Pitanja u vezi sa OPREMOM, TUTORIJALIMA, KNJIGAMA, PS PLUG-IN-ovima

Kupio sam fotoaparat, pa bih odmah hteo da se sto bolje opremim u vezi svega.
Zanima me konkretno gde mogu da nadjem folije koje mogu lepiti na displej kako bih ga sachuvao od prashine, otisaka prstiju itd. Moj ortak je preko fabricke zastitne folije nalepio selotejp /onaj beli/ i tako reshio stvar, meni to malo divljachki.Mislim da je neko na nekoj temi spomenu te folije, kupuju se u formatu a4 ili a3 sa odstampanim linijama pa se seche velichina po potrebi, tako neshto
 
Juche sam ga konachno kupio, Canon A570 IS

570IS-1.jpg

razmishljao sam se izmedju njega i IXUS-a 70, ali mi prodavac reche da ISUS nema optichku stabilizaciju, ja mislio da ima, tako da sam uzeo ovaj.

Inache ne znam koliko sati da punim baterije, dobio sam punjach sa 4xAA-2000mAh, sad u uputstvu za aparat pishe oko 4h40min ali nije isti punjach(marka) u uputsvu kao ovaj shto sam ga ja dobio. Na kartonu mog punjacha pishe 11.2h za 2000mAh baterije, da nije to malo mnogo?
 
Koliko znam o punjenju baterija...pune se isto kao kad se formatira baterija na mobilnom. Znaci ako su ti dali prazne ti ih onda stavi na punjenje min. 20h (neki punjaci se sami iskljuce kad napune bateriju, ugasi im se lampica koja inace svetli pri punjenju) ili vise. Tako treba da uradis nekoliko puta (ispraznis do kraja i punis do kraja) a posle toga kad se isprazne, dovoljno je da ih punis 15h. I jos nesto, koliko mAh ima jedna baterija nije skoro nikakav reper. Imao sam tri razlicita para baterija 3600mAh neke Sony 1700mAh Kodak i 1700mAh Varta i Kodakove su se pokazale najbolje (90 snimaka sa blicem). Te baterije koje dobijes uz fotoaparat...pa obicno nisu nesto izdasni...mozda ces morati da nabavis druge.
 
Kako hoces ali gde su bas nasli 11h, mislim nije tu potrebna neka preciznost? Ima jos jedna stvar koju treba da znas o punjenju baterija, ako vec ne znas, da ne ispadne da se pravim pametan...
Kad ih jednom stavis na punjenje nemoj prekidati punjenje, premestati punjac ili bilo sta slicno dok god se ne napuni do kraja. Ta vrsta baterija (Ni-Mh) svaki prekid i ponovno punjenje ne voli a moze se desiti da ti baterije traju vidno krace...
 
ma nema problema, taman cu da iskoristim da se proshetam po snegu i mozda uslikam nesto, mada je ledeno...:roll:
Kako hoces ali gde su bas nasli 11h, mislim nije tu potrebna neka preciznost? Ima jos jedna stvar koju treba da znas o punjenju baterija, ako vec ne znas, da ne ispadne da se pravim pametan...
Kad ih jednom stavis na punjenje nemoj prekidati punjenje, premestati punjac ili bilo sta slicno dok god se ne napuni do kraja. Ta vrsta baterija (Ni-Mh) svaki prekid i ponovno punjenje ne voli a moze se desiti da ti baterije traju vidno krace...
to inache praktikujem sa formiranjem svih baterija, osnovna tehnichka pismenost, hvala na podsecanju.
Zbog prvog punjenja zaokruzicu na 15, osim ako se lampice vec same ne pogase.
 
gledaj da ih uvek ispraznis skroz, i da ih punis duze..
ja imam neke Hama i neke Varta, posle prvog punjenja su drzale oko 100 kom i jedne i druge,
drugi put 300, treci put su drzale po 500-600, inace su Varta 2300, Hama 2600...
sad opet drze do 300, poceo sam da ih punim pre nego sto se israzne, prazne se dosta na hladnoci,
prazne se same kad se ne korsite, u svakom slucaju su u odnosu na Litijum.jon djubre, to je moje misljenje...
zavisi i kakav ti je punjac...
 
Oduvek sam zeleo ovakvu temu :D

Kapiram da nece biti nesto mnogo posecena... pogotovu zato sto je danas era digitalnih aparata...

U svakom slucaju, posle vise od deset godina uzeo sam svoju staru Smenu 8M i resio da je podignem iz mrtvih :D

Evo i galerije:

http://www.flickr.com/photos/astral_rock/sets/72157603517817819/


Sada planiram da napravim jedan set sa Zenitom ET.

Inace, na ovoj temi mozete slati bilo kakve fotografije uradjene sa dobrim starim analognim aparatima :D

Cheers ;)
 
Thanks...
Inace, za mene je Smena ludnica... Najvise mi se svidja sto mogu dva puta da skljocam preko iste fotografije (a i vise)...
Takodje jos jedna pozitivna stvar kod starijih fotoaparata je sto imaju B-side (inace to je kada podesis da expozicija filma bude koliko god ti drzis okidac)... Ne znam da li svi imaju... ali sam siguran da Smene imaju (Uopsteno Lomo).

P.S. Evo ga i aparat.

s8m_front1.jpg


Inace, krajnje sam bio fasciniran cinjenicom da postoji fan klub ovog modela...
Gledao na nekom dokumentarcu na YouTube-u... ljudi odlepili... a i ja sa njima... lol :lol: :D
 
imam ja da prodam Smenu Simbol Guru, samo sto je crko...
salim se ne podajem ga...
imam i Zenit... i jos 4 ili 5 plastikenaca, ko´ji su valjda svi crkli...
po meni je problem to sto je vecina ljudi kupovala djubre od filma, Konicu, za 1 evro(stoju)...nikada nisam nigde na netu video da je neko pomenuo Konicu..
slike su i bille ok, ali ko mi je kriv sto nisam nikada kupio Fuji ili Kodak...
ovde ima da se nadju filmovi, nisu ni skupi, ima i onih od po 10-20 ecra, ali planirao sam da kada dodjem dole uporedim Pentax i Zenit, kupicu film sa ISO 200 i 400, i sve u potpuno istim uslovima da probam...
drugo, juce sam bas razmisljao i gledao neke stare slike, covece kako je nekad bilo lako slikati, sad kad stavim automatiku na Fujiju ili nekom drugom idioutu slike tesko da su ok....

stari aparati analogni , profi SLR imaju mnogo vise podesavanja od novih entry modela, tipa Nikon F6...

p.s. sad se setih, jedne godine smo nosili namore drugaricinu Minoltu, obicnog idiota slike su stvarno super, a sestrin Nikon ovde pravi stvarno extra fotke, stim sto je imala i Fuji film....

nazalost ja sada nemam da vam posaljem nista, jer nemam slike ovde... ali bice prilike...
 

Back
Top