Preventiva

pa ovo je malo diskutabilno, znas kako da smo dobrostojeca drzava sa visokim standardom ovo bi bilo mnogo preciznije...postoje genske analize ako si rizicna grupa da utvrdis nosis li tu mutaciju ili ne, posto je utvrdjeno da rak dojki ide genskim putem (neki, ne vazi za sve slucajeve naravno)...al eto takva nam situacija pa je onda sigurnije ne piti

Znam za slucaj devojke koja je uradila tu analizu o kojoj pricas i utvrdjeno je da je kod nje prisutna ta mutacija gena. Ona je iz predostroznosti, odstranila obe. :eek:
Dobro, nije da sad nema sise, stavila je odmah silikone, prilikom iste operacije.
 
Znam za slucaj devojke koja je uradila tu analizu o kojoj pricas i utvrdjeno je da je kod nje prisutna ta mutacija gena. Ona je iz predostroznosti, odstranila obe. :eek:
Dobro, nije da sad nema sise, stavila je odmah silikone, prilikom iste operacije.

mnogo je takvih...ima i gomila dokumentaraca
a sta drugo ...to ti je mac sa dve ostrice...od dva zla biras manje...uzas
ne znam za slucajeve kod nas jer ne znam da li mi uopste vrsimo takve analize
 
jeste najbolje...al je zamarajuce :lol:
videces vremenom
to ces sa deckom da utanacis kada budes spremna na to...bitno je da se slozite

a sad jedno malo upozorenje...koliko god da ga volis nemoj da podlezes pod njegov uticaj...naslusala sam se takvih devojaka kojima je momak ispredao price da zeli da ebe njih a ne gumu, da zeli da oseti vlaznost njihove vagine a ne kondom, pa onda i patetika bla bla... poenta te price je da prvo mrzi ga da stavlja svaki put jeste smarajuce drugo jeste njima gore jer manje oseca trenje pa tako i manje uziva...i to je tacno i naravno da nije prijatno i razumljivo je, pa svako zeli da uziva maximalno....ali to je tvoje telo i ti njime komandujes dakle ako ti zelis kondom a on izricito odbija onda te on ne ceni dovoljno, ozbiljna sam, jer nece on posle na operacioni sto za abortus vec TI...dakle ako ne budes pila pilule a krenes u sexualne odnoso onda obavezno kondom...sto cesce!

Slazem se sa ovim boldovanim . Ne mislim da oseca manje zadovoljstvo, barem se kod mene niko nije zalio :)

al nikad ne treba biti sto posto siguran...ume to da zezne ponekad...da se pomeri...bez obzira na zrelos zene

al ebi ga svi se ponekad malko zanesemo :lol:

Bas tako :ok: , grozim se kad cujem klinke ili devojke kad kazu prve dve nedelje od ciklusa su najkriticnije posle sve moze :roll: , ocigledno ne racunaju da kao sto rece to moze neretko da zezne i da se pomeri :)

izlazi tzv semena vodica a zovu je jos svakako...u njoj moze da se desi da ima po koji spermatozoid

E zbog ovoga sam najvise citirala :rtfm: ovo mnogi ne znaju a kad im kazes gledaju te belo, misle da ih zezas ma u stvari ne zele da veruju - ne znam samo kako mogu ...ja kad tako nesto znam nikako ne bih mogla da se opustim

Takozvani preejakulat.....koji uglavnom zezne te što ih "dečko čuva".....:lol:

Pa bas tako njih zezne , jer kad mu saopsti da je u drugom stanju gospodin casni ce na to ja sam ga na vreme vadio , ko zna ko nije
Inace ja uvek koristim kondom... pilule nikad nisam koristila iako redovno posecujem ginekologa , nekako ne mogu jos uvek
 
imam ja jedno pitanje, pa bih molila da mi neko iskusniji, strucniji stariji od mene odgovori na pitanje :) spavala sam sa deckom, imao je kondom, izvadio je penis pre nego sto je svrsio a zatim skinuo kondom. verovatno nije mogoce da sam trudna, ali meni kasni par dana, pa se onda brinem, molim vas nek neko odgovori .
 
Pošto je na temi o abortusu rečeno kako je kod nas abortus ‚‚vid kontracepcije‚‚ hajde da vidimo kako bi prodiskutovali o preventivi da do toga ne dođe ili da dolazi u krajnjoj nuždi, kad svi mogući vidovi kontracepcije zakažu.

Za žene: kako se štitite od neželjene trudnoće.

Za muškarce: da li uvek koristite prezervativ ili ste od onih kojima on stvara prepreke u seksuanom uživanju?



