Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
QUOTE=Baldoni;25178818]Sve više, a neznam zašto, mislim da od 08. ili 09. neće biti ništa, jer ako su Majstor Boži rekli da putuje na tačan datum sa već kupljenom kartom i to par dana unapred, po toj logici smo i mi trebali biti obavešteni, a nismo.[/QUOTE]

Чика Балдони, читао ли си ти кроз коју сам ја агонију прошао?
Ћути и уживај!!

ХРОНОЛОГОЈА скраћено:

23.04. уторак 20:15 можете ли да идете у петак, донесите сутра књижицу (другара звали исто, јавио ми)
24.04. среда: јављам да књижицу доносим сутра (другар је предао своју)
25.04. четвртак: однео књижицу (другара звали поподне, иде у суботу, мене НЕ)
26.04. петак: ништа
27.04. суб: ништа. предвече зовем дишу - идеш сигурно уторак-среда био си први на списку
28.04. нед: ништа
29.04. пон: зовем- зови за два сата. зове цура после 20мин буди спреман као да идеш сутра, јавићемо касније
29.04. пон: увече зове цура: ништа од карата. после празника. бићете обавештени
30.04. уто: ништа
01.05. сре: преподне зове цура: купљена карта за уторак 07.05., будите у Златиборској у 9ч

Замисли тих недељу дана у мојој кожи! :confused: :lol: :neutral: :think: :sad2: :whistling: :dash: :bye: :besna: :tajna: :hej: :tease: :thumbdown: :okok: :huh: :maramica: :dosadno: :ljutko: :twisted: :tiganj: :histericna: :cry: :pop: :besan2: :?: :vudu: :bljak::rida: :udriglavu: :P:poludeo: :batina: :pljus: :zbalavi: :ljuta: :uja: :ztongue: :zarja: :nono2: :trlja: :srecna: :bum: :fdlan: :balavi: :aaa: :smeker: :srecan:
:zbanana::zbanana::zbanana:
 
Poslednja izmena:
Мамо, не рече ми шта имаш од пашчади? Нису ваљда ван земљаци? :vudu::malav::poludeo::zelenko2::zelenko3:z:mrgreen:

:eek:
Bili su troje, Maza (bretonka skoro 15 god.), Maša /njena kći, 12 gog.) i Meš (nem.ovčar 5 god.) Svo troje su....nas napustili za 15 meseci....Maša i Meš za poslednja 2,5 meseca...Meš pre dve nedelje :heart::heart::heart::sad2:...MMM znači to.....a ja sam Ljilja, uvek bila :zcepanje:
Sada imamo Mrkog (nem.ovčar 3 mes) i Maru (bretonka 2,5mes)...moj lek...:heart::heart:
 
Poslednja izmena:
:kafa::kafa::kafa:
ХРОНОЛОГОЈА скраћено:

23.04. уторак 20:15 можете ли да идете у петак, донесите сутра књижицу (другара звали исто, јавио ми)
24.04. среда: јављам да књижицу доносим сутра (другар је предао своју)
25.04. четвртак: однео књижицу (другара звали поподне, иде у суботу, мене НЕ)

Sta bi sa drugom? Da li je on otisao?
 
Zna li neko kako je moguce otici tamo? I da li je uopste moguce?

naravno da jeste. Dosta nas koji ovde pisemo, smo predali dokumenta. Ako si iz Beograda i zainteresovan za to, idi direktno kod njih. Ne traze nikakve pare i slicno. Vec oni koji prvi put idu dobijaju akontaciju (uglavnm svi) od 500 dolara u protivrednosti, nekoliko dana po odlasku u Rusiju. Oni kazu na dan odlaska, ali kako cujem to obicno bude nekoliko dana kasnije. Ali uvek uplate...

Zlatiborska 5 Zemun
 
Nezvanično saznajem da su u Novom Urengoju posloviđe i šefovi Hrvati i da su fer i korektni, čak pristupačniji od našega svijeta!

Vladika Danilo

"Ne bojim se od vražijega skota,
neka ga je k'o na gori lista,
n'o se bojim od zla domaćega!"

Velika istina. Svaka mu je zlatna. Otkako sam u Rusiji samo sam jednom sreo naseg covjeka, slucajno. Ja se obradovao. Kontam evo napokon jednog Srbina, da popricamo po srpski, da poljudujemo, da se izjadamo... Kad ono sipak. Vec na prvom susretu u njemu nadjoh sav onaj balkanski, primirivni, sitnosicarski mentalitet. Sve one najgore osobine koje se mogu sresti u naseg covjeka (filozofije tipa "da komsiji crkne krava", "najbolji sam u svemu", "ni u cemu nisi u pravu jer sam ja stariji, iskusniji i pametniji od tebe" itd.) nasao sam u njemu. Drugi susret je samo potvrdio utisak iz prvog i nisam imao vise volje za treci. jer da mi je potrebna slicna seljacka demagogija ne bih ni isao sa brdovitog Balkana. Poslije toga loseg iskustva izbjegavam susrete sa zemljacima jer sto vise zaboravljam kakvi smo postajem sve veci patriota. Nije mi trebalo to podsjecanje.
 
