Priprema se fašistički festival u Kanjiži

Већ сам рекао да је то била правописна грешка, а ви који неможете да дискутујете на ову тему како треба и чије ставове разбијем у две три реченице одмах се хватате за неку ситну грешку у писању, као пијан за плот, и понављате је милионима пута не би ли скинули бруку са себе скретањем пажње људи на другу ствар.
A je l' bila pravopisna greška i ono da su 80% žrtava SSSR-a u WWII prepisane komunističke žrtve? :eek: :rotf:
Ево примера. Дам ти два писца који поткрепљују одређену област твог незнања, а ти одмах почнеш да причаш то што причаш (наравно не верујем да си погледао нешто више од наслова). Читао сам ја много више књига него што ти можеш да замислиш.
Ali si eto našao da svoje teze potkrepljuješ baš superjakim Istarhovim i ultrasuperjakim Klasenom!

Pa 'ajd' bolan nađi šta ruska naučna javnost misli o Istarhovu. Sa njim niko ba i ne polemiše - to je isto kao da sa Den Braunom javno diskutuješ o istoriji Crkve :dash:.
Браво за њега, а и за такав запад.
E moj Djuka pa i ti i tvoja kultura i tvoja nacija i tvoja vjera spadate u taj Zapad.
 
A je l' bila pravopisna greška i ono da su 80% žrtava SSSR-a u WWII prepisane komunističke žrtve? :eek: :rotf: Ali si eto našao da svoje teze potkrepljuješ baš superjakim Istarhovim i ultrasuperjakim Klasenom!

Сам си одговорио на питање.

Pa 'ajd' bolan nađi šta ruska naučna javnost misli o Istarhovu. Sa njim niko ba i ne polemiše - to je isto kao da sa Den Braunom javno diskutuješ o istoriji Crkve :dash:.

Кога је брига шта је јавност убацио у главу информациони центар јудеомасонерије. Па јавност америке мисли да су срби терори и кољачи, а да су екстремисти Јашари или Тачи хероји који само бране "своју" земљу.

E moj Djuka pa i ti i tvoja kultura i tvoja nacija i tvoja vjera spadate u taj Zapad.

У тај запад који сам ја споменуо моја култура и вера не спадају. Шта више, оне су љути противник таковог запада.
 
Сам си одговорио на питање.
Ajoj Djuka pa to onda nije lapsus kalami ... to je onda epistemološko-logička greška.
Boga mi sam zabrinut za tebe ... i to ozbiljno.
Кога је брига шта је јавност убацио у главу информациони центар јудеомасонерије. Па јавност америке мисли да су срби терори и кољачи, а да су екстремисти Јашари или Тачи хероји који само бране "своју" земљу.
Koga briga? :rotf::

Ma koga briga šta vas nekoliko promila mislite o ovome ili onome ... i nisam rekao "javnost", nego naučna javnost
У тај запад који сам ја споменуо моја култура и вера не спадају. Шта више, оне су љути противник таковог запада.
A gdje ti spadaš - u Bliski Istok :hahaha::hahaha:?
 
Ajoj Djuka pa to onda nije lapsus kalami ... to je onda epistemološko-logička greška.
Boga mi sam zabrinut za tebe ... i to ozbiljno.

Брини ти о својим уверењима, а не о мени.

Koga briga? :rotf::

Ma koga briga šta vas nekoliko promila mislite o ovome ili onome ...

Исто то кажу и Амери кад има оно мало паметних суграђана каже да су срби на Косову жртве.

i nisam rekao "javnost", nego naučna javnost

Иди бре. Кажи ми ко то из те цењене руске "научне" јавности критикује Истархова.

A gdje ti spadaš - u Bliski Istok :hahaha::hahaha:?

По моралним начелима ближи сам даљем истоку. Јер још једино данас Јапанци цене своје претке, веру и нацију. О географији нисмо говорили колико се сећаш па не видим разлог за то "hahaha::hahaha:?".
 
Poslednja izmena:
Брини ти о својим уверењима, а не о мени.
:lol:
Ne brinem ja o tvojim uvjerenjima, nego o tvojim spoznajnim mogućnostima i logičkim potencijalima.
Исто то кажу и Амери кад има оно мало паметних суграђана каже да су срби на Косову жртве.
:eek:
Je l' ti to majke ti porediš naciste, antisemite, revizioniste i ostala govna sa Srbima?
Иди бре. Кажи ми ко то из те цењене руске "научне" јавности критикује Истархова.
A je l' ti to, koji ne znaš razliku između Indijaca i Indijanaca, možda sumnjaš u nečiju kompententnost ... ili bi ti to možda (ma ne mogu da vjerujem) čak i polemisao sa jednim Kokuškinom ili Mironjenkom ... ?
Aaa ... ?
:hahaha: ; :rotf::rotf:

Daj ba poklopi se ušima i nemoj se ovako javno provaljivati!

