan izgradnje No kill Azila u Srbiji za koju sam se sama izborila.
I te kako ih zanima, a dokaz za to je prisustvo Jelene Tinske u Radnoj grupi, jedino se još niko nije dosetio kako IZVUĆI ova sredstva koja niko ne NUDI, već se mogu DOBITI verovatno nekom vrstom tendera, ukoliko neko ponudi ubedljiv projekat na osnovu kojeg MISP može doneti odluku o ulaganju.
 
Dejane, ja bih išla na protest da znam protiv koga i zašto protestvujem!? Koji su zahtevi?
1. Protest kojim se traži javno priznanje da je član pravilnika ukinut?
Zna se postupak kojim se javno objavljuje ovako nešto ( Službeni glasnik), te niko nema obavezu da JAVNO objavi ukidanje člana pravilnika, čak ni zakona, ma šta podrazumevali pod tim "javno"!
2.Svi ostali "zahtevi" su tako smuljani da nema ni početka ni kraja!? Šta se zahteva? O čemu se govori? Ovo me podseća na prošli protest u istoj organizaciji koji sam podržavala sve dok nisam shvatila da se zasniva na nepostojećoj "odluci" i "zaključku sa sastanka", koji je održan u prijatnoj, ali poluprivatnoj atmosferi!
Dejane, ti me iznenađuješ! Treba li da ti citiram u čiju borbu ulaziš? Da li si siguran da si na istoj strani?

Ovo je sve krajnje neozbiljno, a ono što je neozbiljno usred ovog jada je kontaproduktivno!
Jelena Tinska sedi u radnoj grupi zajedno sa Zlatom Korijenić. Poslužile su gospodi kao alibi za šest meseci zamlaćivanja.Kada su ulazile u radnu grupu nisu pitale ni jedno udruženje da li ima predloge za strategiju koju će predstaviti vlastima i za koju će se zalagati.
Podržaću SVE što može doprineti tome da životinjama bude bolje i da im spase živote, ali ne i jednoj sveopštoj konfuziji.
Cukica ili JT pored svih dobrih namera u koje ne želim da sumnjam, već dve godine luta i ne želi da nauči osnovne stvari, već izlazi sa novim zahtevima i predlozima koji sa realnim stanjem imaju jako malo veze! Da ne ulazim u "saveze" koje je sklapala i raskidala ( ovo sa Zlatom je već viđeno), ali nakon ovoliko vremena MORALA je da nauči razliku između zakona, odluke, propisa, kao i šta znače reči "doneto je rešenje", "Donet je zaključak", "obećano je". Nije ovo nikakav IGROKAZ kako ga naziva, ovde se odlučuje o nečijim životima.
Izvinite, ali mnogo sam ljuta!

Protest organizujem JA Jelena Tinska

BEOGRAD/Srbija
1. TRAŽIMO OD MINISTARSTVA ZA POLJOPRIVREDU DA USAGLASI STAVOVE UPRAVE ZA VETERINU I MINISTARSTVA ZA LOKALNU SAMOUPRAVU U CILJU SPROVOĐENJA ZAKONA O VETERINARSTVU OD 31.11.2005. KOJI UKIDA PRAVILNIK 29/94.
2. ZAHTEVAMO OD MINISTRA ZA LOKALNU SAMOUPRAVU DA SARAĐUJE I DA NAREDI LOKALNIM SAMOUPRAVAMA DA SMESTA POČNU DA POŠTUJU ZAKON O VETERINARSTVU KOJIM JE UKUNUT PRAVILNIK 29/94.
3. TRAŽIMO DA SE DONESE NAREDBA DA SE NOVAC KOJI JE DO SADA U LOKALNIM SAMOUPRAVAMA ODVAJAN ZA UBIJANJA PASA I MAČAKA, PREUSMERI ZA IZGRADNJU NO KILL AZILA I PROGRAM STRATEGIJE ČIPOVANJA, VAKCINACIJE PROTIV BESNILA I STERILIZACIJE VLASNIČKIH I NEVLASNIČKIH PASA I MAČAKA.
4. TRAŽIMO DA SE ODMAH PROVERE UPOTREBNE DOZVOLE ZA SVE ZOOHIGIJENSKE SLUŽBE U SRBIJI I TO I OD STRANE GRAĐEVINSKIH INSPEKCIJA I OD STRANE VETERINARSKIH INSPEKCIJA, KAO I DOKAZI O ŠKOLSKOJ SPREMI RADNIKA ZOOHIGIJENSKIH SLUŽBI I DA NAM SE TA DOKUMENTA DOSTAVE U ROKU OD 15 DANA.
NOVI SAD/Vojvodina
1. TRAŽIMO OD PREDSEDNIKA VLADE VOJVODINE BOJANA PAJTIĆA DA UTIČE DA ZEMLJIŠTE ODREĐENO ZA AZIL U NOVOM SADU BUDE DODELJENO ILI GRADSKOM ZELENILU ILI ZIG-U KAO INVESTITORU DA BI SMO MOGLI DA ISKORISTIMO 3.000.000 ODVOJENA ZA PROJEKAT NO KILL AZILA KOJI JE U TOKU
2. ZAHTEVAMO DA SE JKP GRADSKA ČISTOĆA NOVI SAD ODUZME POVERENA DELATNOST, DA PRESTANE DA SE "BRINE" O PSIMA I MAČKAMA JER JEDNOM UBICE MOGU SAMO DA OSTANU UBICE. TREBA OSNOVATI ANIMAL POLICE I ANIMAL CONTROLE SASTAVLJENU OD STRUČNJAKA.

