Оnkologija 1

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Šaljem ti puuuuuno pozitivne energije i dobrih želja.
Čekamo da se javiš sa dobrim vestima!
m1235.gif
 
Poslednja izmena:
Vesna,na VMA su zaista veliki strucnjaci i profesionalci, JA SAM SIGURNA da ce sve proci savrseno i da ces nam ti ,,zena lavica,, sada biti isto to samo bez ovih bolova,gluposti i cimanja.... DRZIMO PALCEVE...I JAVLJAJ CIM BUDES MOGLA....
 
Lepe moje,hvala vam...Ljudi su me zaista lepo primili,i hirurzi i konzilijum,ali zbog prosirenja po kozi van dojke ne moze se operisati,kazu da bi mi samo nastetilo.Mozda jos neka hemio da se proba...ostaju mi jos neke konsultacije,ne znam vise ni sama...
 
Vesna, ne zameri, ja onako laicki pitam, da li bi mogli da ti hemoterapiju daju da kazem lokalno, tj da se putem katetra aplikuje citostatik na mestu tumora? To je recimo jedna od opcija u lecenju mog oca, ukoliko se na ovaj nacin ne postignu dobri rezultati.
 
Vesna, znam da si se mozda nadala malo boljim vestima, ALI NIKAKO SE NEMOJ RAZOCARATI...oni su tamo u odnosu na ovu citavu nasu zemlju ,,najbogatiji,, citostaticima i bice ti dato ono najbolje sto je moguce ..tako da ce sve biti uredu , dolaze bolja vremena za sve nas i muke ce biti ove gotove svima nadam se uskoro :)))

SUNCAN POZDRAV ZA SVE :)
 
Vesna uz tebe smo.I bice dobro sve,polako.Ima hemioterapija koje ce delovati sigurno.
Mojoj mami su opet skocili leukociti ,danas su bili 15,5.
Nije mi jasno sto joj nisu produzili bili longacef,nego joj daju geramicin.Jel ce od njega da padnu krvna zrnca malo.Kad god pitamo lekara kaze da se na plucima ne cuje nista,da je bakterija sigurno.A uz sve to,mama misli da joj je stanje bolje,ne zna rezultate,i verovali ili ne ona se super oseca.
Al ajd sad,lekari valjda znaju.Nama ne daju ama bas nikakve nade,al ja se nadam i uspecemo nekako.
 
Vesna, ne zameri, ja onako laicki pitam, da li bi mogli da ti hemoterapiju daju da kazem lokalno, tj da se putem katetra aplikuje citostatik na mestu tumora? To je recimo jedna od opcija u lecenju mog oca, ukoliko se na ovaj nacin ne postignu dobri rezultati.

Ispitujem i tu mogucnost..Nekada se to radilo na dojci,napusteno je-ne znam zasto...za slucaj tvog oca se radi,to sam nalazila i na internetu.
 
Ne dam se ni ja!Videcu dalje sta bi od medicine moglo,nastavljam svoje biljcice i cuvam svoju veru i pozitivnost!Imam 1000razloga za borbu-troje divne dece,lepu porodicu,prijatelje kakve retko ko ima!
 
Vesna, a sta kaze dr iz L.A.-a? Da li bi ona pristala na operaciju?
Ni meni nije jasno zasto ne operisu.... Dobro je da se bolest nije rasirila dalje, a to sto je zahvatilo i kozu svakako ne valja. To bi znaci morali kompletno sve da ociste, zajedno sa kozom, a onda bi kozu mogli da presade sa drugog dela tela, da bi uradili rekonstrukciju...
A kazi mi da li si u toku sa nekim istrazivanjima? Mozda bi mogla da udjes u tu grupu. I sta kaze dr Filipovic? Da li bi ona mozda mogla da ti preporuci gde da se operises, mislim na evropske zemlje. Sigurno postoji neka zemlja u nasem okruzenju ciji bi lekari pristali na operaciju!
Naravno da nema odustajanja! I te kako imas razloga da se boris! a pored svega sto si navela, seti se i one avionske karte u novembru...Ne ide da opet moras da je menjas!
 
Ni dr.iz L.A.nije pominjala operaciju,vec dalje pokusaje sa hemioterapijama,a ono sto od decembra znam(mada sam pozelela precicu)da rak kad je ovako rasiren i na kozu,ne samo dojke vec i oko dojke nije operabilan.Ma kako se siroko radilo(sa losim prognozama primanja transplantata),navraca se na oziljcima itd...Dakle ostaje ono-da ga hemio smanji(ako moze,a nece kod svakog),smiri kozu-pa eventualno operacija.Tretira se kao kad neko ima udaljene metastaze-tada operacija vise moze da skodi.
Da malo udahnem vazduh pa da napravim jos neke konsultacije,sta dalje...
 
