Posmrtni ostaci kralja Petra II bice preneseni u Srbiju

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Limelight:
Jedan 100% srpski forum ali vi bez Srba ne mozete.Jeste li se ti i nas "prestolonaslednik" uopoznali povodom gajenja pilica ,da razmenite iskustva?

Ne !
Upoznali smo se u Engleskoj ( a on je tamo bio (izmedu ostalog) propali farmer) pri jednoga skupa skupljanja humanitarne pomoci. S obzirom da je nastupao "jugoslavenski" i ja sam ucinila donaciju.Jer zrtva je zrtva, svejedno koje nacionalnosti.
Dosao je pijan ( o tome su pisale i srbske novine) i nakon skupa morali su ga iznjeti napolje.
Ako te zanimaju detalji rado cu ih ti poslati
 
rider on the storm:
Četnici su bili gospoda i pravi Srbi. Evo dočekali su i da najzad sahrane kralja u Otadžbinu....., i svaki Karađorđević ubuduće mora da se sahrani u Srbiju , Topoli, Oplencu!

Nezaboravi pri tvom hvalospjevu da je Karadorde OSNOVAO i OTVORIO Jasenovac, kao radni logor za nepodobne( tada uglavnom Hrvate) A to sto su Hrvati od njega ucinili je druga prica.
 
deki12345:
Jel zo onaj koji je 6.4.1941. zapalio i ostavio svoj narod?jel posmrtni ostaci te "herojcine" da se prenesu u Srbiju?Koji je pobegao prvi i to dok s_ranje ne prodje?Naravno neka se prenesu i ostaci clanova Vlade koji su sa njim zapalili kada su nemacke stuke rokale po Beogradu i Srbiji?Neka se i u aleju slavnih prenesu ostaci i njegove "hrabre" vojske koja nikada nije saradjivala sa Nemcima (samo ne znam sta je glavnine te vojske trazila na Neretvi za vreme operacije Vajs 2)....Vojske koju je cinila gomila pijandura, j_ajara, i gibanicara kojima je glavni zadatak bio zdranje, napijanje i jurnjava za zenama ciji su muzevi bili u ratu ili u zarobljenistvu....Pokojni deda mi je pricao kako su ratovali gibanicari iz Srbije koje je video u kafani krajem 1941. (njih dvadesetak) kako pijani bauljaju po patosu i kasnije kako se valjaju po blatu kao svinje....i kako ih desetak Nemaca slikaju fotoaparatima...i kako umiru od smeha....

Hrabra vojska nema sta....
Da se razumemo,ne cenim komunizam kao sistem,niti cenim Staljina(smatram ga vecom ubicom od Hitlera) ni Nikitu Hruscova(smatram ga budalom i cobaninom narocito kada je cipelom lupao po govornici UN-a)...ali cenim ljude koji su proterali Nemce iz moje zemlje i ljude koji su na Blajburgu pobili 200.000 ustasa...
Ti si kreten i srbomrzac.Za svakog Srbina vazi:"za boga,KRALJA i otadzbinu.I jos nesto,pricala mi baba kako su joj crveni ubili strica,zamisli samo zato sto je covek imao visoku skolu,a njihov porucnik 2 razreda
 
deki12345:
Vala bas.... :D Ovo si lepo rekao...Bio brzi od Ovensa...i od Dzonsona takodje....
Sada samo cekam da neko kaze kako je bio mlad i kako pojma nije imao sta se desava i kako su drugi odlucivali u njegovo ime...sem sto je moj deda bio i mladji od njega pa je znao sta treba da radi i gde treba da ode( ucesnik rata od pocetka 1942. do kraja rata,inace bio kod Blajburga sa svojim odredom kada su se ustase povlacile).
Nisi samo ti kreten to vi familijarno
 
