Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
pozdrav ekipi!
pre oko 15 dana sam bio na razgovoru i predao dokumentaciju.i samo su rekli da sam prosao i nista vise.
pa me zanima ako neko moze da mi kaze koliko moze da prodje da me pozovu na lekarski i sam odlazak u rf.
hvala!
 
Nismo se zaduzili,ali su nas pre 3 godine opljackali,tj radnju u kojoj smo radili i moramo to da nadoknadimo,a lopove uhvate i od njih nista nemozemo naplatiti jer nije skupljeno dovoljno dokaza da ih osude,tuga,mali nemocan i posten covek je najebo u ovoj drzavi.........

jbt barem da kazu tacan dan kad ce pa da se snadjemo a ne ovako iscekujemo svaki cas kad stigne poruka na tel skacemo svi :think:
 
Da li neko putuje 20. juna (sledeci petak) za Kuyumbu GNPS 1..? ja idem tada pa me interesuje ako ima jos neko da mi se javi,ako je neko bio vec neka prenese sve utiske o trenutnoj situaciji sto se tice interneta a i drugih svari ,recimo koliko novca da ponesemo odavde itd..
 
Da li neko putuje 20. juna (sledeci petak) za Kuyumbu GNPS 1..? ja idem tada pa me interesuje ako ima jos neko da mi se javi,ako je neko bio vec neka prenese sve utiske o trenutnoj situaciji sto se tice interneta a i drugih svari ,recimo koliko novca da ponesemo odavde itd..
Rekao sam ti kakvo je stanje u p.p. čitaj malo i obrati pažnju na privatne poruke. Ja ponovo idem u petak.
 
Ok procitao sam...jos samo kada bi mi rekao koliko novca da ponesem ,koliko da promenim u rublje i da li ce mi uopste trebati za tamo,jer sam cuo da moze da se posalje novac po nekom ko valjda ide u nabavke nekih stvari ,da kupi ako ti nesto treba...

To ti je sve individualno...Reci cu ti neke cene onako okvirno,pa da se snadjes.KAfa NES od 250g je oko 300r.,cigarete se krecu od 50-90r. u proseku,sampon 90-200,sapuni 20-50,slatkisi su u veoma sirokom dijapazonu,zavisi sta volis.Ja licno uglavnom to i narucujem,slatkise posebno u ogromnim kolicinama :whistling:,za ostalo ne znam sam sta da ti kazem,ne pada mi na pamet nista sto bi mogao da trazis...da,koka-kola je 60-80r,time se moj cimer smiruje...Ostale osnovne potrebe imas (bar u nekim oblicima) tu,na gradilistu...Koliko ja znam,u planu je da se na gradilistima otvore radnje,pa da mozes da kupis tu sta ti treba.
Uglavnom,koliko god da poneses,nece da se ubajate,bolje da imas kod sebe za ne daj Boze!
 
To ti je sve individualno...Reci cu ti neke cene onako okvirno,pa da se snadjes.KAfa NES od 250g je oko 300r.,cigarete se krecu od 50-90r. u proseku,sampon 90-200,sapuni 20-50,slatkisi su u veoma sirokom dijapazonu,zavisi sta volis.Ja licno uglavnom to i narucujem,slatkise posebno u ogromnim kolicinama :whistling:,za ostalo ne znam sam sta da ti kazem,ne pada mi na pamet nista sto bi mogao da trazis...da,koka-kola je 60-80r,time se moj cimer smiruje...Ostale osnovne potrebe imas (bar u nekim oblicima) tu,na gradilistu...Koliko ja znam,u planu je da se na gradilistima otvore radnje,pa da mozes da kupis tu sta ti treba.
Uglavnom,koliko god da poneses,nece da se ubajate,bolje da imas kod sebe za ne daj Boze!

Hvala druze,cuo sam da su slatkisi tamo jako potrebni,hvala jos jednom ponecu oko 2000-3000 rubalja mislim da ce biti dosta ,jer i odavde cu poneti dosta slatkisa i ostalih potrepstina recimo higijenskih..
 
Hvala druze,cuo sam da su slatkisi tamo jako potrebni,hvala jos jednom ponecu oko 2000-3000 rubalja mislim da ce biti dosta ,jer i odavde cu poneti dosta slatkisa i ostalih potrepstina recimo higijenskih..
Trebace ti za rusku karticu a i tu ti zavisi cena, obicna za dopisivanje ili 3G za internet.A zavisi i od mob. veze da li ima na gradilistu.Moj rti je savet da kupis obicnu,jeftinija je. Kartice mozes da kupis u Krasnojarsk ili Karabuli.
 
Ako kupis karticu u Moskvi,u romingu si u svim ostalim oblastima...Mozes kad sletis,mislim a se prvo slece u Jamal,da kupis karticu,i to ti je za tu oblast.Mozes da karticu koristis i za telefon,i za internet,nije problem,ali moras da se dobro raspitas o cenama,za svaku oblast je drugacije.Jedino megafonova kratica,koju kupujes iskljucivo za modem,nije u romingu na celoj teritoriji RF.Ali,da ne kupujes prerano,pa da ti posle stoji,i da kupi minus,dok je ne odjavis...Ne znam sta da ti kazem,sve je to mac sa dve ostrice...Zaista se nisam cuo direktno sa nekim tamo,nema nikoga kog licno znam,ali od ljudi koji sa njima komuniciraju,vidim da se samo satelitskim putem cuju sa civilizacijom..Izgura se sve to,naviknes se...Nemas ni vrmeena da mislis o tome,veruj mi.
Ima li ovde neko kome su rekli da ide na krak naftovoda Kujumba-Tajset?JA u petak odoh,Moskva-Krasnojarsk pa dalje prema divljini...:per:

Moguce da neces ovo ni videti, ali bi mi razgovor sa tobom dobrodosao.Posto vidim gde treba da ides, tj gde si bio :)
Meni momak ide za 10 dana tamo pa me svasta nesto zanima!!!
 
Trebace ti za rusku karticu a i tu ti zavisi cena, obicna za dopisivanje ili 3G za internet.A zavisi i od mob. veze da li ima na gradilistu.Moj rti je savet da kupis obicnu,jeftinija je. Kartice mozes da kupis u Krasnojarsk ili Karabuli.

kupicu obicnu ,mada tamo nema ni signala ni interneta ,mislim na GNPS 1 ,osim nesto malo u ofisu sito za po neku poruku mada tesko..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top