Prijemni PMF Novi Sad - Pitanja za prijemni - Biologija

Ima li neko da studira hotelijerstvo? Zanima me sta se sve uci za prijemni, znam da sigurno treba turisticka geografija 4.godina ekonomske, ekonomika turizma, i geografija 2.godina gimnazije... da li treba istorija umetnosti (koja godina) pored toga i 1.i 3.godina geografije? i ako neko ima neka pitanja za geografiju ili ist.umetnosti? :)
за пријемни учиш из само три књиге...
1. Владимир Ђурић: Географија за II разред гимназије, Завод за уџбенике, Београд, 2007.
2. Стеван М. Станковић: Туристичка географија за IV разред угоститељско-туристичке
школе, Завод за уџбенике, Београд, 2008.
3. Крунослав Чачић: Економика туризма, за IV разред угоститељско-туристичке школе, Завод за уџбенике, Београд, 2007.
тако да, питања из историје уметности ти не требају :mrgreen:
имаш примерак неког старог теста на сајту департмана за географију, туризам и хотелијерство... а у овој теми сам ја написала нека питања са свог пријемног... http://forum.krstarica.com/threads/306674

Istorija umetnosti ne treba kao ni geografija za 1 godinu gimnazije, jel zna neko gde se vasdi lekarski...
лекарски се вади у дому здравља... не сећам се колико је коштао... :think: али, то ти је неопходно тек на упису...
 
Evo, ja cu postaviti nekoliko pitanja, kad vec nema just-me. Da li su predavanja apsolutno obavezna? Za vezbe znam da jesu. A drugo pitanje je...da li znas ...ima li zaposlenih studenata na biologiji? Pitam zato sto ja radim...imam punu podrsku na poslu...ali koliko vidim, raspored predavanja je katastrofalan :eek::think:...ne bih uopste stizala na posao od silnih predavanja i vezbi...
Unapred hvala...
 
Da li neko ko studira turizam,moze da mi kaze,posto vidim da ima puno terenskih vezbi,ona praksa preko leta od dva meseca i tako neke stvari,kakve su cene,da li je to sve pristupacno,ili te primoravaju da puknes velike pare na takve stvari? :roll:
за праксу не знам (јер је ловни туризам нема :mrgreen: ), а теренске вежбе су ти углавном од 10.000 до 15.000 колико сам приметила...


Jel zna neko dsa li postoji neka zbirka pitanja za prijemini za menadžere u turizmu...
не
у суштини, треба да будете срећни што имате само три књиге, уместо пет колико су имале претходне генерације ;)

и, баш због те промене литературе за пријемни, не бисте требали много да се ослањате на број бодова који је до сада био потребан за пролаз... није исто кад за пријемни учите из пет књига, и кад учите из три...
 

Back
Top