Pit Bull Terrier

Pit bul terijer zahteva posvecenog gazdu i jaku socijalizaciju!Istorija,stvaran za borbe,socijalizacija OBAVEZNA!Znaci sve se svodi NA GAZDU!

Kao i svaki drugi pas ;)
Znas kako kazu kakav gazda takav pas, pa bio on pit ili pudla, ili mesanac uvek zavisi od gazde..
A lose ti ide istorija, ovi psi nisu pravljeni za borbe, u pocetku su korisceni za lov medveda, ipak pazljivom selekcijom su stvarani bas za porodicnog psa, ali zbog svoje jake konstitucije i velike izdrzljivosti kao i zvog visoke tolerancije na bol poceli su se korostiti i za borbe..ali za borbe se ne koriste samo pitovi.
Ne znam sta ti znaci posvecen gazda:confused: to valjda treba da budes bilo kojek kucnom ljubimcu ako zelis da ga imas..
Ja znam da u kuci gajim nevidjenu mazu, koja obozava ljude i decu i po nekog psa i macku.. Ne mozemo od njih ocekivati da vole bas sve pse ni mi ne volimo sve ljude.. Voli da bude dominantna ako pretera tu sam ja da je sklonim.. Ona vec ima skoro 7 godina, da joj gurnes ruku u usta ne bi te ujela.. a mama joj je bila pas za borbe...
 
U pojedinim zemljama bivseg SSSR se redovno organizuju borbe SAO i vukova, toliko o tome da su iskljucivo pitovi borbeni psi. Ja samo ne mogu da prezalim Akija, mislim da sam vec vise puta pisala o njemu i o tom slucaju, taj pas je obozavao mog matorog, dzangrizavog mesanca pekinezera.
 
429916_286628871406523_1263599449_n.jpg
 
Inače živim u Berlinu i što se tiče samih propisa ovde možete zamisliti strogo i pod kontrolom.Nema šetnje bez povodca i maske a policija na svakom koraku pa ako voliš ti izvoliš.Kazna je prvi puta 270 € drugi puta dosta veća a trećii put ga oduzimaju e tako to ide ovdje. Ovaj moj je jako miran pas i za ukućane super možemo sa njega da radimo šta hoćemo takav je i sa prijateljima ali ima jedna granica prijatelji ipak moraju da paze šta rade sanjim.Na ulici ga nesmije niko dirati jer to ne dozvoljava možda zato što nosi masku ali generalno on nikog ne dira ali neda ni sebe dirati tako to ide kod njega. Šetam sa njim bez problema kroz masu on ide uznogu i ne obraća pažnju ni na pse ni na ljude ali je već imao par puta sukobe sa psima zato što su oni njega napali on nikad ne napada prvi.Valjda 99% pasa ide automatski da ga napadne nema veze dali su mali ili veliki.Ostaje u stanu sam bez problema e da on je već star 4 godine i ima 35 kg. kad je sam nikad nelaje i inače samo laje kad hoće da se samnom igra ili kad smo mi u stanu a neko se šunja oko vrata ili kad zvono zazvoni e onda poludi normalno na ulaznim vratima imam okačenu njegovu sliku opet radi policije i lopova jer ovdje ima dosta provala u stanove pa da neko nebi nadrljo kad mi nismo kući mislim da bi uljeza slomio. I još nešto mislim da je ovde dosta pisano o tome kako pas kad zagrize neće da pusti uopšte nije tačno bar što se moga tiče to znam iz iskustva jer je već imo par sukoba sa drugim psima i kad ja naredim odmah pušta i staje meni između nogu i još mi se izvinjava što je imao sukob. Toliko za sad od mene pozdrav. http://www.jms.4t.com/photoalbum.html ako nekoga zanima više slika nalaze se na ovoj adresi.
 
