Оnkologija 1

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vesna, sib. aroniju je moj otac dobio na poklon 4 flase, a takodje je dobio i 3 sadnice, pa je majka zasadila u dvoristu. Inace ima da se kupi u apoteci, mislim da je oko 2700-2900, u svakom slucaju je do 3000 din, flasa od 750ml. U apoteci dobijes knjizicu koju oni overe i svaka 4. flasa je gratis. Pije se 3dl ujutru, znaci samo jednom dnevno, svaki dan. Za vreme hemioterapije je nije pio, ali samo zbog mucnina i nemognucosti da bilo sta jede ili pije. Sada je poceo da pije drugu flasu. Pre toga je dosta dugo pio noni, i on mu je i odrzao krvnu sliku u normali, onda je dobio aroniju, pa kao ajde da promeni malo, smucio mu se noni.
Ukoliko ne mozes da nadjes u Krusevcu po apotekama javi mi pa cu ti poslati ja odavde. Nije problem i ne ustrucavaj se da pitas. A kapsule petroleja ne uzimas vise?
 
i ja sam cula za aroniju, jedna zena je nahvalila ali ona nema rak ...mada mislim da je svakako za imunitet dobra jako...

likita,hvala na jos jednom komentaru....Zena iz ministarstva mi je odg na mail i ovaj lek praskast za infuziju podleze osiguranju,to mi je jos bolje nego da je bodem u venu ponovo i dam 200 hiljada dinara, jer je nekome namera da me izvacari.... sutra cu da odem sa sve odstampanim mailom i da porazgovaram sa doktorom.....

evo nesto iz danasnjih novina.... ne znam kakva je ta terapija koju pominju,ali ako ima pomaka vredi se raspitati http://www.b92.net/zdravlje/vesti.php?yyyy=2011&mm=06&nav_id=516156
 
Poslednja izmena:
Ma ako je neko ziveo zdravim zivotom to je moja majka.Osim kafe,vala nista nije stetno jela i pila,sve iz sela normalno.
Znam da kad je zahvacena jetra nema spasa,al opet se covek nada bar malo.Ona se ok psihicki oseca,fizicki je umorna.Prestadosmo da pijemo to iz Paracina,pocela sad i aroniju.i ekomer i maticni mlec,mozda nesto malcice pomogne da ojaca imunitet i malo zivne.
Vesna uz tebe smo svi.Pomoci ce ti ta terapija.Videces.
 
E sad sam i ja zbunjena... Ja pitala majku, ona kaze 3dl dnevno. Ajde provericu ponovo pa javljam. Koliko mi je poznato nema flasa od litar, samo od 750ml. To je originalno pakovanje. Bar sam takva vidjala ovde po apotekama, i takva ista su na internetu.
 
pa ne znam,mojoj mami ova aronija izgleda pomaze,hvala Bogu.
Posto je kod nje sve bilo uzas kad je izasla iz bolnice.Sad se smanjile temperature,nema onog klokotanja po stomaku,nekako je jaca od kad pije aroniju.,manje je umorna,nema povracanja vise.Vise jede,moze da hoda da ne ureknem.mada ona sad uzima i aroniju i maticni mlec i ekomer,pa ne znam od cega je ,al malko je pridize.A mozda je i od nolvadeksa.Uglavnom ona kaze da je od aronije i mleca.
A sad za Vesnu.Ovde u Prokuplju ,znam da zene za lokalni karcinom koriste neku biljku modro puce,vidim zive su i zdrave.Mi je nismo koristili,ne sme se zbog jetre,al znam da je to ovde najpopularnije.i da raste samo na radan planini u okolini Kursumlije.Samo to znam.
 
Drago mi je da je mama zivahnija!A za to modro puce smo pisale,ne secam se sta sam vise o cemu citala,pogledacu!
Ja sam dobro,pijem ove tablete 4.dan.Vikend zivahan,doslo mi najstarije dete,razni gosti...nadam se da ce i dalje podnosenje biti dobro i da ce imati efekta!
 
Hvala Vesna.
Ti si za sada jedini dr na svetu koji mi daje male nade.I garantujem da su najbolji lekari oni koji sami osete bolest.Na zalost ,tako mislim.
I ja se nadam da ce kod tebe biti bolje,mora,drzim ti palceve svakog dana.
Mojoj mami je trbuh naduven,dobro to je od jetre,al nema bolove,onako odmara veci deo dana,al malko i hoda.
Od nolvadeksa je imala temperature jednu nedelju,sada ne ,sada joj se odmah posle njega spava,i posle bude fino.Ona kaze da joj je bolje nego u bolnici,dal od nolvadeksa,il od aronije il od mleca ,ne znam .Samo kad bi bar ovako ostalo.I kad bi imalo sanse da prepisu neku hemioterapiju ,mada ne verujem ja u to,kad su sada prestali.To mi je jedina nada za sada.
 
Danas sam isla da vadim krv,dajem rezultate i primim malo tecnosti jer od ove terapije preterano mokrim,ne mogu da nadoknadim.Isla sam na "moje"odeljenje i dogovorila se da mi sve to urade kroz venu noge(u predelu zgloba stopala).Islo je super-dakle bez veze mucimo i nagrdjujemo ruke bezbrojnom pokusajima da se nesto uradi na upropascenim venama-treba insistirati da se koriste noge kad ne moze drugacije!
 
Moja glavna aktivnost je zamisljanje mene zdrave,srecne vesele u skorije vreme.Snaga uma je velika!("radim"i na tvojoj mami,vidim njenu jetru i nju celu u oporavku).Neko ce reci da sam prolupala,ali velika je sila ovo!:D
 
Znam da je velika sila.I da se moze i pobediti bolest ,kad se mora.Mama mi je sada relativno stabilno,ne znam ni dal je bolje ni dal j egore.
Nema uopste temperature,ni povracanja,ni proliva,lepo jede,lepo dise,nema kasljanja ,odmara uglavnom,mozda hoda tako 100 metara,vesela,nema bolove,nije pozutela kao sto su lekari rekli.Ne smem nista da ureknem.Al za sada nije lose.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top