Prijemni PMF Novi Sad - Pitanja za prijemni - Biologija

I ja zavrsavam turisticku, i planiram da upisem lovni turizam koji je takodje na departmanu za geografiju, turizam i hotelijerstvo. Naime, sa 3 modula od ukupno 4 imas zvanje menadzera, za ta 3 modula (turizam, lovni turizam, gastronomija) spremas prijemni iz 3 knjige : geografija za 2. godinu gimnazije, turisticka geografija za 4. godinu ugostiteljsko-turisticke, i ekonomika turizma za 4. godinu ugostiteljsko-turisticke. Kako smo sve 3 knige vec ucili u skoli (neki jesu, neki nismo :D ) trebalo bi da nam bude lakse... Mene buni to sto sam negde cuo da na fakultetu mozemo da uzmemo odredjeni broj pitanja iz geografije, a neka od tih pitanja ce nam biti na prijemnom, ali mislim da to nije tacno... Cuo sam da je broj bodova za budzet oko 71. Zanima me zna li neko koliki je broj bodova trebao za lovni turizam prosle godine???
 
jel ima neko da upisuje PMF u Novom Sadu smer molekularna biologija? jel bi mogao neki student da kaze nesto o prijemnom, jel tezak kad otprilike treba da se pocne sa spremanjem..... jel bas na sve treba da se obrati paznja? hvala unapred :)

U NS ne postoji smer molekularni biolog, već svi idete zajedno prve tri godine, a tek na četvrtoj birate modul (biolog ili molekularni biolog), tako da po završetku osnovnih studija postaješ diplomirani biolog - molekularni biolog. Ja sam polagala prijemni pre pet godina i tada uopšte nije bio strašan. Dali su sve ono što je bilo u knjigama, a ne sećam se da su zalazili u detalje ili postavljali neka trik pitanja. Samo lepo pređi te knjige iz kojih će biti pitanja i sve bi trebalo da bude ok. Preporučila bih ti da počneš da ih listaš nekoliko meseci pre polaganja, kako bi ti se sve lepo sleglo i sortiralo. Ja sam neka tri meseca pre prijemnog počela da listam i podvlačim, kako bih se upoznala sa gradivom, a onda sam nekih 3, 4 nedelje pre prijemnog počeka da zapravo da učim i odlično sam prošla.
 
@Selkhet hvala ti na odgovoru.... :) pripreme su vec uveliko u toku :) cuo sam i da postoji neka zbirka u skriptarnici PMF-a, pa jel i iz nje bude pitanja ili ona sluzi cisto kao neka provera znanja? inace kakve su studije? znam da je glupo ono pitanje "jel tesko" ali neki tvoj generalni utisak u faxu... cuo sam da se moze otici u inostranstvo ako imas neki ok prosek,a da kod nas i nije toliko sjajno,u ostalom kao i sa svim drugim fakultetima sto se posla tice... :) ali da li je za inostranstvo potreban doktorat,ili kako to ide? izvini sto te ovako pretrpavam pitanjima samo sam radoznao :D
 
Ne znam na koju zbirku misliš, ja sam imala neku, ali mislim da ništa nije bilo iz nje. Što se tiče težine, meni nije bio ni lak ni težak... ne sećam se da sam se nešto preterano ubija od učenja, ali nisam ni kulirala. Osnovne studije su ok što se tiče težine i organizacije, ali je master prilično šugav, pošto na njemu nema ni p od prakse. Generalno ima previše teorije, a premalo prakse, bar kad je u pitanju molekularna. U inostranstvo možeš otići kad hoćeš - u toku osnovnih studija, na master, na doktorske ili na postdoktorske - nema pravila, ali bih ti ja svakako preporučila da upišeš master negde napolju... tako bih bar ja uradila da sam znala koliko je loš master u NS. Pored ok proseka treba da imaš i položen TOEFL, pošto je on uslov za većinu stipendija za studije u inostranstvu.
 

Back
Top