Problemi sa roditeljima

tamara1:
Opet kažem ona je izuzetno požrtvovana majka, i kad nije takva kakvom sam je opisala, zna da bude jako dobra i sve da učini za mene.

tamara,
niko ne kaze da je ona losa osoba, ali taj tip ponasanja tebe unistava. Ona to verovatno radi nesvesno, ali ti sada OPET OSECAS KRIVICU sto si napisala kako se osecas u vezi sa majkom.
I ne mislim da mi ne bi pomogla oko bebe ali bi mi nametala svoje neke stavove i načine kako brinuti o bebi, a ja se verovatno neću slagati sa svim i eto razloga za svađu.
Naravno da se neces slagati sa nametanjem stavova i tacno, eto razloga za svadju koji ONA stvara.
Nametanje stavova, pa onda opet ljutnja je AGRESIVNO ponasanje. Ni ona ne bi trpela tudje stavove a ponasa se kao da ti moras da trpis njene. To njeno ponasanje nije nikakva visa sila i nemonovnost - ona HOCE tako da se ponasa.
Još jedan razlog zašto je ne bih ostavila samu je to što brinem za nju, jer je na neki način ostala sama, i što zna da pada u depresije i kad bi je još i ja ostavila to bi je skroz dotuklo. Ja samo želim da joj pomognem a i sebi.
Pomocices joj samo ako joj stavis do znanja da je volis i da zelis da joj pomognes, ali jasno joj stavivši do znanja da ne prihvatas despotsko ponasanje i ucene.
(Neko je to odlicno gore opisao.)
To je jedini nacin da pomognes i njoj i sebi.
 
tamara1:
kad bi je još i ja ostavila to bi je skroz dotuklo.
tamara1:
Ako je ne bih prva nazvala ona i ja ne bi smo više nikad progovorile
Ko ovde kome okrece ledja?

Imam utisak da si vaspitana da ljubav deteta prema roditelju podrazumeva bespogovornu poslusnost. I dalje je ista prica. I dalje, treba "da budes dobra" (da ispunjavas sve sto se od tebe trazi) "da bi te mama volela" (da bi pristala da komunicira sa tobom).

To moras da rascistis sama sa sobom. Mama mozda misli da nisi dovoljno dobra cerka, a sta ti mislis, da li dobra cerka? Da li bi bila zadovoljna cerkom kao sto si ti?

Znas, Tamara, ovakvi problemi postoje u mnogim porodicama. Skoro su svi morali da neke stvari rasciste sa svojima. Retko gde je sve islo glatko. Ipak, ta promena je mnogima poboljsala kvalitet odnosa sa roditeljima, gotovo nigde taj odnos nije pogorsan.

Problem je sto ti mislis da ce se tvoj problem resiti sam od sebe. Naravno da nece. U ovom slucaju si ugrozena TI, i ako ti nesto ne promenis bolje biti nece.
I te kako mozes da budes dobra i sebi i njoj. Nece bas biti odusevljena, ali ce se navici i prihvatiti promenu.

Pile u Mojicka su ti za to najbolji primeri ;) Obrati paznju na poruke br 8 i br 23
Pozdrav!
 
Podsecas me na moju majku koja ne ume da se odbrani od svoje svekrve, tj moje babe.
Jos u osnovnoj skoli nas uce; mama, tata i deca = uza porodica. Babe, dede = dalja porodica. Tetke, ujaci, stricevi = rodbina.
Onoga trenutka kada si se udala, stekla si sopstvenu porodicu koja je br 1! Za sve odluke koje doneses pita se uza porodica, tvoji roditelji ne bi smeli da imaju nikakvog udela u donosenju istih. Osim ako ih sama ne pitas za misljenje, nista dalje od toga. Surovo deluje, ali shvati mila, ti si njihov ptic koji je odleteo iz roditeljskog gnjezda.
Tvoja spostvena deca ce ti uzimati mnogo energije, zar zelis da je trosis svoju na nervoznu majku? Tu moras povuci crtu, tu se ne pitas ni ti, ni tvoja majka, sada snosis odgovornost za svoju decu i muza, svo vreme i paznja moraju biti usmereni u tom pravcu, a tvoja mamita ce morati sa svojim problemima da se snadje sama. U protivnom rizikujes nestabilnost svoje uze porodice.
 
SuzanKalvin baš si luckasta. Pa nisam ja iz španskih serija u kojima sve rade samo da bi došli do neke koristi.
Što se toga tiče već su mi mnogo dali, ustupili su nam stan u kome sada živim sa mužem, vrlo često im uzimam i kola jer je otac na terenu a majka ne vozi. Ma mislim da bi mi dali sve što tražim. Inače, kada smo u dobrim odnosima, pošto blizu živimo, mama mi sprema ručak dok sam ja na poslu, jer ona ne radi.
 
Lep ti je ovaj dizni font, sto ne udari "enter" koji put, vidi kako stranica debela. Nigde ne mogu da nadjem tu elektronsku slikovnicu. A sto se tice Tamare, vidis da ne moze da joj pokaze zube, jer zavisi od majke. Stan im je ustupljen, nije dat. Koriste njena kola cak i rucak mamita sprema. A mamita se oseca ko prava gospodarica imanja i ljudi, pa se tako i ponasa. Zao mi je Tamara, nemam savet za tebe, to su veoma teske psiholoske igre, koje nikada nisam zelela da igram, zato se muz i ja danas snalazimo potpuno sami, bez icije pomoci. Jeste mnogo tesko al je bar slatko.
 
