Pričešćivanje žena u pravoslavlju tijekom menstrualnog ciklusa: Stavovi i prakse

Ne izvadim ga i krvarim okolo..

mislim, iskren treba biti.. čemu prikrivanje..

A koji su ti sasvim čisti duhovno? Još mi niko nije odgovorio.
Duhovni otac procenjuje

duhovna osoba je ta samo.ona i niko vise koja ima pravo i autoritet da sudi prema tvom duhovnom stanju trudu, kada i koliko cesto mozese i smes se pricestiti, kao i kako smo duzni da se pripremamo za Sveto Pricecce bilo da smo postili ili ne ili to pitanje u vezi tampon.
E to je savet crkve u vezi pricesca
 
Šta tačno bog misli o ženi koja uđe u crkvu u ciklusu? Da li je osuđuje? I zašto je tačno menstruacija "nečista" u duhovnom smislu? Da li muškarac koji ima ranu sme da uđe u crkvu?
Imas zena koje pojma nemaju o ovome i kako da ih bog osudi ali vec ako znas da nije dopusteno a ti to po svojoj volji e ocu sta mi ko moze to je vec nepostovanje crkve .A zna se cije je ovo maslo.Demon uso u crkvu haha
 
Imas zena koje pojma nemaju o ovome i kako da ih bog osudi ali vec ako znas da nije dopusteno a ti to po svojoj volji e ocu sta mi ko moze to je vec nepostovanje crkve .A zna se cije je ovo maslo.Demon uso u crkvu haha
Pa to i pitam. U teološkom smislu zašto je žena nečista u ciklusu? Da li su muškarac ili žena sa ranom nečisti? Jasno mi je da si prosto fizički nečist ako ne vodiš računa o svojoj higijeni. Ali zašto su nečiste u duhovnom smislu?
 
Па нисам рекао да је ејакулација биолошки исто као менструација. Само сам то навео као примјер тјелесне активности код мушкараца која је такође природна али се сматра неприкладним да се неко причешћује у таквом стању.
Zasto mesate babe i zabe ?
Obredna cistoca se u vreme SZ-ta koristila iskljucivo u funkciju ceremonijalnog zakona stoga danas,u vreme NZ-ta kada je taj zakon ispunjen - obredna cistoca je van upotrebe.
 
Zasto mesate babe i zabe ?
Obredna cistoca se u vreme SZ-ta koristila iskljucivo u funkciju ceremonijalnog zakona stoga danas,u vreme NZ-ta kada je taj zakon ispunjen - obredna cistoca je van upotrebe.
Pa ja sam to i napisao da se ove preporuke za Sv. Pričešće ne primjenjuju kako je to propisano u Mojsijevom zakonu jer su to druge odredbe.
 
Poslednja izmena:
Uzmi primjer noćnu ejakulaciju koja nije voljna pa opet isto važi.
A što ako čovjek vodi brigu o svojoj higijeni? Da li se to uzima u obzir ili onako iz kreveta pravac na bogoslužje?
Ne izvadim ga i krvarim okolo..

mislim, iskren treba biti.. čemu prikrivanje..

A koji su ti sasvim čisti duhovno? Još mi niko nije odgovorio.
A da li koristiš neke mentol bombone, mislim, zbog daha, jer vidimo da i dah dok je žena u tom ciklusu može biti problem, pogotovo ako cjelivaš ikone?
 
A koji su ti sasvim čisti duhovno? Još mi niko nije odgovorio.
Sto se tice duhovnog stanja vernika pre pricesti apostol kaze sledece:

1 Kor.11,24-29:
"...I zahvalivši prelomi i reče: uzmite, jedite, ovo je tijelo moje, koje se za vas lomi; ovo činite meni za spomen.
Tako i čašu, po večeri, govoreći: ova je čaša novi zavjet u mojoj krvi; ovo činite, kad god pijete, meni za spomen.
Jer kad god jedete ovaj hljeb i čašu ovu pijete, smrt Gospodnju obznanjujete, dokle ne dođe.
Tako koji nedostojno jede ovaj hljeb ili pije čašu Gospodnju, kriv je tijelu i krvi Gospodnjoj.
Ali čovjek da ispituje sebe, pa onda od hljeba da jede i od čaše da pije;
Jer koji nedostojno jede i pije, sud sebi jede i pije, ne razlikujući tijela Gospodnjega..."

Kao sto se jasno vidi,apostol trazi da vernici sami sebe ispituju a ne da se fokusiramo na potragu po "duhovno cistih".
Dakle sam neka sebe ocenjuje kakvi su mu misli i dela u skladu sa Hristovim zapovestima i onda ako oseti da je uradio nesto sto ne valjda treba se prvo pokajati,ispraviti stvari sto stoje do njega,ostaviti greh ako ima takvog koji ga cini pa da tek onda pristupi na pricest.
 
Pa ja sam to i napisao da se ove preporuke za Sv. Pričešće ne primjenjuju kako je to propisano u Mojsijevom zakonu jer su to druge odredbe.
Ali si ujedno napisao i ovo u postu br.17 pa zato sam dao primedbuu globali :

Па нисам рекао да је ејакулација биолошки исто као менструација. Само сам то навео као примјер тјелесне активности код мушкараца која је такође природна али се сматра неприкладним да се неко причешћује у таквом стању.
 
Molim konkretnog Biblijskog dokaza ili priznaj da je to neka novoverska stogodarija koju si pokupio kod nekog deku.
Свето Писмо садржи само неке опште одредбе о приступању Евхаристији као што су:
"28. Али *човјек нека испитује себе, и тако од хљеба нека једе и од чаше нека пије. [*2 Кор 13, 5.]
29. Јер који недостојно једе и пије, суд себи једе и пије, *не разликујући тијела Господњега.
" (1 Коринћанима 11:28-29).

За детаљнију елаборацију ове библијске одредбе ту су Предање Цркве и канони Отаца. Томе и служе.
 
Свето Писмо садржи само неке опште одредбе о приступању Евхаристији као што су:
"28. Али *човјек нека испитује себе, и тако од хљеба нека једе и од чаше нека пије. [*2 Кор 13, 5.]
29. Јер који недостојно једе и пије, суд себи једе и пије, *не разликујући тијела Господњега.
" (1 Коринћанима 11:28-29).

За детаљнију елаборацију ове библијске одредбе ту су Предање Цркве и канони Отаца. Томе и служе.
Tooooooooooooooooo Maki,konecno imamo javno priznanje od tebe !!
Dakle ti nam kazes "jes da u Bibliji nema nista od onog sto iznosim ali zato mi to kazu moji oci pa eto i ja vama" !!!


E to ti je dragi moj klasicna novoverska stogodarija VAN SVETOG PISMA !!!
 
Lepo ti maki objasnio razlog a sto kaze jasna niko ti u gace nece zaviravati pa izvoli .
Kako to mislis da mi je Maki bilo sta objasnio kada mi je u zadnjem postu prvo okrenuo ledja na moje pitanje dajuci mi teksta koji nema blage veze sa onim sto je trebao dokazati da bi onda konacno javno priznao da zapravo nema BIBLIJSKOG odgovora nego je cuo/procitao sta mu reko neki deka ?
 

Back
Top