On ( Uzviseni ) stvara sto On zeli...

Elizabeta Petrovic:
Jeste, Bog je jedan. Bog, po mojoj veri ima 3 lica, ali je jedan. E.

Sve si prelepo napisala, a onda bum, kao is topa. Vec sam pisao da i Isus ima svoju 'nevestu' pa bi se na osnovu toga moglo dodati jos jedno lice.
Samo da ti malo pojasnim: Bog i Sveti Duh su 'musko' i 'zensko', dakle ravnoteza, isto tako Isus i crkva cine musko i zensko, dakle ravnotezu. Pa ne razumem odakle je iskrsla ta 'neobjasnjiva' trojka. Ajde, zasto od jednostavnih stvari praviti misterije?

Pozdrav!
 
> Naime radi se o jagnjetu malom koji je dosao na ovaj svijet a na stomaku mu pise arapskim slovima Allah.

Jadno je sto to navodite kao argumenat, kada to nije nikakav agrumenat u prilog islamu. Sotona moze da uradi mnogo veca cuda od tog cuda.

Bog je potpisao svoje ime u karakteru Jagnjeta, u njegovom krotkom i poniznom duhu, i kada bi muslimani imali takav karakter, to bi bio validan dokaz da je Bog sa njima.

Upravo potreba da se ovim hvalite otkriva da nemate ono sto je najvazniji dokaz da je rec o Bozjem duhu, a to je otkrivenje uzvisenog karaktera koje bi coveka navelo da se pokaje za svoje grehe i iz ljubavi prihvati Bozji put.
 
Sta je pravednije?

Da neko bude osvojen za Boga zato sto je dirnut Njegovim karakterom postupanja (ljubavlju, miloscu, pravednoscu) ili zato sto je na to naveden ovakvim chudom (znakom)?

Onaj ko bude otisao u raj zbog ovakvog chuda kao sto je ovo sa jagnjetom, ne otkriva svoje nikakve plemenite motive. A ako neko bude bio privucen Bogu zbog krotkog i poniznog karaktera jagnjeta, pravedno je i da zbog tog motiva i bude u raju.
 
> Kad bih bio tako ponizni beskicmenjak, ne znam kako bih ziveo sam sa sobom...

Tebi se dakle svidja da kroz zivot budes PONIZAVAN.

Poniznu osobu ne mozes da ponizis, jer ona nije naduta i iskompleksirana.

Ponizna osoba u svom spoljnjem ponizenju blista dostojanstvom i vedrinom duha.

A gorda osoba u svom spoljnjem ponizenju deluje jadno i ponizeno.
 
Odgovor:
> Naime radi se o jagnjetu malom koji je dosao na ovaj svijet a na stomaku mu pise arapskim slovima Allah.

Jadno je sto to navodite kao argumenat, kada to nije nikakav agrumenat u prilog islamu. Sotona moze da uradi mnogo veca cuda od tog cuda.

Bog je potpisao svoje ime u karakteru Jagnjeta, u njegovom krotkom i poniznom duhu, i kada bi muslimani imali takav karakter, to bi bio validan dokaz da je Bog sa njima.

Upravo potreba da se ovim hvalite otkriva da nemate ono sto je najvazniji dokaz da je rec o Bozjem duhu, a to je otkrivenje uzvisenog karaktera koje bi coveka navelo da se pokaje za svoje grehe i iz ljubavi prihvati Bozji put.

Da da da, a kad pravoslavci navode primjere sta se desava u Crnoj Gori oko onog vijenca i nekakvih sejtanski cuda to uzimate za dokaz, a mi vam dajemo jasan dokaz, prirodni a ne carobni...

Nemam potrebe da raspravljam oko ovoga, samo cu citirati Uzvisenog Allaha rijeci kako kazeu Casnom Kur'anu...I nevjernicima nedodje nijedna opomena ni cudo od Gospodara njihva a da oni glave ne okrenu i da se oni tome ne ismijavaju....Istinu je rekao Uzvisni Allah.
 

Back
Top