Kako te bolan nije sramota?
Ma u stvari i ja pitam gluposti - fašista i osjećaj stida ... nespojive kategorije.

Ali evo ti (mada nisi zaslužio) šta je Barsenkov Aleksandar, doktar nauka i profesor na Katedri nacionalne istorije XX-XXI vijeka rekao u martu 2001. u emisiji Telekanala Kultura o V. A. Ivanovu (pseudonim Istarhov je sastavljen od prvih slova sintagme "ИСТорический АРХив" :hahaha:) magistru tehničkih nauka, direktoru privatne firme ИВА i sekretaru nezavisne političke organizacije "Ruski narodni front":
"Думаю, что в такой передачи неуместно говорить о таких несерьезных темах", te zatim dodao, kako će biti slobodan parafrazirati komentar velikog Nikolaja Berđajeva o čuvenom "izbljuvku" (moj dodatak) "Protokolima ..." - :" Я считаю ниже своего достоинства опровергать "Удар русских богов".
(Djuka je l' ti treba prevod?)

I ima toga još, trebam samo pregledati svoje zapise sa postdiplomskih predavanja Andrejeva, Naumova, Sivohine .., ali sve je to en passant :lol:, jer ko će se baviti budalom, koja npr.mirne duše koristiti Rolinga, koji je na sudu 1885. ismijan ne mogavši dokazati istinitost ni jednog svog navoda - takvo nešto je čist gubitak vremena.

Čist gubitak za svakoga osim za tebe i raju iz tvog čopora.
По моралним начелима ближи сам даљем истоку. Јер још једино данас Јапанци цене своје претке, веру и нацију.
Po moralnim načelima ti si najbliži etici pripadnika SS-Sonderkommando,
a ovo si u pravu
О географији нисмо говорили колико се сећаш па не видим разлог за то "hahaha::hahaha:?
".
O tome stvarno nismo govorili, ali nisam ja kriv što ti pojam "Zapad" shvataš kao geografski pojam, a ne kao uobičajeni sinonim za Evropsku civilizaciju - ili ti kulturu, kojoj je granica, kako to kaže Petar Veliki negdje oko Urala.
 
:lol:
Ne brinem ja o tvojim uvjerenjima, nego o tvojim spoznajnim mogućnostima i logičkim potencijalima.
:eek:
Je l' ti to majke ti porediš naciste, antisemite, revizioniste i ostala govna sa Srbima?

Неизврћи ми речи. Ја поредим твоје размишљање са размишљањем већинског малоумног дела америчких становника. Те твоје форе да окрећеш речи не само да не пролазе него су заиста ружне и служе да би слабоумни помислили како сам ја неки србомрзац.

A je l' ti to, koji ne znaš razliku između Indijaca i Indijanaca, možda sumnjaš u nečiju kompententnost ... ili bi ti to možda (ma ne mogu da vjerujem) čak i polemisao sa jednim Kokuškinom ili Mironjenkom ... ?
Aaa ... ?
:hahaha: ; :rotf::rotf:

Већ сам напоменуо да се хваташ за сваку сламку, па макар и граматичку грешку и са њом витлаш као будала. А ти комунистички професори знам да греше иако још нисам видео критику, јер сигурно да неће да хвали нападе на њихове идеале. Добре си критичаре навео.

Daj ba poklopi se ušima i nemoj se ovako javno provaljivati!

Kako te bolan nije sramota?
Ma u stvari i ja pitam gluposti - fašista i osjećaj stida ... nespojive kategorije.

За шта ти служе ове реченице. Зашто би мене требало да буде срамота, још ми ниси показао ни детаљ где грешим. Једино шта радиш овде, јесте то да ружиш слику о мени нападима без икаквих чињеница (наравно слику у очима оних који не умеју да размишљају јер само код таквих то пролази).