Ma bice dobro,Vesna sigurno.
A jel bitno nesto opste stanje organizma u borbi sa bolescu?Verovatno jeste.Pa i to je nesto.A i hemioterapije,pa nije smak sveta,pomoci ce neka.
Meni nije jasno koj ce hemio mojoj mami da prepisu,il ce zracenje,ne znam ni sama.Samo nek nesto prepisu,sta god pomoci ce.
 
Pozdrav svima.Mama mi je jos u bolnici,polako joj se normalizuje stanje.U sredu je konzilijum,odlucili da joj ne daju 6 terapiju,nego da vide odluku konzilijuma,pa nisam ziva.Ne znam sta moze da se prepise,koja terapija kad neko nije operisan.
 
Uh,ona bas ostade u bolnici,ali dobro je da se oporavila.Pametno za tu 6.terapiju-sto bi se mucila sa njom ako nema efekata.A sta ce dalje dati-videcemo,imaju oni te protokole..
Ja sam juce morala da radim skener u Kraljevu(nas je jos u kvaru)jer mi rekose da na institutu u Bgd.samo to priznaju..nasnimah se zadnjih dana.U redu je nalaz,a krv pokazuje zapaljenski proces,sto nije ni cudo obzirom na to kakva je dojka.Ici cu na konsultaciju sta bi moglo jos da se proba...Svako od nas je prica za sebe..
Ali da mi imamo vere,snage,to je najvaznije!:heart:
 
Hvala Vesna.
Posto mi je mama vec nestrpljiva da izadje iz bolnice,jedva cekam taj konzilijum.Krv joj se polako stabilizuje,izbodose vise zenu,35 infuzija sa antibioticima i ujutru i uvece,i dalo je rezultat bar sto se krvi tice.A samo jedno pitanje,jel nolvadeks ,koji tek treba da pocne da pije,ima bar malo pozitivno dejstvo,da se nesto ne siri ?I ti drugi protokoli,il sta vec lekari n a konzilijumu odluce ,jel se oni primaju na isti princip?Mislim slicne nuspojave,nisu strasniji od Fec ?
 
Hvala Vesna.
Posto mi je mama vec nestrpljiva da izadje iz bolnice,jedva cekam taj konzilijum.Krv joj se polako stabilizuje,izbodose vise zenu,35 infuzija sa antibioticima i ujutru i uvece,i dalo je rezultat bar sto se krvi tice.A samo jedno pitanje,jel nolvadeks ,koji tek treba da pocne da pije,ima bar malo pozitivno dejstvo,da se nesto ne siri ?I ti drugi protokoli,il sta vec lekari n a konzilijumu odluce ,jel se oni primaju na isti princip?Mislim slicne nuspojave,nisu strasniji od Fec ?
Nolvadex pomaze kad je tumor estrogen pozitivan,mada postoje studije da ne bas svima(ima ljudi koji nemaju neki enzim da to prodeluje,sto vazi i za druge lekove).A ostali hemioterapeutici..postoji nesto u tabletama,a vecina ide u venu,principi primanja razliciti..Reakcije su individualne.Meni je Fac bio gadan zbog loseg ukusa i suvoce u ustima,taxol je delovao prvo lakse,ali kako su terapije odmicale izgubila sam glas,imala strasne otoke u grlu,skoro do gusenja.Tada sa krvnom slikom i nisam imala problema.Ove godine na Taxoteru i Karboplatinu sam baaas zestoko reagovala,mislila sam da cu da crknem-bolovi,temperature,zatvor(ali jeziv)Leukociti padali na 1....A neko mnogo blaze reaguje na isto(pitala sam se da li sam postala seka Persa).
E,kad je dr.iz L.A.pisala mojoj kumi o terapijama,rekla je da ako Le ne padnu toliko da ti treba Neupogen(to se daje potkozno i brzo porastu Le)znaci da nije dovolja doza.Tako da ono sto sam smatrala i receno mi je da je komplikacija ispade kao korisno...
Nema pravila draga moja...Jedino sto je sigurno da pomaze: VERA U OZDRAVLJENJE!!!
 
Poslednja izmena:
Vasa iskustva bi mi bila dragocena!
Moja mama koja je u februaru operisla ca dojke, sada ide na zracenje i prosla joj je tek 7dma terapija a ima ih 30...sad u petak joj je dojka bas odregovala, pa me inetersuje imali neko iskustvo sa tim i cime je sanirao crvenilo i iritaciju?
svi lekari na Institutu i osoblje govore kako ne treba sa nicim da se tretatira...a mora biti nesto sto ce biti od pomoci :/....Ona za sada maze dojku sa Jomelopom
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top