Пази овако: моји родитељи су заиста ОК, никад нисам имала никаквих проблема са њима...
Међутим, када се поставило питање да ли бих живела са њима у истом дворишту, или у стану на другом крају града - ја сам одабрала стан. Било би ми згодније да сам им ближе- мама би ми кувала, чувала децу кад год затреба, били би ми ту при руци за све што ми треба...
АЛИ...
Ако хоћеш неку ''корист'' од некога, мораш бити спреман и да то ''платиш''. Значи, да сам остала у њиховој близини стално би ми били ту, не бих имала своју потпуну слободу, била бих више обавезна према њима...
Ја сам изабрала да ми буде мало теже, али да будем сама!

Тамара, имаћеш сада своју породицу. Јесте да је лепо када има ко да нам помогне и скува, али све се то плаћа на неки начин! Изабери шта ти је јефтиније: помоћ, ауто, скуван ручак - или свој мир?!
 
Videla sam to kod nekog pre mnogo vremena, tada me to nije interesovalo, a sada bi mi dobro dosla. Diznijeva interaktivna likovna radionica, ucis kako da crtas dizni likove, bojanke mnogo sibmola, clip-ova itd, kao i taj tvoj font. A na "enter" sam mislila kada si pravila gornju slicicu da si trebala da udaris par puta enter da ne bude sve u jednom redu,
tt202109fltt.gif

tt202100fltt.gif
 
Hellen:
Тамара, имаћеш сада своју породицу. Јесте да је лепо када има ко да нам помогне и скува, али све се то плаћа на неки начин! Изабери шта ти је јефтиније: помоћ, ауто, скуван ручак - или свој мир?!

A jel može sve u isto vreme? Šalim se, svesna sam toga da sve dok prihvatam njihovu pomoć moram i da istrpim neke njihove gluposti. Za stan nisam imala drugog izbora, mogla sam da živim kod roditelja mog muža, sa njegovim bratom i snajom, u jednoj sobici, i da mi tamo bude još gore, ili da iznajmim stan. A pored ovog stana u kome sada živimo to bi bilo sasvim glupo a i mnogo bi nam bilo teže finansijski. Kome će da ga ostave ako neće meni? To što mi sprema ručak nisam ja tražila, ona je sama tako krenula da radi pošto nema obaveze kao ja i naravno ja nisam odbila. Nisam ja neka razmažena, iako sam jedinica, znam i ja da skuvam, ali mi ipak mnogo znači kada me kući kada dođem sa posla dočeka ručak. Pomognemo i mi njima oko kuće u kojoj sada žive.
Nije sve tako jednostavno kao što sam napisala. Tu se mešaju i drugi igrači (rodbina), koji mi samo zagorčavaju život. Čini mi se da ljudi sve što su stariji postaju gori od male dece. Prave neoprostive gluposti a smrtno se naljute se ako im nešto kažeš. Ili je tako kod mene u porodici.
 
Izvini Tamara da te pitam nesto.Zasto trazis savjete ako nisi spremna da ih prihvatis? Procitala sam sve postove od drugih i u svemu se slazem sa njima.Ja tebe ne razumijem uopste,od kukanja nemas nista,pises bez veze tu i ne prihvatas nicije savjete koji su 100 % ispravni,a tako isto ne cinis nista sto bi tebi pomoglo.Onda je najbolje da nastavis tako kako si naucila.Ja ne razumijem takve osobe kao ti.I ja isto imam roditelje i jako sam vezana za njih,ali nikad pa ni kad sam mala bila,nisam dozvolila da mi namecu nekakve svoje stavove,i ako moram reci da kada sam odrasla to nisu ni pokusavali.Uvijek smo bili kao prijatelji,pricali o svemu.Mogli su da me posavjetuju sta je dobro,a sta ne,a na meni je bilo da odlucim da li cu to da uradim.Sada sam udata i vec 3 godine zivim u drugoj drzavi,kako stare sad su malo poceli sa pametovanjem,ali ja ne dozvoljavam da mi se neko mijesa u zivot,pa bila sitnica to.Sta bi ja trebala sad,jel trebam da ih pustim jer ih puno volim i jer znam biti po 6 mjeseci i vise da ih ne vidi,trebam li da sutim i trpim a da oni uzimaju stvar u svoje ruke polako? Meni je to cudno,jer nikad nisu takvi bili,al vjerovatno je starost.Al bez obzira na sve,ja mislim da sam dovoljno odrasla da donosim odluke o svom zivotu,pa ako i ucinim kakvu gresku,pa Boze moj,sve je to za ljude.Ni oni se nisu nauceni rodili.Ja da sam na tvom mjestu,bez obzira na svu ljubav ovoga svijeta,ako je ona u stanju da sa tobom nikad ne progovori,ne bih ni ja.Starost polako dolazi,ti ces njoj u zivotu avise trebati nego ona tebi.Sjedi i dobro razmisli o svemu,nisi vise dijete i ako se tako ponasas.
p.s. Izvini ako je grubo zvucalo,al mislim da je vrijeme da se trgnes malo i da budes svoj covjek.
 
Još jedan razlog zašto je ne bih ostavila samu je to što brinem za nju, jer je na neki način ostala sama, i što zna da pada u depresije i kad bi je još i ja ostavila to bi je skroz dotuklo. Ja samo želim da joj pomognem a i sebi.[/QUOTE]

Ispada kao Ti odlazish i vishe se nikada necesh vratiti - GLUPOST
Naravno da cesh je obici,brinuti o njoj - kao sto je i ona brinula o svojoj majci kad se udala i osnovala porodicu.
Daj trgni se malo,nishta njoj nece biti.
Odluci sama ili cesh imati Svoj zivot,svoju porodicu ili ostani da zivish sa mamom.
IZVINI mozda sam ispala malo gruba prema tebi - Nemoj upropastiti Svoj zivot.
 

Back
Top