poremećaj ličnosti

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
cao violetad,
to su osobe koje imaju tendencije ka impulsivnim radnjama (u koje spada i zavisničko ponašanje) bez mnogo razmišljanja o posledicama
granicne osobe karakteriše i nestabilnost raspoloženja, interpersonalnih odnosa, ponašanja, mišljenja i odnosa prema samom sebi (poremećaj identiteta)
to je rekao moj psihijatar
 
pa ja osećam da mi nešto u životu nedostaje, a šta - ne znam jer to vise nije čokolada
a sa čokoladom nisam smela da nastavim jer sam jela po 1,5 do 2 kilograma Milke dnevno
dobila bih dijabetes, a i finansijski je postalo neizdržljivo
a osecala sam se baš super
 
impulsivna radnja je u mom slučaju bila jedenje jedne čokolade za drugom u sve kraćim i kraćim vremenskim intervalima
a, sada kada mi se ona više ne jede, ostala je neka praznina koju ništa i niko ne može skroz da ispuni
ta praznina dovodi do toga da se vrlo često osećam loše (neraspoloženo), a to hronično neraspoloženje nije depresija pa stoga ne može da se leči
drugim rečima to nije bolest već tako formirana ličnost
 
Lutjena Tinuvjela:
Dovoljno je pogledati oko sebe pa napraviti mali imaginarni katalog, album svakakvih poremećaja ili pre izopačenosti što je danas češće. Dovoljno je zagledati se malo u sebe.
Ceo svet stoji naopačke nedostojan promene, jer pitanje je da li se takvi rađamo ili takvi postajemo? .. U opšte poremećaji zauzimaju navodno onu manjinu vođenu parametrom mase tako uzvišene, zdrave, kritički i osuđivački nastrojene (:
Ako i jeste poremećaj, ako smo ga svesni, to se jako lepo može iskoristiti ako znamo kako to da usmerimo.. setite se samo svih velikih umova.. nekada su spaljivani, danas ih veličaju.. imam utisak da će nam se sutra novi mi smejati, a to smo i zaslužili (:

Moje misljenje je slicno. Stvari koje nam se dogadjaju ne dogadjaju se u skladu sa prirodom vec u skladu sa onim sto mi pod prirodom podrazumevamo, a posto je ne poznajemo dovoljno iako vecina misli suprotno, ne mozemo razumeti ni posledice onoga sto nam se dogadja.
Tako da je izlisno pricati o "poremecaju licnosti", jer, prvo, Sta je licnost? a drugo, Sta je poremecaj? Kao sto rece Lutijena, vecina namece misljenje za koje smatraju da je istinito, a kroz istoriju vidimo da su ideje i stavovi manjine cesto bili ispravni, ali nazalost uguseni pritiskom mase. Tocak istorije se ponavlj, i ne kaze se dzaba Historia magistra vita est. Pametni se uce na tudjim greskama.

Pozdrav !!!
 
BLPD:
pa ja osećam da mi nešto u životu nedostaje, a šta - ne znam jer to vise nije čokolada
a sa čokoladom nisam smela da nastavim jer sam jela po 1,5 do 2 kilograma Milke dnevno
dobila bih dijabetes, a i finansijski je postalo neizdržljivo
a osecala sam se baš super

a...pošto čkolada stimulipe receptore, da ti probaš da zameniš TAJ serotonin nekim drugim izvorom serotonina? Da nađeš neki drugi izvor zadovljstva? :) Npr. seks, zaljubljenost, posao, dizajn...
 
[/QUOTE]Moje misljenje je slicno. Stvari koje nam se dogadjaju ne dogadjaju se u skladu sa prirodom vec u skladu sa onim sto mi pod prirodom podrazumevamo, a posto je ne poznajemo dovoljno iako vecina misli suprotno, ne mozemo razumeti ni posledice onoga sto nam se dogadja.
Tako da je izlisno pricati o "poremecaju licnosti", jer, prvo, Sta je licnost? a drugo, Sta je poremecaj? Kao sto rece Lutijena, vecina namece misljenje za koje smatraju da je istinito, a kroz istoriju vidimo da su ideje i stavovi manjine cesto bili ispravni, ali nazalost uguseni pritiskom mase. Tocak istorije se ponavlj, i ne kaze se dzaba Historia magistra vita est. Pametni se uce na tudjim greskama.

i ja se, u principu, slažem ali šta da radim kada većina nameće način života koji meni ne odgovara, a ostalo je društveno neprihvatljivo
zamisli samo da slikara teraju da slika od sedam do tri ili pisca da piše od devet do pet
e, tako i ja mogu da pišem svoj doktorat kada sam inspirisana i raspoložena, a kada nisam imam problem i da odem tamo gde treba da ga pišem
to je ok meni, ali tako ne može da se živi jer mora da se zaradi koji dinar - reče većina
 
a...pošto čkolada stimulipe receptore, da ti probaš da zameniš TAJ serotonin nekim drugim izvorom serotonina? Da nađeš neki drugi izvor zadovljstva? Npr. seks, zaljubljenost, posao, dizajn...

