Odakle nam ovoliki novac? Srbija evidentno ima vise novca

Peru se pare.

Iz 'crnog' sektora se ubacuju u 'beli sektor'.

Isto tako, imamo dosta i 'sivog' sektora, koji negde ubere PDV, samo u manjoj meri nego kada bi svaka transakcija bila 'na belo', sa cim se povecava ekonomska aktivnost.

Zvanicne ekonomeske statistike su uglavnom zamajavanje male dece, jer ljudi su kroz vekove iznalazili milion nacina kako da zaobidju Drzavu.

Sto je Drzava jaca, ljudi su originalniji u zaobilazenju iste.
 
Gradi se, popravlja,trosi,povecanja plata i penzija? Cesto se pitam ,odakle? Imam neke pretpostavke,jedno su krediti ali to nije dovoljno za ovolika ulaganja.Odakle novac?
1. krediti sa zapada.
2. lažiranje kursa dinara u odnosu na inflaciju, kojim pljačkaju sve nas koji zarađujemo devize.
 
Чиста љубомора.

Немају оружја да продају, па морају да шверају руску нафту.
TAJNI PODACI

‘To je strogo povjerljivo‘: Naši susjedi od početka invazije na Gazu Izraelu poslali velike količine oružja​

Prema ocjeni BIRN-a, ministarstvo obično rutinski novinarima dostavlja informacije o izvozu naoružanja-----
naslovi iz Jutarnjeg lista
 
Gradi se, popravlja,trosi,povecanja plata i penzija? Cesto se pitam ,odakle? Imam neke pretpostavke,jedno su krediti ali to nije dovoljno za ovolika ulaganja.Odakle novac?
Nije valjda da to ne znaš?:eek:
Pa Srbija danas je uredjena država, bez korupcije, kriminala.. :rtfm:

Medjutim, šta je problem?
Ako ima para, onda je .. kao što je već napisano. Znači ne vaalja.
Ali, ako nema para, nesposobno državno rukovodstvo.. opet ne valja.. :hahaha:

Nije džaba on a narodna - svijetu ne možeš ugoditi. :lol:
 
Nije valjda da to ne znaš?:eek:
Pa Srbija danas je uredjena država, bez korupcije, kriminala.. :rtfm:

Medjutim, šta je problem?
Ako ima para, onda je .. kao što je već napisano. Znači ne vaalja.
Ali, ako nema para, nesposobno državno rukovodstvo.. opet ne valja.. :hahaha:

Nije džaba on a narodna - svijetu ne možeš ugoditi. :lol:
Ok ali dovoljno sam mator da znam da novac ne pada sa neba.Nije nasa privreda vasionski brod vec srafciger i motanje kablova. Mora da ima nesto ekstra.
 
TAJNI PODACI

‘To je strogo povjerljivo‘: Naši susjedi od početka invazije na Gazu Izraelu poslali velike količine oružja​

Prema ocjeni BIRN-a, ministarstvo obično rutinski novinarima dostavlja informacije o izvozu naoružanja-----
naslovi iz Jutarnjeg lista

Па то ти вели, класичан попиздитис.

Ко их ****, ми смо са Јеврејима вазда били ок.
 
Gradi se, popravlja,trosi,povecanja plata i penzija? Cesto se pitam ,odakle? Imam neke pretpostavke,jedno su krediti ali to nije dovoljno za ovolika ulaganja.Odakle novac?


Lafe, pare se stampaju, to je slavina novca. A ne Milka Planinc i Profesor Zec i efikasna privreda i budalastine drzavnih demokratskih teoreticara.
 
Па то ти вели, класичан попиздитис.

Ко их ****, ми смо са Јеврејима вазда били ок.
Koji mi? Jugoslavija nije bila u dobrim odnosima, čak su vojno napali JNA kad su bili deo UN snaga. Godinama nismo imali dobre međudržavne odnose, pa čak ni kao Srbija ih nemamo. Što je velika greška.
 
I ti ga poredis sa Titom. Sve cesce to cujem.
Ne poredim ih.
Samo sam podsetio

Обилић

kako se bahato trosenje nezaradjenog zavrsilo u balkanskoj krcmi *90-ih. A sad nemamo Hrvate i ostale za svodjenje racuna (tj. ostavinsku raspravu)...pa bi trebalo da razmislimo (ali izgleda nemamo cime da razmislimo... posto vidim kakav euforicni ton i ovde provejava povodom ove teme)
 

Back
Top