Pitanja u vezi sa OPREMOM, TUTORIJALIMA, KNJIGAMA, PS PLUG-IN-ovima

teško da je zenit bio plastikander......je l se sećate kako miriše na mašinsko ulje...a footola ona kožna sa zelenom čojom........mnogo je lep........a gde mogu u bg-u da koopim film za zenit...i gde mogu da razviojem fotke.......imam i laboratoriju za fotke.....dobio sam od nekog za rođendan kad sam bio mali...........nikad korišćena.....al ne znam ja šta je to...... ( : ............... btw. mnogo su loše ove fotke sa smenom....ko da je pooko objektiv....
 
evo i mog, sad sam ga ponovio sa jednim slikanjem... :)

smena8-bw003-1.jpg


'el zna neko koliko ce da izadje sve ukupno...od kupovine nekog dobrog filma, nosenja na razvijanje i jos da mi daju sve to na disku (skeniranje)? Bas bih voleo da znam, pa da vidim mozda se ponovo zainteresujem za filmove i analogne...
 
btw. mnogo su loše ove fotke sa smenom....ko da je pooko objektiv....

Nista ne fali objektivu, nego posao koji treba covek da obavi ne treba prepustiti klosarima...
Kada sam im odneo aparat nisu znali ni da ga otvore... Toliko neprofesionalnosti... Nekada stvarno razmisljam kako ti ljudi uopste rade to sto rade...

No, nebitno... Bitno je da se mi ovde druzimo... :D
 
Meni je sve to izgedalo komplikovano....treba da nabavim film, imam samo 36 slika ili 22 (a nisam navikao da slikam tako da mi svaka slika bude pazljivo smisljena), onda to nosim u neku foto-radnju, gde pretpostavljam da ce da me oderu i tek onda imam te slike u digi formatu...mozda je to isuvise truda...a opet voleo bih da mogu kao nekada...

...jel zna neko, mislim jel neko uradio ovo sto sam gore ispricao...pa 'el zna mozda koliko to kosta?...
 
ma razvijanje nije puno.. dok sam bio u BG, ima gde je bilo za dz....
ja poslednji put radio u Cumicevom, u onom prolazu pre nego sto se udje bas unutra, pre je gore bila Foto Ana, ubedljivo najjeftinija radnja, znam da je imala neka na Vozdovcu extra jeftina, valjda kod Saobracajnog, ali ovo u Cumicu, slike su bile oko 10 din... naravno digitalne, ali obicno su digitalne skuplje nego obicne, kada sam pitao zasto, jer je mnogo prakticnjije, rekli su da masina kosta 200.000 e, jest malo morgen imaju oni pare... (znam koliko su extra velike masine, ali moraju da kukaju....)
 
nije loshe ... uzmimo u obiz da je to analogno .. digitalci danas pola odrade sami .. imaju senzore i blenda i zatvarach ide na automatiku ima i nekih analognih koji tako rade .. ali ovaj moj ixus je chista manuelnost :) probacu sa njim neke fotke sutra cu da vidim da uzmem jedan film

kako mozesh da poredish F5 koji em nije ni blizu toliko mator-pojavio se na trzishtu pre 4-5 godina a smena pre vishe decenija...?kako to moze bitiretro..?sem toga to je vrhunski profi AF aparat a smena,Zenit,ZOrki i sl...skroz neshtodeseto...?
...ne vidim kako u celu prichu upada F-5?:shock:



stari aparati analogni , profi SLR, imaju mnogo vise podesavanja od novih entry modela, tipa Nikon F6...
stari mislio sam analogni..
 
@hazablad
Nisam gledao cene... Mada, meni bi trebao neki koji ima najvecu mogucu rezoluciju skeniranja.
Onda bi lepo skenirao negativ, pa obrada moze da pocne...

I to je sve zbog toga sto ja u ovo glupom Pozarevcu ne mogu da nadjem ni jednu normalnu radnju koja bi mi odradila posao kako valja.

Najgore je ono kada imas pare i zelis da ih das, ali naravno ako ces dobiti pravu uslugu... Kad ono nista...

Aaaaa, ocu u BG... :D
 

Back
Top