Ali evo ti (mada nisi zaslužio) šta je Barsenkov Aleksandar, doktar nauka i profesor na Katedri nacionalne istorije XX-XXI vijeka rekao u martu 2001. u emisiji Telekanala Kultura o V. A. Ivanovu (pseudonim Istarhov je sastavljen od prvih slova sintagme "ИСТорический АРХив" :hahaha:) magistru tehničkih nauka, direktoru privatne firme ИВА i sekretaru nezavisne političke organizacije "Ruski narodni front":
"Думаю, что в такой передачи неуместно говорить о таких несерьезных темах", te zatim dodao, kako će biti slobodan parafrazirati komentar velikog Nikolaja Berđajeva o čuvenom "izbljuvku" (moj dodatak) "Protokolima ..." - :" Я считаю ниже своего достоинства опровергать "Удар русских богов".
(Djuka je l' ti treba prevod?)

Ајде ми кажи критику неког правог руског интелектуалца. Ови што су пре десет година сетили да су уствари руси ми ниси уопште интересантни. А и докторирао је проучавање комунизма и њиховог система.

I ima toga još, trebam samo pregledati svoje zapise sa postdiplomskih predavanja Andrejeva, Naumova, Sivohine .., ali sve je to en passant :lol:, jer ko će se baviti budalom, koja npr.mirne duše koristiti Rolinga, koji je na sudu 1885. ismijan ne mogavši dokazati istinitost ni jednog svog navoda - takvo nešto je čist gubitak vremena.

Ухвати прочитај књигу па тек онда коментариши. Ја нисам видео још човека који је прочитао толико критике о књизи коју није ни прелистао. Имаш патолоску мржњу према нечему што ниси ни погледао.

Čist gubitak za svakoga osim za tebe i raju iz tvog čopora.

Po moralnim načelima ti si najbliži etici pripadnika SS-Sonderkommando,
a ovo si u pravu
".

Па њихова идеологија бар има моралних начела (ценила се правда, поштење, храброст,... Идеологија није имала ниједног ратног профитера, стопа организованог криминала је била на 0%, животни стандар на највиши могући максимум,...). Јесам ли у праву? (од сада ти ово питање увек постављам на крају)

O tome stvarno nismo govorili, ali nisam ja kriv što ti pojam "Zapad" shvataš kao geografski pojam, a ne kao uobičajeni sinonim za Evropsku civilizaciju - ili ti kulturu, kojoj je granica, kako to kaže Petar Veliki negdje oko Urala.

Опет изврћеш конткест из мојих реченица! Стварно си досадан више. Прочитај прво шта сам написао, онда размисли па тек касније коментариши. Имена професора, комуниста ми ништа не значе. За сада ми ниси директно показао ниједну тачку у књизи од скоро 400 страна где је Истархов погрешио. Јесам ли у праву?
 
Неизврћи ми речи. Ја поредим твоје размишљање са размишљањем већинског малоумног дела америчких становника. Те твоје форе да окрећеш речи не само да не пролазе него су заиста ружне и служе да би слабоумни помислили како сам ја неки србомрзац.
Ja nisam dužan tumačiti šta si ti mislio, budi konkretan i decidan ili nemoj pisati!

A sada ono ostalo.

Je l' ti uopšte imaš predstavu šta čovjek treba da uradi, koliko da žrtvuje i koliko da bude bolji od ostalih da bi bio profesor na MGU?

Onaj čovjek kojeg sam citirao, sa svojih 10 knjiga je jedan od najvećih stručnjaka za istoriju Rusije u 20. i 21. vijeku. Jedan je od najcitiranijih ruskih istoričara u stranoj literaturi ... i ti, ti si našao u njega da sumnjaš - ma ko si ti bolan da sebi daješ to pravo?

I što je glavno ti još očekuješ da se neko takav bavi sa šarlatanom tipa Istarhova?

Istarhova koji u popisu literature (100-tinjak knjiga -
Ухвати прочитај књигу па тек онда коментариши. Ја нисам видео још човека који је прочитао толико критике о књизи коју није ни прелистао. Имаш патолоску мржњу према нечему што ниси ни погледао
:D (čitao sam ga ja bolan, skinuo sam ga sa nekog ruskog naci-sajta 2003 i uz teško gađenje pročitao do 2005.)
ima 2/3 "djela" o tajnim društvima, teorijama zavjere i «jevrejskim gadostima».

