Od nove godine registracija automobila bice cak tri puta skuplja?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja se npr. slazem da treba da poskupi registracija za ove sto voze kola od 50000e pa na vise, ali mi nije jasno sto bi dizali za kola do 2000 ccm, kad vecina nas vozi krntije od od 10-20 god. sa tolikom kubikazom! Isto je i nenormalno da za auto od 3000 ccm koji je star 20 god. placas reg. 100e manje nego za nov auto iste kubikaze! To samo kod nas ima!

moj drug ima mercedes 600SEL 1978 godiste sa motorom od 3000 kubika. Njemu je ove godine za registraciju tog auta trebalo 63.000 dinara a posle ovog poskupljenja trebace mu fantasticnih 150.000 :worth: :worth: :worth: :worth:

a ceo njegov auto ne vredi 1000 evra :hahaha: :hahaha:

ovde je jedino resenje totalna gradjanska neposlusnost. da NIKO ne placa registraciju i da svi vozimo auta bez tablica!

al sobzirom da ce je vecina naroda stoka koja pusta da ih banda sa vlasti pljacka od toga nema nista ....
 
pa nervirajte se kad ste blesavi... ako vam ne govori dovoljno cinjenica da za neku bedu od love sto kukaju od mmf-a od koga niko vise ziv ne uzima oni im postavljaju uslove kolika ce biti kirija, koliki prevoz da nema beneficiranih i to sada dok smo na puskomet od te unije u raspadu... sta ce da radi ako ne daj boze jednog dana udjemo u nju...ima da nam odredjuju koliko i sta smemo da jedemo i kako da se oblacimo... dokle god je ova marva na vlasti ocekujte sve isto kao sto je radio milosevic pred vidjenje skorog kraja..znaci teror policije, moguci lokalni rat ako im se probudi lazhni patriotizam iz strashljive guzice pa do direktnog pozivanja nato snaga da smire situaciju u zemlji usred naraslog socijalmog bunta koji ne mogu da kontrolishu.. a to je i bio jedan od zahteva milosevicu koji je time sto to nije potpisao ipak ostao koliko toliko pozitivan lik... ovi nece biti upamceni ni po cemu dobrom i sve sto rade rade po diktatu spolja da ispovociraju nemire....

нема више због светске кризе не могу споља да добију паре, неда више ммф поставио услове, сад деру народ, ми смо на тапету, пљачка људи пљачка
 
супер идеја!!! :super::klap: Тако ћу и да радим!!!! Јe*em im mater што би ја била глупача да плаћам хоштаплерима нешто што је тотална бесмислица!!!!

Nego :mrgreen:

Evo mene zaustavili 2,3 puta pre godinu i evo jos malo pa zastarelo.

Ma boodala sam sto sam uopste registrovao kola.
 
Ovo vam donosi stari dobri SSP i ono cuveno smanjenje carine za 10%:hahaha::hahaha:

To derite ovaj narod,hocemo jos!!!!!!!!!!!

Ali se ne sekirajte,ima tek da osetite sve blagodeti:mrgreen::hahaha::hahaha::hahaha:

Wokaj,snimaj!!!!!!!


Ajmo ZES-ove ovcice,beeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!

Па ето *oћемо европу је*aла их и европа, мисле да ће им бити боље, хоће рог!!! Кад притисну са свих страна са порезима и наметима главу човек неће моћи да дигне....

Али оваква пљачка нема ни у европи, овакво срамно отимање пара народу!!!
 
jok... ne smeju to da diraju..samo civile.. ako ne verujes citaj clanke godinu dana pre ubistava djike sta su razmisljali znaci svi sem vojske da revidiraju i da doplate.... ekonomski madjionacari....

