Odrasli?

Al cekaj jel treba da ozbiljno shvatimo osobu koja se u poznim godinama ponasa i experimentise ko tinejdzer..pa se kao smeje normalnim s cijim se stavovima ne slaze..dzaba im sva pamet ako se odraslo podrazumeva i biti los covek

На шта мислиш кад кажеш ''експериментише ко тинејџер''? Не контам...:confused:
Пуши у школском ве-цеу, лаже маторце...? :mrgreen:

Ко је спомињао да ''одрасло подразумева бити лош''?:confused:
Зрелост нема ама баш никакве везе са нечијом карактером и са тим да ли је неко ''добар'' или ''лош'''. И добрих и лоших има и међу зрелим и међу незрелим људима, канда.....
 
П.С.
Јао, је л' под одавањем пороцима подразумеваш конзумирање хамбургера и бурека???? :zper:
 
На шта мислиш кад кажеш ''експериментише ко тинејџер''? Не контам...:confused:
Пуши у школском ве-цеу, лаже маторце...? :mrgreen:

Ко је спомињао да ''одрасло подразумева бити лош''?:confused:
Зрелост нема ама баш никакве везе са нечијом карактером и са тим да ли је неко ''добар'' или ''лош'''. И добрих и лоших има и међу зрелим и међу незрелим људима, канда.....

Pa recimo onda vaspitan..da li se to podrazumeva s godinama?znaci ako je neko nevaspitan..i obraca se nekome koga ne poznaje s recima mrznje i netrpeljivosti da li je on onda odrastao?posto se u skoli priznaces svi podjednako vaspitaju..dakle nema tu reci o karakteru..a jel odrastao taj koji je nesto probao kao tinejdzer i to treba prerasti valjda a nije..kao sto si pomenula..ako vise ne pise grafite zasto duva vutru?
 
ako vise ne pise grafite zasto duva vutru?

А зашто једе лососа? :zper:
Зашто пије вино?
Зашто припали цигарету?

Откад је то вутра нешто резервисано само за тинејџере? :lol:
 
...da...jesam zrela i odrasla...ono što je Linda navela...to je život i odgovornost prema sebi i bližnjima...
...ali, volim da se igram...hoću da naučim nešto...pitam što neznam....tu sam neodrasla...
 

Da,jesam.Zbog nekih okolnosti sam malo ispred svojih vrsnjaka i morala malo da odrastem i sazrim pre vremena...Tada mi je to tesko pala,ali sada shvatam da i nije tako lose ispalo.Sada mu to dodje super. A,opet za neke stvari...pa,mozda cu na neke stvari u zivotu gledati ocima litl girl,ma kako velika bila.Da,generalno smatram da sam zrela i odgovorna licnost.
 
А зашто једе лососа? :zper:
Зашто пије вино?
Зашто припали цигарету?

Откад је то вутра нешто резервисано само за тинејџере? :lol:

Jao bre kad mi ovako 5 pitanja na moje pitanje i ne odgovoris na isto..zato sto covek odrasta i uzima najbolje od zivota..a nisu nas vaspitali da je vutra dobra..to se proba ko tinejdzer i prevazidje..jedino ako je dobro za skidanje celulita:lol:
 
Jao bre kad mi ovako 5 pitanja na moje pitanje i ne odgovoris na isto..zato sto covek odrasta i uzima najbolje od zivota..a nisu nas vaspitali da je vutra dobra..to se proba ko tinejdzer i prevazidje..jedino ako je dobro za skidanje celulita:lol:

pa dobro je, istrazivanja su potvrdila da nikaki kozmotretman niti masaza nisu delotvorniji
a ti sad ne duvaj bato moj...pa kad budes kipteo od celulita za koju godinu trazices kontakte na pp al cemo ti dati sipak:lol:
 
Jao bre kad mi ovako 5 pitanja na moje pitanje i ne odgovoris na isto..zato sto covek odrasta i uzima najbolje od zivota..a nisu nas vaspitali da je vutra dobra..to se proba ko tinejdzer i prevazidje..jedino ako je dobro za skidanje celulita:lol:

Ебига, Џорџи, за неког је лосос најбоље од живота, а за неког шницла! :mrgreen:

Неко нема већег задовољства у животу него када после својих редовних претрчаних 10 километара обрсти зелену салату, а неко када здува џоинт! :mrgreen::lol:
100 људи - 100 ћуди!
 
