Odnosi Crne Gore i Srbije nikad lošiji

o losim odnosima izmedju nas kukate vi a ne mi. sto znaci da vama smeta i boli vas sto je tako.

nama je svejedno mi smo prema vama puni prezira i mrznje samim tim nas nikakvi dobri odnosi sa vama ne interesuju.

Sto su odnosi medju nama gori to je bolje.

Da se ja pitam ko sto rekoh raskinuo bi sa vama bilo kakve diplomatske odnose i uveo bi vam vize.

a i dobro je sto je tako - dosta ste sedeli na dve stolice.

I zabijali Srbiji i Srbima noz u ledja a kacili se na srpsku drzavnu sisu.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Tihi, Crnogorci se nikada nisu smatrali Srbima.
Da nije tako, ne bi danas imao crnogorska sela po Vojvodini, a ti ljudi su tamo dosli cetrdesetih. Oni bi se danas izjašnjavali Srbima da su zaista Srbi.

Srbi žive u crnogorskom Sandžaku i na severu crnogorskog primorja.


nemas ti veze blage.

crnogorska nacija je nastala 1947 godine komunistickim ukazom. Pre toga nije bilo coveka da se ikada izjasnio u nacionalnom smislu tako.

A da naucis nesto o tome predlazem ti da odes na sajt njegos.org

za pocetak kreni od www.njegos.org/vukic/ i pogledaj spisak svedocanstava i drugih dokumenata iz nezavisne crne gore i videces da su tada tamo svi bili Srbi.

Nekada su bas Srbi iz Crne Gore sve one bivse Srbe nazivali poturicama.

I prezirali ih i mrzeli najgore moguce.

E kako su nekada Srbi prezirali i mrzeli poturice danas ja tako prezirem i mrzim Crnogorce nacijom.
 
o losim odnosima izmedju nas kukate vi ********* a ne mi. sto znaci da vama smeta i boli vas sto je tako.

nama je svejedno mi smo prema vama puni prezira i mrznje samim tim nas nikakvi odnosi sa vama ne interesuju.

a i dobro je sto je tako - dosta ste sedeli na dve stolice.

I zabijali Srbiji i Srbima noz u ledja a kacili se na srpsku drzavnu sisu.

Tihi, skoro sam prelistao teme na ovom forumu na dan referenduma u Crnoj Gori, i kad su stigli prvi rezultati, vidio sam kako ste ti i Eremita plakali za Crnom Gorom, prema tome, postedi nas sve tog foliranja :lol:
 
to ti je trenutno stanje .

do 1945 godine nije postojala crnogorska nacija

ona je jedna komunisticka izmisljotina i to su istorijske cinjenice.

pre 1945 godine nije bilo nijednog coveka koji se tako izjasnjavao u nacionalnom smislu

A 1947 godine KPJ je donela ukaz o proglasenju crnogorske makedonske i muslimanske nacije sa ciljem razbijanja Srpstva i srpske nacije.

Srbima iz Crne Gore je bilo pod pretnjom ubistva zabranjeno da se izjasnjavaju kao Srbi.

Tako je 1939 godine u zetskoj banovini na popisu zivelo 100% Srba i nijedan Crnogorac a 1948 godine prema popisu iz SR Crne Gore zivelo je 70% crnogoraca i samo 15% Srba.
 
Tihi, skoro sam prelistao teme na ovom forumu na dan referenduma u Crnoj Gori, i kad su stigli prvi rezultati, vidio sam kako ste ti i Eremita plakali za Crnom Gorom, prema tome, postedi nas sve tog foliranja :lol:

predlazem da raskinemo sve diplomatske odnose sa vama i uvedemo vizni rezim jedni prema drugima.

daleko vam lepa konvertitska licemerna kuca.
 
Долази време када ће Србијом да владају Срби из Шумадије, Поморавља ... а не као деценијама до сада - Црногорци са Дедиња.
Бајо, нема више виза, крај. Следећег лета одосмо ми које-куде, а ви дерите ваше дивокозе, међеде ... Има тога по том вашем кршу кол'ко хоћеш.

Крива политичка елита, Мило ... :eek: Па 90% њих гласа константно за тог Мила. Народ га хоће. Само тотално раздвајање долази у обзир. Монтенегро да се третира исто као и Мијанмар.

Е, па и ми да коначно гледамо своје интересе и зелене новчанице. Доста смо били крава музара. Брат за брата - сирење за паре :rtfm:

Не знају они шта је пријатељство. А тек братство ! Били смо им браћа док смо им требали ... да се овде школују, запошљавају, да се у Србији углаве на најзначајнијим политичким и привредним функцијама, да их помажемо у свему, стављамо на ноге после земљотреса, летујемо код њих и остављамо им паре ... Продали су веру за вечеру. Шта знају о пријатељству, о братству, они који су се одрекли своје 'најмудрије главе' - Његоша .... а и гусле ће да побацају из својих домова, окачиће неке нове инструменте ... јер су они сада новокомпонована нација, новокомпонована вера, црква ... Црногорци су то .. оличење чојства, образа ... :whistling:

sta da kazem nego...slazem se u svemu..
 