deki..
tek sad sam procitala...Kako je moguce da se jedan COVJEK ( ljudsko bice, bez obzira na ideolosku opredjeljenost) CIJENI ubijanje 200.000 ( dvijesto tisuca ) ljudskih bica. Na Bleiburgu nisu bile ustase ( oni krivi su pravovremeno zbrisali), to su bili pretezno civili Hrvati .Cak i da su bili ustase( a svi ustase nisu bili krvnici, kao i sto svi njemacki vojnici nisu bili nacisti) ) CIJENITI ubijanje tolikoga broja ljudi, prvenstveno zena i djece je, blago receno, nenormalno, ili bolesno
 
kika20:
Ti si kreten i srbomrzac.Za svakog Srbina vazi:"za boga,KRALJA i otadzbinu.I jos nesto,pricala mi baba kako su joj crveni ubili strica,zamisli samo zato sto je covek imao visoku skolu,a njihov porucnik 2 razreda

E tuzni decace....Za kog kralja je li bre?!Onog sto je zapalio?Za koju su otadzbinu ratovali?!Tamo gde je bio njihov Kralj sa zlatom i parama! Stavi i ti Hitlerovu sliku...
UPored toga sto su ih Nemci onako pijane slikali kako se valjaju po blatu,ima jos jedna situacija...upali su u kucu nekom coveku u selu i zaklali mu sina (koji je imao 18 godina) jer im je neko rekao da je on komunista.Koliko su tek ljudi predali Gestapou to je posebna prica.Znas li ti da je Jovan Skava (inace Drazin vojvoda) prodao 300 partizana (Srba) Nemcima za brasno.Koliko je Kalabic poklao ljudi po Sumadiji,to je tek posebna prica...
A jel imas ti neki drugi argument da mi kontriras?Ili je ovo jos neka "mudrost"....
 
deki12345:
Clanovi porodice koji ni ne znaju srpski jezik....Bravo,svaka cast...oni trebaju da se pitaju...samo lud covek smatra herojem onog koji je prvi pobegao i jurio londonske ***** tokom celog rata dok su ovde ljudi ginuli i pokusavali da se odbrane od ustaskog noza,i od logora(bilo nemacki ili ustaskih)...koje je on drzave bio kralj?Srbije?!Najbolje mi je kada se neko lozi na ono:"Za kralja i otadzbinu"...Samo me zanima za kog kralja i za koju otadzbinu?!Kralj je bio u Britaniji,znaci da je otadzbina cetnicke vojske bila u Britaniji...
Da li si ti mozda bio na lecenju.Deg....to sto Karadjordjevici neznaju svoj jezik je nasa sramota.Je si li ti cuo za ono "dado smo zlatnog kralja za tri robijasa[tito,kardelj.mosa pijade] :roll:
 
slavonka:
deki..
tek sad sam procitala...Kako je moguce da se jedan COVJEK ( ljudsko bice, bez obzira na ideolosku opredjeljenost) CIJENI ubijanje 200.000 ( dvijesto tisuca ) ljudskih bica. Na Bleiburgu nisu bile ustase ( oni krivi su pravovremeno zbrisali), to su bili pretezno civili Hrvati .Cak i da su bili ustase( a svi ustase nisu bili krvnici, kao i sto svi njemacki vojnici nisu bili nacisti) ) CIJENITI ubijanje tolikoga broja ljudi, prvenstveno zena i djece je, blago receno, nenormalno, ili bolesno
Мене само занима какве везе имају Срби са Блајбургом?:roll:
 