On koristi naslove koji u naučnim krugovima izazivaju gađenje, kao šta su npr.: Vagnerevo Jevrejstvo u muzici, Grafov Mit o holokaustu, Fordovo Međunarodno Jevrejstvo, Daljev Zapis o ritualnim ubistvima iz 1844. - krajnje savremeno i moderno (koji je kopija Knjige monaha Neofita iz 1803. i koju je obilato koristio «ekspert» Pranaitis i zbog argumenata iz nje bio osramoćen u Slučaju Belisa 1913.) itd. i sve tome slično

Kada neko koristi takvo smeće, sigurno je da će onda i njegov rad biti na granici somnabulne fantazmagorije. Istarhovljeva kritika hrišćanstva sa pozicija paganizma je naivna, analiza komunizma infantilna, a sve zajedno, sa prikazom judaizma i Jevreja, natopljeno je sirovim, žestokim antisemitizmom.

I sa ovakvim nečim profesor MGU bi po tebi trebao studiozno da se pozabavi!
E blago tebi!
Па њихова идеологија бар има моралних начела (ценила се правда, поштење, храброст,... Идеологија није имала ниједног ратног профитера, стопа организованог криминала је била на 0%, животни стандар на највиши могући максимум,...). Јесам ли у праву? (од сада ти ово питање увек постављам на крају)
:eek:
E sa kim ja polemišem!

A ima li veze sa tim moralnim načelima ono satiranje, Jevreja, Bjelorusa, Cigana ...?
Опет изврћеш конткест из мојих реченица! Стварно си досадан више. Прочитај прво шта сам написао, онда размисли па тек касније коментариши.
Ne nego si ti opet nejasan i onda sa tim stvaraš mogućnost i da ti se pisanije tako komentarišu.
Имена професора, комуниста ми ништа не значе.
A ime šarlatana Istarhova ti znači?:dash:
За сада ми ниси директно показао ниједну тачку у књизи од скоро 400 страна где је Истархов погрешио. Јесам ли у праву?
Ma u pravu si malo sutra, ma ima bezbroj gluposti koje je on izvalio!

Izvadio sam ja onomad nekoliko njegovih budalaština za potrebe diskusije na jednom ruskom forumu.
Evo čitaj:

"Чтобы понять, что русские и немцы – это родственные народы, достаточно хотя бы посмотреть на названия народов. Сравните Пруссия и Белоруссия. Один корень. Пруссия – это Поморская Руссия. Пруссаки – это поморские руссаки".
:hahaha:

"В еврейском языке слово «Христос» вообще отсутствует"
Ovo samo čisti genijalac može da izvali!!:lol:

A slušaj ovo:
"По современным данным Эхнатон и его сестра-жена Нефертити были представителями неземной сатанинской цивилизации из созвездия Сириуса".
Aaaa budale Bože moj!

Ili ovo:
"Хотя Ветхий завет Библии является адаптированным и смягченным вариантом Талмуда…"
:rotf::rotf:

Je l' treba još?

Ako treba dobićeš još, ali sada moram da idem,
 
Ja nisam dužan tumačiti šta si ti mislio, budi konkretan i decidan ili nemoj pisati!

A sada ono ostalo.

Je l' ti uopšte imaš predstavu šta čovjek treba da uradi, koliko da žrtvuje i koliko da bude bolji od ostalih da bi bio profesor na MGU?

Можда сада, али некада једино је било потребно се оштро залажеш за комунистичку партију и да имаш пола грама мозга.

Onaj čovjek kojeg sam citirao, sa svojih 10 knjiga je jedan od najvećih stručnjaka za istoriju Rusije u 20. i 21. vijeku. Jedan je od najcitiranijih ruskih istoričara u stranoj literaturi ... i ti, ti si našao u njega da sumnjaš - ma ko si ti bolan da sebi daješ to pravo?

Ово је исто као кад би муслиману рекао: ,, Ко ти даје право да ти сумњаш у Библију и Хришћанство. Јер ти знаш да је Библија најчитанија књига на свету и ко си ти да о томе дискутујеш". Ајде немој тако. Ви што се буните против ревизионизма, очигледно је да вам нешто смета у историји. Да сте нешто прекрили за шта не бисте волели да се сазна.

I što je glavno ti još očekuješ da se neko takav bavi sa šarlatanom tipa Istarhova?

Istarhova koji u popisu literature (100-tinjak knjiga -

:D (čitao sam ga ja bolan, skinuo sam ga sa nekog ruskog naci-sajta 2003 i uz teško gađenje pročitao do 2005.)
ima 2/3 "djela" o tajnim društvima, teorijama zavjere i «jevrejskim gadostima».

