Оnkologija 1

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam uvece mazala gel od Aloje,a ujutru pred zracenje tusiranje,brisanje,nikakva mazanja.Nisam imala reakcije osim sto je koza potamnela i bila malo suva,tada mi je dr.na Institutu(kad je zracenje zavrseno) predlozio da mazem Daktacort mast.
 
Hvala Vesna.
Kad mi ostali lekari ne daju nadu,jedino ti me ohrabris.
Mojoj mami je tumor visoko estrogen zavisan ,i progesteron zavisan,sa her 2,nesto pise 1+ ,sa negativnom her ekspresijom.
A nolvadeks joj prepislai od 20 mg,posle 6,al posto sestu jos nije primila ,jos joj ga nisu ni hteli dati,pa se uzdam u sredu i konzilijum.Sad su joj skoro svi nalazi krvi ok,bez temperature 8 dana,sa stabilnim pritiskom,a bilo je ocaj kad smo je odveli u bolnicu.Do sada jos nista zvanicno od alternativne medicine nismo koristili,al pocecemo cim izadje iz bolnice neko modro puce.Ovde vidim zene to koriste.Ja nisam pristalica alternativne medicine,nije ni moja mama,al imam primer iz porodice da je bas alternativa izlecila moju rodjaku.
 
Uh,ona bas ostade u bolnici,ali dobro je da se oporavila.Pametno za tu 6.terapiju-sto bi se mucila sa njom ako nema efekata.A sta ce dalje dati-videcemo,imaju oni te protokole..
Ja sam juce morala da radim skener u Kraljevu(nas je jos u kvaru)jer mi rekose da na institutu u Bgd.samo to priznaju..nasnimah se zadnjih dana.U redu je nalaz,a krv pokazuje zapaljenski proces,sto nije ni cudo obzirom na to kakva je dojka.Ici cu na konsultaciju sta bi moglo jos da se proba...Svako od nas je prica za sebe..
Ali da mi imamo vere,snage,to je najvaznije!:heart:
Super za skener Vesna da je ok,super!Ja se iskreno nadam da ćete naći neko rješenje tj. nekog da vas operiše...........!!!Pridružujem i ja svoju vjeru,snagu i nadu do konačne pobjede!!!!Veliki pozdrav!
 
Ma pobedices ti Vesna obavezno ovo cudo.
Mojoj mami danas opet radili rendgenski snimak pluca,prosto me izldese vise i lekari.al ajd kako kazu ,u sredu ce nam vec reci na konzilijumu sta i kako.
Ma bice bolje svima ,obavezno.
 
Vesna bori se.
Moras i mozes ti to .[
COLOR="#4b0082"][/COLOR]
Mojoj mami su opet sve uzas rezultati,tumor marker nenormalno napredovao,enzimi jetre isto,bas sve naopako.jetra naduvena,pomerila dosta plucno krilo.
Jedino sto ona ne zna pa je vesela.To mi je jedina uteha,jer su mi lekari rekli da nema nade nikakve.
Izludeh vise od lekara ovde,samo joj daju infuzije,i antibiotike.I svaki dan razlicito.nadam se da ce bar sutra nesto dati,prepisati neki lek ,hemioterapiju il sta god
 
Jelena,sad ti je bas tesko...nadajmo se da ce mama dobiti terapiju na koju ce dobro odreagovati i koja ce dovesti do povlacenja promena.Bojim se da ce na konzilijumu ona shvatiti da nije sjajno...
U mislima vidim post u kome ces,za neko vreme,pisati kako su nalazi bolji!Drzite se!:heart:
 
Hvala Vesna na podrsci.Koja mi je sada bas potrebna.
Bili na konzilijumu.Na zalost,nema lepih vesti,sve najcrnje.Eho abdomena pokazuje da je cak 80 posto jetre infiltrisano ,jetra uvecana,svi nalazi alt,ast,ggt nenormalni.Za dojku vise niko i ne kaze nista,a ona deluje ok.Prekinuli fek terapiju,prepisali nolvadeks od 20 mg,posle eha male karlice.
I kao kontrola za 2 meseca,a to vreme sa svim tim metastazama je pokrivena samo nolvadeksom.
Jos uvek je u bolnici,ovde kod nas.
Ne znam,dal nolvadeks moze bar malo da uspori proces u jetri ,jer nam lekari ne daju ama bas ni malu nadu.
Ne znam sta da probamo vise za jetru.

Zelim ti od sveg srca uspesne konzultacije u BG.
 
