Поносно из Србије

Делује као народ који би радије правио споменик од лобања, него пустио да му странац господари.

Иначе, мислим да Србија има јако лепих места за видети.

Штета је једина што се нико не труди да направи неки добар спој традиције и високо развијеног друштва...

pa nismo mi napravili cele kulu vec turci od lobanja poginulih srba u prvom srpskom ustanku - da nas zaplase
 
Планина Тара:

tara12.jpg


http://alas.matf.bg.ac.yu/~mr04014/tara2.html
 
...kao klinac sam, posjetio...Niš....i čelekulu...mislim da je to bilo u ideji..upoznavanja bivse nam mile zajdenicke drzave..Mi iz Cro..smo isli upoznavti Nis..a Vi Dubrovnik..nebitno..sta sam ti htio reci...
..mislim da ti je tema dvosjekli mač...razmisli malo..kako u svijetu djeluje...spomenik..od ljudkih glava...oprosti..ALI....:thumbdown::thumbdown:..

..skotino zlobna, nisu srbi napravili kulu vec turci..i svakom normalnom deluje jezivo sem ustashama..vama to verovatno izaziva pozitivne reakcije i dozu zavisti jer se niste setili prvi..
 
Poslednja izmena:
Фрескосликарство из 11., 12., 13 и 14. века нејлепше у целом византијском свету тога доба и Европи...

Бели Анђео из Милешеве, једна од најпознатијих фрески..


Сопоћани још један бисер рашке архитектуре (задужбина краља Уроша) под заштитом УНЕСКА, која садржи један од најверднијих фрескописа тога доба

 
manastir-Zica2.jpg


Манастир Света Жича


У срцу Охристовљене и Свете Српске земље налази се Манастир Жича чија је изградња започела пре осам векова, благодарећи трудољубљу и ревности благочестивих синова Светог Симеона Мироточивог, оснивача Светородне српске династије Немањића. Свети Сава и Свети Симон Монах, познатији као Стефан Првовенчани, започињу са изградњом Манастира Жиче и постављају темељ српске духовне и световне власти.
Овај древни храм посвећен је Вазнесењу Господњем, Христовом Спасу.
Налази се у подножју планине Столови, код Краљева.
Манастир је активан и о њему брину монахиње.
 
а то је мишљење великог дела нашег народа и наших суграђана који живе у Србији, да смо почели да се стидимо, да губимо свој идентитет и да заборављамо све оно што је у овој земљи лепо и оно чега треба да се поносимо и дичимо.
nažalost je ovako a treba da razmišljamo ovako

Ja sam Srbin i nemam problem sa tim.

Nema razloga da se stidim svoga nacionalnog identiteta. Imam sva ljudska i nacionalna prava da ga štitim. Ne želim da promenim nacionalni identitet. Imam sa čim da izađem pred savremeni svet. Nemam problem da upoznajem druge i učim od boljih. Imam problem sa onima koji mi ne žele dobro i ne mogu da se pravim lud da oni ne postoje. Moram da se organizujem i radim na dobro svoga naroda.
 
...kao klinac sam, posjetio...Niš....i čelekulu...mislim da je to bilo u ideji..upoznavanja bivse nam mile zajdenicke drzave..Mi iz Cro..smo isli upoznavti Nis..a Vi Dubrovnik..nebitno..sta sam ti htio reci...
..mislim da ti je tema dvosjekli mač...razmisli malo..kako u svijetu djeluje...spomenik..od ljudkih glava...oprosti..ALI....:thumbdown::thumbdown:..



Neverovatno ali isinito i sto se kaze crno na belo.

Jedan krvatski lik, ciji je najveci intelektualni domen Memorijalni park Jasenovac da ima tolike drskosti da pridikuje kako ce svet shvatiti "Cele Kulu"
Smrdljivi ustaski koljac je opet uzeo svoj krvavi malj sada da razbija srpsku istoriju na lobanjama srpskih junaka sa Cegra.

Vi administratori sa foruma politika, moracete da prihvatite istinu da ste se sasvim poistovetili sa idejama ustastva i unistavanja Srba i Srpske drzave sve dok vam ovakve smradine kao sto jke ovaj iwo jima slobodno iznose svoje krvave ideje kako to treba dalje radirti i dovrsiti posao do kraja.

Vec sam vam nekoliko puta napisao da ce oni za mene biti jedan obican krvatski ustaski smrad sve dok se javno i pojedinacno ne izjasne da ne spadaju u fasisticko-nacisticke zlocince, da osudjuju pojavu NDH, Pavelica i sav onaj genocid koji je sprovdeden za vreme 2. Svetskog rata nad Srbima, Jevrejima i Ciganima kao i najnovija zverstva nad srpskim narodom. Onog momenta kada se tako izjasne postace pripanici hrvatskog naroda sa svim pravima kao i svi ostali stanovnici Zemlje.

Kako to ne trazite od njih, onda nemate pravo ni od mene da trazite da ih zovem pravim imenom krvatski ustaski smrad a i vi sami treba da se zapitate ko ste !
Da li ste i vi jedne obicne krvatke ustaske smradine, kada do sada to niste osujetili i dozvoljavate da se vrdjaju na najpodliji nacin pripadnici vaseg naroda i drzava, ako ste uopste clanovi korpusa srpskog naroda.
 
..Ja nisam rekao da Srbija nije lijepa..i da nema prirodnih ljepota...ali...ako..se hvali..spomenikom..od ljudskih glava...oprosti..ali neki nordijac..Šved..Norvežan..neće baš blagonaklono gledati na takav spomenik...osim toga treend u novom svjetskom poretku..bas ne odobrava..takv nacin..iskazivanja...povijesnih..bitaka..zamisli da su Rusi kod Kurska..napravili..spomenik..od NJemackih glava...da me krivo ne shvatis.
.spomenik=spomenik..
.glave=glave.
...razlika je samo u vremeskom periodu...
..Ja razumijem da je to spomenik..ali nije za hvalu..probajte napraviti...turisticku..promidžbhu Niš-a..s tim spomenikom..pa cete vidjeti..reakcije...
..:hvala:......


Taj spomenik je napravljen od Srpskih a ne turskih glava, i stoji tu kao secanje na turski zulum.
:thumbdown:

Управо тако!
А и кога је брига за нови светски поредак... :mrgreen:
 

Back
Top