Posao i stan

Nemačka definitivno postala loša zemlja za radnika. Posebno Balkanca koji pošteno radi, više i od Nemca a kamoli od beskorisnog Arapina.

Попеше им се мигранти на грбачу. Дају добре паре за бахаћење Украјинаца. Још кад им се наш човек закачи на врат, куку ли се њима!
 
Meni je hit kad neko kaze "idem za Njemacku, ocel ko da deliml troskove puta".
Prijatelju, od juga do severa Nemacke imas 1000km, ako ti ides u Minhen a ja u Hamburg, "usput" nam je kao da iz Beograda ti ides za Sofiju a ja u Budimpestu 😁😁😁
 
Ako je minimalac 12,41euro po satu, bez prekovremenih sati to je skoro 2000 evra. Sve i da je to bruto a ne neto iznos opet bude preko 1000 evra mesecno.
Ukoliko je neko smesten kao fizikalac u nekom kolektivnom smestaju i ima obezbedjen barem jedan obrok moze da ustedi dok u Srbiji ne moze ni da prezivi od svojih oko 400 evra.
Cena hrane je ista kao u Nemackoj. Neko ko radi za minimalac u Srbiji ne zivi...prezivljava. Ne vozi kola, ne popravlja zube, ne kupuje sebi nista.
Tamo barem ima nade da ce nesto ustedeti ili jednog dana kada nauci jezik dobiti vecu platu.

Ja to pricam ljudima, dvoje da rade sa minimalcem, imaju po 1600 neto, dakle 3200 neto mesecno.

Ako ne zive u nekom od gradova gde su preskupe kirije (tipa Minhen, Frankfurt, Berlin itd.) vec zive u gradovima velicine Novog Sada, mogu da nadju stan sa troskovima 1100-1200 evra, za hranu i odecu cirka 1000 evra i ostaje im 1000 evra.

Dakle sa minimalcem. Ko iole zna neki zanat i jezik bar za B1 nivo, moze da zaradi najopustenije bar 50% preko minimalca.

Ali vecina ljudi ne zna jezik i to je glavni problem.
 
Лако је преко тастатуре пљуцнути доброг радника који поштеним радом не може да покрије елементарне потребе.

Да,иду људи на јуриш
Па шта?
Нису ни навикли,нити очекују мед и млеко.

Када је једном један родитељ рекао
Џајићу..."Знате...мој мали није за другу лигу...тамо туку"
Он му рече "Тачно,нека га мало туку!?!"

Колико год неписмени банкалоиди били...знамо да се старамо о себи.
Чак и са трудном женом на леђима.
 
Ne znam iz ličnog iskustva, samo tudja iskustva.
USA pri vrhu ako si pravi radnik.
e to "tudje iskustvo" okaci macku o rep.
Seti se kako je Borivoje Surdilovic prosao kada je otisao u mnogo hvaljenu nemacku da gastarbajterise?
Podaci koje donose razni "Bobovi", Zivadinke i Stanimiri..........sa zapada, su isti kao i pre i posle njih......sto je nemoguce jer se kriza naizmenicno javlja i na zapadu. Dakle, lazu. Sramota ih da kazu da nisu "uspeli" , da su prevareni, pa nam davaji iste informacije kao i svi ostali "prevareni" (cast izuzecima).
UOSTALOM, NA CELOM ZAPADU DEMONSTRACIJE RADNIKA JER NE MOGU PREZIVETI SA PLATAMA; STANDARD SE STALNO POGORSAVA; PROCENAT SIROMASTVA SVE VECI......................SAMO NASIM GASTARBAJTERIMA JE SVE BOLJE I BOLJE, ZARADJUJU I TRI PUTA VISE OD PROSECNOG NEMCA, AMERIKANCA....................................

To sve govori kakve to osobe odlaze na zapad. Kada bi kapitalizam omogucavao radniku normalnu egzistenciju, ne bi bilo kapitalistickih milijardera na svetu.

Zato nemci (ima i kod njih pametnih) kazu "mi u kapitalizmu smo dobro uhranjene svinje a vi u socijalizmu lose uhranjene svinje"..............Naravno, to ne vazi za nase gastose jer oni svuda uspevaju..............................osim ovde kod nas i pred nasim ocima.
 
Zasto, onda, kukaju kada ne dobiju med i mleko?

Da tebi dodje radnik iz Azerbejdzana koji ne zna da bekne srpski, i Srbin koji, naravno, dobro zna srpski, a obojica slicno znaju da rade posao, koga bi zaposlio?
Неки људи кукају.Неки.

Ваљда им је лакше да поделе своју муку са неким,а и надају се,чуће неко ко може да помогне.

Наравно да треба да савлада барем основе комуницирања.
Ако се није потрудио,сам ће испаштати.
Дакле,нека га "туку мало".
 
Неки људи кукају.Неки.

Ваљда им је лакше да поделе своју муку са неким,а и надају се,чуће неко ко може да помогне.

Наравно да треба да савлада барем основе комуницирања.
Ако се није потрудио,сам ће испаштати.
Дакле,нека га "туку мало".

Kukaju, ali kukaju na druge i krive druge, pa zato se nikada ni ne potrude da nauce jezik. Za sve im drugi krivi.
Zena od jednog naseg coveka sto vozi ovde kamion, dosla i kuka kako nista ne moze jer ne zna jezik. Ja joj ponudim da joj ja platim nastavnika, da nauci osnove, ona samo trazi neke izgovore i samo kuka.
Mnogo je takvih.
Ali je i sve vise ljudi koji se odlicno spreme, pa kada dodju, nema mnogo iznenadjenja.
 
Лако је преко тастатуре пљуцнути доброг радника који поштеним радом не може да покрије елементарне потребе.

Да,иду људи на јуриш
Па шта?
Нису ни навикли,нити очекују мед и млеко.

Када је једном један родитељ рекао
Џајићу..."Знате...мој мали није за другу лигу...тамо туку"
Он му рече "Тачно,нека га мало туку!?!"

Колико год неписмени банкалоиди били...знамо да се старамо о себи.
Чак и са трудном женом на леђима.

Na juriš se nigde ne ide a kamoli u strane zemlje 🤷🏻‍♀️
Ja kad odem na juriš u shoping napravim katastrofu sa karticama :mrgreen:
 
IMG_8608.jpeg
 

Back
Top