Bez nje si bila na konzilijumu?E,bas cudo kako se to brzo rasirilo?!!!Nolvadex bi mogao da stopira sirenje,ti rece da je tumor visoko estrogen pozitivan.A mama se dobro oseca,nema neke bolove,tegobe?
 
Ma bila je i mama na konzilijumu ,ona je lezala u sobi za hemioterapiju ,posto joj je bilo muka u hodniku.Pa ona se dobro oseca,i lepo jede i lepo hoda.Ne znam ,dal nolvadeks moze bar malo da pomogne,70 posto joj je tumor estrogen zavisan,i 50 posto progesteron.
Ona stvarno nema uopste bolove,primetili bi mi bol valjda.Skroz na skroz je poztitivna,jer misli da joj je bolje i jer joj raste kosa.
Jel ima sanse da se zivi 2 meseca sa takvom jetrom,do sledeceg konzilijuma uz nolvadeks.Sto li joj bar neku drugu terapiju nisu dali?Jel ima sanse posle nolvadeksa da se pokusa neka druga terapija?
Sve najlepse Vesna sutra na konsultaciji,i da bude neka lepa vest.
 
Pa znas sta,njoj je ostalo dobro,ako ta progresija na jetri stane(ne treba podcenjivati Nolvadex)verovatno ce dobiti drugu terapiju.Vidis da je zena vitalna i raspolozena.Jako je tesko predvideti kako ce tumori da se ponasaju.Secas se mene..15.XI kontrola-sve super! a 15.XII inoperabilni,veliki tumor..pa 15ak dana poboljsanja u martu,pa opet naglo buknuo...
Vazno je sto ona veruje u dobro i sto je pozitivna!
Ja sam danas sredjivala svoju fasciklu sa papirima,nalazima,izvestajima....Ima ih milion,a svaki od njih ima svoju pricu-strah,nada,razocarenje,pa u krug.Joooj kakva me napetost uhvatila!Posle sam opet prizvala svoju pozitivu,sto da kvarim danasnji dan u kome je sve oko mene lepo!Setih se kume i njenih reci"ne uzimaj akontaciju na sekiraciju".
Svim srcem sam uz vas,neka se tocak okrene!
 
Imate i moju podršku Vesna i jelena1977,nama posustajanja do zadnjeg daha,to mislim i za sebe,za vas i sve one koji se bore sa ovim zlom!!!
jelena1977 sjeti se kako si nam pisala ovdje o svojoj babi-tetki,kako su joj dokt.davali par mjeseci života a ona posle toga živjela 40 god.,tako nešto ako se dobro sjećam,a po tome kako se za sada tvoja mama osjeća,sluti na dobro!Kao što ti je Vesna napisala nadati se da taj proces na jetri stane, i iskreno se nadam da će sa tim njenim pozitivnim stavom da krene na bolje!
Vesna nadam se da će te nam se danas javiti sa dobrim vijestima!:heart:
 
Vesna ocekujemo svi dobre vesti.
Uz tebe smo.
Ma ja sam ocajna,zbunjena,ne znam sad za koje alternativno sredstvo da se opredelim.Citam po netu,ovaj onaj travar.Sve sam zbunjena.
Za sad samo ekomer,i caj od koprive,i sokovi,a posle ne znam.Ne znam dal da kupim Sibirsku aroniju,dal Noni.Dal to sve.S druge strane me strah da to ne skodi nolvadeksu.
 
Pa eto,kao sto smo i znali-preostaje sledeci nivo hemioterapije(donet je i nov pravilnik pa mozda dobijem Xelodu na koju do sada nisam imala prava).I ova dr.kaze da se nesto ovako jako retko vidja-tumor tako agresivan da razara dojku,a opet je lokalno(hvala Bogu).Tesko je ovako sa sve vecim ranama,vrucine jos vise smetaju...ma kako mi hemio vise zvucala strasno-moram da probam,mozda bas ova donese olaksanje!
 
Bice dobro Vesna.
Ja napokon danas izvadih mamu iz bolnice.Tj,lekari nas otpustili hvala Bogu.
Osim sto se oseca umorno,sve ostalo je ok sto se nje tice.Vesela,zadovoljna.A lekarski nalazi ....Hmmmm.
Mnogo joj je jetra zahvacena,od sutra samo nolvadeks.A lekarka nam je prepisala i trodon po potrebi za bolove,pa me to ekstremno plasi.
A sad pitanje za Vesnu?ako se mojoj mami malo poboljsa stanje ,pa bude ziva i zdravija za dva meseca na sledeci konzilijum,n a koju terapiju ona ima pravo.
A sad o meni ,meni je danas njena lekarka otkrila neke promene displazmaticne ili nesto slicno rece ona ,da ne lupam ,na dojci.Pa mi je zakazan eho dojke za mesec dana.Sta je sad pa to?Nisam plasljiva ni malo ,teze mi je ovo sa mamom sto prolazim milion puta nego meni da se desava.Al samo pitam sta to moze da bude.
 
