Posmrtni ostaci kralja Petra II bice preneseni u Srbiju

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sto se tice Blajburga...verovatno da je medju tih dvesto hiljada ubijenih, ako ih je vec bas toliko bilo, bilo i onih koji nisu pocinili zlocine...ali ja vidim problem s druge strane...sta ocekivati drugo, kad se zna kako su i pod kojim uslovima partizani ratovali, sami celo vreme, protiv svih, bez icije pomoci, digli se iz nicega, od Uzica preko Igmana( na -30 stepeni presli pesice vise od 100 km - prva proleterska ), preko Kozare, Neretve, Sutjeske, Drvara...itd..pored toga sto su sveznici celo vreme bili za Drazu, pa i SSSR, bez ikakve pomoci sa ranjenicima i tifusarima partizani se izvuku kao pabednici...uz ogromne zrtve...a ovi kolju i vesaju gde stignu...i onda jednog dana dodju do Blajburga...nikome nije padalo na pamet da sad utvrdjuje ko je sta uradio...nakon SVEGA ne mozes ocekivati da ce ih cvecem gadjati...ja ne odobravam zlocine, ali ne znam kako bi reagovao da se docepam onoga koji je 4-5 godina pokusavao da me istrebi, pa kad vidim i nekog drugog pored njega, u istoj uniformi, u onom besu necu pomisliti nista drugo nego da je i on takav...sigurno je i OVO razlog zasto ih je onoliko ubijeno...kao i cinjenica da se Tito po kratkom postupku zelio resiti svih extrema, jer su se ovi pokazali ko su sta su u stanju da rade...a sto se tice tih nevinih...pa zasto su bezali? Trebalo je da znaju S KIM beze i sta ove ocekuje kad ih se partizani docepaju...prema tome...
 
slavonka:
Procitaj jos jednom...
Ja sam pitala kako to netko moze CIJENITi ubijanje dvijesto tisuca ljudi
A zlocin su pocinili antifasisti; i kako si ti, koliko sam te uspijela pratiti, tvrdio, bili su to prvenstveno Srbi. ( dok su po tebi Hrvati bili uglavnom ustase, Srbi su bili antifasti i oslobodili Jugoslaviju)
To nije i moje misljenje, ali neka ti bude.Bar da malcice tvoji postovi i tvoj nick budu azmjeru
Zarobljavanje ustaša u Blajburgu se desilo krajem Drugog svetskog rata u selu Blajburg na austrijsko-slovenačkoj granici, tokom maja 1945. Ubijeni su pravi ili osumnjičeni pripadnici ili saradnici fašističkih režima od strane pripadnika Jugoslovenske armije, verovatno uz znanje njihovog vrhovnog komadanta Josipa Broza Tita. Među nastradalima je najviše bilo Hrvata, pripadnika ustaša i domobrana.

Još uvek je neutvrđen broj hrvatskih vojnika poginulih u nizu borbi protiv partizana u operaciji povlačenja prema slovenačko-austrijskoj granici. Po nekim izvorima uniforme poginulih vojnika pokazuju, da je najviše bilo Hrvata, mada je teško pronaći pouzdanu dokumentaciju i fotografije koje bi potvrdile ovakve tvrdnje. Ne postoje tačni podaci koliko je vojnika pogubljeno, uglavnom bez suđenja kao čin osvete za ustaške zločine u NDH tokom rata, a koliko njih je poginulo u borbi. Iz tog razloga, ostaje otvoreno pitanje o obimu zločina, koji su u tom slučaju počinili partizani, praktikujući doktrinu "prekog suda" prema zarobljenicima. Borbe su se nastavile u Sloveniji i teško je proceniti broj žrtava na Blajburškom polju u poređenju sa onima koji su pronađeni u jamama u okolini Maribora i širom Slovenije.