On koristi naslove koji u naučnim krugovima izazivaju gađenje, kao šta su npr.: Vagnerevo Jevrejstvo u muzici, Grafov Mit o holokaustu, Fordovo Međunarodno Jevrejstvo, Daljev Zapis o ritualnim ubistvima iz 1844. - krajnje savremeno i moderno (koji je kopija Knjige monaha Neofita iz 1803. i koju je obilato koristio «ekspert» Pranaitis i zbog argumenata iz nje bio osramoćen u Slučaju Belisa 1913.) itd. i sve tome slično

Колико знам наведене књиге припадају високо цењеним људима у свету. Нема ко није чуо за Далија, Вагнера или Форда.

Kada neko koristi takvo smeće, sigurno je da će onda i njegov rad biti na granici somnabulne fantazmagorije. Istarhovljeva kritika hrišćanstva sa pozicija paganizma je naivna, analiza komunizma infantilna, a sve zajedno, sa prikazom judaizma i Jevreja, natopljeno je sirovim, žestokim antisemitizmom.

I sa ovakvim nečim profesor MGU bi po tebi trebao studiozno da se pozabavi!
E blago tebi!

Још увек критикујеш књигу у целини. Пређи на конкретне ствари.

:eek:
E sa kim ja polemišem!

A ima li veze sa tim moralnim načelima ono satiranje, Jevreja, Bjelorusa, Cigana ...?

Ne nego si ti opet nejasan i onda sa tim stvaraš mogućnost i da ti se pisanije tako komentarišu.

Не бих баш рекао да је то тачно. Први си ти на овом форуму ко је то приметио.

A ime šarlatana Istarhova ti znači?:dash:

Ma u pravu si malo sutra, ma ima bezbroj gluposti koje je on izvalio!

Izvadio sam ja onomad nekoliko njegovih budalaština za potrebe diskusije na jednom ruskom forumu.
Evo čitaj:

"Чтобы понять, что русские и немцы – это родственные народы, достаточно хотя бы посмотреть на названия народов. Сравните Пруссия и Белоруссия. Один корень. Пруссия – это Поморская Руссия. Пруссаки – это поморские руссаки".
:hahaha:

"В еврейском языке слово «Христос» вообще отсутствует"
Ovo samo čisti genijalac može da izvali!!:lol:

A slušaj ovo:
"По современным данным Эхнатон и его сестра-жена Нефертити были представителями неземной сатанинской цивилизации из созвездия Сириуса".
Aaaa budale Bože moj!

Ili ovo:
"Хотя Ветхий завет Библии является адаптированным и смягченным вариантом Талмуда…"
:rotf::rotf:

Je l' treba još?

Ako treba dobićeš još, ali sada moram da idem,

Преведи, слабо знам руски па ћеш добити контрааргументе.
 
Ово је исто као кад би муслиману рекао: ,, Ко ти даје право да ти сумњаш у Библију и Хришћанство. Јер ти знаш да је Библија најчитанија књига на свету и ко си ти да о томе дискутујеш". Ајде немој тако. Ви што се буните против ревизионизма, очигледно је да вам нешто смета у историји.
Ne nije isto, velika je razlika izneđu nauke i religije.

Stvar je u sledećem i to ja pokušavam ljudima na ovom forumu već godinama da objasnim - ako te boli slijepo crijevo ti ćeš se obratiti doktoru, školovanom specijalisti; ako imaš love i hoćeš da napraviš stambenu zgradu, nećeš otići svom prijatelju koji je "sam sa sobom" napravio predivnu porodićnu kuću, nego školovanom profesionalcu - arhitekti.

E ako je tako, zašto onda kada želiš nešto saznati iz istorije, zašto ne saznaješ to od onih koji su školovani istoričari?
U suštini ja znam razlog, mnogo je lakše unikalnu sudbinu ruskog naroda "spoznati" preko ležernog, senzacionalističkog i pitkog stila jednog Istarhova, nego npr. preko par exellence stručnjaka Bilingtona.

No bez obzira na ovo gore, meni je opet neobjašnjiva arogancija tih "sam-sobom" istoričara. Ja smatram ličnom uvredom i unižavanjem moje profesije to što tako mnogo ljudi misle da se istorijom svako može baviti. Ili to to što mnogi smatraju da je moguće postati expert baveći se istorijom posljepodne, poslije posla i popodnevne dremke.

Biti istoričar je ozbiljan, mukotrpan, cjelodnevni i u većini slučajeva monoton posao.

