Odrasli?

Оно што мени смета (и зашто многи инсистирају на томе да нису одрасли и да су ''вечита деца'') је то што влада нека предрасуда о томе да су одрасли људи стално намрштени, преозбиљни, намргођени, да се не смеју, не зезају, да немају духа ни живота у себи, да су сморени и да живе досадне животе.....

:confused: upravo si opisala prosecnog forumasa und forumasicu :rotf:
 
heh da znas kad neko spomene najbolje od zivota meni je to definitivno ono sto mi donosi najvece zadovoljstvo, a to su hrana,alkohol i gubljenje vremena na razne meni prikladne nacine :lol: sve sto podrazumeva da ja moram da se kontrolisem,pazim sta i koliko, nije najbolje od zivota nego fakin samokontrola.koje imam jos kako,al da se ne lazemo radije bih pojela reformtortu (celu) nego musli plocicu sa medom koju inace jedem kad mi se oce nesto slatko :neutral:

i nikako da shvatim kako od odrastanja opet dodjosmo do hrane i vutre :sad2::(

pretera ga sa ovim muslijem..sta fali reform torti?:mrgreen:

samokontrola, da...ali ne samokontrola odricanja od svega...samo ko sto rece helen sta je u datom momentu dobro...ne znam kad moze reform torta CELA da donese bilo sta dobro...muka...povracanje...

a gubljenje vremena..sta to znaci? to ne postoji kod pametne osobe kakvom te smatram....ako gledas nesto na tv ili pricas sa nekim ili citas ili radis nesto kreativno svakako ne ubis vreme..mozda mislis na zaradu? ako si takva osoba koja "gubi vreme" u nuzdi bi svakako pocela da zaradjujes...:cmok2:
 
Оно што мени смета (и зашто многи инсистирају на томе да нису одрасли и да су ''вечита деца'') је то што влада нека предрасуда о томе да су одрасли људи стално намрштени, преозбиљни, намргођени, да се не смеју, не зезају, да немају духа ни живота у себи, да су сморени и да живе досадне животе.....

pa da! eto kao ja!:mrgreen:

a ustavri su odrasli i zobiljni ljudi oni koji istinski i odraslo pristupaju zivotu sa lakocom...i prihvatanjem...i u skladu sa tim delaju i zive...eto to je ozbiljno...a za ozonske rupe neka se brinu misice...:lol:...(ja sam bila misica jednom prilikom..nisam resila nikakvu svetsku katastrofu...:eek::think:)..mozda zat:think:o ne odrastam...:think:
 
pretera ga sa ovim muslijem..sta fali reform torti?:mrgreen:

samokontrola, da...ali ne samokontrola odricanja od svega...samo ko sto rece helen sta je u datom momentu dobro...ne znam kad moze reform torta CELA da donese bilo sta dobro...muka...povracanje...

a gubljenje vremena..sta to znaci? to ne postoji kod pametne osobe kakvom te smatram....ako gledas nesto na tv ili pricas sa nekim ili citas ili radis nesto kreativno svakako ne ubis vreme..mozda mislis na zaradu? ako si takva osoba koja "gubi vreme" u nuzdi bi svakako pocela da zaradjujes...:cmok2:
pa nista ne fali reform torti super je a moja mama tek sto je pravi,ali problem je sto sam ja rupa bez dna sto bih mogla da jedem i da jedem i da jedem.pa i tu celu reform bih mogla da stucem verovatno :neutral:i da je onako kako bih ja htela imala bih 200 kila...najmanje :zper: zato jedem tortu ponekad,a nekad moram i da je se odreknem.da da zivot je ***** :(

gubljenje vremena - gluvarenje kad ne radis nista pametno i to u trenutku kad te ceka brdo posla i kako prolazi vreme situacija se sve vise pogorsava.zvuci poznato? :sad2:
 