Dok su u poslednjih 16-17 godina dokumentovani ustaški zločini za vreme Drugog svetskog rata na prostorima bivše Jugoslavije, uglavnom u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini, umanjivani a u ekstremno nacionalističkim krugovima i potpuno negirani, Blajburg je postao jedna od centralnih tema u hrvatskim medijima, eksploatisana radi stvaranja nacionalnog mita o patnji hrvatskog naroda sa ciljem homogenizacije Hrvata u procesu stvaranja samostalne hrvatske države.
Из овог се види да је прича о броју жртава у Блајбургу обично трућање.Број убијених је далеко мањи од 200000,а из докумената произилази да су већина били кољачи и убице!Ко се мача лати,од мача и гине!А пошто је све то аминовао Тито,било би добро да о томе расправљате на вашим форумима...:roll:
 
deki12345:
E tuzni decace....Za kog kralja je li bre?!Onog sto je zapalio?Za koju su otadzbinu ratovali?!Tamo gde je bio njihov Kralj sa zlatom i parama! Stavi i ti Hitlerovu sliku...
UPored toga sto su ih Nemci onako pijane slikali kako se valjaju po blatu,ima jos jedna situacija...upali su u kucu nekom coveku u selu i zaklali mu sina (koji je imao 18 godina) jer im je neko rekao da je on komunista.Koliko su tek ljudi predali Gestapou to je posebna prica.Znas li ti da je Jovan Skava (inace Drazin vojvoda) prodao 300 partizana (Srba) Nemcima za brasno.Koliko je Kalabic poklao ljudi po Sumadiji,to je tek posebna prica...
A jel imas ti neki drugi argument da mi kontriras?Ili je ovo jos neka "mudrost"....

По мени комуниста је комуниста. Он не може да буде Србин. Зар ви комуњаре не признајете нације.
 
Дафмен3:
По мени комуниста је комуниста. Он не може да буде Србин. Зар ви комуњаре не признајете нације.

Jeste li bili za ili protiv Nemaca?Odluci se vec jednom.Gde je bio vas Kralj patriota?Onda ja ne znam ko je u Srbiji ziveo i u Bosni,itd.ako nisu Srbi.
Ja vidis nisam nacista i mrzim taj rezim i taj sistem.Dok su tvoji gibanicari i pijandure na sve nacine pokusavali da budu veci nacisti od samih Nemaca.To se odnosi i na ustase.Sta da radim kad su oni pokusavali da budu dvorske lude Nemcima.Trebalo bi sine da se stidis ovoga sto pises,barem zbog one dece iz Kragujevca,Kraljeva,Jasenovca koje su pobili nacisti.I nemoj da pokusavas da to sto se desilo prebacujes na kako kazes "komunjare"...Jer si sam rekao da oni nisu bili zlo,da su nemci bili duse od ljudi.
Razlika izmedju cetnika i partizana je bila u tome sto su cetnici bili nemacki cma_roljubci,a partizani su pokazali jedini zube i otpor Nemcima.Zato sto su rekli:"Ne dam!Evo je moje i ti tu nemas sta da trazis".Za razliku od gibanicara koji su ih docekivali sa muzikom i pecenjem.I jos jednom,Nemcima je glavni zadatak bio da se istrebe (citaj) Sloveni,cigani i Jevreji.
Znaci taj klinac od 18 godina nije vredan,je li?On mozda i nije bio komunista,jer su tvoji gibanicari klali neplanski,ko im se nije dopao...
I da jos nesto cu ti reci...Sto ti ne zakoljes nekog penzionera koji je bio oficir JNA?On po tebi nije Srbin.Jel tebi neko rekao da je i Ratko Mladic bio oficir JNA (komandant Kninskog korpusa),zatim major Sljivancanin,major Tepic(sumnjam da ti uopste znas ko je on,ali recicu ti da jer digao u vazduh sebe i svoje vojnike da ne bi pali u ruke pripadnicima ZNG,a naravno veliki broj Hrvata pripadnika ZNG je poginuo),zatim Velickovic.
Pa sto nisi ubio Sljivancanina dok je bio u Beogradu?On je po tebi verovatno ********* i srbomrzac.Mladic takodje....i svi ovi koje sam naveo...dakle...
 
hektorius:
@Deki
Ti s kojima raspravljas bi prvi obukli cetnicke uniforme i bili s Nemcima da smo kojim slucajem u tom vremenu...prema tome, to je isto kao da Drazine cetnike ubedjujes da nisu u pravu...igraj loto, realnije su sanse da dobijes dzek pot, nego to...