Tema je sigurno bila ali je u nekom od kutaka zaborava, pa rekoh ajd da odvorim novu za mlade naraštaje koji tek počinju.;):)

Zasto bi kondom smanjio uzitak?Koristim naravno....i kome vise nije jasno da je kondom najbolji vid kontracepcije?!A abortus je po meni samo nuzna potreba ako previse mlada devojka ostane trudna......:)
 
Zasto bi kondom smanjio uzitak?Koristim naravno....i kome vise nije jasno da je kondom najbolji vid kontracepcije?!A abortus je po meni samo nuzna potreba ako previse mlada devojka ostane trudna......:)

nije najbolji vid kontracepcije
pilula je bolja, efikasnija
smanjuje muzkarcu...ne oseca direktno vlaznost vagine i dr....normalno je da smanjuje pa kvari prirodan nacin sexanja....
ali sta je tu je
 
pa ne preporucuju se bas za devojcice manje od 16, 18 godina...kod njih je organizam u razvoju i ne bi trebalo da dovode organizam u stanje hormonalnog dizbalansa pijuci kontraceptivne pilule

a sad malo realnosti...kazes najbolje je da pijes pilule i plus kondom...ovo je super...u teoriji i drago mi je da tako razmisljas...mislim imas dobar start...ali ovo u praksi retko kad da se desava...zasto?...pa zato sto ce ti se mnogo puta u zivotu desiti da dozivis, ja to zovem, spontani seksualni odnos...onako prostije receno povatete se brate pa ni ne mislite...to nije znak neodgovornosti il sta vec vec je to prirodno jer u tim trenucima hormoni su ti koji upravljalju tvojim mozgom, animlano postaje dominantno nad racionalnim ...u prevodu desavace ti se da imas nezasticen sexualni odnos...bez kondoma ...iz tog razloga najbolje je piti pilule pa si onda mirna...ako se tebi koristi i kondom pride ok imas prava da zahtevas to od decka...to je stvar dogovora izmedju vas dvoje
meni se ni u kom trenutku nije desilo,pa ne znam koliko da mi se svidja neko da imam seksualni odnos bez kondoma....nema tu ni hormona ni nicega,vec cisti racio i svest o snosenju posledica..jos je tu nezeljena trudnoca najmanja stvar koja moze da ti se dogodi....neka fala, bez kondoma nema price sto se mene tice.
druga stvar, kondom pravi neku vrstu barijejere izmedju vas dvoje...kako da se irazim da bih bila jasnija sta hocu da kazem...prvo kvari spontanost...taman kad krene akcija mora da se zaustavljate i on da ga navlaci i tako to jelte... to ponekad ume da frustrira...dalje...zavisno od toga u kakvoj si vezi ume malo i na emotivnom nivou da smeta...prosto coveku prodje kroz glavu pa majku mu ocu da osetim tebe a ne gumu...i to je normalno i to je prirodno....
pa da kvari spontanost kvari,al bi meni isto tako kvarilo spontanost kad bih se sve vreme trzala oko toga sta sve moze da se desi z:shock: uostalom meni je ta prica o tome kako je osecaj bog zna kako razlicit malo preterana....kako onda ne osete hiljadu puta kad pukne kondom i ostanu bez istog tu famoznu razliku :eek: rekli su mi da je prakticno isto....nit ja osetim,nit on oseti tu razliku bez kondoma...fala bogu nisam imala nesrecu da zavrsim sa muskarcima koji su kukumavcili i patetisali oko kondoma vec su podjednako odgovorno i ozbiljno to prihvatali...

kad sam u dugoj vezi koristim tablete i kondom. pilule mi daju psihicku sigurnost u svakom slucaju i ja sam opustenija...
 
Ko se sam ne cuva, ni bog ga ne cuva.
Na pocetku veze uvek kondom. Kasnije samo pilule i mozda je to greska. Kontraceptivne pijem godinama iz drugih razloga i ako vidim da to prerastta u nesto ozbiljno i monogamno odbacujemo kondom, sad koliko je to pametno :think:
 
Pošto je na temi o abortusu rečeno kako je kod nas abortus ‚‚vid kontracepcije‚‚ hajde da vidimo kako bi prodiskutovali o preventivi da do toga ne dođe ili da dolazi u krajnjoj nuždi, kad svi mogući vidovi kontracepcije zakažu.

Za žene: kako se štitite od neželjene trudnoće.

Za muškarce: da li uvek koristite prezervativ ili ste od onih kojima on stvara prepreke u seksuanom uživanju?



Tema je sigurno bila ali je u nekom od kutaka zaborava, pa rekoh ajd da odvorim novu za mlade naraštaje koji tek počinju.;):)

kako je abortus vid kontracepcije, kad je valjda kontracepcija način da do trudnoće uopšte ne dođe...?
...ne koristim uvek...od onih sam kojima stvara prepreke u seksualnom uživanju...misim...to mi isto ko da jedem čokoladu sasve omot...
 