Nego šta nego sam odrasla....ali sam u duši i veliko dete....još uvek radoznala,
još uvek željna novih saznanja....znam kad je dosta, i gde treba stati, eto to,
me razlikuje od dece...sem naravno izgleda...više ne ličim na dete..nikom, sem
možda još mojoj mami....:(
 
Одрасла и зрела.
Можда малко и презрела, или бар тако нагњило изгледам. :sad2:
Но, по неким Линдиним стандардима нисам одрасла...:confused:
 
Ебига, Џорџи, за неког је лосос најбоље од живота, а за неког шницла! :mrgreen:

Неко нема већег задовољства у животу него када после својих редовних претрчаних 10 километара обрсти зелену салату, а неко када здува џоинт! :mrgreen::lol:
100 људи - 100 ћуди!
heh da znas kad neko spomene najbolje od zivota meni je to definitivno ono sto mi donosi najvece zadovoljstvo, a to su hrana,alkohol i gubljenje vremena na razne meni prikladne nacine :lol: sve sto podrazumeva da ja moram da se kontrolisem,pazim sta i koliko, nije najbolje od zivota nego fakin samokontrola.koje imam jos kako,al da se ne lazemo radije bih pojela reformtortu (celu) nego musli plocicu sa medom koju inace jedem kad mi se oce nesto slatko :neutral:

i nikako da shvatim kako od odrastanja opet dodjosmo do hrane i vutre :sad2::(
 
Tesko pitanje, zaista!
Odgovoriti da nisi odrastao u izvesnim godinama kad imas porodicu, decu, zvuci infantilno. Odgajanje dece govori samo po sebi da cak i ako nisi odrastao prinudjen si na to. Mislim na toliko puno neizbeznih odgovornosti oko dece. Ali ,obzirom da jos uvek volim da gledam crtace sa decom i da se kikocem ko klinka, igram igrice sa njima, nerviram se kad gubim u monopolu, kad odem kod mame opet sam dete, kad se jede rodjendanska torta uvek trazim parce jos, subotom i nedeljom se zajedno sa decom razvlacim u pidzmi dok nas neko ili nesto ne natera da se obucemo....i jos puno detinjasti stvari koje sam u stanju da radim..ne znam da li sam zaista odrasla. Fizicki svakako, ali duboko u sebi ne bas. Mislim da mi to ni nije bas u planu.
 
Ја у ствари мислим да зрелост значи ОДГОВОРНОСТ!
И да је у томе највећа разлика између одраслих (зрелих) особа и оних других.
Одговорност не значи изричито робовање правилима (личним, друштвеним) него прављење свесних избора шта је у датом тренутку боље за нас, и спремност да се сноси одговорност и последице.

А зрелост није ''узимање најбољег од живота'' по сваку цену (по тој логици ја бих врло брзо остала без посла јер, да је по моме, не бих устајала пре 10), него процена шта је у датом тренутку најбоље и за нас и за друге.
 
Poslednja izmena:
Da jesam:lol:
Imam dovoljno godina.
Odogovoran posao.
Muza.
Decu jedno je malo drugo polako odrasta:lol:
Ali....
Idalje volim da verujem u neke sulude stvari u koje sam davno verovala.
Idalje volim da se smejem bez nekog specijalnog razloga.
Volim da budem pomalo ozbiljno-neozbiljna.
Da uzivam u sitnicama.
I ostavljam danas za sutra;)
Posvadjam se sa muzem oko cokolade.
I sa cerkom oko novih cizmica;)
Volim ponekad namerno da provociram caleta i kevu:whistling:
I da se prepucavam sa sestrom.
...ili da je zovem u 3h ujutru i ispricam neku glupost....
...Pa Vi meni recite.....
 
Оно што мени смета (и зашто многи инсистирају на томе да нису одрасли и да су ''вечита деца'') је то што влада нека предрасуда о томе да су одрасли људи стално намрштени, преозбиљни, намргођени, да се не смеју, не зезају, да немају духа ни живота у себи, да су сморени и да живе досадне животе.....
 

Back
Top