prevara u braku

baby84:
ja jesam u braku i bas tu nebi oprostila prevaru, neznam za druge niti govorim u njihovo ime vec za sebe. jer brak se bazira na ljubavi i povjerenju a kad bi mene muz prevario ja bi totalno izgubila povjerenje u njega i time bi mi pokazao da mu i nije bas stalo do naseg braka cim ga je rizikovao radi neke j.bacine, znaci zasto bi se ja tu vise trebala boriti i zivjeti sa covjekom kojem brak i porodica nije vaznija od neke *****.
zar ti nisi pisala da je tebe muz prevario vec?:?
nebitno skroz
postoje prevare i prevare,neke su oprostive neke nisu,nema pravila
 
Apsolutno se slažem s haniball. Naučila sam da se u životu uzdržim od komentara tipa "ja ne bih nikada ". Kada se dođe u neku takvu situaciju, odjednom isplivaju kojekakvi drugi razlozi i prioriteti koji zasenjuju moj povređeni ego. Srećom, nisam se još susrela sa prevarom u braku, i iskreno rečeno, ne znam kako bih reagovala na takvu situaciju.
 
hanibal77:
zar ti nisi pisala da je tebe muz prevario vec?:?
nebitno skroz
postoje prevare i prevare,neke su oprostive neke nisu,nema pravila


jest me prevario al je to bilo jos u vezi, i tad mu nisam mogla odma oprostiti, raskinula sam i tek nakon 6 mjeseci smo se pomirili, a u braku nevjerujem da bi mogla oprostiti to bi mi bila prevelika povreda, bol i ponizenje da bi mogla preci preko toga. jednu sansu je dobio drugu nebi vise.
 
Nisam u braku, ali kad decka ne bih prevarila, tek onda ne bih muza. Da taj lik ne znam kako izgleda, nije dobar kao moj decko (muz) koji je za mene najbolji, zato sam s njim, a ne sa nekim drugim ili sama.
 
Ovo je zaista teshka tema. Ko nije proshao kroz ovo, ne treba da komentarishe. Mislim da je prevara reakcija na losh brak, a za losh brak je potrebno dvoje. Kada ste prevareni, osjecate izdaju, usamljenost, poljulja se samopouzdanje, ne osjecate se pozeljnom (govorim iz ugla zene), na dnu ste. Ako uspijete da prevazidjete povrijedjen ego i osvrnete se iza sebe, vidjecete niz svojih i njegovih propusta, koji su trajali beskrajno dugo i apsolutno su morali negdje da izbiju. Neko ima hrabrosti da pravi promjene, neko ne. Mi smo spremni da trazimo promjene od druge strane, ali rijetko kad da se i sami podvrgnemo promjenama. Ili mozda trebam da idem sa stavom da sam ja savrshena i da je samo druga strana losha. Mislim da bi tim sama sebi uskochila u usta. Ja sam ga svojevremeno iz nekog razloga zavoljela. Valjda sam vidjela neke vrijednosti u tom chovjeku, a te stvari jednostavno ne mogu da ispare preko noci. Moj savjet je da se isplati boriti za ono shto valja, pa ako na kraju utvrdite da brak koji konzumirate apsolutno ne vrijedi, imachete priliku da ga odbacite.
 
Kazu ljudi koji su dugo u braku da se mnoge stvari oproste. Iz ove perspektive, ne bih oprostila, ali s godinama smeksas, pa saberes koliko ste zajedno prosli, koliko bi ti bilo dobro samoj, koliko lose bez muza...Nista ne bi bilo kao pre, ako bi brak i opstao. Ali, opet, varanje je cesto samo posledica loseg stanja braka. Iliti, cuvaj brak da ti duze traje!
 
Prevara nije seks izvan braka ukoliko nije obecana vernost jedno drugom. Znaci ako se dvoje bracnih partnera slozi s tim da nisu jedini seks. partneri, onda normalno nema ni prevare. E sad ti pitas za ovo drugo pretpostavljam, kad postoji obecanje da ce jedno drugom biti verni. Moj brak je takav i nisam prevarila partnera. Razlog je data rec pre svega. Volim ga ali i da ga ne volim dok sam u braku necu ga prevariti jer sam od onih ljudi koji drze rec i obecanje. A obecala sam bezuslovno, tako da je svejedno kakav je/ili ce biti moj muz prema meni.
To je pre svega nesto sto meni cini vrednost i do cega mi je stalo i ne bi mogla da sebe pogledam u ogledalu kad bi takvo jedno obecanje pregazila. Imam osecaj da bi prevarila i izdala sebe pre svega.

Eto, to je iz mog ugla.
 
Samantha Jouns:
Ne znam,,...znam samo kako je biti druga zena...

To i nije bas za ponos :mad:

Nikada nisam dozvolio ni jednoj zeni da se oseca kao "druga' niti sam iakda prevario.

Samo vi trazite opravdanja za prevare, ali opravdanja jednostavno nema
Ako si faca i kresnes negde nesto..dodji kuci lepo i priznaj partneru..

A ako se kreses okolo i to partneru kazes-to nije prevara
 
Aleksa76:
To i nije bas za ponos :mad:

Nikada nisam dozvolio ni jednoj zeni da se oseca kao "druga' niti sam iakda prevario.

Samo vi trazite opravdanja za prevare, ali opravdanja jednostavno nema
Ako si faca i kresnes negde nesto..dodji kuci lepo i priznaj partneru..

A ako se kreses okolo i to partneru kazes-to nije prevara
Sta mislis kakve su posledice te muskosti
 
Aleksa76:
To i nije bas za ponos :mad:

Nikada nisam dozvolio ni jednoj zeni da se oseca kao "druga' niti sam iakda prevario.

Samo vi trazite opravdanja za prevare, ali opravdanja jednostavno nema
Ako si faca i kresnes negde nesto..dodji kuci lepo i priznaj partneru..

A ako se kreses okolo i to partneru kazes-to nije prevara
Hvala bogu da jedan muskarac pametno razmislja
 
baby84:
kako to nije prevara.pa nije prevara samo ako to nepriznas, kad nekog kresnes sa strane prizno ti to partneru ili ne ti si ga prevario.
ovo je stvarno najveca glupost koju sam ikada cula.
Ne slazem se sa tobom.
Imas masu parova koji svojim partnerima dozvoljaju sexualne izlete, imas masu parova koji upraznjavaju razmenu partnera, imas masu parova koji precutno odobravaju sexualne izlete.

Svi ti primeri sigurno nisu prevare..prevara je kada to radis iza ledja partneru jer ga VARAS(otuda i rec prevara)
A ako partner zna i imas njegov blagoslov ne mzoe se pricati o tome da si varao
 
pa ima tu razlike, ako priznas mozda ima izgleda da ti partner oprosti ako se to samo jednom desilo, ali ako yebes i cutis pa ti partner sazna, mislim da je tesko da ce mu to moci oprostiti. ako prizna znaci da je svestan svoje greske i da se kaje a ako cuti znaci da mu je lijepo i nije planirao prestati sa tim, to je vec bezobrazno i neodgovorno i takvi zasluzuju samo nogu u d.upe.
 

Back
Top