Ја баш јуче написах на ''Шта сте данас учиниле за себе'' да сам спавала три сата поподне, да нисам усисала тепихе (иако бих ладно могла да пустим пилиће да једу са њих, с обзиром на то колико је мрва :rumenko:), да нисам опрала посуђе, да нисам опеглала веш који сам планирала а који ми стоји већ неколико дана.... Ниш'!
Јуче ми се ништа није радило и нисам. :whistling: Нико због тога није испаштао (сем што визуелни угођај у стану није био баш најпријатнији :mrgreen:)
Значи, генерално нисам неодговорна, али некад могу себи да допустим опуштање, ленчарење, забушавање...(данас сам све средила цакум-пакум :))
Ко што каже Звезданка, мислим да не ваља баш бити стално у грчу да морамо увек све и да никад себи не гледамо кроз прсте.;)
У складу са оним што причах са Џорџијем - мислим да одрасли људи умеју да процене када и колико могу ''да се препусте пороцима'', а када не.
(Ако мораш да водиш рачуна о клопи проценићеш када и у коликој мери ћеш дозволити себи парче торте, нећеш баш увек и свугде бити оптерећен тиме да себе ускраћујеш по сваку цену. Ако решиш некад са друштвом да дунеш траву водићеш рачуна о томе да деца не буду ту, да сутра не мораш на посао, да не комбинујеш са алкохолом да се не би убио до даске... Ја мислим да је и то одлика зрелости.)
 
pa nista ne fali reform torti super je a moja mama tek sto je pravi,ali problem je sto sam ja rupa bez dna sto bih mogla da jedem i da jedem i da jedem.pa i tu celu reform bih mogla da stucem verovatno :neutral:i da je onako kako bih ja htela imala bih 200 kila...najmanje :zper: zato jedem tortu ponekad,a nekad moram i da je se odreknem.da da zivot je ***** :(

gubljenje vremena - gluvarenje kad ne radis nista pametno i to u trenutku kad te ceka brdo posla i kako prolazi vreme situacija se sve vise pogorsava.zvuci poznato? :sad2:

probaj da pojedes celu i javi mi! jedini nacin da se odoli iskusenju je prepustiti mu se...
 
a sad malo ja!

Ja sam neozbiljna i neodgovorna osoba...odrsala imam godina...ali se uvek vrlo lako prepustam porocima..npr...ja lacam kartu u prevozu...ali lako bi me neko naterao da se svercujem zarad zezanja...ne pijem..i niko ne moze da me natera na to...kad nemam entuzijazma ne sredjujem stan...mrzi me da peglam pa to radim u pet do 12...u principu sam ozbiljna kad sam na poslu...ali vecina posla me smara...kao i na svakomposlu 90% bude neka smaracina a mali deo je zanimljiv..pa nemam entuzijazma da ga radim...
Cini mi se da sam kao mladja bila mnogo odgovornija prema poslu i prema zivotu...i pristupal sam svemu lako...a sad kad bi trebalo da budem odgovorna i ozbiljna..mene mrziiiii
:(
 
pa da! eto kao ja!:mrgreen:

a ustavri su odrasli i zobiljni ljudi oni koji istinski i odraslo pristupaju zivotu sa lakocom...i prihvatanjem...i u skladu sa tim delaju i zive...eto to je ozbiljno...a za ozonske rupe neka se brinu misice...:lol:...(ja sam bila misica jednom prilikom..nisam resila nikakvu svetsku katastrofu...:eek::think:)..mozda zat:think:o ne odrastam...:think:

zombiljni :hahaha:

Slazem se sa tobom. Odrasli su oni koji prihvataju zivot onakvim kakav jeste trudeci se da promene ono na sta jedino imaju uticaja. Sami sebe.
 
a sad malo ja!

