Odakle bre piramide u Bosni???

Strani istrazivaci su dosli i rekli da je sasvim moguce posto su nasli jos jednu takvu u KINI, samo sto niko nije hteo da trosi pare na istrazivanja? Ja se pitam zasto?

пирамиде као пирамиде постоје једино у Египту и у Јужној Америци...има два објашњења:
1) По Платону: (пошто једини писани запис о Атлантиди је написао он) да је народ са Атлантиде отишао на две стране,једни у Јужну и Централну Америку а други у Африку.Али треба узети у обзир да земљина површина стално мења свој облик па је тада вероватно,тај део афричког копна био ближи атлантику него неки део садашњег европског.
Оно што је карактеристично за распоред пирамида у долини реке Нила је то да представљају "сазвежђе" тј. направљене су као распоред звезда из сазвежђа лава на астралној карти.Питање је:које имао толико прецизан у то време телескоп да то све види и пројектује.
2)По објашњењу Краљевске академије Велике Британије: Пирамиде у Африци(Египту) су зидане по облику храмова бога сунца Амон-Ра који је био врховни бог Египћанима,па самими тим фараони као апсолутни владари су се сахрањивали у тим пирамидама као богови(пример Вавилона---пркос и пројекција владара у бога)

Док су пирамиде у Америци зидане по неким "прорачунима" који одговарају тој врсти градње.Постоје силна објашњења у енциклопедији "Британика" а један од њих је прорачун о стабилности јер такви облици су најстабилнији на ветар и земљотрес.Једино што би их ја питао је то како су се сетили тих облика.?
 
samo sto vas ovi ****** iz Vatikana zayebase pre par nedelja kad su objavili da je ta zayebancija sa Gospom prevara i djavolja rabota pa se mozda to odrazi na posao ,sta ce onda jadni Jozo :( doduse moze da pravi Poglavnik vino ili da stampa majce za dom spremni ili slicno to uvek ide :)
 
Ja jos uvek nisam cuo ozbiljan istorijski argument zasto ove piramide nisu prave. Do sada sam cuo samo kreveljenje, izrugivanje jednom napacenom narodu i argumente tipa nemoguce je jer oni sa Harvarda nece da daju pare na to...

Odkopajte brdo pa da vidimo:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:
Lene strvine,hoce piramidu a nece da kopaju:super:
Kopajte balije,al' ako vidite slucajno na piramidi cirilicne nadpise,zakopavajte:klap::rotf::rotf::rotf::hahaha:
 
Ja jos uvek nisam cuo ozbiljan istorijski argument zasto ove piramide nisu prave. Do sada sam cuo samo kreveljenje, izrugivanje jednom napacenom narodu i argumente tipa nemoguce je jer oni sa Harvarda nece da daju pare na to...

Pa kao prvo, nema nigde ništa što podseća na oblik piramide, osim brda koje izdaleka izglda ne kao piramida nego kao kupa ???

Kao drugo, pronađeni su i otkopani neki tuneli koji mogu biti obična rudarska okna, tj. nema nikakvog dokaza da su bilo šta drugo osim toga...

Kao treće, nije pronađeno ništa što bi asociralo na slične pronalaske u drugim piramidama (npr. neki religiozni objekti, sanduci, kovčezi, ceremonijalni predmeti, žrtvenici ili oltari i sl.) već samo prazni tuneli dužine nekoliko desetina metara...

Kao četvrto... ma dosta će ti biti i ovo troje :)
 
samo sto vas ovi ****** iz Vatikana zayebase pre par nedelja kad su objavili da je ta zayebancija sa Gospom prevara i djavolja rabota pa se mozda to odrazi na posao ,sta ce onda jadni Jozo :( doduse moze da pravi Poglavnik vino ili da stampa majce za dom spremni ili slicno to uvek ide :)

nebojimo se mi vatikana,dok su nam glavna publika debele amerikanke i talijanke sa srednjom strucnom spremom.
sta one znaju di je vatikan.:mrgreen:
 
Piramide ne postoje samo u Egiptu i Juznoj Americi..navodno ih ima i u Kini vishe i vecih nego keopsova..ali navodno kineske vlasti zabranjuju prilaz toj"dolini piramida".Mada to vec spada u prichice alternativne istorije.
Postoje i za to nema sumnje i piramide duz zapadnog Sredozemlja od sicilije ka Gibraltaru ali su mnogo novijeg datuma i prilichno bedne u poredjenju s Egipatskim.
Sve to na stranu,ta dileja iz Bosne samo koristi to shto su mnoga pitanja oko piramida kao svetskog fenomena josh nerazjashnjena da gura nebuloznu prichicu kako je to brdo u stvari piramida-u kontinentalnoj evropi nigde piramide nisu nadjene,ako bi ishli logikom Boshnjakistanaca onda je Frushka Gora najveca piramida svih vremena lol..ko josh vide planinu u sred ravnice..ma nema shanse bolan:lol:
 
Pa kao prvo, nema nigde ništa što podseća na oblik piramide, osim brda koje izdaleka izglda ne kao piramida nego kao kupa ???

Kao drugo, pronađeni su i otkopani neki tuneli koji mogu biti obična rudarska okna, tj. nema nikakvog dokaza da su bilo šta drugo osim toga...

Kao treće, nije pronađeno ništa što bi asociralo na slične pronalaske u drugim piramidama (npr. neki religiozni objekti, sanduci, kovčezi, ceremonijalni predmeti, žrtvenici ili oltari i sl.) već samo prazni tuneli dužine nekoliko desetina metara...

Kao četvrto... ma dosta će ti biti i ovo troje :)

Eto, ovakve normalne argumente sam zeleo da cujem...Samo sto su ovde neki navikli da da se gadjaju govnima non stop pa ne umeju normalno da razgovaraju i brane svoje stavove...
 
Eto, ovakve normalne argumente sam zeleo da cujem...Samo sto su ovde neki navikli da da se gadjaju govnima non stop pa ne umeju normalno da razgovaraju i brane svoje stavove...

Pa ja se trudim da ne ulazim u rasprave ili razgovore o temama o kojima nemam baš nikakva saznanja...
Kada se ta priča pojavila, pročitao sam ovo što sam ti naveo u novinama i tamo su razni stručnjaci i "stručnjaci" iznosili svoje argumente za i protiv.
Uglavnom, svi su se složili oko toga da ne postoje bilo kakvi dokazi (osim tih tunela) da je to mogla biti piramida, a najveći dokaz koji iznosi autor ovog istraživanja je taj da navodno ispod zemlje (koju bi trebalo skinuti odatle zajedno sa rastinjem) postoje neke kamene ploče i da bi kada bi se to brdo raskopalo - navodno pojavio pravi oblik piramide...

Istraživanja traju i dalje, ali niko ne skida zemlju sa brda tj. ne ogoljava "piramidu" - još uvek... pitam se zašto???
 
Eво објашњења...

Tajna-doline-piramida_Cover.jpg


У потрази да су живела интелигентна бића :hahaha:
 

Back
Top