deki12345:
Evo ga jos jedan.....je li cega si ti svestan?Onoga koji je prvi pobegao?je li majke ti,gde si ti video da ja podrzavam komunizam? Vazno da ti podrzavas vojsku koja je ratovala sa nacistima....Evo opet ne cenim ni Staljina,ni Hruscova,ni ostale komuniste...Sto tvoj Kralj ne otera Nemce?!Je li?Sto vojska tvog Kralja nije pobila ustase na Blajburgu?Sto je na kraju rata 1945. tvoj Kralj izdao proglas da se svi Srbi jave u vojsku Josipa Broza Tita?E mali jadni covece,dobro se zna da je na kraju i tvoj kralj ostavio Drazu na cedilu....Daj neke bolje argumente i glogov kolac zabi novokomponovanim cetnicima koji su se preobukli i sada pevaju cetnicke pesme,a svi su 50-tih,60-tih,70-tih i 80-tih bili clanovi SKJ,SKOJ-a i KPJ-u....Los argument cetnice...Ajde daj nesto drugo...
Sto volim da se raspravljam sa novokomponovanim cetnicima...zato sto nemaju nikakav argument, nikakvu cinjenicu,nikakav dokaz...a dokaz o izdaji Kralja,Vlade,kraljeve vojske ima koliko hoces....
goli otoSto se tice propagande,ne verujem ni jednoj...Ni komunistickoj,ni cetnickoj...jer svaka mali decace ima svojih rupa....dokaz si ti koji gledas na stvari kao da imas amove...ni levo ni desno...samo pravo....
Sto se tice nasih komunista ne cenim to sto su puno ljudi slali na k,sto su zabranjivali odlazak u crkve,sto su hapsili mnogo ljudi kada su dosli na vlast....niti smatram da je ideja o Bratstvu i jedinstvu bila dobra....i smatram da je trebalo kazniti Hrvatsku i Zagreb zbog toga sto su bili satelit Nemacke...Zagreb je te 1945.trebalo sravniti kao Berlin....Isto kao sto su Rusi i Ameri Berlin srusili tako su i komunisti trebali da sravne Zagreb.
nece svoj na svoga
 
slavonka:
deki..
tek sad sam procitala...Kako je moguce da se jedan COVJEK ( ljudsko bice, bez obzira na ideolosku opredjeljenost) CIJENI ubijanje 200.000 ( dvijesto tisuca ) ljudskih bica. Na Bleiburgu nisu bile ustase ( oni krivi su pravovremeno zbrisali), to su bili pretezno civili Hrvati .Cak i da su bili ustase( a svi ustase nisu bili krvnici, kao i sto svi njemacki vojnici nisu bili nacisti) ) CIJENITI ubijanje tolikoga broja ljudi, prvenstveno zena i djece je, blago receno, nenormalno, ili bolesno

Da te pitam...ako su vec bili nevini zasto su bezali sa ustasama?Ustase su zasluzile kaznu za sva klanja sto su pravili.Za sve poklane ljude,za jame,za Bozic 1942,Kozaru,Jasenovac,Staru Gradisku i ostala stratista.Izvini za mene to nisu ljudi,to je bagra.Svako ko je bezao je bio kriv,i okrvavio je ruke.Nisu oni dzabe krenuli da beze.Isto kao sto Nemcima nije bilo zao ljudi u Ausvicu,isto kao sto ustasama nije bilo zao dece u jasenovcu,isto i meni nije zao sto su dzelati dobili zasluzenu kaznu.I veruj mi,tu nevinih nije bilo,jer ne mora neko da uzme pusku da bi bio nacista,dovoljno mi je to sto podrzava taj rezim.
 
deki12345:
E tuzni decace....Za kog kralja je li bre?!Onog sto je zapalio?Za koju su otadzbinu ratovali?!Tamo gde je bio njihov Kralj sa zlatom i parama! Stavi i ti Hitlerovu sliku...
UPored toga sto su ih Nemci onako pijane slikali kako se valjaju po blatu,ima jos jedna situacija...upali su u kucu nekom coveku u selu i zaklali mu sina (koji je imao 18 godina) jer im je neko rekao da je on komunista.Koliko su tek ljudi predali Gestapou to je posebna prica.Znas li ti da je Jovan Skava (inace Drazin vojvoda) prodao 300 partizana (Srba) Nemcima za brasno.Koliko je Kalabic poklao ljudi po Sumadiji,to je tek posebna prica...
A jel imas ti neki drugi argument da mi kontriras?Ili je ovo jos neka "mudrost"....
Izvini ali zlocine po Sumadiji su pravili komunisti iz Bosne[raspitaj se]
 