Kapiram klinci trebaju da koriste al verovatno vise vezbaju da ga navuku nego sex..oni koji menjaju sumnjive ''pertnere'' cesto..neki sterilni parovi kojima je sve vreme jazas u glavi..prico mi ortak da je ebo tako neku koja radi tamo...pusi ga ko da je od gowana..liz ovlas pa se odalji ko da ceka neku hemijsku reakciju..al normalni parovi u normalnoj vezi koji znaju sta rade se nadju i nema tu ja ocu on/a nece..nego im je ko da nemaju sex s gumom..poenta intimnosti i jeste u svrsavanju unutra
 
cek girl...ewo, ocu da se javi ko pije pilulu i koristi kondom istovremeno :mrgreen:
ja sam za kondom, jer je ne moram da mislim jesam li u tacno vreme popila pilulu..a i kad se setim da doktori koji preporucuju pilulu uzimaju procenat od svake koja se odluci za to grrr..mojoj najboljoj prijateljici je mama ginekolog i nije joj ih preporucila.pre devojke sa medicine i farmacije koje znam ih ne koriste..
i nemoj sad neko da mi bljuje o tome kako nemaju kontra efekta i kako sam ja zadrta, zivim u srednjem veku ili tako nesto..sve sto uneses u sebe ima neki los uticaj a kamoli pilula koja utice na ovulaciju
:heart:
 
meni se ni u kom trenutku nije desilo,pa ne znam koliko da mi se svidja neko da imam seksualni odnos bez kondoma....nema tu ni hormona ni nicega,vec cisti racio i svest o snosenju posledica..jos je tu nezeljena trudnoca najmanja stvar koja moze da ti se dogodi....neka fala, bez kondoma nema price sto se mene tice.
pa da kvari spontanost kvari,al bi meni isto tako kvarilo spontanost kad bih se sve vreme trzala oko toga sta sve moze da se desi z:shock: uostalom meni je ta prica o tome kako je osecaj bog zna kako razlicit malo preterana....kako onda ne osete hiljadu puta kad pukne kondom i ostanu bez istog tu famoznu razliku :eek: rekli su mi da je prakticno isto....nit ja osetim,nit on oseti tu razliku bez kondoma...fala bogu nisam imala nesrecu da zavrsim sa muskarcima koji su kukumavcili i patetisali oko kondoma vec su podjednako odgovorno i ozbiljno to prihvatali...

kad sam u dugoj vezi koristim tablete i kondom. pilule mi daju psihicku sigurnost u svakom slucaju i ja sam opustenija...

pa dobro nismo svi isti...ja ne osudjujem kad se neko kresne i bez - ponekad, konstanto - budale ( sa partnerom, uopste necu da komentarisem slucajeve jedno vece bez kondoma) ali pod uslovom da onog momenta kada na to pristanes imas svest o posledicama a ne da ti forum prijatelji il ko vec posle ispravlja krive drine....ako srljas srljaj svesno


pa kazu da ima...recimo ta situacija nisam provalio da je puko...da desava se al posle kad se zamisli kaze bre majku mu ja vido nesto mi mnogo lepo al nisam razmisljo...zanese se covek...svasta tu bude :lol:...tako da verujem da je lepse bez...jer je i nama zenma lepse...jace je trenje...ali kosto rekoh situacija je takva pa ko nece da ljulja kolevku mora da preduzima neke mere
 
Poslednja izmena:
e imam jedno pitanje - jesu li svi kondomi iste sirine?
razmislja da probam i neke druge osim durexa al ne znam sta ako su uzi...prosle godine je u novinama za 1 dec bio neki kondom koji je manji od durexa i u sirinu i u duzinu...i sad sam u rebusu...zakljucak - nisu svi isti
 
e..ja sam do sad uvek koristila durex..ali od pre neki dan probasmo trojan, rozi, jer ima neke tackice i crtice :zper: i super je + fino je izrazena ona strana koja ide spolja, tj. ona kupica, nema sanse da se ni u zaru strasti zaebes, ko sto mi se desavalo sa durexom..a i jeftiniji je...sirina, koliko sam primetila-ista..muski deo zadovoljan :cool:
 
Za muškarce: da li uvek koristite prezervativ ili ste od onih kojima on stvara prepreke u seksuanom uživanju?