I glupo je govoriti o strahu od revizionizma. Svaka nova istorijska monografija predstavlja veću ili manju reviziju starije monografije na tu temu. Da nije tako ne bi bilo razloga da se uopšte bilo šta piše.
I istoričari sami sebe revidiraju. Jedan od najvećih poznavalaca fašizma - Nolte je i jedan od većih revizionista. Koliko je on uspješan i koliko su njegovi revidirani stavovi prihvaćeni to je drugo, ali on je ozbiljno shvaćen, sa njim se polemiše, vode se rasprave, prave okrugli stolovi .., a to je zato što je on istoričar, čovjek iz struke i u tome je u stvari "kvaka 22" - revizija je legitimna hipoteza samo ako ju je uradio onaj koji je školovan da je napravi, a to je znači istoričar.
Да сте нешто прекрили за шта не бисте волели да се сазна.
Srpski, Hrvatski, Albanski istoričari učestvuju svjesno sa svim drugim istoričarima u zavjeri šutnje.;)
Ma daj molim te!
Колико знам наведене књиге припадају високо цењеним људима у свету. Нема ко није чуо за Далија, Вагнера или Форда.
Nije Dali, nego Vladimir Ivanovič Dalj, koji piše o gluposti da Jevreji koriste krv hrišćanskih mladenaca u svojim vjerskim ritualima.

Vagner genijalac po svemu, ali krajnje sujetan, svoj esej Das Judenthum in der Musik je više izraz njegove netrpeljivosti prema popularnom kičastom Majerberu i znatno kvalitetnijem (i stoga i opasnom) Mendelsonu, nego što je u pitanju antisemitizam .., ali antisemiti ga vole pravo.

A Ford, Ford se poslije WWII javno odrekao svog Međunarodnog Jevrejstva i priznao da je jeo govna.

Evo ti prevodi:

- Da bi razumjeli to da su Rusi i Njemci bratski narodi dovoljno je samo pogledati na imena naroda. Uporedite Prusija - Bjelorusija. Jedan korijen. Prusija - to je Primorska Rusija. Prusi to su Primorski Rusi.

("Чтобы понять, что русские и немцы – это родственные народы, достаточно хотя бы посмотреть на названия народов. Сравните Пруссия и Белоруссия. Один корень. Пруссия – это Поморская Руссия. Пруссаки – это поморские руссаки")

- U jevrejskom jeziku riječ Hristos uopšte ne postoji. (ovo je stvarno genijalo otkriče)

("В еврейском языке слово «Христос» вообще отсутствует")

- Po najnovijim podacima Ehnaton i njegova sestra i žena Nefreteti bili su predstavnici vanzemaljske satanističke civilizacije iz sazvježđa Siriusa

"По современным данным Эхнатон и его сестра-жена Нефертити были представителями неземной сатанинской цивилизации из созвездия Сириуса".

- Iako je Stari Zavjet Biblije zapravo adaptirana i "smekšana" varijanta Talmuda ... (ovo je takođe biser)

"Хотя Ветхий завет Библии является адаптированным и смягченным вариантом Талмуда…"
 
Ne nije isto, velika je razlika izneđu nauke i religije.

Stvar je u sledećem i to ja pokušavam ljudima na ovom forumu već godinama da objasnim - ako te boli slijepo crijevo ti ćeš se obratiti doktoru, školovanom specijalisti; ako imaš love i hoćeš da napraviš stambenu zgradu, nećeš otići svom prijatelju koji je "sam sa sobom" napravio predivnu porodićnu kuću, nego školovanom profesionalcu - arhitekti.

E ako je tako, zašto onda kada želiš nešto saznati iz istorije, zašto ne saznaješ to od onih koji su školovani istoričari?
U suštini ja znam razlog, mnogo je lakše unikalnu sudbinu ruskog naroda "spoznati" preko ležernog, senzacionalističkog i pitkog stila jednog Istarhova, nego npr. preko par exellence stručnjaka Bilingtona.

No bez obzira na ovo gore, meni je opet neobjašnjiva arogancija tih "sam-sobom" istoričara. Ja smatram ličnom uvredom i unižavanjem moje profesije to što tako mnogo ljudi misle da se istorijom svako može baviti. Ili to to što mnogi smatraju da je moguće postati expert baveći se istorijom posljepodne, poslije posla i popodnevne dremke

Хоћеш да кажеш да питамо школоване комунистичке историчаре да нам причају која страна је била у праву за време Другог светског рата. Углавном не користим смајлије али ево једног :lol:

Biti istoričar je ozbiljan, mukotrpan, cjelodnevni i u većini slučajeva monoton posao.