trudim se, ali nekako ne ide, od kako mi uzeše taj triptofan iz čokolade koji se transformiše u serotonin - propade stvar
 
i ja se, u principu, slažem ali šta da radim kada većina nameće način života koji meni ne odgovara, a ostalo je društveno neprihvatljivo

Mislim da ce ti adaptacija, ako uspes da se prilagodis vecini i nacinu zivota koji namecu, pomoci.
Ostvarivsi to, neces se zamarati bezveznim mislima i gubiti dragoceno vreme preziruci takvu vrstu egzistencije (ortodoksnost, monotonija...). Prosto, neces obracati paznju na to. Naravno, pri tome moras ostati svoja i sacuvati dozu ludosti (kazem ludosti misleci na ono neprihvatljivo od strane masa). Mozda ce to zahtevati neka sitna odricanja ali mislim da ces se osecati srecnijom i moras naci nacin da nadoknadis ono cega se odrices.
Ovo nije nimalo lako s obzirom na tesnac danasnjeg vremena.

Pozdravljam te !!!
 
BLPD:
a...pošto čkolada stimulipe receptore, da ti probaš da zameniš TAJ serotonin nekim drugim izvorom serotonina? Da nađeš neki drugi izvor zadovljstva? Npr. seks, zaljubljenost, posao, dizajn...

trudim se, ali nekako ne ide, od kako mi uzeše taj triptofan iz čokolade koji se transformiše u serotonin - propade stvar


ma ja mislim da si se samo istripovala :)

samo nekako to ZABORAVI i lati se nečega što će da te tera napred, i ...;)
 
Da li ste ispunili Vašu građansku-forumašku dužnost?

izbori.jpg


FIK (Forumaška izborna komisija) Vas obaveštava da još uvek možete obaviti glasanje na svom biračkom mestu:

http://forum.krstarica.com/threads/125360
 
stvarno, fokusirala sam se na posao. BPLD ;) tada su mi, usled nervoze, najbolje pasovale prezentacije od 4 mB :lol: SAmo nek je što vise grafikona i tabela, i da je šareno & komplikovano, i da sve treba lepo ljuCki minuciozno obraditi ..uživala sam u detaljima! :D I sve tražila JOŠ :P
 
auuu, a mene upravo tabele i grafikoni iz doktorata bacise u bedak pa sad sedim kod kuce i nista ne radim (osim kuvanja, pranja, peglanja...)
a onda upadnem u bedak zbog ovakvog nenormalnog nacina zivota i vrtim se tako u krug vec tri meseca
a imas li i ti Betty ovu nesrecnu dijagnozu?
 
eto, a kada bi ostavila cigarete taman bi ti dobro došlo da se zakopaš u grafikone jer smiruje živce ;)

Ja nemam tu dijagnozu...:lol: Ali pitanje je šta bi mi dodelili :mrgreen: Verovatno web-ovisnost, pod jedan :roll:


hey, a što ne probaš da unormališ taj način života pa da ONDA kreneš dalje?
 
Betty:
eto, a kada bi ostavila cigarete taman bi ti dobro došlo da se zakopaš u grafikone jer smiruje živce ;)

Ja nemam tu dijagnozu...:lol: Ali pitanje je šta bi mi dodelili :mrgreen: Verovatno web-ovisnost, pod jedan :roll:


hey, a što ne probaš da unormališ taj način života pa da ONDA kreneš dalje?

U danasnje vreme (a mozda i oduvek) gotovo da svi pate od nekog poremecaja tog tipa. Pitanje je samo vrste i mere u kojoj je to zastupljeno.

I ne dajte se zavarati, medju "dobro prilagodjenima" - tvrdim- ima mali milion puta vise poremecenih (dosta njih zaista poremecenih) a to sto je to bolje maskirano njihovom fasadom, gore po okolinu, a i po njih.

M4J4-u bi vecina ljudi okarakterisala kao osobu sa poremecajem, problemom ... ja sam u njoj videla mnogo vise duhovnosti i svesti nego kod vecine onih, koji su u poziciji da je lece i dijagnostikuju poremecaje koje ima.
 
Betty:
eto, a kada bi ostavila cigarete taman bi ti dobro došlo da se zakopaš u grafikone jer smiruje živce ;)

Ja nemam tu dijagnozu...:lol: Ali pitanje je šta bi mi dodelili :mrgreen: Verovatno web-ovisnost, pod jedan :roll:


hey, a što ne probaš da unormališ taj način života pa da ONDA kreneš dalje?

upravo pokusavam da se unormalim, a i prinudjena sam jer moram da sredim neke papire za nastavak istrazivanja, ali svaki pokusaj kod mene je ,,drzi vodu ...

a ti se pazi te tvoje web-ovisnosti, zeznuta je to stvar kao i svaka druga ovisnost, prica se da ce biti sifrovana u sledecoj klasifikaciji mentalnih poremecaja i poremecaja ponasanja :!:

cao
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top