E pa ne moze, prvo vojni stanovi, pa onda civilni! :evil::evil::evil:
Mada je to lako uraditi, posto ne mozes da iselis ljude iz tih stanova koji su otkupljeni, ovima sto su zidali bespravno, obracunas za legalizaciju koliko su odvajali za stan, a koji nisu dobili nikad, znaci jos bi im drzava dosla neke pare, a posto njih nema, das ljudima gradjevinsku dozvolu u roku od 2 dana, i uknjizis naravno, i onda bi se tako, i samo tako, taj problem resio, i nikad se vise nebi potegao. Drugog resenja nema.
 
ja ako ovo stvarno zazivi cu da uradim sledecu stvar.

idem u republiku srpsku i otvaram tamo predstavnistvo svoje firme.

zatim se prijavljujem kao zaposleni u tom predstavnistvu i na osnovu toga dobijam prebivaliste. onda kao stranac sa prebivalistem u BIH imam pravo da privremeno uvezem vozilo i da ga privremeno registrujem na svoje imesve dok boravim u bosni .

onda prijavim privremeni boravak u srbiji , i pravim izlaz iz srbije svakih 5-6 meseci i to ti je to . sve sto treba da vozis auto na strane table jeste da nemas boravak u srbiji i da imas vizu u pasosu, a posto nama za BIH ne treba viza sve sto ti treba jeste prijava boravka iz njihovog SUP-a i to je to. Plus je auto registrovan na tvoje ime - znaci pandurska stoka moze da ga duva samo.

sto znaci vozis auto bez da platis porez i carinu vec placas samo registraciju.

to isto moze i kod nas ako niste drzavljanin srbije .

sto znaci u praksi placas registraciju od 200 do 500e i boli te uvo za lopovcine na vlasti u srbiji.

isto moze da se uradi i u crnoj gori stim sto je tamo registracija nesto skuplja.
 
moj drug ima mercedes 600SEL 1978 godiste sa motorom od 3000 kubika. Njemu je ove godine za registraciju tog auta trebalo 63.000 dinara a posle ovog poskupljenja trebace mu fantasticnih 150.000 :worth: :worth: :worth: :worth:

a ceo njegov auto ne vredi 1000 evra :hahaha: :hahaha:

ovde je jedino resenje totalna gradjanska neposlusnost. da NIKO ne placa registraciju i da svi vozimo auta bez tablica!

al sobzirom da ce je vecina naroda stoka koja pusta da ih banda sa vlasti pljacka od toga nema nista ....

Pa ja kad sam vozio BMW 730i e32, registrovao ga za 42000, a nov BMW iste kubikaze je bio skoro 51000!!! Meni se cini da to nije normalno!
 
ja ako ovo stvarno zazivi cu da uradim sledecu stvar.

idem u republiku srpsku i otvaram tamo predstavnistvo svoje firme.

zatim se prijavljujem kao zaposleni u tom predstavnistvu i na osnovu toga dobijam prebivaliste. onda kao stranac sa prebivalistem u BIH imam pravo da privremeno uvezem vozilo i da ga privremeno registrujem na svoje imesve dok boravim u bosni .

onda prijavim privremeni boravak u srbiji , i pravim izlaz iz srbije svakih 5-6 meseci i to ti je to . sve sto treba da vozis auto na strane table jeste da nemas boravak u srbiji i da imas vizu u pasosu, a posto nama za BIH ne treba viza sve sto ti treba jeste prijava boravka iz njihovog SUP-a i to je to. Plus je auto registrovan na tvoje ime - znaci pandurska stoka moze da ga duva samo.

sto znaci vozis auto bez da platis porez i carinu vec placas samo registraciju.

to isto moze i kod nas ako niste drzavljanin srbije .

sto znaci u praksi placas registraciju od 200 do 500e i boli te uvo za lopovcine na vlasti u srbiji.

isto moze da se uradi i u crnoj gori stim sto je tamo registracija nesto skuplja.


Добра идеја. И ја сам у пар наврата размишљала да одем у РС јер је тамо већа и економска слобода, има пар бољих могућности него овде, где су разне "дерикоже" на власти.