Ништа није тешко поред добре воље.

I glupo je govoriti o strahu od revizionizma. Svaka nova istorijska monografija predstavlja veću ili manju reviziju starije monografije na tu temu. Da nije tako ne bi bilo razloga da se uopšte bilo šta piše.
I istoričari sami sebe revidiraju. Jedan od najvećih poznavalaca fašizma - Nolte je i jedan od većih revizionista. Koliko je on uspješan i koliko su njegovi revidirani stavovi prihvaćeni to je drugo, ali on je ozbiljno shvaćen, sa njim se polemiše, vode se rasprave, prave okrugli stolovi .., a to je zato što je on istoričar, čovjek iz struke i u tome je u stvari "kvaka 22" - revizija je legitimna hipoteza samo ako ju je uradio onaj koji je školovan da je napravi, a to je znači istoričar.

Мислиш флеке рата може да ревизира само онај коме победник у истом рату дозволи. Нема онда смисла бавити се истом. Једно питање за тебе. Када је губитницима рата било дозвољено да се баве ревизијом?

Srpski, Hrvatski, Albanski istoričari učestvuju svjesno sa svim drugim istoričarima u zavjeri šutnje.;)
Ma daj molim te!

Па што си онда против ревизионизма. Ја не видим коме би још ревизионизам могао да штети осим онима који имају прљаву, прекривену прошлост.

Nije Dali, nego Vladimir Ivanovič Dalj, koji piše o gluposti da Jevreji koriste krv hrišćanskih mladenaca u svojim vjerskim ritualima.

Vagner genijalac po svemu, ali krajnje sujetan, svoj esej Das Judenthum in der Musik je više izraz njegove netrpeljivosti prema popularnom kičastom Majerberu i znatno kvalitetnijem (i stoga i opasnom) Mendelsonu, nego što je u pitanju antisemitizam .., ali antisemiti ga vole pravo.

Прочитај шта је све писао о јеврејима па онда кажи да ли није у питању антисемитизам. Што се антисемитизма тиче, велики број генијалних личности прошлости гаји антисемитизам. Извор - Имаш ту изјаве Достојевског, Бизмарка, Ивана Грозног, Ничеа, Вагнера, Форд, Наполеона, Владика Николај,....

A Ford, Ford se poslije WWII javno odrekao svog Međunarodnog Jevrejstva i priznao da je jeo govna.

Нисам за то знао.

Evo ti prevodi:

- Da bi razumjeli to da su Rusi i Njemci bratski narodi dovoljno je samo pogledati na imena naroda. Uporedite Prusija - Bjelorusija. Jedan korijen. Prusija - to je Primorska Rusija. Prusi to su Primorski Rusi.

("Чтобы понять, что русские и немцы – это родственные народы, достаточно хотя бы посмотреть на названия народов. Сравните Пруссия и Белоруссия. Один корень. Пруссия – это Поморская Руссия. Пруссаки – это поморские руссаки")

Руси и Немци припадају истој (индоевропској породици народа) и не видим шта је ту неразумно.

- U jevrejskom jeziku riječ Hristos uopšte ne postoji. (ovo je stvarno genijalo otkriče)

("В еврейском языке слово «Христос» вообще отсутствует")

Ова реченица не постоји у књизи.

- Po najnovijim podacima Ehnaton i njegova sestra i žena Nefreteti bili su predstavnici vanzemaljske satanističke civilizacije iz sazvježđa Siriusa

"По современным данным Эхнатон и его сестра-жена Нефертити были представителями неземной сатанинской цивилизации из созвездия Сириуса".[/SIZE


Е што се ове главе тиче ту се сасвим слажем са тобом. Превише је користио неке древне легенде у опису реалне ситуације.

- Iako je Stari Zavjet Biblije zapravo adaptirana i "smekšana" varijanta Talmuda ... (ovo je takođe biser)

"Хотя Ветхий завет Библии является адаптированным и смягченным вариантом Талмуда…"

Шта ти је овде бисер. Ово је сасвим исправно казао.

Реци ми бар једном шта ти мислиш о Другом светску рату. Која страна је била права. Због чега се толико везујеш за јавну историју. Зар ти није јасно да су да би писали ту историју победници жртвовали преко милион срба.
 