Ja sam neozbiljna i neodgovorna osoba...odrsala imam godina...ali se uvek vrlo lako prepustam porocima..npr...ja lacam kartu u prevozu...ali lako bi me neko naterao da se svercujem zarad zezanja...ne pijem..i niko ne moze da me natera na to...kad nemam entuzijazma ne sredjujem stan...mrzi me da peglam pa to radim u pet do 12...u principu sam ozbiljna kad sam na poslu...ali vecina posla me smara...kao i na svakomposlu 90% bude neka smaracina a mali deo je zanimljiv..pa nemam entuzijazma da ga radim...
Cini mi se da sam kao mladja bila mnogo odgovornija prema poslu i prema zivotu...i pristupal sam svemu lako...a sad kad bi trebalo da budem odgovorna i ozbiljna..mene mrziiiii
:(

:confused: al skoro pa isto kao ja
 
Rano sam " odrasla "...tuzno detinjstvo...pas mi je bio alkoholicar, a ribica mutava...:roll:
Sad mislim da sam na dobitku...bolje se snalazim, cvrsce podnosim poraze...ali nisam izgubila dete u sebi...Necu da budem ponovo dete, uzivam u ovome sto jesam i radujem se onome sto ce doci...

I pravim greske kao matora...recimo, hmmm...kreditna kartica ce me sahraniti...:sad2:

Ponesite vruce kiflice sa sobom...:rumenko:...
 
Kad sam bila mladja, uvek sam sebi dodavala koju godinicu vise,
ne bi li me smatrali za odraslu.
Sad, kad mi krstenica nesto pozutela, radim isto...dodam koju godinu vise kako bi
mi rekli da sasvim dobro izgledam za svoje godine !
A to, da li sam odrasla.?
O tome cu misliti sutra, sto rece Skarlet O Hara!
I sve ce prohujati s vihorom kad ja to budem htela.
Zivi dokaz za to je i moje forumasenje...jos svice a ja za kompom, sa svem zutu krstenicu!
 
Ponekad se osecam vrlo staro, ali koliko god staro da se osecam, negde makar u dnu duse cuci devojcica, koja bi, kad bi smela, uvek bila na povrsini.

Takodje, imam problem sa pojmom odraslosti.

Odraslo podrazumeva suprotnost decijem. Ako je tako, i ako odraslost predstavlja negaciju svega sto je decije, onda iskrenost, prostodusnost, neiskvarenost, otvorenost ne mogu biti osobine odraslih ljudi.
Imamo problem sa definicijom.
 
Zavisi sta se konkretno misli pod tim odrastao

Odgovorna sam jako, i vrlo vredna, ali sam u dusi i dalje nepopravljivo dete koje veruje u neke lepe snove, idealista i zaljubljenik u muziku i ljubav, i to se nece promeniti nikad
Matora nadam se u dusi da nikad necu biti, cak i ovako ucmala ostalo je jos duha u meni, ma ne dam se ja tako lako unistiti, ja vam kazem
 
Ponekad se osecam vrlo staro, ali koliko god staro da se osecam, negde makar u dnu duse cuci devojcica, koja bi, kad bi smela, uvek bila na povrsini.

Takodje, imam problem sa pojmom odraslosti.

Odraslo podrazumeva suprotnost decijem. Ako je tako, i ako odraslost predstavlja negaciju svega sto je decije, onda iskrenost, prostodusnost, neiskvarenost, otvorenost ne mogu biti osobine odraslih ljudi.Imamo problem sa definicijom.

Нити су ово особине све деце, а чак и да јесу, то не значи да их не могу имати одрасли људи!
Деца такође лажу (много чешће од одраслих), деца умеју да буду веома сурова и према другој деци и према животињама, деца умеју да буду подла, дволична, префригана, затворена, умеју да глуме, да се претварају, фолирају, да краду, да буду агресивна, да се иживљавају на слабијима....
Не знам одакле та предрасуда како је све оно што је дечије - чисто, добро и лепо, а оно што је одрасло - покварено, лажљиво и лоше....:roll:
 

Back
Top