Бићу принуђена то да урадим, јер ово што се уводи у Србији, овакав оштар економски притисак на обичан народ је погубан и за српску привреду, и за пословање и за све остало. Не дају народу да "дишу".
 
prosecna cena registracije vozila je do sada bila 300 eura.

nakon ovog poskupljenja prosecna registracija vozila bice nekih 700-800 eura

jos kad tu dodate porez koji dajete drzavi na osnovu PDVa i akcize kad sipate gorivo , i ako sipate mesecno 100 litara sto je potrosnja za recimo 1000 km predjenih mesecno na tih 100 litara vi dajete 8200 dinara mesecno a od tih 8200 din mesecno drzavi ide 80% iliti 6000 din. To znaci da na godisnjem nivou samo na sipanju goriva drzava uzme od vozaca MINIMUM jos 1000 evra jer niko ziv skoro ko ima auto ne prelazi godisnje manje od 10.000 km

to znaci da ce drzava kroz raznorazne poreze svakog vozaca automobila od sledece godine oporezovati u proseku sa 2000 evra godisnje!

TJ DRZAVA CE SVAKOM VOZACU AUTOMOBILA UZETI NA IME POREZA I PDVA SKORO 6 PROSECNIH LICNIH DOHODAKA U DRZAVI!

Znaci ako radite za prosek platu i imate auto , koji vam je neko i poklonio 6 meseci prakticno vi celu platu dajete drzavi na ime upotrebe tog vozila!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :eek: :eek:
 
prosecna cena registracije vozila je do sada bila 300 eura.

nakon ovog poskupljenja prosecna registracija vozila bice nekih 700-800 eura

jos kad tu dodate porez koji dajete drzavi na osnovu PDVa i akcize kad sipate gorivo , i ako sipate mesecno 100 litara sto je potrosnja za recimo 1000 km predjenih mesecno na tih 100 litara vi dajete 8200 dinara mesecno a od tih 8200 din mesecno drzavi ide 80% iliti 6000 din. To znaci da na godisnjem nivou samo na sipanju goriva drzava uzme od vozaca MINIMUM jos 1000 evra jer niko ziv skoro ko ima auto ne prelazi godisnje manje od 10.000 km

to znaci da ce drzava kroz raznorazne poreze svakog vozaca automobila od sledece godine oporezovati u proseku sa 2000 evra godisnje!

TJ DRZAVA CE SVAKOM VOZACU AUTOMOBILA UZETI NA IME POREZA I PDVA SKORO 6 PROSECNIH LICNIH DOHODAKA U DRZAVI!

Znaci ako radite za prosek platu i imate auto , koji vam je neko i poklonio 6 meseci prakticno vi celu platu dajete drzavi na ime upotrebe tog vozila!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :eek: :eek:

Ako je ovo i tacna racunica, jeftinije ce mi biti da se vozim taxijem! :evil:
Znaci, mene bi moja sirotinja kostala za reg. po novom 60000 din!!! Mnogo je!!!! :evil::evil::evil::evil:
 
Ja razumem vašu paniku zbog eventualnog poskupljenja registracije, ali to nije razlog da psujete kao lučki radnici.

па шта треба да радим, да можда не треба да им делим аплаузе.

Ма не каже наш народ џабе "батина је из раја изашла" има и бољих решења од псовки :super:
 
EJ BRE ZAMISLI OD NOVE GODINE PROSECAN SRBIN CE MORATI 6 PLATA DA IZDVOJI SAMO ZATO STO HOCE DA IMA SOPSTVENI AUTO :hahaha:

ovo ljudi bre nigde na svetu nema!

Da, al svi zaboravljamo cuvenu taksu na luksuz koja se placa upravo na automobile preko 2000 ccm, a koju je uveo onaj seselj, zato se i zove "seseljeva taksa", mada ni ovi posle5oktobarci nisu radi da je ukinu, niti su to ucinili!!!! :evil::evil::evil::evil:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top