Zna li neko kako je moguce otici tamo? I da li je uopste moguce?

Drugar, tvoje forumsko iskustvo je koliko vidim pozamašno te bi bilo lijepo da malo pogledaš jedno dvadesetak stranica unazad i dobit ćeš čitajući sve jednu informaciju i odgovore na pitanja.
Pisalo se o svemu potanko pa je malo bez veze da se iste informacije vrte u krug.
:bye:Pozdrav!
 
Velika istina. Svaka mu je zlatna. Otkako sam u Rusiji samo sam jednom sreo naseg covjeka, slucajno. Ja se obradovao. Kontam evo napokon jednog Srbina, da popricamo po srpski, da poljudujemo, da se izjadamo... Kad ono sipak. Vec na prvom susretu u njemu nadjoh sav onaj balkanski, primirivni, sitnosicarski mentalitet. Sve one najgore osobine koje se mogu sresti u naseg covjeka (filozofije tipa "da komsiji crkne krava", "najbolji sam u svemu", "ni u cemu nisi u pravu jer sam ja stariji, iskusniji i pametniji od tebe" itd.) nasao sam u njemu. Drugi susret je samo potvrdio utisak iz prvog i nisam imao vise volje za treci. jer da mi je potrebna slicna seljacka demagogija ne bih ni isao sa brdovitog Balkana. Poslije toga loseg iskustva izbjegavam susrete sa zemljacima jer sto vise zaboravljam kakvi smo postajem sve veci patriota. Nije mi trebalo to podsjecanje.

Dok sam bio na brodu (u dva navrata kao fitter) nagledao sam se svega i svačega. Istini za volju, a ne bih volio biti pogrešno shvaćen, sa Hrvatima sam se najbolje slagao za razliku od naše boranije koja gleda da ti zavuče kajlu čim ti vidi leđa. Trče ko maniti noge da polome da te druknu kapetanu za jedno pivo više ili manje. Dal' je ljubomora na platu, dal' je sujeta ili neznam šta li je ali je tako. I nije samo takvo moje iskustvo. Stare kuke pomorci su o tome uvijek govorili kao fenomenu a koje priče sam kao klinac slušao. Sa svakim treba lijepo i s' rezervom, na distancu. Mišljenje za sebe i gazi naprijed! Ekscesne situacje su potencijalna opasnost koja je non-stop prisutna u zraku. Treba biti iznad svega i veći mačak od svih njih (onih koji su takvi).
 
Drugar, tvoje forumsko iskustvo je koliko vidim pozamašno te bi bilo lijepo da malo pogledaš jedno dvadesetak stranica unazad i dobit ćeš čitajući sve jednu informaciju i odgovore na pitanja.
Pisalo se o svemu potanko pa je malo bez veze da se iste informacije vrte u krug.
:bye:Pozdrav!

To sto sam bio aktivan trajalo je dok nisam upisao fakultet. Nakon toga nisam napisao nijednu poruku do danas. Hteo bih da mi neko kaze pouzdane informacije, a ne da zakljucujem iz postova. Ono zbog cega sam ovde je prilicno ozbiljno.
 
pa vidis da je u pitanju firma hopex , veleestroj i neki IMD a da ti garantuje nemoze niko ...

Sve tri firme su fakticki jedna firma. Bar sam ja tako shvatio. Hopex se bavi gradjevinskim radovima i oni su zaduzeni za gradjevince. IMD su kupili i tamo vrse proveru i obuku masinaca (bravara i varioca). Kada sam bio na proveri video sam da su neki na obuci. Iz razgovora sa njima sam zakljucio (tako su oni rekli) posle obuke da idu da rade za njih. A velestroj je fakticki firma koja radi u Rusiji, i imaju ovde filijalu. Tako da koja god se firma od ove tri pominje je u stvari jedna...
Ako gresim neka neko kaze, gde sam omasio...
 
Nezvanično saznajem da su u Novom Urengoju posloviđe i šefovi Hrvati i da su fer i korektni, čak pristupačniji od našega svijeta!

A zasto ne bi bili tamo su da zarade kao svi vi,vazno je biti covek u svakom smislu te reci.
 
To sto sam bio aktivan trajalo je dok nisam upisao fakultet. Nakon toga nisam napisao nijednu poruku do danas. Hteo bih da mi neko kaze pouzdane informacije, a ne da zakljucujem iz postova. Ono zbog cega sam ovde je prilicno ozbiljno.

pouzdane informacije mozes dobiti direktno u firmama, nazivi kojih cesto ovde spominjujemo mi. A dalje - gugl ti upomoc. I da, ne zaboravi na nas i javi o svojima saznanjima i zakljuccima "moze-ne moze", jer ja na primer sto duze u ovoj prci - sve teze orijentisem se :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top