ODRETJI SE DJETETA.....

Koliko ja znam nije,bili su razvedeni.
Znam da nije ziveo sa njima,sad u kakvom je ona kontaktu bila sa ocem ne znam,posto ga skoro nikada nije spominjala(bar kada smo ona i ja pricale),a meni je besmisleno da pitam takve stvari i zalazim mnogo u tudje odnose.
Uglavnom,jedna bolesna i tuyna prica...ali ima dosta takvih roditelja,nazalost.
 
Znam ljude koji i poslije 10 god.ne zele da cuju za svoju cerku.Pobjegla je i udala se.
Branili su joj da se zabavlja sa njim,jer on nije fakultetski obrazovan,a ona bila student za primjer,prosjek 9-10.
Iz inata prekinula je studije i pobjegla za njega,izrodila mu djecu,nek' su ziva i zdrava.
Sama ce shvatiti da li je pogrijesila,ali nazad nema.A njeni ni da cuju za nju,a ni za unucice.
Kakvo je to tvrdo srce roditelja?Imam djecu.Tu sam da im pomognem,uvijek,bez obzira.
Mislim,da su pustili da stvari teku svojim tokom bez njihovih zabrana,mozda danas oni ne bi bili zajedno.Ko zna...Ali ovako gurnuli su je od sebe,i njen inat ucinio svoje.
Kako biti pametan kao roditelj,kako pristupiti,a vidimo da nam je dijete pod necijim uticajem,da nam izmice?
Postoji li razlog da se odreknemo djeteta?

Ne mogu da opravdam takve roditelje ..... nikako .... Kao što je njihov život samo njihov, tako je i život njihove dece nešto što oni sami treba da prožive i ižive .....
 
Po meni je suludo odreci se deteta radi bilo kakvog, a narocito tako banalnog razloga. 1000 puta sam rekla da ne znam sta me ceka u buducnosti od moje dece, tako da bas ne volim da komentarisem tudju.
Mislim da su ovde samo roditelji pogresili. I to vise puta. Prvo, zato sto su je forsirali da zavrsi fax, a upravo to forsiranje je uzrokovalo inat. Nista ne mozes na silu. Drugo, sto suje se odrekli. To ce shvatiti tek kad im se malo razbistri u glavi, ali ce verovatno tada biti kasno, propustice mnoge lepe stvari. Nece moci da vrate vreme, pa da nadoknade npr. cekanje i radjanje unuceta, igru sa njim , njegove prve osmehe, pokrete, reci...
Uhvatili ste se tog fakulteta, a dobro je poznato da ( bar u mom okruzenju ) ne mozes naci posao bez veze ili politike. Toliko ima diplomiranih pravnika, ekonomista koji ne mogu da nadju posao i rade po prodavnicama, buticima, pekarama, kao fizicki radnici...
 
odricanje dece...strasno...Nemam komentara...nezna se ko je u toj prici ludji...Zna zenu koje se cerka od 16 god odrekla zbog coveka koji je imao decu koji su vrsnjaci njena dva mladja brata...sada nije sa mjim...trudna je i nezna ko je otac deteta...haos...
 
Ooooo.....i zaboravila sam da imam svoju temu....:confused:

Cudno mi kako roditelji reaguju na sve ono sto oni smatraju da nije ispravno....a gdje je tu garancija da oni upravo ispravno misle.....razumijem ja tu subjektivnost....ali koliko treba truda i sagledati situaciju objektivno.....

Znajuci tu porodicu u postavljenoj temi i dalje ne mogu razumijeti s koliko ljubavi se postavljaju prema tudjoj djeci,unucima....a svoje dijete su "zakopali"....kako oni kazu....iskreno nemam isto postovanje kao nekad.....:confused:
 
Šta mislite, ako se kćerka uda za pijanicu koji je konstantno tuče, a ona to podnosi i tvrdi da joj je dobro i da ne treba niko da se meša u njen život ?
Šta ako se sin oženi ženom za koju svi koji je poznaju kažu da nemoralnije žene nema u okrugu i da se vidi iz aviona da je žena bez morala i obraza ?
Kako onda postupiti sa sinom ili kćerkom ?
 
У сваком случају као са било којом другом одраслом особом!

У првом случају бих гледала да понудим заштиту од злостављања, а у другом случају никаквог злостављања нема, те према томе не бих имала право да се мешам.... ''Морал'' и ''образ'' су ионако индивидуалне категорије.


Одрицање свакако никоме не би помогло.
 
Ljudi zive u razlicitim okruzenjima, sa razlicitim pravilima
Rodili se drugaciji i odrasli drugacije
I onda
Svako ima svoju pricu a svaka prica ima dve strane
Pa kada razmislis o tome
Da li je to kultura, nekultura, inat ili samo tuzna prica
Kako onda da im sudimo
I mislimo da znamo sta je pravo a sta nije

Sve sto nam smeta kod drugih, pomaze da razumemo sami sebe
Rece jedan covek
 

Back
Top