kika20:
Da li si ti mozda bio na lecenju.Deg....to sto Karadjordjevici neznaju svoj jezik je nasa sramota.Je si li ti cuo za ono "dado smo zlatnog kralja za tri robijasa[tito,kardelj.mosa pijade] :roll:
Jel ti znas gde je kralj bio?jel tebi neko rekao da je on prvi pobegao?To nije moja sramota,to je njegova sramota sto je svoj jezik zaboravio,i sto je napustio svoj narod.
Sacuvaj me Boze takvih kraljeva koji prvi zapale a ostave narod na cedilu.
 
kika20:
Izvini ali zlocine po Sumadiji su pravili komunisti iz Bosne[raspitaj se]
Gorska garda Nikole Kalabica je bila u Sumadiji.Naveo sam ti primer sta su radili po Kragujevcu on i njegov otac.Oni su bili tamo od 1941.-1944.
Doduse njegov otac jeste bio ubijen ranije,ali Kalabic mladji je ostao i radio to sto je radio.Dok naravno nije izdao Drazu.
 
misoni:
Мене само занима какве везе имају Срби са Блајбургом?:roll:

Procitaj jos jednom...
Ja sam pitala kako to netko moze CIJENITi ubijanje dvijesto tisuca ljudi
A zlocin su pocinili antifasisti; i kako si ti, koliko sam te uspijela pratiti, tvrdio, bili su to prvenstveno Srbi. ( dok su po tebi Hrvati bili uglavnom ustase, Srbi su bili antifasti i oslobodili Jugoslaviju)
To nije i moje misljenje, ali neka ti bude.Bar da malcice tvoji postovi i tvoj nick budu azmjeru
 
deki12345:
Da te pitam...ako su vec bili nevini zasto su bezali sa ustasama?Ustase su zasluzile kaznu za sva klanja sto su pravili.Za sve poklane ljude,za jame,za Bozic 1942,Kozaru,Jasenovac,Staru Gradisku i ostala stratista.Izvini za mene to nisu ljudi,to je bagra.Svako ko je bezao je bio kriv,i okrvavio je ruke.Nisu oni dzabe krenuli da beze.Isto kao sto Nemcima nije bilo zao ljudi u Ausvicu,isto kao sto ustasama nije bilo zao dece u jasenovcu,isto i meni nije zao sto su dzelati dobili zasluzenu kaznu.I veruj mi,tu nevinih nije bilo,jer ne mora neko da uzme pusku da bi bio nacista,dovoljno mi je to sto podrzava taj rezim.

Hvala na odgovoru.
Samo jedno pitanje... vazi li to sto si napisao i za izbjegle Srbe iz Hrvatske.... u domovinskom ratu....Strah je tjerao ljude, obicne ljude, a to ih je bila velika vecina...
Znaci li to da je srpski narod koji je izbjegao iz Hrvatske dobio zasluzenu kaznu, jer nije svatko uzeo pusku u ruku, nego samo podrzavao... Vukovar, Srebrenica....
Argumentiraj bolje ili izvini se
Pa cak i da su bili ( tih dvijesto tisuca bagra) pitanje je kako jedan COVIJEK, ljudsko bice moze da cijeni ubistva...
Uostalom u Bleiburgu ( i kriznom putu) pobijeno je vise Hrvata nego u Jasenovcu Srba( iako se zlocin nemoze zlocinom opravdavati)
Izaci ce jednoga dana na svijetlo i Bleiburg ( hrvatski Jasenovac) i nasa i vasa djeca uciti ce ( za razliku od prije) ne samo o Jasenovcu nego i o Bleiburgu
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top