Odakle nam ovoliki novac? Srbija evidentno ima vise novca

Pa kazem, Vucic i SNS rasprodaju Srbiju i zaduzuju se besomucno, plus peru ogroman novac od kriminala - ne samo nasi (iz Srbije), vec i mafijasi iz celog regiona - Siptari, Crnogorci, verovatno i tvoji Hrvati, Muslimani, verovatno i Bugari, Turci, Izraelci isto...

I to je ogroman novac, koji se naravno prelije u mrvicama i obicnom narodu - ti likovi kupuju ovo i ono, izlaze u restorane, imaju firme, uglavnom su sada gradjevinske, gde se opet vrti ogroman novac pa i mnogi rade kao radnici...

Plate su nam generalno male, bar zvanicno (ko zna koliko ljudi prima novac na crno - minimalna zvanicna plata o onda ostatak na ruke na crno), ali kad pogledas na ulici - ne vidi se to.

I na kraju su zrtve oni koji zive od penzija ili od drzavnih plata, i naravno ljudi na selu, narocito stariji - oni prolaze najgore.
Mafija je povezana, u to nema sumnje. Kod vas vjerojatno u većoj vezi s državom nego kod nas, a kod nas su ovi na vlasti kriminalci.
Ali ne može se reći da nije bolje nego prije (dobro, ja mogu pričati za Hrvatsku). Jednostavno, bolje je. Može se više kupiti za plaću, štednja raste. U konačnici je jedino bitno da možeš kupiti više proizvoda nego tad. Za nas u Hrvatskoj su bitne 2013. i 2023. A sad je bolje. Plaće su rasle, osjeti se.
 
Za nas u Hrvatskoj su bitne 2013. i 2023. A sad je bolje. Plaće su rasle, osjeti se.
Pa da, ali ti pričaš o ljudima koji su zaposleni, rade negde.
Ovi dežurni pljuvači po Srbiji na krsti žive na birou od mojih doprinosa.
Pa im je to malo, a Đilas im obećao med i mleko čim dođe na vlast.
I naravno, čim ukrade dovoljno za sebe, ovaj put recimo milijardu umesto 619 miliona evra.
Hebiga, inflacija...
 
Pa da, ali ti pričaš o ljudima koji su zaposleni, rade negde.
Ovi dežurni pljuvači po Srbiji na krsti žive na birou od mojih doprinosa.
Pa im je to malo, a Đilas im obećao med i mleko čim dođe na vlast.
I naravno, čim ukrade dovoljno za sebe, ovaj put recimo milijardu umesto 619 miliona evra.
Hebiga, inflacija...
Pa nek nađu posao! Plenky i kod nas dijeli novce najviše umirovljenicima. Nezaposlenima baš i ne dijeli. Nezaposleni nek si nađu posao. A posla ima, tko hoće raditi. E sad druga je stvar što bi većina ljudi poslove za 1500-2000€, a ne za 800, 900 ili 1000€ (otprilike malo manje od medijalne plaće).
Ali pazi ovo. Gle cijene kad je Hrvatska ušla u EU.
1000004066.jpg

https://issuu.com/katalozi.net/docs/plodine_katalog_b5db2211466317
A cijene sad:
Svinjska lopatica - 3.69€ (27.80kn)
Pile - 3.18€ (23.96kn)
Šećer - 0.99/1€ (7.53kn)
Mladi krumpir - 0.69€ (5.20kn)
Vegeta 250g - 1.99€ (14.99kn)
Sir ementaler - 7.99€ (60.20kn)
Mlijeko z'bregov 2l 2.8% - 1.78€ (13.41kn)
itd, itd

Prosječna plaća 2013: 5515kn
https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2014_03_32_596.html
Prosječna plaća 12/2023: 1191€ (8973kn)
https://dzs.gov.hr/vijesti/prosjecna-neto-placa-u-prosincu-2023-iznosila-1-nbsp-191-euro/1808

Jel bolje? Je, osjetno je bolje. To je činjenica.
 