2. TRAŽIMO DA DIREKTOR JKP ČISTOĆA MILOSAVLJEVIC, BUDE SMENJEN SA MESTA NA KOME DOZVOLJAVA KRŠENJE ZAKONA O VETERINI KOJI UKIDA PRAVILNIK 29/94 TIME ŠTO SE PSI I MAČKE I DALJE UBIJAJU U KAFILERIJI NA DEPONIJI NOVOG SADA.
3. ZAHTEVAMO DA SE ODMAH ZATVORI KAFILERIJA NA ĐUBRIŠTU GRADA NOVOG SADA.

DA LI JE SADA SVIMA SVE JASNO.ILI NEKO IMA PRIMEDBE I DALJE.?i UMESTO STO OGOVARATE I SIRITE DEZINFORMACIJE I GUBITE VREME URADITE NESTO ZA ZIVOTINJE I DODJITE NA PROTET.A ZA TVOJU INFORMACIJU NOVAC ZA AZIL U NOVOM SADU JE ODOBREN I STOJI U FONDU I NE MOZE DA GA UZME POJEDINAC VEC USTANOVA I TO GRADSKA.KAO INVESTITOR.UBUDUCE PRICAJ SAMO O ONOME STO ZNAS.
JELENA TINSKA
 
Nije lose da nam je TeqilaS dala podrobno objasnjenje. Nije mi bas sve bilo najjasnije kod obrazlozenja vezanog za protest, ali sam se spremala da malo "prokopam" inf. i sebi stvorim jasniju sliku.

I kao sto vidite nije vam Tekilasunrise da la podrobno objasnjenje jer ona nema pojma..Ima samo mrznju i siri lazi..Podribno objasnjenje sam vam dala JA Jelena Tinska, organizator PROTESTA>

i jos jednom

Protest organizujem JA Jelena Tinska

BEOGRAD/Srbija
1. TRAŽIMO OD MINISTARSTVA ZA POLJOPRIVREDU DA USAGLASI STAVOVE UPRAVE ZA VETERINU I MINISTARSTVA ZA LOKALNU SAMOUPRAVU U CILJU SPROVOĐENJA ZAKONA O VETERINARSTVU OD 31.11.2005. KOJI UKIDA PRAVILNIK 29/94.
2. ZAHTEVAMO OD MINISTRA ZA LOKALNU SAMOUPRAVU DA SARAĐUJE I DA NAREDI LOKALNIM SAMOUPRAVAMA DA SMESTA POČNU DA POŠTUJU ZAKON O VETERINARSTVU KOJIM JE UKUNUT PRAVILNIK 29/94.
3. TRAŽIMO DA SE DONESE NAREDBA DA SE NOVAC KOJI JE DO SADA U LOKALNIM SAMOUPRAVAMA ODVAJAN ZA UBIJANJA PASA I MAČAKA, PREUSMERI ZA IZGRADNJU NO KILL AZILA I PROGRAM STRATEGIJE ČIPOVANJA, VAKCINACIJE PROTIV BESNILA I STERILIZACIJE VLASNIČKIH I NEVLASNIČKIH PASA I MAČAKA.
4. TRAŽIMO DA SE ODMAH PROVERE UPOTREBNE DOZVOLE ZA SVE ZOOHIGIJENSKE SLUŽBE U SRBIJI I TO I OD STRANE GRAĐEVINSKIH INSPEKCIJA I OD STRANE VETERINARSKIH INSPEKCIJA, KAO I DOKAZI O ŠKOLSKOJ SPREMI RADNIKA ZOOHIGIJENSKIH SLUŽBI I DA NAM SE TA DOKUMENTA DOSTAVE U ROKU OD 15 DANA.
NOVI SAD/Vojvodina
1. TRAŽIMO OD PREDSEDNIKA VLADE VOJVODINE BOJANA PAJTIĆA DA UTIČE DA ZEMLJIŠTE ODREĐENO ZA AZIL U NOVOM SADU BUDE DODELJENO ILI GRADSKOM ZELENILU ILI ZIG-U KAO INVESTITORU DA BI SMO MOGLI DA ISKORISTIMO 3.000.000 ODVOJENA ZA PROJEKAT NO KILL AZILA KOJI JE U TOKU
2. ZAHTEVAMO DA SE JKP GRADSKA ČISTOĆA NOVI SAD ODUZME POVERENA DELATNOST, DA PRESTANE DA SE "BRINE" O PSIMA I MAČKAMA JER JEDNOM UBICE MOGU SAMO DA OSTANU UBICE. TREBA OSNOVATI ANIMAL POLICE I ANIMAL CONTROLE SASTAVLJENU OD STRUČNJAKA.