За све неверне томе
Pit bull spasio tromjesečnu bebu od otmičara
svijet

Pljačkaši, muškarac i žena, upali su u obiteljsku kuću i tražili novac. Zgrabili su i dijete te pokušali pobjeći s njim, no spriječio ih je obiteljski kućni ljubimac
Zahvaljujući pit bullu spašena je tromjesečna beba koju su pokušali oteti dvoje naoružanih pljačkaša. Naime, u obiteljsku kuću Nayeli Garzon-J
imenez u Indianapolisu u utorak su upali pljačkaši, muškarac i žena, piše The Huffington Post.

Iako majka ne priča engleski, razumjela je da od nje traže novac. U trenutku kad su upali u kuću, žena je pričala na telefon sa svojim suprugom Adolfom Angeles-Moralesom, a u rukama je držala dijete.

– Rekla mi je što se događa, a ja sam joj rekao neka pokuša identificirati pljačkaše. U istoj sekundi ona je počela vikati i vrištati te rekla kako je netko upravo zaglavio vrata rukom – ispričao je suprug.

Nekoliko trenutaka kasnije, razbojnica je zgrabila dijete iz ženinih ruku i htjela s njim pobjeći.

– Jedan od naših pasa nije ju pustio kroz vrata. Pas je počeo režati na njih i glasno lajati, a razbojnica je tada bacila dijete natrag mojoj ženi i onda su pobjegli – ispričao je otac.

U cijeloj strci, njegovu suprugu udarili su pištoljem po glavi, no srećom, nije teže ozlijeđena već je prošla samo s ogrebotinama. Bebu nisu ozlijedili.
 
Ova fotkica sa ovim mališom je presjajna! :D

Divan pas, zaista.
Nije mališan nego ženka njegova naj prijateljica ljuta kao ris, kad ih šetam zajedno nju niko nesme dirnuti.Zbog ovog mog naravno to joj je striji brat i puno jači od ostalih.U ulici i svi ga znaju i kad se šetamo ima puno nemaca sa dobermannima,njemačkim ovčarima i rotovima bez maske bez povodca ipak su to njemačke rase pa imaju privilegije nemoraju nositi masku e al ja kad to vidim samo skinem ovom svome masku uh kako ih brzo hvataju i stavljaju na povodac neka tako i treba svako svoga psa voli ali i ja volim svoga pa izvinite molim ako se ja mogu šetati sa povodcem i maskom a koji si ti moj da odaš sa puštenim psom i bez maske on je opasnost za sve na ulici ne samo za pse, ima ljudi koji su imali traume zbog pasa kako se oni osećaju i šta misle kad jedan rot ili doberman dotrči do njega neide u svom dvorištu radi šta hoćepš ali ulica je ulica.
Hvala za pozitivne komentare ja najbolje znam kakav je on jer ga imam od mjesec dana sad ima 4 godine i ja sam ga odgajao bez nekih specijalnih dresura dovoljno je neku radnj sa njim ponoviti 2 do 3 puta i on to dalje radi sam netrebaju mu velike nagrade dovoljno je da ga pohvališ i da pomaziš i odmah je sve ok
 
Poslednja izmena:
Statisticki, najvise napada pasa sa ozbiljnim posledicama je od strane rotvajlera. Ja imam oziljke od ujakovog haskija i od jedne dobermanke. Moj muz kao veterinar i njegove kolege najvise pregleda pasa koji su nekoga ujeli imaju na zlatnim retriverima. Toliko o "strasnim, zlim" pitovima.
 
4rz5ex.jpg

2lux4b8.jpg

2dkeaf6.jpg

cao, pozdravljam sve ljubitelje ove rese..nadam se da bi mogli da mi pomognete...jedno dragoj osobi je nestao ovaj lep pit iznad na slikama sto je..upitanje je muzjak star ok godinu ipo dana..odaziva se na ime Ari..pas je druzeljubiv i veliki ljubitelj dece..nestao je u naselju brace jerkovic bez ogrlice...ako ga neko bude video molim vas da me obavesti u privatnoj poruci..nadam se da se ne ljutite sto sam ovde ovo postavila jer zaista ne znam gde je teme Izgubljeni-prnadjeni ili kako se vec zvala... hvala vam :))) veliki pozzz

pronadjen
 

Back
Top