Mene opet u Kamenicu... jedva dr nasao jajnike, iako su cini mi se i uvecani... oba znaci.. i onaj polovnjak je 2,5.
A salju me zbog prosirenih krvnih sudova oko oba jajnika... e sad Vesna ajd ti meni molim te objasni sta sad to znaci. Hvala ti unapred.
 
Bice dobro Vesna.
Ja napokon danas izvadih mamu iz bolnice.Tj,lekari nas otpustili hvala Bogu.
Osim sto se oseca umorno,sve ostalo je ok sto se nje tice.Vesela,zadovoljna.A lekarski nalazi ....Hmmmm.
Mnogo joj je jetra zahvacena,od sutra samo nolvadeks.A lekarka nam je prepisala i trodon po potrebi za bolove,pa me to ekstremno plasi.
A sad pitanje za Vesnu?ako se mojoj mami malo poboljsa stanje ,pa bude ziva i zdravija za dva meseca na sledeci konzilijum,n a koju terapiju ona ima pravo.
A sad o meni ,meni je danas njena lekarka otkrila neke promene displazmaticne ili nesto slicno rece ona ,da ne lupam ,na dojci.Pa mi je zakazan eho dojke za mesec dana.Sta je sad pa to?Nisam plasljiva ni malo ,teze mi je ovo sa mamom sto prolazim milion puta nego meni da se desava.Al samo pitam sta to moze da bude.

Ја сад морам да питам, како ти је то лекарка открила диспластичне промене?
Само прегледом? Није ти још рађен ни ЕХО, а камоли Хистопатологија и она зна да је дисплазија у питању?
 
pa zakazan eho za 1 jul.nije radjena ni histopatologija,nego onako samo na pipanje je rekla da je u pitanju to,displazija i to mi je vidim napisala .Ne znam ni sta je to,ni jel opasno.Vise sam sad u frci oko mame,
 
pa zakazan eho za 1 jul.nije radjena ni histopatologija,nego onako samo na pipanje je rekla da je u pitanju to,displazija i to mi je vidim napisala .Ne znam ni sta je to,ni jel opasno.Vise sam sad u frci oko mame,
Термин није униформан и различито га користе лекари у зависности од врсте захваћеног ткива, али у суштини значи промене у морфологији (грађи) епитела и многи га изједначавају са преканцерозном лезијом.

Буди без бриге, она је вероватно написала да сумња на то јер је напипала нешто па се због позитивне породичне анамнезе тако изразила и хоће да те сними превенције ради. ;)

А да ти неко напише дијагнозу да већ имаш дисплазију, а да то није верификовано хистопатолошким налазом, то није могуће. ;)
 
Da,Sofija,ali cesto sam vidjala da kolege napisu tako samo na "pipanje"-gotovo svakoj zeni koja se pregleda.
Jelena,mislim da nema mesta brizi,idi na taj eho,redovne kontrole su svakako potrebne.
A sta bi mama mogla da dobija dalje od terapije-zaista ne znam,ima milion tih protokola.
 
Mene opet u Kamenicu... jedva dr nasao jajnike, iako su cini mi se i uvecani... oba znaci.. i onaj polovnjak je 2,5.
A salju me zbog prosirenih krvnih sudova oko oba jajnika... e sad Vesna ajd ti meni molim te objasni sta sad to znaci. Hvala ti unapred.
Pa 2,5cm je skroz o.k. i za polovnjaka.A na kakav te pregled salju?
 
ja samo da vam se pohvalim.... uspele smo bez ikakvih vestackih suplemenata, sada pred ht da dovedemo krvnu sliku hemoglobin (bio 62,pa 105 SADA JE 132), a zrnca su nam 5 miliona i 600 :)))), sedimentacija je bila losa vratila se u normalu, kao i svi drugi parametri... sada cekamo razvoj ht od ponedeljka,jer pocinjemo, ALI JA VERUJEM I ZNAM DA CE SVE BITI OK...

nadamo se najboljem!!!! veliki pozz za sve i samo HRABRO!!!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top