Poslednja izmena:
Jel bolje? Je, osjetno je bolje. To je činjenica.
Naravno, vas su izdresirali u EU (bez uvrede).
Ovde su trgovci (pored popova) najveći lopovi.
Našim idiotima od trgovaca opadne promet, oni to izjednače dizanjem cena.
To je "uspešan menadžer" u Srbiji.
Mada, vidim da se pojedini trgovački lanci polako opamećuju, shvatili su da narod
nije toliko glup koliko su oni smatrali.
Samo opozicija nije to još shvatila... :whistling:
 
Naravno, vas su izdresirali u EU (bez uvrede).
Ovde su trgovci (pored popova) najveći lopovi.
Našim idiotima od trgovaca opadne promet, oni to izjednače dizanjem cena.
To je "uspešan menadžer" u Srbiji.
Mada, vidim da se pojedini trgovački lanci polako opamećuju, shvatili su da narod
nije toliko glup koliko su oni smatrali.
Samo opozicija nije to još shvatila... :whistling:
Ja se uopće ne ljutim. Meni je drago što su nas izdresirati. I trebali su još više. Pa to smo i htjeli!
Ali ovo je čista matematika. Vidiš da su ta povećanja cijena u odnosu na 2013. od 0% do nekih 20%. A da je prosječna plaća otišla gore za više od 62%!
E da, gorivo:
Eurosuper 2013: 10.20kn
Eurosuper sad: 1.49€ (11.23kn).
To je čista matematika, tu nema muljanja.
 
Eurosuper sad: 1.49€ (11.23kn).
Tu smo negde.

To je čista matematika, tu nema muljanja.
Nas je korona urnisala, trgovci su jedva dočekali da dignu cene.
Naravno da se to nikad više neće vratiti na staro.
Ne nervira mene to, nervira me naš lopovski mentalitet i to da u startu misle da je narod glup.
Na Zapadu su zimske i letnje rasprodaje stvarno rasprodaje, robi se snižavaju cene, prazne se magacini.
Ovde prvo povećaju cene za 40%, pa onda kao spuste na "rasprodaji" za 25%.
I to je ono što me nervira - pa da li oni stvarno misle da je Srbija zemlja nepismenih idiota?
Ili polaze od sebe?
 
Tu smo negde.


Nas je korona urnisala, trgovci su jedva dočekali da dignu cene.
Naravno da se to nikad više neće vratiti na staro.
Ne nervira mene to, nervira me naš lopovski mentalitet i to da u startu misle da je narod glup.
Na Zapadu su zimske i letnje rasprodaje stvarno rasprodaje, robi se snižavaju cene, prazne se magacini.
Ovde prvo povećaju cene za 40%, pa onda kao spuste na "rasprodaji" za 25%.
I to je ono što me nervira - pa da li oni stvarno misle da je Srbija zemlja nepismenih idiota?
Ili polaze od sebe?
Ako ti može biti za utjehu slično je i kod nas. Moraš dobro paziti što kupuješ. Zabilježiti cijene prije rasprodaje pa vidjeti da li zbilja je pojeftinilo ili je to samo trik.Ali kažem, s cijenama hrane je ipak lakše. To se češće kupuje pa su cijene poznatije.
 
Tu smo negde.


Nas je korona urnisala, trgovci su jedva dočekali da dignu cene.
Naravno da se to nikad više neće vratiti na staro.
Ne nervira mene to, nervira me naš lopovski mentalitet i to da u startu misle da je narod glup.
Na Zapadu su zimske i letnje rasprodaje stvarno rasprodaje, robi se snižavaju cene, prazne se magacini.
Ovde prvo povećaju cene za 40%, pa onda kao spuste na "rasprodaji" za 25%.
I to je ono što me nervira - pa da li oni stvarno misle da je Srbija zemlja nepismenih idiota?
Ili polaze od sebe?
To sa trgovinom je interesantno. Pre neka 4meseca kad su cene divljale svakodnevno, npr onaj jumbo veliki papirni ubrus kostao je oko 300 dinara.Toalet papir recilirani u Lidlu 99din. komad. Odjednom svi uvoze rolne tog papira i kupuju masinu za seckanje i pakovanje. Danas sam kupio taj isti ubrus za100din. U Lidlu reciklirani papir 69dinara. Hocu da kazem da je KONKURENCIJA super stvar za obaranje cena. Ruski marketi Svetofor i Mer uzimaju deo trzista jer su jeftiniji jaja su 13dinara a maslac 125gr 135din. Duplo jeftinije nego kod svih drugih.
 
