Prevara...da ili ne (ili mozda)

CaLiMeRo:
a ti kao da sumnjaš u mogućnost da psotoje ljudi koji nikada nikoga nisu prevarili?

sumnjam u mogucnost da su ljudi ispravni 24 casa sedam dana u nedelji 365 dana u godine.
sumnjam u mogucnost da iko moze da se zakune da nikad nece prevariti partnera.
verujem da je 99% ljudi to ucinilo nekad a da nisu svi prevaranti koji ne umeju da vole.
i meni je to dovoljno.
verujem da previse opreznosti i predrasude skode vezi koja tek treba da se razvije.

i pitam se sta je uopste prevara? meni je u vezi u kojoj nema ljubavi ili bar jakih emocija taj institut diskutabilan.
 
SKVO je realna....ali pazi, MOGU se ljudi zakunuti u šta 'oće....jabba to. Sometimes. Ako nema emocija, a ugovor počiva na njima, onda se ni ne krši. Kapiraš? Brak iz drugih računa podleže drugim, neemotivnim, zakonima. Tu je prevara tek ako je ostavi bez kinte (ili ona njega). Kod romantičara (:P ) prevara je ako pokloniš srce drugome :)
E, sad...šta je sa telom? :roll:
 
meni u prevari nema niceg iracionalnog...to je svesna odluka da se kockas sa trenutnom vezom...
ako ti je do nekog toliko stalo da to ne zelis da izgubis ni po koju cenu, onda neces varati...to po meni nije nikakva moralna kocnica nego zdrav razum...
ako vec rizikujes, to samo znaci da ti nije toliko stalo do svoje trenutne veze koliko mislis..
i ne verujem u price "to je samo sex, to nista ne znaci"...vecinu ljudi bi jako povredilo saznanje da ih partner vara...i vecina ljudi to zna pa opet varaju..
znaci, kvaka je u necem drugom...ne u trenutnom zaslepljivanju, sexu, privlacnosti, dosadi...ja stvarno mislim da je vecina odluka koje ljudi donose zdravorazumska ma kako to nekom izgledalo sa strane...
i u tom smislu, ljudi treba da rade ono sta misle da treba...samo tako onda mogu da dodju do toga sta stvarno zele...
 
Hellen:
Добро, замисли да нема ни пољупца, партнер је одолео искушењу...није ни пипнуо другу особу.....само је заљубљен у неког другог???
Јел то превара или није?

E, to je prevara!
Ostalo-ono fizički što se desilo- ili možeš da progutaš ili ne! Kad je zaljubljenost u pitanju, mož' samo da se slikaš... :-?
 
"Grešne misli" su brakorazvodni uzrok u šerijatu. Evo, SKVO će, kao jurisprudent , da potvrdi : o )
Možete i o kulturološkim razlikima u shvatanju pojma prevare da razgovarate.

@Gale
Da, zainteresovan je za povremene susrete sa cicama, ali nijedna ne ispunjava "uslove" da bi to preraslo u vezu.. "Ona i jedina" ga je ostavila..Neverovatan je lik..
Ja bih o čuvenoj "trojci" baš voleo da sa tobom razgovaram, ali ne znam kako..ovde svi pričaju o prevari i svi sve znaju, a niko ne iznosi svoja lična iskustva. Što bismo mi bili štivo za čitanje kada se radi o delikatnim pitanjima : o )
 
e pa ondaK....:lol: Iju....jel se STVARNO ljudi razvode zbog grešnih MISLI ? :D Ja ne znam nijedan slučaj...mogfu da mašram o čemu mi volja, NIJE to prevara, de facto - nije. :idea:
Čovek nije ono što misli, nego ono što čini - kaže Meša Selimović. Hajd da mu verujemo :)
 

Prilazim, grickam ti uvo,
ti mi se vešaš oko vrata
počinje jos jedan od naših
ljubavnih falsifikata.
Standardno vodimo ljubav,
u glavi vrtimo slike,
ja mislim na druge žene,
a ti na bivse ljubavnike.
Ritual napamet znamo,
ko je gore, ko dole,
glumimo srećne budale
koje se užasno vole.
Prevara ...
 
Završila se rekreacija,
skočila je do kupatila.
- Nemoj da kažeš mome dečku,
rekla je kada se vratila.

Neću da kažem tvome dečku
i nemoj da se osečaš krivom,
nisam blesav da čačkam mečku,
neću da kažem nikom živom.

Kad prodje ova lepljiva romansa,
kad se ispiškiš dobra vilo,
malo prafema i dezodoransa
i ko da ništa nije ni bilo.

Ćutacu, nemoj da se brineš,
koga zanimaju moja dva metka?
Najbolje kući da se skineš,
pa možeš opet ispočetka.

Za nekih cirka 45 minuta,
ti jedva jednom, a ja čak dva puta,
uz malo guranja, rvanja i znoja,
bila si moja...
 
Nemam nista protiv prevare, to mi je jednostavno nacin da malo osvezim svoj sexualni zivot(narocito kada je u pitanju mlado meso :grin: ). Bez obzira koliko se unose novine u sexualni zivot sa stalnim partnerom ipak jedna osoba dosadi. Bar sam ja takva, ne varam kada mi muskarac vise ne znaci-tada ga ostavljam- vec jednostavno kada zelim da se razonodim. Svaka od nas masta o muskarcu sa kojim bi uradila to, to,to i to, a nije u pitanju osoba sa kojom si u vezi.
Jednostavno, prevara je sastavni deo mog zivota, nikada nisam imala osecaj krivice i jos nisam srela muskarca koji me je zbog toga ostavio.
 
ketymacka:
Nemam nista protiv prevare, to mi je jednostavno nacin da malo osvezim svoj sexualni zivot(narocito kada je u pitanju mlado meso :grin: ). Bez obzira koliko se unose novine u sexualni zivot sa stalnim partnerom ipak jedna osoba dosadi. Bar sam ja takva, ne varam kada mi muskarac vise ne znaci-tada ga ostavljam- vec jednostavno kada zelim da se razonodim. Svaka od nas masta o muskarcu sa kojim bi uradila to, to,to i to, a nije u pitanju osoba sa kojom si u vezi.
Jednostavno, prevara je sastavni deo mog zivota, nikada nisam imala osecaj krivice i jos nisam srela muskarca koji me je zbog toga ostavio.


aaa.... speak up! :D
Naravno da mašta..nego, u čemu je fora, jel nisi nikada priznala? :)
ajde, pehonmenon, ne zayebavaj - njena stvar s kim deli svoju intimu!
 
anakin:
meni u prevari nema niceg iracionalnog...to je svesna odluka da se kockas sa trenutnom vezom...
ako ti je do nekog toliko stalo da to ne zelis da izgubis ni po koju cenu, onda neces varati...to po meni nije nikakva moralna kocnica nego zdrav razum...
ako vec rizikujes, to samo znaci da ti nije toliko stalo do svoje trenutne veze koliko mislis..

Ako ti je do nekog stalo, onda o tome NE MISLIS, nego pre svega OSECAS. Zdrav razum moze da bude kocnica u smislu da ti ne trebaju peripetije i u sustini odustajes, ali ne iz pravih razloga. To jos ne znaci da ti je do nekog mnogo stalo.
Povrediti voljeno bice i naneti mu bol je SAMOPOVREDJIVANJE.
 

Back
Top