2. TRAŽIMO DA DIREKTOR JKP ČISTOĆA MILOSAVLJEVIC, BUDE SMENJEN SA MESTA NA KOME DOZVOLJAVA KRŠENJE ZAKONA O VETERINI KOJI UKIDA PRAVILNIK 29/94 TIME ŠTO SE PSI I MAČKE I DALJE UBIJAJU U KAFILERIJI NA DEPONIJI NOVOG SADA.
3. ZAHTEVAMO DA SE ODMAH ZATVORI KAFILERIJA NA ĐUBRIŠTU GRADA NOVOG SADA.
 
Necu se mesati u raspravu. Na meni je da na osnovu prilozenog stvorim neki utisak, a ko kakve stavove zastupa prema nekom ili necem u ovoj diskusiji - ne smatram svojim problemom.

Vise informacija omogucava formiranje bolje slike, a ziv kontakt i saradnja sa nekim - jos i vise.

Da li se treba ili ne treba zalagati za prava zivotinja (kao i drugih ugnjetenih kategorija) - zavisi od sklonosti i, uopste, interesovanja za jos nesto osim za sebe i, eventualno, najuzi krug ljudi. Naravno da sam za bolja prava zivotinja, cinim sto smatram da je u mojoj moci, ali to nema veza ni sa jednom organizacijom ili pojedincem. To je licni stav koji ce imati (ili nece imati) nadogradnju.

I postujem svacije napore za pozitivan pomak situacije u kojoj su zivotinje, ne ulazeci u sira objasnjenja.
 
Poslednja izmena:
Draga Jelena , nemojte da se ljutite! Ovako sročeni zahtevi imaju smisla, sem naravno, opet spornih članova koji se tiču Vojvodine i ponovo pitanja...Objašnjenja baš niste dali! To nije mržnja, već zahtev da mi se nešto objasni ako se radi u ime pasa i mačaka Srbije, jer tu spadaju i moji.
Osnovali ste Radnu grupu koja treba da radi na strategiji koja anulira dosadašnju CNR koja se ne sprovodi kako treba, što smo svi svedoci?! Zakon nismo usvojili , a tražimo da izdaju naredbe? Sve dok se ne usvoji zakon, ništa ih ne obavezuje da bilo šta poštuju! A i kada se usvoji zakon sa nacrtom kakav su spremili očekuje nas novi Amargedon!
Ne razumem ni tačke 3 i 4 u zahtevima koje nisu po zakonu, jer ni jedna strategija na nivou Srbije nije usvojena,a za tačku 4 i to da su informacije koje tražite lako dostupne članovima Radne grupe, te ne vidim zašto je oformljena ako ni to neće uraditi?
Što se tiče zahteva koji važe za Novi Sad Vojvodinu, imam takođe nejasnoća:
1.Objavili ste da ste koordinator Fonda za kapitalna ulaganja Vojvodine za izgradnju no kill azila? A sada u zahtevu tražite od Pajtića da dodeli zemljište "Investitorima" kako bi VI mogli da podignete 3.000.000 dinara za projekat izgradnje azila?
Ja se stvarno izvinjavam što mi tu ništa nije jasno? Investitor koji ima novca da investira u vaš projekat težak pola miliona eura , nema zemljište? Drugo, zašto baš vi treba da dobijete novac za projekat?Zar se novac ne dobija tenderom? Možda neko ima bolji, jeftiniji projekat? I kakav je to projekat azila "u toku"?!
Animal police i Animal control možemo osnovati tek onda kada budemo imali zakone i uslove da sprovedemo tako nešto, a mi nemamo baš ništa!? Mi tražimo da prestane ubijanje na naš račun, pa onda sve ostalo!?
Izvinite što ja ne mogu da stanem iza ovako sročenih zahteva!
p.s. Ne razumem zašto svako pitanje i neodobravanje tumačite kao svađu ili mržnju? I ja sam ZA azile, ali sam najpre da odmah prestane ubijanje , da pse na ulici legalizujemo dok se ne izgrade azili, da se oni koji ubijaju ili zlostavljaju kazne po zakonu! Sve su to proroteti!
 

Back
Top