Koristim redovno kondom, imam uvijek uza se par komada zlu ne trebalo. Malo jeste nezgodno po pitanju senzacije ali se naviknes pogotovo kad ga koristis godinama. Nikakav uzitak nije vrijedan upropastenog zivota, tudjeg ili mog.
Redovno se testiram za HIV, sifilis, triper i ostale blagodeti posljedicne zarad planske ili neplanske razmjene tjelesnih tekucina.
Ne preferiram coitus interruptus, ali sve osobe sa kojima sam dijelio posteljinu su koristile antibebi pilule. Na pocetku svake veze, odnosno nakon 3 mjeseca od intimnog upoznavanja oboje uradimo HIV test tako da nema potrebe za prezervativom. Kad je u pitanju spavanje sa strendzerkama, desi se da gumica ne izdrzi trenje ili je loseg kvaliteta, isposnicki se smirim 3 mjeseca, uradim sve testove i ok. Nista se ne prepusta slucaju ili sumnji.
Cak i najomamljenijem stanju, bez kondoma nema odnosa pa da je ne znam kakva zenska u pitanju. Dalje nema. :mrgreen:
Seksualna "higijena" je vrlo bitna, a po pitanju kontracepcije, it takes two to tango.
 
e..ja sam do sad uvek koristila durex..ali od pre neki dan probasmo trojan, rozi, jer ima neke tackice i crtice :zper: i super je + fino je izrazena ona strana koja ide spolja, tj. ona kupica, nema sanse da se ni u zaru strasti zaebes, ko sto mi se desavalo sa durexom..a i jeftiniji je...sirina, koliko sam primetila-ista..muski deo zadovoljan :cool:

al je deblji...tako da je otpisan

a te tackice rebarca u zivotu vise necu da vidim ni osetim...jednom probala samo sto mi suze nisu krenule....boli grebe ebem li ga sta radi al fala lepo neka fala

pre neki dan u dm bila i ima neka na s (ne secam se tacno)...isto kao pakovanje 3 komada, nemacki ...mnogo mi jeftini pa mi sumnjivi, a i manja je kutija od durexa ne pise mera pa mi sumnjivo da je manji

al rado cu da cujem vasa iskustva
 
kako mozes tako samozivo da komentarises...strasno...pa da boli te uvo nece posle tebi sa 7 igala da burgijaju po materici...:dash:

:confused:nije to tako povrsno komentarisati..iz razloga sto kad postavis pitanje cemu kondom nebitno kome informativno..dobices odgovor onaj striktan..od jedne osobe da ne zatrudni od druge da se zastiti od kojekakvih infekcija..e tu je fora..sto obicno kazu zaraze..ne zbog abortusa..a kao u duzoj si vezi i plasis se sve vreme da te necim ne zarazi..to se vidi da je samo istripovano..kao ako me varas koristi zastitu..pa znas kad bi lego s nekom u krevet da se toga plasim..to me izludjuje
 
znam da nije bas za one koje nisu radjale
u sustini strano telo u organizmu se meni ne dopada uopste, a kamo li strano telu u jednom tako osetljivom organu kao sto je zenski reproduktivni sistem

nisam strucnjak pa ne mogu mnogo da ti kazem...mozes da se raspitas na 21dan.com, stetoskop.com i slicni forumu koji su specijalizovani za medicinsku raspravu

ja licno to ne bih ugradjivala
 
Poslednja izmena:
Pošto je na temi o abortusu rečeno kako je kod nas abortus ‚‚vid kontracepcije‚‚ hajde da vidimo kako bi prodiskutovali o preventivi da do toga ne dođe ili da dolazi u krajnjoj nuždi, kad svi mogući vidovi kontracepcije zakažu.

Za žene: kako se štitite od neželjene trudnoće.

Za muškarce: da li uvek koristite prezervativ ili ste od onih kojima on stvara prepreke u seksuanom uživanju?



Tema je sigurno bila ali je u nekom od kutaka zaborava, pa rekoh ajd da odvorim novu za mlade naraštaje koji tek počinju.;):)

Retko koristim prezervative, ne na konto neјеbice :rumenko::D, nego uopšte. Ionako su mi čula otupela, kondom bi odnos učinio manje zanimljivim, kao da to radi neko drugi...
Preporučujem ga svima koji moraju da ga upotrebljavaju. Čini mi se da je spirala dobro rešenje za žene.
 
a jel spomeno neko spiralu?
mislim da je to dobar vid kontracepcije, ako se dobro ugradi
ima li ko iskustva sa tim
meni je dr to preporučio, pa ne znam šta da radim...

Ginekolozi bi uopšte imali veoma malo posla da ne preporučuju takve stvari. x
Spirala izaziva postojanu lokalnu inflamaciju (to joj je i svrha) stvarajući podlogu za naknadne probleme i povećavajući rizik vanmaterične trudnoće.
 

Back
Top