Tacno potpuno si u pravu...izgleda da je njima Treci Rajh otadzbina...Tacno ne mogu da ih ubedjujem,a jel znas zasto?Zato sto ja nisam marveni lekar,a to njima treba....Ne govorim njihovim jezikom....
 
Ono sto sam vec naveo najbolje sve objasnjava, svaka druga rec je suvisna...: Kralj je sa zlatom ispod ruke zbrisao za London...od Nemaca...a Draza kao njegov verni sluga stao na stranu tih istih Nemaca...da stiti svog Kralja...od Nemaca...sa Nemcima...za kralja i otadzbinu...sa Nemcima...a kralj protiv Nemaca...kod Churchila se sakrio...od Nemaca...ali Draza je tu da ga stiti...sa Nemcima..........j*be lud zbunjenog...
 
kika20:
Ti si kreten i srbomrzac.Za svakog Srbina vazi:"za boga,KRALJA i otadzbinu.I jos nesto,pricala mi baba kako su joj crveni ubili strica,zamisli samo zato sto je covek imao visoku skolu,a njihov porucnik 2 razreda
Deki na ovu klinku ne obracaj paznju.Ona samo tako bane na forum, ostavi svoj povrsni komentar i napise nesto prethodno ne razmisljajuci.Argumenti su joj jaca strana... :-D

Ziveo kralj,zivela otadzbina,ziveli Cetnici i gibanice sa sirom! :lol: (a moze i sa mesom I TO SRPSKIM :shock: ).
 
B.A.L.:
Deki na ovu klinku ne obracaj paznju.Ona samo tako bane na forum, ostavi svoj povrsni komentar i napise nesto prethodno ne razmisljajuci.Argumenti su joj jaca strana... :-D

Ziveo kralj,zivela otadzbina,ziveli Cetnici i gibanice sa sirom! :lol: (a moze i sa mesom I TO SRPSKIM :shock: ).

Ma ne obracam paznju.Samo sam pogresio,mislio sam da je paor,a ono paorka...suplja kao crkveno zvono... :D
Da jaca strana svima njima...ladno oni kazu za ljude koji su ubijani na Kozari da nisu Srbi jer su bili u partizanima.i kazu da je bilo dobro to sto su poubijani.Evo dokaza odnosno "mudrosti"...По мени комуниста је комуниста. Он не може да буде Србин. Ovo moze da napise covek koji ima 2 razreda osnovne skole,i covek koji i dan danas gleda bojanke.....
Zivela gibanica!To B.A.L.!
 
hektorius:
Jos uvek mi u glavi ona scena sa Nemcima i cetnicima u blatu...ali zamisljam ih onako nacrtane ko u Alan Fordu...pa se samo smejem...:):):)

pa sta ces...oni su inace bili anti-alkoholicari....ej pazi ti to...njih 20 baulja po kafani,pa kasnije se valjaju po blatu kao svinje,a 10 Nemaca ih slika fotoaparatima....I naravno umiru od smeha...
 
hektorius:
Od mog oca su jednog strica (partizana) zaklali cetnici, za vreme prve ofanzive, ali ovaj je imao petoricu brace i jednu sestru u partizanima, i ovi su do kraja rata obratili posebnu paznju na cetnike, tako da su im naplatili s kamatama, i to zidovskim...

Ako su...oni su inace kao vojska bili poznati po tome da su udarali sa ledja i napadali su male grupe partizana pretezno...samo su tako smeli da ratuju....a takvi se vidis danas zaklinju u Ratka Mladica,a on je bio oficir JNA. Zao mi je zbog tvog dede(ocevog strica)....
 
eremita:
@ deki12345
@ hektorius


А вас двојица комуњара ако желите расправу о четницима и партизанима - отворите тему о томе - а не без везе се сада ова тема тролује, и још сте призвали својим постовима и 'рвате.

Овде се расправља о преносу посмрт.остатака краља Петра 2. Карађорђевића .......

И морам поново да апелујем.......

Ало, бре, вас двојица настављате као да вам је овде комуњарска партијска ћелија ... и само просипате "ловачке приче".....баш сте смешни...

Није још увек на дневном реду у Србији НОЋ ВЕШТИЦА И ВЕШТАЦА..

 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top