Pit Bull Terrier

Ljudi koji nisu nikad bili u kontaktu sa ovom rasom su prilicno skepticni kad neko izjavi za pit bula da ima blagu narav i da je izuzetno stalozen pas, vesele naravi.
Kao sto i sami znate, ova rasa je koristena i na zalost se i dalje koristi za "surovi sport". U proslosti, svaki pas koji bi pre, tokom ili posle toga ispoljio agresivnost prema coveku, bio bi odmah sklonjen,a dobio bi i zabranu parenja, kako takav pas ne bi ostavio slicne potomke .Vekovna selekcija je dala pse stabilnog karaktera, potpuno bezopasne za ljude. Ako je pit agresivan prema ljudima, u 99% slucajeva se sa takvim ponasanjem nije rodio, nego je to naucio od gazde. Ako je vas pas za tih nedelju dana bio ok sa decom,ja mislim da je to dovoljni pokazatelj i da ne morate da se brinete sto se toga tice.
Sta god vas interesuje, slobodno pitajte, tu smo da razmenimo iskustva i misljenja . I da se konacno skine ljaga sa ove rase.
 
Komsije su imale Akija, bio je divan cak i prema mom matorom mesancu pekinezera. Na zalost, zive blizu jedne osnovne skole i deci je bila glavna zabava da ga maltretiraju i provociraju kad idu u skolu i vracaju se iz nje. Kad je posle meseci i meseci sikaniranja (otprilike tokom cele skolske godine) prvi put zalajao na najbezobraznijeg od svih decaka, njegov ujak, policajac van duznosti, je dosao i upucao ga iz sluzbenog pistolja. To meni vise govori o ljudima nego o psima. Aki je bio divan, kad pobegne iz dvorista (posto im je ograda bila zicana, razvucena) vracala sam ga za ogrlicu u dvoriste i uopste nije ispoljavao teritorijalnost a znao me samo iz setnje kao Gizmovu vlasnicu, nisam se druzila sa njegovim vlasnicima. Trebalo im je 3 godine da ga (donekle) prezale, srede ogradu i nabave novog psa. Sad imaju srednjeazijskog ovcara kome deca iz skole ne smeju da pridju. Ne znam za njih, ja za Akijem i dalje zalim.
 
k2lmxs.jpg


Stene na prodaju!!!
 
Tnx M'mom nisam ni videla tu opciju postavila sam slicice na " dete i pas" da ne spamujem ovde ;)
Mi smo super veliki i jos veci, Mrvki po obicaju blesava i ako ima 6 godina vec :cool:
njih dvoje se super slazu, ljubav raste iz dana u dan. Ona je MUKI opasan pas ima vevike zube :mrgreen:.. Sada je u fazonu da mu je sve OPASNO i motor i kamion kao mocno veliko.. pa i Mrvica ispade opasna :whistling::zcepanje:


:cmok: za Milicicu i Gizma i naravno za mamu :cmok2::heart:
 
Kako vreme leti, tek sad, po njemu vidis... :aha: Postavi slike i ovde, da malo razbijemo predrasude o rasi. :D

(Samo, nisi u toku, Gizmo nije sa nama vec vise od godinu dana, morala sam da ga uspavam. :( Sad i ja imam Mrvicu, a imam i Zabicu.)
 
e ljudi, evo uclanih se ovde zbog pita :D Naime, pre par dana nam je jedan dosao kuci, tacnije, motao se oko tatine firme i za njim je i dosao, raspitali smo se da li je nekome mozda nestao pas, medjutim, nista.... I sad je kod nas vec nekih nedelju dana... i ne znamo sta cemo s njim:neutral: Svako vece kopam po netu i tako svasta pise, pa me je malo i strah da ga zadrzimo, s obzirom da ne znamo poreklo psa ni nista... Deluje kao da je stene od mozda 7-8 meseci, voli da se igra, sa nama i sa psom kojeg imamo vec nekoliko godina iako starija kuca nije zainteresovana za igru i jasno daje na znanje ko je gazda. Plasim se da ne postane agresivan, voli da gricka apsolutno sve, hoce da uhvati za nogu, ruku, sta god, pa se plasim da bi mozda i stvarno hteo da ujede... :(
Ljudi pomagajte, ne znam sta da radim, tako mi je lep i sladak i umiljat, ali opet je tu neka doza predrasude i straha od toga kakav bi mogao da postane.
 
Terijer k'o terijer, samo veliki. Kako vec imate iskustva sa psima, ne vidim da bi nesto moglo da krene kako ne treba a vidis i sama da su u stvari divni psi ako im vlasnici to dozvole. Najveci problem sa njima su predrasude koje su se, na zalost, ukorenile.
 
e ljudi, evo uclanih se ovde zbog pita :D Naime, pre par dana nam je jedan dosao kuci, tacnije, motao se oko tatine firme i za njim je i dosao, raspitali smo se da li je nekome mozda nestao pas, medjutim, nista.... I sad je kod nas vec nekih nedelju dana... i ne znamo sta cemo s njim:neutral: Svako vece kopam po netu i tako svasta pise, pa me je malo i strah da ga zadrzimo, s obzirom da ne znamo poreklo psa ni nista... Deluje kao da je stene od mozda 7-8 meseci, voli da se igra, sa nama i sa psom kojeg imamo vec nekoliko godina iako starija kuca nije zainteresovana za igru i jasno daje na znanje ko je gazda. Plasim se da ne postane agresivan, voli da gricka apsolutno sve, hoce da uhvati za nogu, ruku, sta god, pa se plasim da bi mozda i stvarno hteo da ujede... :(
Ljudi pomagajte, ne znam sta da radim, tako mi je lep i sladak i umiljat, ali opet je tu neka doza predrasude i straha od toga kakav bi mogao da postane.