Samo izvoli, mada koliko sam vidio, takve komentare ni u samoj Srbiji ne shvataju za ozbiljno :lol:

mislis...??? a ako gresis..??? pa valjda se i srbi konacno opamecuju....ako srbija zavede ekolosku taksu...??? ne znam koliko crnogoraca ce uci u srbiju...ali doci ce i to vreme...samo treba uraditi puno stvari...nece gospoda iz lovcenca traziti od ministarstva vera da da pare za crnogorsku pravoslavnu crkvu u sred srbije---dok se u crnoj gori srpska pravoslavna crkva satanizuje i oduzima joj se imovina...nece crnogorski studenti voditi glavnu rec po srpskim studenskim domovima i fakultetima...a bogami nece ni crnogorski kadrovi doveka voditi srpsku politiku i privredu...
 
mislis...??? a ako gresis..??? pa valjda se i srbi konacno opamecuju....ako srbija zavede ekolosku taksu...??? ne znam koliko crnogoraca ce uci u srbiju...ali doci ce i to vreme...samo treba uraditi puno stvari...nece gospoda iz lovcenca traziti od ministarstva vera da da pare za crnogorsku pravoslavnu crkvu u sred srbije---dok se u crnoj gori srpska pravoslavna crkva satanizuje i oduzima joj se imovina...nece crnogorski studenti voditi glavnu rec po srpskim studenskim domovima i fakultetima...a bogami nece ni crnogorski kadrovi doveka voditi srpsku politiku i privredu...
и неће више Црногорац у Србији да се курчи ... да се понаша и прича тако - да се на километар види и чује да је он ... Црногорштина !
Долази време када ће ове 'поносне и часне' сподобе, у Србји да се понашају:
''добар дан, хвала лепо, довиђења''
Како су сејали - тако ће да жању ! Срби много, превише могу да трпе ... али кад им једном пукне ... одхебу за сва времена ! То ће да осете монтенигерси !
 
mislis...??? a ako gresis..??? pa valjda se i srbi konacno opamecuju....ako srbija zavede ekolosku taksu...??? ne znam koliko crnogoraca ce uci u srbiju...ali doci ce i to vreme...samo treba uraditi puno stvari...nece gospoda iz lovcenca traziti od ministarstva vera da da pare za crnogorsku pravoslavnu crkvu u sred srbije---dok se u crnoj gori srpska pravoslavna crkva satanizuje i oduzima joj se imovina...nece crnogorski studenti voditi glavnu rec po srpskim studenskim domovima i fakultetima...a bogami nece ni crnogorski kadrovi doveka voditi srpsku politiku i privredu...

Vi u vasoj drzavi radite sto vam je volja.
 
и неће више Црногорац у Србији да се курчи ... да се понаша и прича тако - да се на километар види и чује да је он ... Црногорштина !
Долази време када ће ове 'поносне и часне' сподобе, у Србји да се понашају:
''добар дан, хвала лепо, довиђења''
Како су сејали - тако ће да жању ! Срби много, превише могу да трпе ... али кад им једном пукне ... одхебу за сва времена ! То ће да осете монтенигерси !

ne znam...pisao sam ranije o ovome...ali sam ja licno bio ubedjen da ce crna gora ranije otici iz zajednicke drzave...93 godine na cetinju kao aktivni staresina sam bio odbijen u posti da dignem platu...rekose mi da idem u srbiju da je uzmem...doduse odmah su reagovali drugi sluzbenici i dobio sam pare...isto se desilo i u samoposluzi---rekose mi da idem po artikle u srbiju...i tu su smirili stvar drugi radnici...na ivanovim koritima u hotelu pijani policajac je trazio da predam oruzje uz psovku srpske majke i zahteva covek obrazlozenje odakle mi pravo da nosim oruzje u crnoj gori...ispred hotela moj vojnik ospe rafal u vazduh i sve se zavrsi dobro....
pored toga sad mi sin kaze da ako hoce brucos da se prijavi u studenski dom treba mu odobrenje od grupe studenata crnogoraca----koji po nekom kriterijumu vode glavnu rec..njima treba platiti harac---kako za dom tako i ko ima problem sa ocenama...
da ne pminjem izivljavanje crnogorskih poslanika u saveznoj skupstini SRJ...i cinjenice da je srbija godinama placala sve troskove zajednicke drzave...
 
Prijetili su sa ekonomskim sankcijama i prije no sto je Crna Gora priznala Kosovo, pa sto bi od toga? Cist politicki blef, da bi se maloumnici primali.

A ko je to iz Srbije "pretio" Crnoj Gori sankcijama pre nego je priznala nezavisnost Kosova?

I ko to iz Srbije danas preti Crnoj Gori?

Prekinite da lažunjate. Mi ovde gledamo TV programe iz Crne Gore, a vi gledate TV programe iz Srbije. Štampa se takođe bez problema distribuira.

Dok kod nas TV ili novine objave nešto iz Crne Gore dva puta mesečno, u grupi "vesti iz Mozambika ili Moldavije", vaši, pogotovo sa RTCG seru po Srbiji svaki dan!!

Vama pretili?

Čoveče, osvesti se! Ako hoćete sa nama normalno, kao susedi , OK. Ako nećete, i još da bi svoje komplekse lečili, hoćete da nam turate stalno prst u oko - hebite se!
 
A ko je to iz Srbije "pretio" Crnoj Gori sankcijama pre nego je priznala nezavisnost Kosova?

I ko to iz Srbije danas preti Crnoj Gori?

Prekinite da lažunjate. Mi ovde gledamo TV programe iz Crne Gore, a vi gledate TV programe iz Srbije. Štampa se takođe bez problema distribuira.

Dok kod nas TV ili novine objave nešto iz Crne Gore dva puta mesečno, u grupi "vesti iz Mozambika ili Moldavije", vaši, pogotovo sa RTCG seru po Srbiji svaki dan!!

Vama pretili?

Čoveče, osvesti se! Ako hoćete sa nama normalno, kao susedi , OK. Ako nećete, i još da bi svoje komplekse lečili, hoćete da nam turate stalno prst u oko - hebite se!

Tihi nekome da prica o kompleksima :lol:
 

Back
Top