Mislis tako ce da bude? Za sad su super.
Nemam pojma.
Ali kako vi ne verujete Vučiću, tako ja ne verujem trgovcima. :whistling:

Isao sam vise puta ,ima musterija ,kazu ako dozvole izvoz robe iz Rusije bice i bolje. Video sam u Amanu bombone i slatkise Azovskoe? firma iz Rusije ili Ukrajine?
Nisam video, baš ću da pogledam.
 
To sa trgovinom je interesantno. Pre neka 4meseca kad su cene divljale svakodnevno, npr onaj jumbo veliki papirni ubrus kostao je oko 300 dinara.Toalet papir recilirani u Lidlu 99din. komad. Odjednom svi uvoze rolne tog papira i kupuju masinu za seckanje i pakovanje. Danas sam kupio taj isti ubrus za100din. U Lidlu reciklirani papir 69dinara. Hocu da kazem da je KONKURENCIJA super stvar za obaranje cena. Ruski marketi Svetofor i Mer uzimaju deo trzista jer su jeftiniji jaja su 13dinara a maslac 125gr 135din. Duplo jeftinije nego kod svih drugih.
Ja sam neki dan kupio 15 komada jaja M za 2.59€. To znači da je 1 kom 0.172666€. 10 komada je 1.73€ (13kn). Pred 11 godina su bila oko 11.49kn.
1000004068.jpg

https://issuu.com/snizenja/docs/billa_katalog_27.03.-02.04.2013
 
To i pričam.
Ali to ne mora ništa da znači u Srbiji - ako se probiju na tržištu, počinje dizanje cena...
Pa normalno. Bili bi glupi da ne dignu cijene. Pa zašto bi prodavali po puno nižoj cijeni od konkurencije? Dovoljno je 1-2 dinara manje. Zašto bi si izbijali novce iz džepa. Nisu tu došli zbog vas, nego zbog sebe, da zarade. To je normalno.
Kao što su strani lanci dolazili kod nas i ravnali se po Konzumu. Neće prodavati robu po cijeni iz Njemačke ili Austrije, nego po cijeni kod nas. Ako je Konzum prije imao monopol i derao nas, to nije njihov problem, nego naš. Njima je dovoljno da spuste cijenu za 1-2 kune, a ne na cijenu koja je kod njih.
 
Pa normalno. Bili bi glupi da ne dignu cijene. Pa zašto bi prodavali po puno nižoj cijeni od konkurencije? Dovoljno je 1-2 dinara manje. Zašto bi si izbijali novce iz džepa. Nisu tu došli zbog vas, nego zbog sebe, da zarade. To je normalno.
Kao što su strani lanci dolazili kod nas i ravnali se po Konzumu. Neće prodavati robu po cijeni iz Njemačke ili Austrije, nego po cijeni kod nas. Ako je Konzum prije imao monopol i derao nas, to nije njihov problem, nego naš. Njima je dovoljno da spuste cijenu za 1-2 kune, a ne na cijenu koja je kod njih.
Ne mogu da verujem da l maslinovog extra vergine kosta 3evra litar kod nas nema ispod 900din extra. Po toj ceni nema maslinovog ulja cak ni iz komine. Bezobrazluk ovih nasih trgovaca ali to im je dozvoljeno iz nekog razloga. Ovo za ruske markete mozda ne znas princip prodaje. Prodaje se sa palete i nema rafova.Samim tim nema klasicnih trgovaca,pakovanja su veca a roba ima duzi rok trajanja,nema seckanja ni sirovog mesa ni piljarnice.
Roba je manjih proizvodjaca ,mahom manje poznatih na trzistu.
 
Ne mogu da verujem da l maslinovog extra vergine kosta 3evra litar kod nas nema ispod 900din extra. Po toj ceni nema maslinovog ulja cak ni iz komine. Bezobrazluk ovih nasih trgovaca ali to im je dozvoljeno iz nekog razloga. Ovo za ruske markete mozda ne znas princip prodaje. Prodaje se sa palete i nema rafova.Samim tim nema klasicnih trgovaca,pakovanja su veca a roba ima duzi rok trajanja,nema seckanja ni sirovog mesa ni piljarnice.
Roba je manjih proizvodjaca ,mahom manje poznatih na trzistu.
Gdje je 3€ litra maslinovog ulja? Kod nas je oko 10-12-15€ litra.
Iskreno, ne znam kakvi su ti ruski marketi. Ali svejedno, opet mislim da će dići cijene i oni.
 