I sama kazes da je stene oko 7 meseci pa seti se kako se tvoja starija kuca ponasala u tom periodu, svi oni pokazuju takve nestasluke grickaju patike ,nogavice, meni su sve nogavice bile iscepane od ove moje.. al proslo je i to vremenom..prerastu to ko i deca i ne rade vise..A agresivan nece postati bas iz cista mira .. generalno svaki pas je ogledalo svoga gazde.. Ako ste vi mirni stalozeni veseli ljudi takvo ce vam i kuce biti.. Jedino moras obratiti posebnu paznju u zblizavanju oba psa ako nameravas da ovo zadrzis.. kao i u socijalizaciji sa drugim psima koje srece na ulici tokom setnji.. I daj nam neku slicicu da vidimo tog "opasnog" pit bula ;)
 
The Blood Of A Champion
He may be a large dog - may be small,
He will fight one dog or fight them all.
He will give you all he has to give,
It's the only way he wants to live.

He has earned the respect of poor men en kings,
He has fought in the open, in pits and in rings.
He has fought the wolverine, the bull and the bear,
For his own life he has not a care.

He will not cower, he will not cry,
For to be called "Cur" he would rather die.
A cur and a fighter are not the same,
A cur is a quitter, but a fighter is game.

We don't force him to fight, he can quit any time,
But it's not a bulldog that stands the line.
When men speak of bulldogs, the words that fit,
Are those like courage, stamina and grit.

In the pit he is powerful, fierce en wild,
But at home, he will sleep with the smallest child.
He knows not the meaning of a word called quit,
He likes on a chain, but longs for the pit.

The blood of the champion flows in his veins,
He can stand the heat, he can stand the pain.
If it comes to the scratch, he'll make the run,
When he hears his master cry "Awww, son!".


(Floyd Boudreaux)
 
Opasan pas moze da bude bio koji pas, nevezano za rasu. Po cemu ce oni znati da je pas opasan, ne vidim da ovde pise da ce svi psi morati da prolaze taj test socijalizacije.. Malo sve suplje kao i po obicaju sa nasim zakonima u nasoj drzavi.
Plus pit bul kao rasa nije priznat tako da formalno ne postoji..
 
Uzeli smo stene staro jedva dva meseca :) i sve je super, mnogo je slatka igra se non stop ali ima jedan mali problem :neutral: non stop gricka sve oko sebe, bilo da je to moja ruka, noga, sto, fotelja, nasa macka :cool: to je sve za sad slatko ali se bojim da ce sve jace da grize i da moze da preraste u veliki problem... Pa ako neko mozda ima sl iskustva, da mi da neki savet :) ... I da, kada je opomenemo, malo je udarimo po njuskici, tada prestane ali onako krisom :per: gricne jos jednom i ceka sta cu da uradim...

Evo i jedna slikica nje i naseg macora u ljubavi :D

11915zp.jpg
 
Evo ovako, ja sam imao macku staru 7 meseci kada sam uzeo stene pita koje je bilo staro 2 meseca. Pas je porastao i sada ima 8 meseci a sa mackom je fantastican, dok druge macke nema sanse da pridju dvoristu. Sledece, postoji mala doza ljubomore od strane psa prema macki ali samo kada sam sa njima u dvoristu i to se ne retko desava, nekada je pas pojuri i nista vise. Cesto ih posmatram kroz prozor kako se igraju sami i tada nema jurnjave, jednostavno spavaju jedno na drugom i uzivaju.
Sticajem okolnosti dobijam sada muzijaka pita koji je od moje keruse stariji svega 3 dana, a kako ce se on uklopiti sa mojom porodicom (zena i 2 dece od 2 i 5 godina) ostaje mi da vidim.
U prici sa vlasnikom kaze da ne ocekujem nikakve probleme jer je psa naucio da bude maza, a okolnosti su takve da mora da ga udomi i eto ja se nasao pa cemo videti, tako da za nekih 15-ak dana dobijam psa starog 8 meseci i nadam se da ce se lepo uklopiti sa mojom porodicom i zenkom pita koju sada imam.
 
Lepo. :) Samo budi oprezan sa mačkom, ali ne bi trebalo da bude problema kad na kraju shvati da je i ona deo porodice i da je tvoja kuja ne dira. A znaš i sam da su inteligentni psi koji vole da udovolje vlasniku.
 
Moj pitic, Dingo, koji inace ima 5 god, je slozno ziveo u zajednici sa dve mace (jedna je cak ,kao mala sisala Dinga!), a sad zivi sa mesankom Jack Russell Terrijer-a u ljubavi i slozi! Voli da se mazi najvise na svetu, miroljubiv je, voli decu i ne laje! Da Bog pozivi njih i mene, jer samo mene i imaju! :)
 

Back
Top