Политика Велике Британије према Србији

Potcenjujes Britance - znaju oni sta je Avganistan i kako je verovatna misija njegovog pretvaranja u grofoviju Norfolk. Vodili su tri krvava rata tamo za vreme imperije, i sva tri su bila neuspesna.

Ne, znali su Britanci sta je Avganistan i da sa onim divljacima nema srece - ali su uzdahnuli i svejedno otisli da sluze svoje gospodare.

U medjuvremenu su tamo devet godina, a rezultat je 0.
 
Британски однос према Србији?

Обелоданише документ да је Анте Павелић био агент британске обавештајне службе од 1926. године.

Тај податак много говори о томе какав је њихов однос према Србији.
 
Srpski špijuni haraju Londonom

London.jpg
London


Engleska obaveštajna služba, uz izraelski MOSAD, važi za trenutno najbolju agenturu na svetu. Tajne operacije MI6 na teritoriji Srbije i nisu nikakva novost, ali prošle nedelje, mnogi su se iznenadili kada je u Londonu objavljeno da pored ruskih i kineskih, u Velikoj Britaniji aktivno deluju i srpski špijuni!
"Špijuni iz 20 stranih obaveštajnih službi, uključujući i saveznice NATO pakta Francusku i Nemačku, nameravaju da ukradu najosetljivije tajne Velike Britanije, objavio je londonski "Sandej Telegraf".

Englezi su došli do saznanja da srpski agenti zaista operišu u Velikoj Britaniji, ali da je reč o odbeglim špijunima Vojno-bezbednosne agencije Srbije, koji sebe nazivaju patriotama i protive se trenutnoj političko-vojnoj situaciji u Beogradu.
Ovi agenti deluju samostalno od države Srbije, ali u saradnji sa ruskim špijunima, kojima u najvećoj meri i prosleđuju prikupljene informacije.
Procenjuje se da su srpski agenti u Britaniji već “ukrali” nekoliko važnih softvera, koji su prosleđeni Rusima. Pored standardnih sistema špijunaže, pojavili su se i moderni agenti, koji putem interneta i hakovanja prodiru u kompjutere i skidaju važne podatke.
Britanski mediji upozoravaju da su srpski špijuni na teritoriji Velike Britanije uključeni i u organizovani kriminal, da pored ilegalnog poseduju i legalni biznis, kroz koji korumpiraju političare i policiju da bi došli do informacija.

http://www.revija92.rs/code/navigate.php?Id=599&editionId=66&articleId=284
 
Ta 'revija 92' nije ozbiljan izvor, a

Englezi su došli do saznanja da srpski agenti zaista operišu u Velikoj Britaniji, ali da je reč o odbeglim špijunima Vojno-bezbednosne agencije Srbije, koji sebe nazivaju patriotama i protive se trenutnoj političko-vojnoj situaciji u Beogradu. Ovi agenti deluju samostalno od države Srbije, ali u saradnji sa ruskim špijunima, kojima u najvećoj meri i prosleđuju prikupljene informacije. Procenjuje se da su srpski agenti u Britaniji već “ukrali” nekoliko važnih softvera, koji su prosleđeni Rusima.

je vise nego komicno.

Prazna naklapanja zute stampe. Link ka navodnom engleskom clanku naravno nije dat na sajtu revije, a ni ovde.
 
Ta 'revija 92' nije ozbiljan izvor, a



je vise nego komicno.

Prazna naklapanja zute stampe. Link ka navodnom engleskom clanku naravno nije dat na sajtu revije, a ni ovde.

Ти мислиш да је британска штампа објективна, поготова да извештава објективно о Србима, мислим да је Ревија 92 озбиљнији извор него британска штампа ?
 
"Britanska stampa" obuhvata ogroman dijapazon izdanja i seze vise od trista godina unazad, izrodila je cuvene novinare i napravila frapantna otkrica koja su rusila vlade, i prema tome naravno da je kao kategorija daleko ozbiljnija i kvalitetnija od srpske stampe, i to u svakom pogledu.

Izvor koji si naveo je apsolutno neozbiljan, i tesko da se moze i nazvati bilo cime osim petparackom bulevarskom razbibrigom za mentalno posustalu publiku. Imaju i Englezi slicnih izdanja gde se otkriva da je Elvis ziv i da se druzi sa Hitlerom na mesecu, ali ih niko ne uzima za ozbiljno.
 
"Britanska stampa" obuhvata ogroman dijapazon izdanja i seze vise od trista godina unazad, izrodila je cuvene novinare i napravila frapantna otkrica koja su rusila vlade, i prema tome naravno da je kao kategorija daleko ozbiljnija i kvalitetnija od srpske stampe, i to u svakom pogledu.

Izvor koji si naveo je apsolutno neozbiljan, i tesko da se moze i nazvati bilo cime osim petparackom bulevarskom razbibrigom za mentalno posustalu publiku. Imaju i Englezi slicnih izdanja gde se otkriva da je Elvis ziv i da se druzi sa Hitlerom na mesecu, ali ih niko ne uzima za ozbiljno.
Победоносцев ти ли си ? :lol:
Написао сам како у извештавали са ових простора, а то је да су извештавали на нивоу Гебелсеве нацистичке пропаганде, а и онако су њихове банке финансирале долазак нациста у Немачкој.
 