E ebga ...

Nakon ovoga
Руси и Немци припадају истој (индоевропској породици народа) и не видим шта је ту неразумно.
a ovoga naročito
Шта ти је овде бисер. Ово је сасвим исправно казао.
stvarno nema više nikakvog razloga da razgovaramo.

I informacije radi onaj Nolte je Njemac, tako da ovo tvoje
Мислиш флеке рата може да ревизира само онај коме победник у истом рату дозволи. Нема онда смисла бавити се истом. Једно питање за тебе. Када је губитницима рата било дозвољено да се баве ревизијом?
ne vrijedi pišljivog boba.

I nemoj misliti da ti ne bi imao šta odgovoriti na druge stvari koje si gore napisao ... ali kao što rekoh poslije ovoga
Шта ти је овде бисер. Ово је сасвим исправно казао.
stvarno ne vidim nikakvog smisla.

Ajd vozdra.
Biće još tema.
 
E ebga ...

Nakon ovoga

Шта је ту нетачно. И словени колико и германи спадају у индоевропљане.

a ovoga naročito

stvarno nema više nikakvog razloga da razgovaramo.

Није немамо разлога, него немаш основа за даљи разговор.

I informacije radi onaj Nolte je Njemac, tako da ovo tvoje
ne vrijedi pišljivog boba.

Какве везе има што је немац. И Наташа Кандић је српскиња па нас не заступа баш позитивно. Ја не причам о припадницима народа који је изгубио рат него о припадницима идеологији која је поражена.

I nemoj misliti da ti ne bi imao šta odgovoriti na druge stvari koje si gore napisao ... ali kao što rekoh poslije ovoga

stvarno ne vidim nikakvog smisla.

Ajd vozdra.
Biće još tema.

Ајде бре. Бежиш од конкрете расправе о било ком детаљу тема које смо покренули. Само ,,након овога, након онога", нигде ја нисам поред тога видео аргументе неке. Споменеш суштину да нешто неваља, а нигде не изложиш чињенице које би то подупреле. Ајде поздрав.
 
E ebga ...

Nakon ovoga

Шта је ту нетачно. И словени колико и германи спадају у индоевропљане.

a ovoga naročito

stvarno nema više nikakvog razloga da razgovaramo.

Није немамо разлога, него немаш основа за даљи разговор.

I informacije radi onaj Nolte je Njemac, tako da ovo tvoje
ne vrijedi pišljivog boba.

Какве везе има што је немац. И Наташа Кандић је српскиња па нас не заступа баш позитивно. Ја не причам о припадницима народа који је изгубио рат него о припадницима идеологији која је поражена.

I nemoj misliti da ti ne bi imao šta odgovoriti na druge stvari koje si gore napisao ... ali kao što rekoh poslije ovoga

stvarno ne vidim nikakvog smisla.

Ajd vozdra.
Biće još tema.

Бежиш од дискусије. Ниси ушао у конкретну расправу ни о једном детаљу ни из једне теме од бројних које смо овде покренули. Само ,,након овога, након онога", нигде ја нисам поред тога видео аргументе неке. Споменеш суштину да нешто неваља, а нигде не изложиш чињенице које би то подупреле. Ајде поздрав.
 
Priprema se fašistički festival u Kanjiži
Vesti - Društvo | Beta | 06 jul 2010

Organizacija Antifašistička akcija Novog Sada upozorila je danas da se u Kanjiži priprema održavanje muzičkog festivala na kojem će učestvovati "fašistički bendovi" iz susedne Mađarske.

"Kao što Obraz, Pokret 1389, Krv i čast i Nacionalni stroj nemaju šta da traže na našim ulicama, tako ni organizacija Ujedinjena mađarska omladina i njihovi fašistički bendovi nemaju šta da traže u Kanjiži", ukazuje se u saopštenju.

Precizira se da će festival biti od 9. do 11. jula u Kanjiži i da će učestvovati neonacistički skinhed bendovi poput Titkolt elenalas, Romantikus erosak i Karpatia.

Anifašistička akcija Novog Sada je saopštila da su to "najpoznatiji muzički propagandisti velikomađarskog fašizma". Ta organizacija pozvala je sve druge antifašističke organizacije i pojedince da dignu glas i da ne dopuste "orgijanje mađarskih fašista" u Kanjiži

taman kad mislis da si sve neverovatno sto ima vec procitao :mrgreen:
 

Back
Top