Ono kad ti petao slomi srce...

Samo primećujem da izbegavaš neznogdna pitanja.
Ne izbegavam,odgovorio sam mu jasno i direktno,radi se o mom licnom stavu koji nikako ne utice na versku praksua ne na teoloski stav utemeljen na konkretne Biblijske citate koji se direktno odrazava/definise versku praksu,jel primecujes razliku !?
U prvom slucaju suludo je caki pominjati/traziti citate dok je u ovom drugom citat obavezan !
 
( naravno,osim tog petla bilo je jos neceg sto je prakticno razlomilo Petrovo srce ali sam to planirao za kasnije...)
Poenta priče je... da čovek i ako padne treba da ustane i nastavi dalje...

Nije strašno pasti, strašno je ne ustati...

Padali Apostoli koji su uz njega hodali par godina, koji su čuli i videli stotinu puta više nego što je za nas zapisano...Oni koji su i sami imali toliko i vere i duha u sebi, da su čuda činili...
 
Ja sam postavio pitanje za diskusiju a ne da promovisem monolog.
Ako imas daj ga iznesi,da vidimo tvoje razmisljanje.

P.S. do sada je samo jedna koleginica na forumu dotakla sustinu predmetnog pitanja i kao da je skontala zasto sam uopste citirao izvestaj iz drugog jevandjelja...
Kao što bi rekao poznati forumaš, postavio sam dodatno pitanje u svrhu razjašnjenja zbog diskusije, stoga, lopta je kod tebe.
 
To bi bilo kad bi svi imali isto mišljenje, ali ovaj forum je poznat po tome da se malo tko složi...
Kada ja dajem zavrsni komentar onda je to uobicajeno utemeljeno na cvrste Biblijske dokaze stoga bih i ovaj put to isto uradio ...
Inace,kad ja dajem takve dokaze do sada ih mi niko nije opsorio,u smislu promasenog konteksta ili mozda pogresnog znacaja same poruke.
 
...i ono najbitnije za nas danas - KOLIKO DUGO CEKATE DA VAM "VAS PETAO" ZAPEVA PRE NEGO STO SE ISTINSKI OBRATITE HRISTU !???????
nas je apostol apostol neznabozaca, Pavle, i mnogo vise teologije ima kod njega
A i ja tebi kažem: ti si Petar, i na ovome kamenu sazidaću crkvu svoju, i vrata paklena neće je nadvladati..."
pa vrata paklena nisu i nece nadvladati, ali sta mislis sa ovom pricom o petlu da nam kazes? da nemas neko sakriveno znacenje?
Petar je ocito bio spreman da laze i to onako nevino,bez ikakvih posledica za ikoga nego je ,precutevsi ono sto je znao za Isusa dejure bio spreman svedociti lazno protiv Njega.
pa da, lazno otkrivenje, kao crkva ga prihvaca, ali ne nadvladava u sluzbi, na liturgiji, eto to je to, imamo lazne svedoke

Откровење Јованово неки примају. али многи га називају лажним.
 
Za monu ne znam ali sto se mene tice znaj da nije do tebe,do mene je jer mozda ne znam kako da stvari lepo objasnim i ono bitnije - mozda postavljam suvise glupa pitanja. :D
ti i maki ste dosadni vijate svoj rep, s tim što maki nije cinik a ti si notorni i to se vidi barem na forumu. inače forum i izvuče kakav si zaista, jer to što u realnom životu ne smeš javno, ovde te izvuče na površinu.
 
Kada ja dajem zavrsni komentar onda je to uobicajeno utemeljeno na cvrste Biblijske dokaze stoga bih i ovaj put to isto uradio ...
Inace,kad ja dajem takve dokaze do sada ih mi niko nije opsorio,u smislu promasenog konteksta ili mozda pogresnog znacaja same poruke.
Ma daj jednu temu gde ćeš sve da objasniš i forum da zatvorimo posle toga.. :zcepanje:
 
Kao sto se jasno vidi,ja sam ovde iznosio licni stav koji temeljim pre svega na logiku i na ukupna saznanja koja imam iz Svetog Pisma ,dakle nisam se pozivao a nit dao bilo kakve citate.
I sad te pitam,dalli smatras da ja,robivek,imam pravo na neko misljenje ili mozda nemam ?
I ono jos bitnije - dali po tebi ovaj stav inicira konkretnu versku praksu koja je suprotna Biblijskim ucenjem ?????? :kafa: :mazi:
Aha...Jaooo kako ti bežiš bato, pa sve u cik-cak ko uskršnji zeka.

Totalno nekonzistentno i protivrečno bez ikakve logike. Kao pravi muzičar kojeg je pevac lopatom čvrknuo. Gori si od Petra 100 puta.
 
Aha...Jaooo kako ti bežiš bato, pa sve u cik-cak ko uskršnji zeka.
Budi slobodan i reci od cega sam bezao ?
Totalno nekonzistentno i protivrečno bez ikakve logike. Kao pravi muzičar kojeg je pevac lopatom čvrknuo.
Jel moze dokaze u prilog ?
Gori si od Petra 100 puta.
Sa ovim se svakako slazem,nije mi nikad ni bila namera da se snjjim merimo u smislu da vidimo koliko smo bolji vec da izvucemo neke pouke koje bi nam mogle biti od koristi.
 
Izgleda da od sebe najviše bežiš.
Sta je sad ovo,presao si u psihijatrisku felu ?
...dooobro,ako si video da nema fajde od pevanja... :D
Time si i ono malo forumskoga autoriteta, profućkao.
...a tebi kazes tesko da mi odgovaras to sto te pitam,ti bi vise mozda o meni,sta ja znam o mojoj porodici,komsiluku mozda ..sve sve samo neces da mi odgovaras kad te nesto lepo pitam.
 

Back
Top