Izvestavanje o Srbiji i Srbima je pocelo da bude veoma negativno od '91, i tu je vodjstvo ubrzo uzeo navodno levicarski "Guardian" ciji je notorni lazov Ed Vulliamy lansirao propagandnu pricu o Omarskoj. Od tih godina, engleska stampa se po tonu ne razlikuje od americke po pitanju Srba, i neprijateljska je po svakom pitanju.

Ovo je cinjenica. Ovo o Englezima koji stoje iza uspona Hitlera je opet neverovatna glupost, i zivo me interesuje iz kog izvora navodis tako nesto.
 
Izvestavanje o Srbiji i Srbima je pocelo da bude veoma negativno od '91, i tu je vodjstvo ubrzo uzeo navodno levicarski "Guardian" ciji je notorni lazov Ed Vulliamy lansirao propagandnu pricu o Omarskoj. Od tih godina, engleska stampa se po tonu ne razlikuje od americke po pitanju Srba, i neprijateljska je po svakom pitanju.

Ovo je cinjenica. Ovo o Englezima koji stoje iza uspona Hitlera je opet neverovatna glupost, i zivo me interesuje iz kog izvora navodis tako nesto.
Још 1986. су кренули са сатанизацијом Слободана Милошевића у страху да не дође на чело СФРЈ, а 1987. су кренули са таквим текстовима да се сваком цивилизованом човеку згади примитивна британска штампа.
 
Још 1986. су кренули са сатанизацијом Слободана Милошевића у страху да не дође на чело СФРЈ, а 1987. су кренули са таквим текстовима да се сваком цивилизованом човеку згади примитивна британска штампа.

Ne, nisu.

U stvari, bicu slobodan da te zamolim da nadjes bilo koji satanizatorski clanak o Slobodanu Milosevicu iz bilo cije stampe objavljen 1986 godine.
 
Ne, nisu.

U stvari, bicu slobodan da te zamolim da nadjes bilo koji satanizatorski clanak o Slobodanu Milosevicu iz bilo cije stampe objavljen 1986 godine.
Имаш на интернету Политику из тог времена која је преносила писање британске штампе.
А ти ми нађи где је та британска штампа и једну лепу реч написала о бившем председнику Србије ?
 
Имаш на интернету Политику из тог времена која је преносила писање британске штампе.
А ти ми нађи где је та британска штампа и једну лепу реч написала о бившем председнику Србије ?

Jel' imam? Pa ne, nemam. Nadji mi ti, posto ti tvrdis da tako nesto postoji. Meni ne pada na pamet da trazim nesto cega nema.
 
Jel' imam? Pa ne, nemam. Nadji mi ti, posto ti tvrdis da tako nesto postoji. Meni ne pada na pamet da trazim nesto cega nema.
Има има и наћи ћу ти, ја редовно читам Политику још од 1980., а ниси ми нашао неки чланак који је пристојан о бившем председнику Србије, а да је из британске штампе, ипак је та држава имала дипломатске односе са Србијом, јест да нас је Џејми Шејн Енглез сматрао током агресије за колатералну штету али то је одраз његовог васпитања и оних који су га именовали на место потпарола НАТО пакта.
 
Nisi ozbiljan sagovornik.

Pronadji nekog drugog da mu uvaljujes gluposti, pijacna naklapanja i paranoicne teorije zavere, jer ja o Britaniji znam (ovo je konzervativna procena) bar pedeset puta vise o tebe.
:lol: Који пут си на овој теми написао како ти најбоље познајеш Британију ?
 
Значи тема је политика Велике Британије према Србији.

Rojters prenosi
LONDON IMA DOKAZE DA MILOSEVIC SPREMA PUC U PODGORICI
PODGORICA, 3. aprila (Montena-fax) - Velika Britanija je optuzila Slobodana Milosevica da planira puc u Crnoj Gori, radi zbacivanja reformisticke vlasti, sa Milom Djukanovicem, na celu.
Kako javlja Rojters, visoki zvanicnik Ministarstva odbrane Velike Britanije, na pres konferenciji u Londonu, rekao je da imaju dokaze da se priprema puc u Podgorici, kao i da se situacija prati veoma pazljivo, isticuci da su "sve opcije otvorene".
Ukazujuci da je Milosevic smijenio komandanta Vojske Jugoslavije u Crnoj Gori generala Radosava Martinovica i zamijenio ga generalom Miloradom Obradovicem, pomocnikom nacelnika Generalstaba Vojske Jugoslavije, Barkli je dodao da se u tim potezima prepoznaje kao dio zavjere da se nasilno zbaci legalno izabrana vlast.

http://www.freeserbia.net/Editorial/1999/March29.html

Чиста лаж британске пропаганде, тај Милорад Обрадовић је раније био командант Подгоричког корпуса црногорац по националности , частан човек и људина и најбоље је познавао ситуацију II aрмији ВЈ која је из Сарајева измештена у Подгорицу.
 
Poslednja izmena:
Ja sam na ovoj temi uvek napisao iskljucivo istinu, za razliku od nekih neimenovanih lovaca na letece tanjire i masonske urote.
Нико на овој теми није поменуо масонерију, а и онако је она само формално настала на тлу Велике Британије у XVIII веку.
 

Back
Top