Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako hoces u R.F. preko Velestroja moras nauciti neki zanat koji se traze (masinsku ili gradevinsku struku) diplome ne traze.
Zanat mozes nauciti zna se gde na gradilistu radices malo dzaba malo badava malo za obecanja kao i svi mi ostali, i koji imamo diplome i oni koji nemaju.
Uz praksu obavezno uci i teoriju od tebe zavisi koliko ces brzo napredovati ali zavisi i kakvu ces priliku imati.
Na neka gradilista gde ce mo mi ako da bog uskoro otici kazu da ima posla 5 god pokusaj pa se vidimo

I sta je sad prvo sto treba da uradim?
 
I sta je sad prvo sto treba da uradim?

Moj lični savet,ako ti brat nikad nije radio na građevini nek se ni ne upušta u ovu priču.Građevinci mogu lepo da zarade ali oni koji imaju iskustva plus radi se od 10 do 12 sati a nekad i više,po suncu,kiši,vetru...Veruj mi uopšte nije ni lako ni jednostavno.A da ide na drugi kraj sveta (bukvalno) nespreman i ne naviknut na takve uslove i bez ikakvog iskustva može samo loše da prođe i ono što zaradi tj ako ne ispuni normu odbijaće mu od plate odnosno smanjiće mu dnevnice dok ne odplati njihove troškove (put,hrana,smeštaj..) i od zarade ništa samo trauma za njega i vas.
 
Ljubiša kako ne traže diplome mom dragom su tražili fotokopiju diplome+provera+radno iskustvo+radna knjžica+provera kod bivših poslodavaca.
Mora da im je bio mnogo sumnjiv :zcepanje: Ili je nabasao na Micu ubicu :think:
 
Poslednja izmena:
Pozrav svima! :bye: Zelim svim clanovima na forumu srecan Uskrs! Nije me bilo neko vreme pa rekoh ajde da se i ja malo oglasim i iznesem neke informacije :) Sto se tice Novog Urengoja i gradilista NPS1 tacno je da su sefovi Hrvati i da su skroz korektni, ali niko ne pominje spoljnu temperaturu koja je u proseku -30 a na NPS0 cak i do -50 :zima2: Tako da, kome ponude ta gradilista i ko se odluci da ide neka ponese sto topliju gaderobu!
 
Ljubiša kako ne traže diplome mom dragom su tražili fotokopiju diplome+provera+radno iskustvo+radna knjžica+provera kod bivših poslodavaca.
Mora da im je bio mnogo sumnjiv :zcepanje: Ili je nabasao na Micu ubicu :think:

Ja sam pisao o tome ranije nama gradevincima nisu trazili.
U upitniku postoji pitanje o zavrsenoj skoli ali diplome treba da dostave kandidati sa visim i visokim obrazovanjem
 
Moj lični savet,ako ti brat nikad nije radio na građevini nek se ni ne upušta u ovu priču.Građevinci mogu lepo da zarade ali oni koji imaju iskustva plus radi se od 10 do 12 sati a nekad i više,po suncu,kiši,vetru...Veruj mi uopšte nije ni lako ni jednostavno.A da ide na drugi kraj sveta (bukvalno) nespreman i ne naviknut na takve uslove i bez ikakvog iskustva može samo loše da prođe i ono što zaradi tj ako ne ispuni normu odbijaće mu od plate odnosno smanjiće mu dnevnice dok ne odplati njihove troškove (put,hrana,smeštaj..) i od zarade ništa samo trauma za njega i vas.

Ovo je dobar savet i vrlo korisan ali ja bih savetovao da treba probati raditi na nasim gradilistima a ne krenuti tako daleko u neizvesnost.
 
Moj lični savet,ako ti brat nikad nije radio na građevini nek se ni ne upušta u ovu priču.Građevinci mogu lepo da zarade ali oni koji imaju iskustva plus radi se od 10 do 12 sati a nekad i više,po suncu,kiši,vetru...Veruj mi uopšte nije ni lako ni jednostavno..
Ово болдовано не мора да буде тачно и звучи обезхрабрујуће. За све у животу постоји први пут. Ако има воље све се може издржати. За грађевинца је најопаснија психолошка баријера и демотивација. Физички послови се лако издрже, чак и они најтежи. Радим у грађевини око 18 година, искусио сам све и свашта не причам напамет.


Ja sam pisao o tome ranije nama gradevincima nisu trazili.
U upitniku postoji pitanje o zavrsenoj skoli ali diplome treba da dostave kandidati sa visim i visokim obrazovanjem
Грађевинцима поставе неколико тероријских питања као нпр. тесарима, армирачи у минут два морају да покажу и практично знање. После оцена.. 1, 2 или 3. Ако си тројка онда си мајстор самосталан.

Бравари и вариоци су верујем сасвим друга прича, посебно вариоци ако се не докажу у пракси тешко иду за Русију. Ту је Божа и Балдони да кажу они боље знају јер је њихова бранша.
 
Poslednja izmena:
Da pojasnim:nisam htela da obeshrabrim decka vec da mu ukazem sta ga ceka jer ako se ne varam u nekom od postova napisao je da ne zna nista o gradjevini.
I slazem se sa onim sto je Ljubisa napisao neka prvo proba ovde,na domacim gradilistima a ne u Rusiji.Zamisli sebe i ostale sa kakvom zebnjom i dozom straha krecete u Rusiju bez obzira na iskustvo i znanje koje imate(znam to sigurno i ako dragi nece da prizna) .I sta ce da radi ako ga "bace" recimo u Novi Urengoj na -30? Bice demotivisan u startu. Ni vama ne bi bilo sjajno (blaga rec) ali ipak snasli bi ste jer ste vec spremni na sve i svasta.Ok je da za sve u zivotu ima prvi put ali ne mora bas tako extremno.Nego decko probaj ti prvo ovde na domacem terenu pa ako ti odgovara nek ti je sa srecom.
 
Hristos Vaskrse! Cao svima. Mene su takodje zvali iz Velesstroja i rekli mi da budem spreman u periodu od 7-15.. samo zaboravio sam da pitam ''famoznog'' Bobana,gde se ide. To me bas zanima. Vidim da pola ljudi kaze Tyumen,pola ovaj Novi Urengoi,ima li neko proverenu informaciju??? Pozdrav :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top