Gdje je 3€ litra maslinovog ulja? Kod nas je oko 10-12-15€ litra.
Iskreno, ne znam kakvi su ti ruski marketi. Ali svejedno, opet mislim da će dići cijene i oni.
U letku pise l ulja 38.99kn to je 5evra? Sve vam je jeftinije ,narocito oslic. To je dobro,morace i ovde da skinu. Da li mozda znas cenu gasa i el.energije u Hr.
 
U letku pise l ulja 38.99kn to je 5evra? Sve vam je jeftinije ,narocito oslic. To je dobro,morace i ovde da skinu. Da li mozda znas cenu gasa i el.energije u Hr.
Nisi čitao kak spada. Letak je iz 2013 za Uskrs. Pred 11 godina. Kažem, tad su jaja bila 11.49kn, a ja sam neki dan platio za 15 komada 2.59€. To za 10 komada iznosi 1.73€ ili 13kn.
Oslić je sad 5€ (37.5kn) za 1kg. A u letku pred 11 god je bio 24kn. Istina ovih 5€ je redovna cijena, a ne snižena. Taj letak pred 11 godina je iz austrijske Bille koje više nema u Hrvatskoj, a to su proizvodi njihove robne marke Clever. Tako da su redovne cijene vjerojatno bile veće nego u tom letku za Uskrs pred 11 godina. Sad je margarin 0.55€ (4.14kn). Prije u Billie 3.89kn.
Evo 350g čokolada za kuhanje 2.19€ (16.50kn), prije u Billi 250g - 13.99kn. I tako, nije to tako strašno u odnosu na pred 11 godina.
Što se tiče cijena energije, ja živim u stanu i imam grijanje od toplane, plin ne koristim.
CIjena kWh toplinske energije je 0.023437€, za grijanje stana i tople vode.
Struju sam neki dan platio 34.98€ za 185kWh (123+62), to ispada 0.189€ po kWh. To je nešto više nego prije. Prošli mjesec sam platio 27.5€ za 186kWh.
Starci mi koriste plin za kuhanje, boca je oko 20€ čini mi se, zadnji put kad smo išli po bocu.
Evo nekih sadašnjih cijena
https://www.ina.hr/kupci/veleprodaja-i-narucivanje/privatni-korisnici/pregled-cijena/
http://max-plin.hr/cjenik/
 
Moj racun za kucu u Surcinu ,gas januar 17 200,struja 7400 .Stan u Zemunu komunalije 9 200 .To mi je udarni mesec,najveci racuni.Imam PVC stolariju ali nemam izolaciju. Tako da dogrevam sa klimom. Za par dana kupujem stiropor 8cm ,propis u Srbiji nadam se da ce znacajno smanjiti racune. Okvirno zimi placam oko 400evra racune,leti oko 250.Imamo i porez na nekretnine.
 
Moj racun za kucu u Surcinu ,gas januar 17 200,struja 7400 .Stan u Zemunu komunalije 9 200 .To mi je udarni mesec,najveci racuni.Imam PVC stolariju ali nemam izolaciju. Tako da dogrevam sa klimom. Za par dana kupujem stiropor 8cm ,propis u Srbiji nadam se da ce znacajno smanjiti racune. Okvirno zimi placam oko 400evra racune,leti oko 250.Imamo i porez na nekretnine.
Nas je 4. Živimo u stanu. Voda i topla voda se plaća po zajedničkoj potrošnji, pa po članu. Odvoz smeća se plaća po količini (broju odvoza) i po članu.
Voda - 23.65m3 - 61.16€ -za 4 člana (31 dan)
A1 - telefon, net, TV - 40.19€
HEP toplinarstvo - 1109kWh - 41.71€
HEP struja (Hepi) - 234kWh - 34.98€
Pričuva za stan - 24.01€
Odvoz smeća - 14.21€ - 5 puta, 4 člana
HRT - 10.62€
Komunalna naknada - 5.62€
Stubište zgrade - 4€
Ukupno: 236.50€
To su moji troškovi stanovanja što moram platiti u ovom mjesecu. Tu nisam ubrojio mobilne tarife, ali i to je oko 36€ mjesečno za 4 člana (12+12+6+6).
Ja sam prošle jeseni stavio PVC stolariju na stan pa su nam sad računi za grijanje manji, a nadam se da će sad na ljeto biti i manji za struju, da ćemo manje morati paliti klimu. Vidjeti ćemo.
I kod nas se mjenja zakon o stambenim zgradama, a tko zna što će biti i sa porezom na nekretnine, hoće li to uvesti ili ne.
 
