Prijemni PMF Novi Sad - Pitanja za prijemni - Biologija

Zasto nista zivo ne pise na netu o gastronomiji.... na PMF-u sam videla da ima smer ali nista vise ne pisem sem da je u sklopu departmana za geografiju.... ne znam ni sta mi treba za prijemni ni kliko primaju na budzet a koliko na samo. :p

Ako neko nesto zna neka javi... HVALA U NAPRED! :rumenko:

Mislim da ti za prijemni treba isto sto i ostalima na tom departmanu. Tacnije: Turisticka geografija za cetvrtu godinu turisticko-ugostiteljske skole, Ekonomika turizma (isto cetvrta godina tur. skole), Geografija za drugu godinu gimnazije...
Raspitaj se jos negde, sigurno postoji neko ko bi mogao da ti da precizan odgovor.
 
Pa nema pravila... kod svakog profesora je drugačije... negde imaš samo usmeni, negde samo završni, neke možeš da rešiš parcijalno... kod nekih opet imaš kombinace, pa tako, na primer, iz virusologije smo imali parcijalne testove tokom semestra, potom završni, a na kraju i usmeni... iz genetike parcijalne i završni... mada većina težih predmeta se polaže usmeno.
 
Da li bi mi neko mogao reci sta se polaze za prijemni, departman geografije? Posto nigde nisam mogla da dobijem tu informaciju, i koje su knjige u pitanju kojih autora? Da bih mogla da spremim. Hvala unapred.

I ja nakon silnog lutanja i razmisljanja o ostalim fakultetima napokon se odlucih za geografiju. :zblesav: Ovako za prijemni se sprema ova literatura: 1. Ljiljana Gavrilović, Dušan Gavrilović: Geografija za I razred gimnazije, Zavod za udžbenike, Beograd, 2009.
2. Vladimir Đurić: Geografija za II razred gimnazije, Zavod za udžbenike, Beograd, 2010.
3. Mirko Grčić, Stevan Stanković, Ljiljana Gavrilović, Svetlana Radovanović, Milomir Stepić, Snežana Đurčić: Geografija za III razred gimnazije, Zavod za udžbenike, Beograd, 2008.
 
Upisujem turizam ove godine,pa ako bi neko bio ljubazan da mi odgovori na pitanja vezana za prijemni?Na sta treba da obratim paznju pri ucenju,itd...

Jos jedna stvar!Video sam pitanja sa proslogodisnjih testova vezana za sastav vazduha i oblike reljefa,medjutim to ne spada u drustvenu geografiju koju trebam da spremim,vec u geo za 1.god...a na sajtu pise da treba samo druga...tako da,znate vec...
 

Back
Top