Nas je 4. Živimo u stanu. Voda i topla voda se plaća po zajedničkoj potrošnji, pa po članu. Odvoz smeća se plaća po količini (broju odvoza) i po članu.
Voda - 23.65m3 - 61.16€ -za 4 člana (31 dan)
A1 - telefon, net, TV - 40.19€
HEP toplinarstvo - 1109kWh - 41.71€
HEP struja (Hepi) - 234kWh - 34.98€
Pričuva za stan - 24.01€
Odvoz smeća - 14.21€ - 5 puta, 4 člana
HRT - 10.62€
Komunalna naknada - 5.62€
Stubište zgrade - 4€
Ukupno: 236.50€
To su moji troškovi stanovanja što moram platiti u ovom mjesecu. Tu nisam ubrojio mobilne tarife, ali i to je oko 36€ mjesečno za 4 člana (12+12+6+6).
Ja sam prošle jeseni stavio PVC stolariju na stan pa su nam sad računi za grijanje manji, a nadam se da će sad na ljeto biti i manji za struju, da ćemo manje morati paliti klimu. Vidjeti ćemo.
I kod nas se mjenja zakon o stambenim zgradama, a tko zna što će biti i sa porezom na nekretnine, hoće li to uvesti ili ne.
Voda vam je skuplja i odvoz smeca,mi nemamo Tv pretplatu,to je na budzetu. Kod nas je Mobilni paket,tv+mobilni+fiksni+internet 5380 din. zenin mobilni 3300din od toga 1400rata za novi telefon. Struja vam je jeftinija a cini se i gas. S obzirom da imate vece plate ,na ove cene u prednosti ste. Ako dvoje radi ,sasvim solidno. Mada kako je bilo mi sada nismo toliko losi,mada cene moraju dole. Familija iz Kanade,pita kakve su ovo cene?Sve im je jeftinije,osim stanarine.Nemaju svoj stan.
 
Voda vam je skuplja i odvoz smeca,mi nemamo Tv pretplatu,to je na budzetu. Kod nas je Mobilni paket,tv+mobilni+fiksni+internet 5380 din. zenin mobilni 3300din od toga 1400rata za novi telefon. Struja vam je jeftinija a cini se i gas. S obzirom da imate vece plate ,na ove cene u prednosti ste. Ako dvoje radi ,sasvim solidno. Mada kako je bilo mi sada nismo toliko losi,mada cene moraju dole. Familija iz Kanade,pita kakve su ovo cene?Sve im je jeftinije,osim stanarine.Nemaju svoj stan.
Da, kod nas je voda jako skupa, to je najskuplji dio režije. 1m3 = 2.4242€ + oko 3.8€ fiksnog dijela računa.
Ja mobilni plaćam 11.90€, pretplata. Tu imam 36000 jedinica (minuta+SMS+MB) koje trošiš kako želiš, a ono što se ne potroši prebacuje se u idući mjesec. Tako da sam već nagurao na 72000 jedinica mjesečno.
Struja da je jeftinija kod nas? Jesi li siguran u to? Kažem plin nemam, ali grijanje nam je sigurno jeftinije nego kod vas.
Osjeti se da je bolje, bolje se živi, plaće rastu, štednja raste.
Kažem, kad vidiš kataloge i cijene iz 2013. i sad, vidi se koliko je bolje sad. Koliko su plaće narasle i koliko se može više sad kupiti za plaću nego tad.
Evo recimo po Eurostatovom AIC Indexu, taj Index je narastao sa 61 na 76 kod nas od 2013 do 2022.
Za usporedbu AIC Index za Srbiju je u isto vrijeme narastao sa 46 na 53.
Znači i u Hrvatskoj i u Srbiji je sad bolje nego 2013.
 
TAJNI PODACI

‘To je strogo povjerljivo‘: Naši susjedi od početka invazije na Gazu Izraelu poslali velike količine oružja​

Prema ocjeni BIRN-a, ministarstvo obično rutinski novinarima dostavlja informacije o izvozu naoružanja-----
naslovi iz Jutarnjeg lista
Čuj štakore iz Jutarnja lista....
A jel se mi njima miješamo u cijenike tijekom ljetne sezone kada peljeśe poštena Nijemca?
 

Back
Top